Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#941 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2018 - 8:56

Kdo čte listing, nemůže si stěžovat, že se někam nedostal, protože měli zavřeno. :) Vzpomenu si hned na několik keší, které jsem si nemohl odlovit, protože jsem na daném místě byl brzy, anebo naopak pozdě. Naprosto drtivá většina lovců to neřeší, maximálně napíše WN/DNF s tím, že se na místo rád losování jindy.
Nicméně, naprosto chápu snahu udělat pohodovou kešku odlovitelnou pro co nejširší spektrum zájemců. Je to rozhodnutí ownera a já ho plně respektuji. Mám to u svých keší obdobně.
Na druhou stranu, jsem příznivcem zajímavých keší na zajímavých místech, která nemusí být dostupná všem 24/7 a to říkám i jako člověk, který si danou keš třeba nebude moci odlovit a odjede s prázdnou.
Pro mě jednou z nejzajímavějších byla jedna z virtuálek v Edinburghu, která vůbec nebyla o fotce (ta byla jen dobrovolnou záležitostí). Šlo o hledání rostlin v botanické zahradě na několika místech, přičemž cílem bylo zjištění indicií pro souřadnice posledního místa, kde se mělo zjistit jméno dalšího exponátu a to poslat ownerovi zprávou. Zahrada se na noc zavírá a hledání indicií (rostlin) bylo skoro po celé zahradě. Žádná záležitost na pět minut.
  • 2

#942 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2018 - 11:48

Nechtěl jsem, aby můj předchozí příspěvek vyzněl nějak vyčítavě.  ....

 

OK, budu se to snažit vzít méně dotčeně. :-)

Jen bych chtěla dodat - tvůj nápad se mi líbil, o tom žádná. Jen jsme to doma probírali horem dolem a došli jsme k závěru, že by Kuksu slušel spíše skutečný letterbox s vlastním krásným razítkem, třeba i umístěným někde v pokladně, když by byl problém někde v přilehlém okolí. 

Proto jsme se rozhodli udělat virtuálku snadnou, rychlou a všem kdykoli dostupnou. 

 

Už jsem to tu psala dříve - tvůj nápad bych nezavrhovala a kdybych to neměla tak daleko, šla bych do toho a ten letterbox bych tam udělala. Jestli na to máš chuť, čas a energii, jdi do toho! 


  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#943 (SOS)

(SOS)

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 11:19

Tohle je na hezkou geodepresi: https://coord.info/GC7B7BX

Hráči podvádějí, tak jim to owner maže a oni si stěžují revírníkovi...

Nějak mám pocit, že ty virtuálky byl pro obdarované Danajský dar.

:wacko:


  • 4

#944 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 11:33

Poprvé registruju a s potěšením kvituju, že se někdo stará o keš virtuálního typu (virtual, earth) a nekompromisně maže logy nesplňující podmínky. Zřejmě vyžadoval záležitost nad rámec možného, dobrá, to zřejmě bude muset upravit. Ale nechápu osoby neschopné základního schematického nákresu slona...


  • 8

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#945 (SOS)

(SOS)

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 11:59

Občas jsem

 

Poprvé registruju a s potěšením kvituju, že se někdo stará o keš virtuálního typu (virtual, earth) a nekompromisně maže logy nesplňující podmínky. Zřejmě vyžadoval záležitost nad rámec možného, dobrá, to zřejmě bude muset upravit. Ale nechápu osoby neschopné základního schematického nákresu slona...

Občas jsem se na tuto keš podíval, a ty fotomontáže už byli doopravdy za hranou slušnosti.


  • 0

#946 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 12:15

Jo, změny pravidel se zpětnou platností, to je specialitka GS. :-( A podvodníci, kteří se něštítí ničeho, jen aby měli o bod víc, jsou řešeni v jiném vlákně.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#947 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 12:19

Takze se musi zmenit listing, ikdyz ta kes byla publikovana jeste kdyz ten listing proti pravidlum nebyl?
To se asi dost kesek bude menit, nebo rusit. A zase jen proto, ze nekdo za kazdou cenu musi logovat FI s nakou starsi fotkou, focenou jeste pred vznikem kesky. Blici smajlik.
  • 4
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#948 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 12:40

Je spousta keší, které nejsou přístupné pořád. Na hradech, věžích, v zahradách, které se zavírají (i třeba na celou zimu), jedna virtuálka v zavírané zahradě by tomu nevadila. Osobně nemám rád keše v pokladnách, ale nakonec proč ne, zrovna jsem jednu odlovil. Ale takové disable na virtuálce, to by vypadalo zajímavě.

A dovedl bych si představit ještě méně splnitelnou virtuálku, třeba vyfoťte se s měsícem v úplňku na pozadí Hradčan. Splnitelná jednu noc v měsíci, pokud nebude zataženo. Při specifikaci místa odkud fotit třeba jen taky pár hodin, kdy bude měsíc v záběru. Nevím, jestli by to prošlo pravidly.

Ale virtuálky mě celkem nechávají v klidu. Waymarking mě taky moc nechytl, virtuálku si splním, když jsem poblíž a jde to (asi nevyfotím Pardubickou, i když tam budu).


  • 0

#949 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 13:11

 

A dovedl bych si představit ještě méně splnitelnou virtuálku, třeba vyfoťte se s měsícem v úplňku na pozadí Hradčan. Splnitelná jednu noc v měsíci, pokud nebude zataženo. Při specifikaci místa odkud fotit třeba jen taky pár hodin, kdy bude měsíc v záběru. Nevím, jestli by to prošlo pravidly.

 

Něco trošku podobného u sousedů: https://coord.info/GC7B7GB


  • 1

#950 musashimaru

musashimaru

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 13:37

Poprvé registruju a s potěšením kvituju, že se někdo stará o keš virtuálního typu (virtual, earth) a nekompromisně maže logy nesplňující podmínky. Zřejmě vyžadoval záležitost nad rámec možného, dobrá, to zřejmě bude muset upravit. Ale nechápu osoby neschopné základního schematického nákresu slona...

ja by som to povedal asi takto: problem virtualiek je ten, ze vacsina ludi je akosi zvyknuta, ze su D1/T1 a nutnou podmienkou je fotka cloveka alebo gps na suradeniciach. preto vacsina ludi si pri planovani vyletu zvycajne ani neprecita listing a zaradi ju do zoznamu ako nejaku tradicku. problem vznika, ak az na mieste clovek zisti, ze to nie je D1/T1 a podmienky logovania nie su uplne jednoduche, pripadne, co je horsie, to zisti az po zalogovani na webe, ak im owner vymaze log. vtedy vznika problem. samozrejme vinny je owner alebo keska. cim kreativnejsia/narocnejsia virtualka, tym vacsi problem. paradoxom pritom je, ze na ine, podstatne narocnejsie kesky (klasicke D5-ky, ci T5-ky) ludia tolko nenadavaju. zvycajne nikto ownerom nevycita, ze logicke ulohy D5-ky su velmi tazke, alebo to, ze na T5-ke dali kesku az prilis vysoko na strom. tu sme si uz akosi zvykli. pritom taka D5 moze zozrat cloveku podstatne viac casu (niekedy aj niekolko dni) a T5 aj viac penazi (vystroj), ako nejaka trochu kreativnejsia virtualka. ako napriklad ta GC7B7BX. myslel som si, ze vediet citat a mat pri sebe pero a papier/ruku snad nie je pre nikoho problem. ako ale vidno, asi je. 


  • 1

#951 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 13:42

Drážďany:

Pěkné, ale tím že povolili i srpek je to splnitelnější. Ale zase zakázali soukromé pozemky, včetně luk a polí pod sněhem.

 

A k předchozímu příspěvku: kolikrát už jsem si nepřečetl listing, při výletu se navigoval na tradičku a zjistil až na místě, že je to T5 stromovka. Nadávat pak můžu jedině sobě. Nebo si T5 neexportovat, což už dělám. A virtuálek není tolik, abych si před cestou listing nestačil přečíst.


  • 3

#952 musashimaru

musashimaru

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 14:17

este jedna posledna uvaha: pri tomto hone na (trochu) kreativne virtualky a pokusoch o ich retroaktivnu normalizaciu v sulade s platnymi pravidlami uz len cakam, kedy sa niekto pusti do kadrovania jednej z najuspesnejsich ceskych virtualok (wilson index, project-gc) GC7B84R za to, ze obsahuje (pravidlami nepovoleny) fyzicky stage. samozrejme verim, ze k tomu nikdy nepride, ale jeden nikdy nevie. z mojho pohladu som velmi rad, ze niektori revieweri dokazu byt tolerantnejsi a velkorysejsi ako ich kolegovia, a ak ide o kvalitu zabavy a radosti z hry obcas povolia aj kesky, aj ked nie su uplne v sulade s pravidlami. mne sa tento progresivny pristup paci. nakoniec uspesnost kesky GC7B84R je dokazom toho, ze to ma zmysel.

Tento příspěvek byl upraven od musashimaru: 13 září 2018 - 17:27

  • 0

#953 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 15:48

Zajímal by mne názor na Václav Havel Airport Prague (GC7B7WH).

Já si tam dal DNF, protože si to vykládám tak, že VHAP je identifikováno pouze neonovým nápisem nad budovou ze strany ranveje nebo ze strany parkoviště. Všude jinde je  "prague airport" (nebo opačně). To mi potvrdila i informační přepážka, že nikde uvnitř se identifikace VHAP nevyskytuje. 












Václav Havel Airport Prague (GC7B7WH)


  • -3

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#954 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 15:59



To uz to moc hrotis. Co treba takova zemekoule na druhem terminalu, autobusova zastavka a dalsich 1000 veci, ktere prazske letiste identifikuji ???

Zajímal by mne názor na Václav Havel Airport Prague (GC7B7WH).
Já si tam dal DNF, protože si to vykládám tak, že VHAP je identifikováno pouze neonovým nápisem nad budovou ze strany ranveje nebo ze strany parkoviště. Všude jinde je "prague airport" (nebo opačně). To mi potvrdila i informační přepážka, že nikde uvnitř se identifikace VHAP nevyskytuje.











Václav Havel Airport Prague (GC7B7WH)


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 13 září 2018 - 16:00

  • 4

#955 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 16:06

To uz to moc hrotis. Co treba takova zemekoule na druhem terminalu, autobusova zastavka a dalsich 1000 veci, ktere prazske letiste identifikuji ???
 

Pražské letiště nebo "Letiště Václava Havla Praha" ? Já v tom cítím rozdíl.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#956 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 16:26

Pražské letiště nebo "Letiště Václava Havla Praha" ? Já v tom cítím rozdíl.

 

Spíš jde o to, že asi nerozumíš slovu identifikovat. Prostě máš vyfotit něco, z čeho je jasné, že je to na ruzyňském letišti a ne někde jinde. V zásadě nemusí být na fotce ani žádný nápis.


  • 11

#957 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 13 září 2018 - 16:27

Pražské letiště nebo "Letiště Václava Havla Praha" ? Já v tom cítím rozdíl.

 

Ty v tom rozdíl cítíš, ale 1601 hráčů před tebou ne...


  • 2

#958 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 16:40

Já to chápu jako pan Vláček. IMHO se stačí vyfotit tak, aby bylo jasné, že jsi na letišti v Ruzyni.
  • 2

#959 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 222 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 17:13

 

este jedna posledna uvaha: pri tomto hone na (trochu) kreativne virtualky a pokusoch o ich retroaktivnu normalizaciu v sulade s existujucimi pravidlami uz len cakam, kedy sa niekto pusti do kadrovania jednej z najuspesnejsich ceskych virtualok (wilson index, project-gc) GC7B84R za to, ze obsahuje (pravidlami nepovoleny) fyzicky stage. samozrejme verim, ze k tomu nikdy nepride, ale jeden nikdy nevie. z mojho pohladu som velmi rad, ze niektori revieweri dokazu byt tolerantnejsi a velkorysejsi ako ich kolegovia, a ak ide o kvalitu zabavy a radosti z hry obcas povolia aj kesky, aj ked nie su uplne v sulade s pravidlami. mne sa tento progresivny pristup paci. nakoniec uspesnost kesky GC7B84R je toho dokazom.

 

 

Moje úvaha zase je, že vůbec nejlepší je na takové keše neupozorňovat a nepitvat je. Teď abych pro jistotu jel co nejdřív si ji odlovit...


  • 8

#960 carodejka_s.r.o.

carodejka_s.r.o.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2018 - 19:42

Pamatuju si, že zhruba před rokem sem někdo psal něco ve smyslu, že se obává, že virtuálky dopadnou podobně jako earthky. Že kvůli pár ......, kteří si stěžovali na povinnost fotky u EC, se tato povinnost zrušila a EC tím tak trochu ztratily smysl. No... je to tady... A je to velice smutné :(


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama