Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#921 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2018 - 23:00

Něco od našich východních/jihovýchodních sousedů, aneb když jen fotka nestačí: GC7B6RR

Nicméně, podmínka navíc je, bohužel, dobrovolná.


  • 2

#922 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2018 - 7:09

Popravde, lepsi dobrovolna nez povinna. Za tehle pravidel GS staci jeden zhrzenej manik a sla by do archivu. Takhle je to tam pekne popsane. "TVOJE SLAVA NEBO TVOJE HANBA"

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 03 září 2018 - 7:10

  • 2

#923 musashimaru

musashimaru

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2018 - 14:43

Popravde, lepsi dobrovolna nez povinna. Za tehle pravidel GS staci jeden zhrzenej manik a sla by do archivu. Takhle je to tam pekne popsane. "TVOJE SLAVA NEBO TVOJE HANBA"

suhlas. pre zdravie ownera a zivotnost kesky su bezpecnejsie dobrovolne ako povinne ulohy. hoci takto mnoho inak vtipnych uloh a napadov sa minie ucinkom. ja som to trochu riskol s tou povinnostou GC7B74P a zatial to celkom ide. kto sa chce hrat a zabavit, pride, kto chce len rychly bodik, ma to tazsie. zial vela ludi stale nechape, ze virtualky nemusia byt len D1/T1.


Tento příspěvek byl upraven od musashimaru: 03 září 2018 - 15:22

  • 1

#924 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2018 - 15:57

Popravde, lepsi dobrovolna nez povinna. Za tehle pravidel GS staci jeden zhrzenej manik a sla by do archivu. Takhle je to tam pekne popsane. "TVOJE SLAVA NEBO TVOJE HANBA"

Asi si tu citaci půjčím a pozměním listing u naší virtuálky. Ačkoli je tam úkol jednoduchý, zadaný naprosto jasně, stejně ho dost kačerů není schopno, či lépe řečeho - ochotno splnit. A protože je virtuálka hodně frekventovaná, nebaví mě denně psát upozorňující zprávy, že nemají splněný úkol. 


  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#925 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2018 - 16:10

suhlas. pre zdravie ownera a zivotnost kesky su bezpecnejsie dobrovolne ako povinne ulohy. hoci takto mnoho inak vtipnych uloh a napadov sa minie ucinkom. ja som to trochu riskol s tou povinnostou GC7B74P a zatial to celkom ide. kto sa chce hrat a zabavit, pride, kto chce len rychly bodik, ma to tazsie. zial vela ludi stale nechape, ze virtualky nemusia byt len D1/T1.


Kvůli tobě jsem musel do plánů zařadit návštěvu Devína a včera si vyrábět masku ducha! :angry: :D 


  • 2

#926 Olii05

Olii05

    Olii05

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2018 - 20:35

:)
  • 0

#927 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2018 - 8:33

Archivovano bylo 1238 nevyuzitych virtualek, cca 130 jeste ceka nekde na schvaleni, zbytek je venku..

 

Posílám sem pravidelně seznam podle států. Tak vydržte ještě ten týden, ať ho nemusím dělat dvakrát... Jinak je mám všechny v databázi. V tuhle chvíli jich je publikovaných jen něco málo přes 2100, osmnácset a něco obdarovaných svůj dar nevyužilo.


  • 2

Retired Sopdet Reviewer
Bývalý reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj


#928 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2018 - 11:31

No prosím. Někteří zde usedavě pláčí, že jejich geniální způsobilost založit skvělou virtuálku GS přehlédl, a třetina kačerstva jim na to zvysoka... (hází bobek) :)


  • 4

#929 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2018 - 14:13

Tak vzhledem k tomu, že algoritmus na vybírání kačerů pro založení virtuálky byl vytvořen chybně, je velká pravděpodobnost, že tu možnost založit virtuálku dostalo nejspíš i plno neaktivních kačerů. Vůbec by mě to nepřekvapilo. :)


  • 2

#930 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2018 - 16:05

Nemělo se vůbec psát, že to dostali za odměnu, ale náhodným losem. Jestli chtěj někoho opravdu odměňovat, ať mu radši pošlou trackovací kód. Nic by je to nestálo, votoč by se jim z toho snad taky moc nezmenšil a ještě by tím oživili hru. To by byla skutečná odměna, kterou by si pak každej mohl převést na něco hmatatelného a poslat do světa. Tou sledovaností virtuálek se z toho stalo to, že vlastně měli ti "odměnění" zcela nezištně udělat něco pro ostatní, věnovat tomu svůj čas, stihnout to do roka a ještě pod nemalým tlakem zodpovědnosti. Taková nepovedená virtuálka a nedejbože ještě brzy poslaná do archivu, to by bylo něco, na co by se rádo všude poukazovalo. Takže to těm, co jí nakonec nezaložili, nemám vůbec za zlé a nedivím se jim. Věřím, že celá tahle sranda stála takový lidský práce, až to není hezký. Toho času nad listingy. Nakonec asi kolikrát úplně marnýho. A s HDP to ani nehlo. :-D
  • 11

#931 musashimaru

musashimaru

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2018 - 16:18

Jestli chtěj někoho opravdu odměňovat, ať mu radši pošlou trackovací kód. Nic by je to nestálo, votoč by se jim z toho snad taky moc nezmenšil a ještě by tím oživili hru. 

ja som VR dostal, ale od zaciatku som ju vnimal ako taky danajsky dar. najma preto, ze pravidla virtualok su dost obmedzujuce a vymysliet nieco originalne, vtipne a kvalitne bez fyzickeho stagu/finalnej krabicky som povazoval a povazujem za velmi narocne. osobne by som od GS prijal radsej PM zadarmo na 1 rok ako VR. zial ako som pochopil, to by pre GS nebolo zaujimave. ziskali by sme tym len my, owneri a oni by za to nedostali nic. oni chceli odmenit aj (najma?) seba. vyuzit skupinu (podla nich) sikovnejsich keserov, aby by ich hru este viac spopularizovali. ci toto cele bol dobry napad nebudem hodnotit.


  • 10

#932 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2018 - 20:58

Archivovano bylo 1238 nevyuzitych virtualek, cca 130 jeste ceka nekde na schvaleni, zbytek je venku..

 

A nevíš, jak se mezi ně mohl dostat ten event? https://coord.info/GC7B837

Že by někdo založil listing zrovna uprostřed přidělování?


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#933 Lindbergh

Lindbergh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2018 - 3:32

ja som VR dostal, ale od zaciatku som ju vnimal ako taky danajsky dar. najma preto, ze pravidla virtualok su dost obmedzujuce a vymysliet nieco originalne, vtipne a kvalitne bez fyzickeho stagu/finalnej krabicky som povazoval a povazujem za velmi narocne. osobne by som od GS prijal radsej PM zadarmo na 1 rok ako VR. zial ako som pochopil, to by pre GS nebolo zaujimave. ziskali by sme tym len my, owneri a oni by za to nedostali nic. oni chceli odmenit aj (najma?) seba. vyuzit skupinu (podla nich) sikovnejsich keserov, aby by ich hru este viac spopularizovali. ci toto cele bol dobry napad nebudem hodnotit.

Naprostý souhlas. A ještě si k tomu danajskému daru připočti, že jako owner, který dostal virtuálku jsi jeden z těch, který si to vlastně nezasloužil atd. To "atd." nemá cenu rozepisovat, stačí si pročíst o sobě těch skoro padesát stránek zpět.  :D Samozřejmě lidé jsou různí a musíme se nad to umět povznést, ale i tak to zamrzí. Chceš mít radost z toho, že děláš ostatním lidem radost. Nezištně, prostě jen tak, aby bylo mezi námi více radosti a né jen pořá tragédie "na Nově".

Před pár dny jsem byl zase po nějaké době na místním Eventu, jen tak pokecat s kámošema. Přišla řeč i na virtuálky. Slyšel jsem tam od jednoho kačera na Eventu názor: "Víš proč jsem zatím nikdy nezaložil žádnou keš ani po těch letech? Právě z tohoto důvodu.... Jen lovím, všem vše chválím a všichni mě mají rádi. A založit keš a poslouchat ty rozmazlený keci co je vše špatně? Ani náhodou .... Dělat něco pro ostatní a ještě dostat "po tlamě"? .... Ani náhodou .... A ještě pak "za odměnu" dostat virtuálku a zase dostat "po tlamě"? Ani náhodou .... " 

 

Teda lidi, kam se ten svět řítí  .... :D


  • 5
KDO SE VRACÍ Z NEÚSPĚŠNÉHO LOVU BEZ KRVE A VCELKU, HLEDÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!!!

#934 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2018 - 6:11

Vnímat keš jako nějakou "zodpovědnost" vůči někomu jinému či komunitě je naprostá pitomost. Stejně tak se jí bát udělat, to bychom nemohli dělat nic, vždycky se najdou nespokojení, ať děláš-co děláš. Mě se nápad GS moc líbil byť se to "zvrtlo" a jsem rád, že přibyly mé oblíbené virtuální keše na mapě.
  • 4

#935 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2018 - 6:40

Navrhoval jsem třeba udělat virtuálku podobně, jako jsou pojaty některé letterboxy (cesta podle popisu a fotografií s tím, že se musí najít určitý objekt, s kterým by se objekt musel vyfotit - ten lze samozřejmě najít i metodou BF). Alespoň by si kačeři prošli pořádně objekt, který mají navštívit. Bohužel (z mého hlediska) u autorky virtuálky tento návrh neprošel, protože část trasy vedla zahradou, která se na noc zavírá (není přístupná 24 hodin denně). Docela by mě zajímalo, jak by se taková virtuálka líbila. Neviděl jsem, že by ji někdo podobně pojal. Taková by se mi líbila.

 

To znovuvzkříšení podmínkových keší u virtuálek, jen aby virtuálka nebyla obyčejná, se mi spíše nelíbí. Takové to fotografování se s něčím někde, případně v nějaké póze.

 

Moc se mi třeba líbila jedna švédská virtuálka - GCGKB9 - dovedla k moc zajímavému objektu, který byste tam opravdu neočekávali. A jako důkaz se mělo poslat, co jste tam našli. Ale to je jedna z původních virtuálek.


  • 4

#936 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2018 - 6:43

A nevíš, jak se mezi ně mohl dostat ten event? https://coord.info/GC7B837

Že by někdo založil listing zrovna uprostřed přidělování?

 

To založení eventu zrovna během chodu nějakého skriptu, který ty virtuálky zakládal mě taky napadlo...


  • 0

#937 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2018 - 7:11

To založení eventu zrovna během chodu nějakého skriptu, který ty virtuálky zakládal mě taky napadlo...

Za předpokladu, že si na to napsali skript a nedatlili jednu po druhé  :D


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#938 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2018 - 15:22

&nbsp;

Vnímat keš jako nějakou "zodpovědnost" vůči někomu jinému či komunitě je naprostá pitomost. Stejně tak se jí bát udělat, to bychom nemohli dělat nic, vždycky se najdou nespokojení, ať děláš-co děláš. Mě se nápad GS moc líbil byť se to "zvrtlo" a jsem rád, že přibyly mé oblíbené virtuální keše na mapě.

&nbsp;

To jsem myslel jako zodpovědnost spíš vůči ownerovi samému - obdarovanému virtuálkou. Toho co zakládá kešky a má k tomu přístup na nějaké své úrovni, kterou si chce udržet.
  • 0

#939 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2018 - 22:51

Navrhoval jsem třeba udělat virtuálku podobně, jako jsou pojaty některé letterboxy (cesta podle popisu a fotografií s tím, že se musí najít určitý objekt, s kterým by se objekt musel vyfotit - ten lze samozřejmě najít i metodou BF). Alespoň by si kačeři prošli pořádně objekt, který mají navštívit. Bohužel (z mého hlediska) u autorky virtuálky tento návrh neprošel, protože část trasy vedla zahradou, která se na noc zavírá (není přístupná 24 hodin denně). 

 

Ano, myslíš tím mně a ano, nechtěla jsem si číst rozezlené vzkazy, že si někdo virtuálku nemohl odlovit, protože se nedostal do zahrady. Tak je obyčejná fotící.

 

Ano, cítím to jako danajský dar. A docela i lituju, že jsem sem tehdy vůbec šla prosit o radu na námět. Využila jsem jiný návrh, než ten tvůj a asi mi nikdy nebude odpuštěno. Člověk se opravdu nezavděčí všem...

 

Kdo si objekt chce prohlédnout, udělá to i bez virtuálky. Kdo o to nestojí, toho nemám zapotřebí k tomu nutit. 


  • 4
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#940 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2018 - 6:18

Ano, myslíš tím mně a ano, nechtěla jsem si číst rozezlené vzkazy, že si někdo virtuálku nemohl odlovit, protože se nedostal do zahrady. Tak je obyčejná fotící.

 

Ano, cítím to jako danajský dar. A docela i lituju, že jsem sem tehdy vůbec šla prosit o radu na námět. Využila jsem jiný návrh, než ten tvůj a asi mi nikdy nebude odpuštěno. Člověk se opravdu nezavděčí všem...

 

Kdo si objekt chce prohlédnout, udělá to i bez virtuálky. Kdo o to nestojí, toho nemám zapotřebí k tomu nutit. 

 

Nechtěl jsem, aby můj předchozí příspěvek vyzněl nějak vyčítavě. Já ti to nemám za zlé, že jsi svou virtuálku udělala jinak, ty jsi autorka, máš právo udělat svou keš jak uznáš za vhodné. Já ti dal návrh, ty jsi ho nevyužila. Proto jsem ani nepsal, komu jsem to navrhoval.

Chtěl jsem hlavně napsat, že si myslím, že se virtuálka dala udělat i trochu netradičně. A že by mě zajímalo, jestli by takto udělaná virtuálka měla úspěch. Mně by se docela líbila, proto jsem si říkal, že by se mohla líbit. I když je pravda, že já osobně mám možná jiný vkus než spousta ostatních. Ono je pravda, že by to nemuselo projít, i když si myslím, že by to prošlo - potvrzení fotkou, nebo odpovědí na konci (hledají místo) by bylo, jen k místu se musí nějak dostat.


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama