Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#1541 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2022 - 12:34

Tak už se blíží. Raději však nic neočekávám, stejně jako minule. Docela mě ale zajímá, zdali se někdo někde zase rozohní, protože nebyl vybrán. :D


  • 0

#1542 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2022 - 22:31

Témat bych měl HAFo, vzhledem k tomu že hodně cestuji. AMR virtuálky nemám zapotřebí - na cestách mohu mikrovku umístit jen výjimečně. 

Nikdy jsem neviděl v geocachingu zkratku AMR. Mohl bys ji, prosím, rozvést?


  • 1

#1543 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2022 - 9:40

Nikdy jsem neviděl v geocachingu zkratku AMR. Mohl bys ji, prosím, rozvést?

překlep - mělo být  ALR


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1544 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2022 - 14:59

OK, díky.


  • 0

#1545 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2022 - 19:19

Jak se zdá, tak nové virtuálky jsou již rozdané. Bohužel se mi nepoštěstilo, a tak prosím případného šťastlivce, který ji obdržel a ví, že ji zakládat nechce, aby mě kontaktoval ohledně možnosti adopce.  :D  Díky a ahoj všem!  ;)


  • 1

#1546 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2022 - 19:46

Nápodobně i u mě. Takže stejně jako minule připadla ta má někomu jinéhmu. <_< No nic, i tak mám nápadů dost, zřejmě víc, než kolik jich kdy stihnu zrealizovat (a pořád přibývají další, ač ani nevím, kde se berou :D). A co se adopce týče, nepředpokládám, že by se snad někdo té své vzdal.


  • 0

#1547 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2022 - 20:33

Hurá, nedostal jsem ji! Takže nemusím řešit dilema, jaký z asi 84 nápadů převést v praxi :D
  • 0

#1548 carodejka_s.r.o.

carodejka_s.r.o.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2022 - 21:32

Tak taky zase nic. Je fakt, že mám v posledních letech docela štěstí v důležitějších "loteriích". Tak hlavně, ať se nové virtuálky povedou a nejsou jen desátou keší na místě, kde už jsou snad všechny ostatní typy.


  • 4

#1549 koc256

koc256

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2022 - 21:58

Tak to tak vypadá, že všechny lidi co znám a ti co jsou zde a projevili se, tak ji nedostali... Asi si řekli, že už jsme jich v česku měli dost...

 

Jinak už generuji přehled 3. vlny, i když to zatím bude řídké. Zaznamenal jsem zatím dvě publikace v Evropě. A mantinely si bude třeba ještě osahat.

 

 

https://puzzle.g10.cz/virtual/


  • 5

#1550 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2022 - 11:06

Nemyslím si, že by Česko bylo vynechané. V anketě na fb se zatím ozvali 4 hráči s novým listingem (tři reakcí a čtvrtý komentářem), 12 kteří jej nedostali (a to je ještě otázka, kolik z nich bylo oprávněno si zažádat). Z tohoto vzorku to vypadá, že listing dostal každý čtvrtý. Podle oficiálních čísel (50 000 způsobilých hráčů na 4 000 listingů) by to ale měl být každý 12 a půltý.
Vzorek z ankety je samozřejmě jenom vzorek z ankety a může se od reality lišit jako loňské předvolební průzkumy. Pak je tu ještě medializace, která podle mého u nás není špatná. Jinými slovy - aby někdo mohl být vybrán, musel se nejprve přihlásit, tedy nejprve musel vědět že se může přihlásit. Tedy mně osobně přišel email, že podmínky splňujeme a můžeme se přihlásit (v době přijetí e-mailu už jsem přihlášen byl), ale nevím jak tomu bylo u těch kteří nemají v nastavení zaškrtlý příjem novinek; nebo u neangličtinářů. Nejen na sociálních sítích se ale ta informace o třetí vlně musela dostat ke každému. Neříkám že v tom jsme nějakou výjimkou, slovenští revieweři o tom informovali na svém Facebooku, polští zase na svém blogu. Určitě tomu tak ale není po celém světě, a i kdyby losující script byl nastaven početně férově pro každou zemi, v momentě kdyby měl vybrat 10 hráčů třeba z Číny a přihlášených by jich bylo jenom pět, prostě by musel těch zbylých pět vybrat odjinud.
Takže já si myslím že u nás dostalo listing více hráčů než to početně vycházelo, možná přesně kolik mělo, ale určitě si nemyslím že by si někdo v HQ řekl že už jich v Česku máme dost a přidělil nám jich méně.
  • 2

#1551 Luciferek

Luciferek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2022 - 13:27

Předpokládám, že výše uvedení podmínky stejně jako já splnili a nikdo virtuálku podle toho co psali nedostal, tzn tady zatím 0:6 .. <_<


  • 1

#1552 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2022 - 13:43

Bez nějakého většího pátrání vím o třech lidech, kteří ji dostali. Jen to prostě nemají potřebu (či nechtějí, nepovažují za nutné...) sdělovat.

Spíš tipuju, že někde bude možná i trochu boj o nabízející se (známá a významná) místa pro nové virtuálky. :-)


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 02 březen 2022 - 13:44

  • 1

#1553 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2022 - 14:20

Aniprt...


  • 0

#1554 carodejka_s.r.o.

carodejka_s.r.o.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2022 - 19:44

Tak to tak vypadá, že všechny lidi co znám a ti co jsou zde a projevili se, tak ji nedostali... Asi si řekli, že už jsme jich v česku měli dost...

 

Jinak už generuji přehled 3. vlny, i když to zatím bude řídké. Zaznamenal jsem zatím dvě publikace v Evropě. A mantinely si bude třeba ještě osahat.

 

 

https://puzzle.g10.cz/virtual/

Nepublikované virtuálky v té první vlně mě nepřekvapují. Tam to GS rozházel, jak si usmyslel. Ale množství nepublikovaných v té druhé vlně, kde si o ně člověk musel vyloženě zažádat, mě zaráží. Tak proč je chtěli?
Každopádně díky za tento monitoring. Je to zajímavé sledovat :)


  • 0

#1555 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2022 - 10:20

Tady je nějaká ta nová virtuální (či minerální?) cache v ČR :):

Minerální pramen Petřinka - Virtual Reward 3.0

https://www.geocachi...tual-reward-3-0


  • 0
Motto: It's not about the number you've found it's about the fun you had along the way.

#1556 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2022 - 14:54

Tady je nějaká ta nová virtuální (či minerální?) cache v ČR :):

Minerální pramen Petřinka - Virtual Reward 3.0

https://www.geocachi...tual-reward-3-0

Nevěřím, že by tam nešla dát normální krabička. Podle mne je to plýtvání.


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1557 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2022 - 15:06

Když jsem se koukala na ten seznam, tak takových bude... Třeba ten řetězovej most u Stádlece má svou zelenou přímo na infotabuli a kolem dokola lesy. (A další dvě keše poblíž.)


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 03 březen 2022 - 15:08

  • 0

#1558 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2022 - 17:42

Proti keši na infotabuli přímo u daného objektu nic nemám a naopak nevím, z jakého důvodu by se měla nutně nacházet v lese kdovíjak daleko. Nikdo nikomu nebrání si do toho lesa zajít (kdyby tam šel jen kvůli krabičce, tak by to vlastně ani pro něj evidentně moc hodnota nebyla, ten pobyt v lese sám o sobě). Když je to u objektu hodně frekventované (není tento případ), tak je příjemnější a pro ownera praktičtější, když je kousek vedle. Ale to je tak vše.

 

Ona je taky nemalá skupina kačerů, co si rádi odloví keš na služební cestě. Aspoň vystoupení z auta je malé protažení těla a odlov krabičky malé zpestření cesty. Jít kdovíkam není čas a taky si člověk nechce třeba zablátit boty a i jinak se umazat, když jede na nějaké jednání... A nemusí jít zrovna o služební cestu, ale klidně s rodinnou nebo s přáteli v situaci, kdy ostatní jsou mudlové a zdržení kvůli keši je minimálně nudí, nebo taky prudí... Konkrétně u tohohle mostu se dá čekat, že i mudlové v pohodě akceptují zastávku a bude je to i zajímat a kačer si taky v pohodě odloví. Kdo si chce zablátit boty, má možnost na staré keši na protějším břehu, moc dobře si ten klouzavý odlov pamatuju ;-) 

 

Keše v přírodě mám rád, ale taky nemám nic proti rychlému odlovu na infotabuli apod. U všech keší však platí, že daly někomu větší, či menší práci, on je dal do placu pro ostatní zdarma, takže jako u jiných věcí, co jsou zdarma: "Ber, nebo nech ležet".

 

Každý si může založit keš podle svého (a podle pravidel), je to jeho věc. Před oživením virtuálek byly v ČR tři. Dvě jsou na "důstojném" místě, třetí, později archivovaná, byla v lesích, asi kilák od vesnice. To bylo teda teprve nehorázné plýtvání! :-D

 

Teď jsou virtuálek v podstatě hromady, nechte na každém, kde ji udělá. Poslední moje odlovená mi přišla vtipná a vůbec mě nenapadlo "fuj, to je hanebné plýtvání" (GC89097).


  • 2

#1559 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2022 - 17:58

Nerozumím reakci. Taky nemám nic proti keši na infotabuli. Naopak, dřív tam byla mizerně zaměřená "podkamenem zapařezem" v hlíně nad zídkou, už je archivovaná, tahle je pěkná a na to místo sedí parádně.

Jen jsem to uvedla jako příklad, že lidi zas tak moc neřeší "plýtvání" virtuálkami na místech, kde jde dát fyzická krabička. Prostě se jim nějaké místo líbí, je fotogenické, dostali virtuálku, tak ji tam udělají. Tečka. A jiní lidi se tam pro ten bodík rádi vyfotí.

 

Ono taky ne každý je z velkého města a stanovit podmínku, že virtuálka může být jen tam, kam nejde dát jiná keš, by znamenalo spoustě lidí možnost umístění virtuálky v podstatě sebrat.

Navíc když může být fyzická keš i přímo na rušné ulici ve značce na Václaváku... :-)


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 03 březen 2022 - 18:01

  • 0

#1560 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2022 - 18:17

Mně ta reakce na Arneho příspěvek vyzněla jako kritika kešky na infotabuli, že jako by šla dát raději někam do lesa (větší a já nevím co). Že jako taky plýtvání, potenciálem místa. Tak jsem to tedy blbě pochopil, pardon...

 

Václavák: nebo v dlani sochy...


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama