Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#501 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2017 - 11:52

Já spíš zírám na ten obrovský les vlevo, naprosto bez kešky. U nás už by tam někdo sypal petky.

Já bych se nebál, yrčitě tam nějaký pěkný vobrázek časem bude.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#502 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2017 - 12:17

Asi je otázka, kdy se ozve nějakej práskač, každopádně mi to ale přijde zajímavý


  • -2

#503 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2017 - 13:47

Asi je otázka, kdy se ozve nějakej práskač, každopádně mi to ale přijde zajímavý

 

Proč hned práskač? Stačí, aby někdo jiný chtěl pustit podobnou virtuálku a jeho reviewer mu to nedovolí. Pak se logicky na tuto odkáže doufajíc, že ten jeho reviewer nezná pravidla.


  • 1

#504 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2017 - 0:01

Pravda, tahle alternativa mě nenapadla. Ze zkušenosti už sice vím, že odkazovat se na jinou keš nemá cenu (maximálně zpravidla akorát tu odkazovanou keš tímhle poškodím), ale jo, máš recht  :)


  • 0

#505 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2017 - 9:41

Jedu dnes na Skořápkový Mega a když už vážím cestu do Prahy, připravuju si pár kešek k odlovu. A koukám na logy u virtuálek. Podmínkou u všech je přiložení fotografie. Když už tuto jednoduchou podmínku pro zalogování není schopen někdo dodržet, proč není owner chopen mu takový log smazat? 

Když už dostal možnost založit bezúdržbovou "keš", proč se o ni alespoň takto nepostará?

Omlouvám se za skoro OT, patří to spíš do depresivního vlákna.


  • 0

#506 Panucitel429

Panucitel429

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2017 - 10:14

mirek454-nemůže to být třeba tím, že mu to nevadí? Né každý owner se ukájí tím, že maže logy, znám i takové, kteří když zjistí, že má někdo lognuto FI a není v logbooku, tak ho tam dopíšou ;) Možná že pravidla nařizují ownerovi ty logy mazat, to fakt netuším, ale když jako owner ty logy do logbooku dopíšu, tak je vše O.K., ne? Třeba si chce jen někdo zalogovat virtuálku jen tak pro radost, tak proč mu to nedopřát? Chystám se založit svoji první keš, tak to budu muset asi nastudovat. Ale že by se mně chtělo lidem mazat logy, no nevím. Chci založit keš pro radost hráčům a né abych se na nich ukájel. Tak nevím co s tím. Je to na vůli ownera, nebo nee?


  • -19

#507 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2017 - 10:19

mirek454-nemůže to být třeba tím, že mu to nevadí? Né každý owner se ukájí tím, že maže logy, znám i takové, kteří když zjistí, že má někdo lognuto FI a není v logbooku, tak ho tam dopíšou ;) Možná že pravidla nařizují ownerovi ty logy mazat, to fakt netuším, ale když jako owner ty logy do logbooku dopíšu, tak je vše O.K., ne? Třeba si chce jen někdo zalogovat virtuálku jen tak pro radost, tak proč mu to nedopřát? Chystám se založit svoji první keš, tak to budu muset asi nastudovat. Ale že by se mně chtělo lidem mazat logy, no nevím. Chci založit keš pro radost hráčům a né abych se na nich ukájel. Tak nevím co s tím. Je to na vůli ownera, nebo nee?

Co to blábolíš o ukájení ? Pravidla jsou jednou daná a owner by měl dbát o jejich dodržování na svých keších. A i když se to někomu nelíbí, tak může i tu odůvodněnou výjimku z nějaké podmínky udělit.
  • 7

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#508 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2017 - 10:24

Chystám se založit svoji první keš, tak to budu muset asi nastudovat. Ale že by se mně chtělo lidem mazat logy, no nevím. Chci založit keš pro radost hráčům a né abych se na nich ukájel. Tak nevím co s tím. Je to na vůli ownera, nebo nee?

Nevím kolik máš na svém kontě odlovených keší, ale geocaching je hra a každá hra má svá pravidla. A ta pravidla někdo určil s tím, že pokud se ke hře chceš připojit, ta pravidla budeš dodržovat.

Až založíš svou první keš, pošli mi prosím odkaz na můj mail, rád se na ni podívám. 

A pokud pravidla dodržovat nechceš, hraj třeba... kuličky. Ale i ta hra má pravidla. Tak nevím co bych ti doporučil za hru.

 

Edit: našel jsem si tvůj profil. A jak tak koukám, moc se s tím nemazlíš. Jen soudím podle logu třeba na mysterce D4 - Díky za keš, že podvádíš jak se dá. No nic, dělej jak "umíš".


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 10 prosinec 2017 - 10:29

  • 5

#509 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2017 - 10:35

 
Edit: našel jsem si tvůj profil. A jak tak koukám, moc se s tím nemazlíš. Jen soudím podle logu třeba na mysterce D4 - Díky za keš, že podvádíš jak se dá. No nic, dělej jak "umíš".

Ten log "Díky za pěknou keš." má všude, to neznamená, že podvádí.
  • 1

#510 Panucitel429

Panucitel429

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2017 - 10:36

No a o ty pravidla právě jde, nepotřebuji abyste mě uráželi a omlouvám se, pokud máte pocit že blábolím. :D

 

Jen potřebuji vědět nějaké konkrétní pravidlo a kde je napsané, které nařizuje ownerovi, že pokud někdo není v logbooku, tak místo aby do logbooku log dopsal, musí mu ho smazat. Toť vše. Mně se totiž konkrétně stalo, že v partě mně kamarád zapomněl plácnout do logbooku razítko. Bylo nás tam tenkrát asi sedm. Owner se mně ozval, že nejsem v logbooku a že mu nějaký aktivista píše, že nejsem v logbooku. Já mu odpověděl, že mně tam kolega asi zapomněl orazítkovat a že nás tam balo u keše šest. Tak se mně ozval zpět, že mě tam dopsal, ať má od kačerů klid. Nechápu, co je na tom proti pravidlům. Můžete mně prosím poslat odkaz na to jedno konkrétní pravidlo o mazání logů?

Moc děkuji a omlouvám se pokud můj konstruktivní dotaz někdo považuje za blábolení ;)


  • -1

#511 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2017 - 10:40

Každá situace je jiná. Ale když si někdo zaloguje keš, která není na místě, nebo k ní nevyleze, tak bys ho napsal do logbooku?

Edit: Když si zaloguju něco, kam jsem nevylezl a nejsem v logbooku, tak je to nefér vůči ostatním hráčům. Ale to by mělo být už v tom kačerovi, něco takového prostě nelogovat.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 10 prosinec 2017 - 10:48

  • 0

#512 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2017 - 10:46

Tento kousek diskuse jsem ale začal na téma virtuálky. Prosím, držme se ho.


  • 0

#513 Panucitel429

Panucitel429

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2017 - 10:55

kalubr- no třeba když tě napíše starší paní, že na ten strom nevylezla, tak proč ne? Myslím, že bych jí udělal radost buď to pomocí při odlovu, nebo zapsáním do logbooku...? Tobě se nikdy nestalo, že jsi lovil v partě a někdo lezl na strom a ostatní stáli dole? Musí být všichni vlastnoručně zapsaní do logbooku? Nebo musí všichni stát přímo u keše? Hodíš logbook dolů, nebo je tam napíšeš? A když se té keše nemusí přímo dotýkat, na jak daleko? Metr? 10 metrů? Kilometr? :o :D :D :D Mně totiž přijde, že se ten GC nějak zbytečně hrotí a přitom by to mělo být o radosti ze hry, ohleduplnosti a toleranci a né o soutěžení a snaze druhé "vychovávat" a snažit se o to, aby jí odlovila jen určitá sorta lidí.  :rolleyes: 


mirek454 - omlouvám se, máš pravdu, ;)  již končím.


  • -8

#514 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2017 - 12:16

Tady nejde o zápis v logbooku. Abych mohl odlovit, je k tomu potřeba něco splnit, třeba vylízt na strom. Ano, v partě lezl nahoru jeden. Ale většinou lovím sám.
Možná to přendejte do Geodeprese. Díky! Edit: a prostě jde o to, že nikdo jiný tam za mě nevyleze, proto hledám způsob, jak tam vylízt, což mě baví a je to podle mě součást hry. Nechtěl bych, aby mě owner psal do logbooku.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 10 prosinec 2017 - 12:46

  • 2

#515 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2017 - 12:40

Mně totiž přijde, že se ten GC nějak zbytečně hrotí a přitom by to mělo být o radosti ze hry, ohleduplnosti a toleranci a né o soutěžení a snaze druhé "vychovávat" a snažit se o to, aby jí odlovila jen určitá sorta lidí.

 

Ku*vení pravidel nepřináší radost ze žádné hry. Pravidla si najdi a nastuduj sám, nevím, proč by ti je měli ostatní servírovat až pod nos (zvláště s tvým přístupem k věci).


  • 12

#516 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2017 - 13:00

Pravidla jsou pravidla a dodržovat by se měla.

Ale jsou správně nastaveny už od ownerů?

Jsou všechny T5 dostupné jen s pomůckami? Nevyleze někdo na ten strom jen tak? Nebo nedoplave někdo na ostrůvek vlastní silou? To druhé mohu potvrdit, jinak bych žádnou T5 neměl. Nebo nenašel někdo T2, která se následně změnila na T5? Já jo a počítám si ji za T2, proto se mi rozjíždějí mé statistiky od oficiálních.

Keše jsou natolik různé, že se body ani matrix nedají porovnávat. Je rozdíl nasbírat 150 keší za rok, v pohodě, nebo za den na powertrailu, případně v týmu na několika PWT současně. A přitom lovení v týmu pravidla nezakazují, ani neurčují, že všichni z týmu musí být u keše přítomni. Takže asi tak. Jen ať se do pravidel nepustí právníci. To bychom měli pravidla na 10 stránek textu, nikdo by se v nich nevyznal, jen právníci sami, a dokázali by podle nich obhájit cokoli.


  • 0

#517 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2017 - 13:15

Pravidla jsou pravidla a dodržovat by se měla.

Ale jsou správně nastaveny už od ownerů?

Jsou všechny T5 dostupné jen s pomůckami? Nevyleze někdo na ten strom jen tak? Nebo nedoplave někdo na ostrůvek vlastní silou?

 

Teren se urcuje s ohledem na prumerneho jedince. Takze i kdyz se najde nekdo, kdo tam vyleze bez pomucek, doplave, ... jde o to, zda prumerny kacer to bez pomucek zvladne.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 10 prosinec 2017 - 13:17

  • 4

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#518 netvor

netvor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2017 - 13:53

no třeba když tě napíše starší paní, že na ten strom nevylezla, tak proč ne? Myslím, že bych jí udělal radost buď to pomocí při odlovu, nebo zapsáním do logbooku...? 

No, starší paní ze mě asi nikdy nebude, ale jako pán v nejlepších letech  :D  si keše vybírám a když na strom nevylezu, nález neloguju. Pomoc při odlovu by mi jistě nevadila, ale nechat se do logbooku zapsat? To bych se styděl!

Mimochodem... Doufám, že tvůj nick není nomen omen. Chápu, že lidi, kteří pravidla všelijak odrbávají, se mají na světě líp, než ti, co se jimi řídí. Přesto představa, že je to někdo učí, se mi hnusí...


  • 6

#519 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2017 - 20:26

Pan učitel možná dopisuje do písemky odpovědi všem žákům, co to nestihli nebo nevěděli sami, aby jim udělal radost...to by mi přišlo tak nějak odpovídající...


  • 18

#520 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2017 - 9:46

Tak znova k virtuálkám:
https://coord.info/GLTQJH5R
  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama