Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#1581 koc256

koc256

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2023 - 8:43

Třeba bude další vlna..?

 

No - nebo radši ne :)

 

I když jsem taky nešťastný z toho, že na mě nezbyla...

Další vlnu nepřímo ohlásili již při oznámení této… Takže jich bude přibývat a je třeba se s tím smířit, že svět Geocachingu se pomalu ale jistě mění ve virtuální (LABky, Virtuálky).

 

Nedávno jsem narazil na svůj log z první vlny, kde jsem psal, že těch virtuálek je moc. A nyní jsme o dvě vlny dále… :)

 

Jinak když se koukám na statistiku (https://puzzle.g10.cz/virtual/3/), tak ke včerejšku je 740 virtuálek, kde zatím owner neprojevil jakýkoliv zájem (needitoval ji) a 240, které jsou editované, ale zatím nevypuštěné. Jde tam jasně rozpoznat i pár českých zástupců…


  • 0

#1582 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2023 - 9:54

Když si v té tabulce dám filtr Czechia, je vidět velký nepoměr v zastoupení krajů při přidělování

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 19 únor 2023 - 9:55

  • 0

#1583 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2023 - 11:29

1/ Virtuálku bez zájmu jsem viděl jednu a dvě upravené.

2/ Jak ten nepoměr vypadá? Nechce se mi to ručně počítat. Já myslel, že virtuálky jsou tak nějak za zásluhy.


  • 1

#1584 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2023 - 12:25

Když si v té tabulce dám filtr Czechia, je vidět velký nepoměr v zastoupení krajů při přidělování

Tyto kešky se nepřiřazovaly podle velikosti států nebo krajů.
Rozdělovaly se podle aktivit kačerů, či jejich ochotě virtuálku mít.

Nerovnoměrné rozdělení je v každém státu co jsem namátkou procházel.


  • 0

#1585 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2023 - 22:35

Třeba bude další vlna..?
No - nebo radši ne :)


Další vlnu nepřímo ohlásili již při oznámení této… Takže jich bude přibývat a je třeba se s tím smířit, že svět Geocachingu se pomalu ale jistě mění ve virtuální (LABky, Virtuálky).


Já myslel, že virtuálky jsou tak nějak za zásluhy.


První „vlna“ byla v srpnu 2017, kdy GS použilo svůj tajúplný algoritmus a přidělilo ji bez předešlé konzultace lidem, kteří se až později dozvídali, co se vlastně dělo. Verze 2.0 byla ohlášena v květnu 2019, kdy už se měli hlásit kačeři splňující nějaké podmínky a hlavně mající skutečně zájem o virtuálku, což bylo mnohem lepší řešení napoprvé (ostatně, ze 4000 přidělených keší v roce 2017 jich šlo ven 2668, pokud lze věřit údaji na blogu GS z května 2019). Zatím poslední akce byla ohlášena minulý únor a opět s obdobnými podmínkami jako v roce 2019. Docela by mě však zajímalo, kde proběhlo to nepřímé ohlášení další várky? Jasně, lze se dočíst něco o tom, že „se bude vyhodnocovat a v budoucnu se uvidí“ (minimálně tohle si pamatuji z nějakého článku na blogu GS blogu z roku 2017 nebo 2019), ale jestli to brát jako nepřímé potvrzení, to nevím.
A jestli 4.0 radši ne...no, za mě klidně jo. Ve smyslu hesla „still better love story than Twilight“ (mi to tak naskočilo, že jsem tuhle větu musel použít :D ) bych k virtuálkám pro ty, kteří je moc nemusí, řekl, že „still better geocache than LAB“. Už jsem tu v minulosti uváděl, že virtuálky mě baví, a to zejména v zahraničí. Vždyť třeba jen díky virtuálce v Zürichu na letišky mám „vybarvené“ Švýcarsko (je to síce virtuálka typu „vyfot se a loguj“, nicméně vzhledem k okolnostem toho dne byl pro mne její odlov doslova nezapomenutelný a doufám, že jsem pobavil i ownera svým logem). Labky mě nebaví a nemusím je z více důvodů, nicméně virtuálky se mi obecně poměrně líbí. Raději už mám jen webky. :)


  • 3

#1586 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2023 - 23:18

Je pravda, že virtuálka je asi lepší, než LABka.

 

Ale na druhou stranu všeho moc škodí... 


  • 1

#1587 koc256

koc256

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2023 - 11:08

1/ Virtuálku bez zájmu jsem viděl jednu a dvě upravené.

2/ Jak ten nepoměr vypadá? Nechce se mi to ručně počítat. Já myslel, že virtuálky jsou tak nějak za zásluhy.

 

Přesně nechápu význam tvých vět. Na mém odkazu, případně s odhadnutelnou modifikací URL, lze vidět stav za všechny tři vlny. A v pravém horním rohu můžeš filtrovat. Takže třeba když tam napíšeš "bez zájmu", tak na konci stránky máš přesný počet. Obdobně můžeš třeba hledat "změněn název"...

Jen vlny 1 a 2 jsem asi rok neaktualizoval. Ale třetí vlna se aktualizuje každý den.

Stačí takto?

 

 

První „vlna“ byla v srpnu 2017, kdy GS použilo svůj tajúplný algoritmus a přidělilo ji bez předešlé konzultace lidem, kteří se až později dozvídali, co se vlastně dělo. Verze 2.0 byla ohlášena v květnu 2019, kdy už se měli hlásit kačeři splňující nějaké podmínky a hlavně mající skutečně zájem o virtuálku, což bylo mnohem lepší řešení napoprvé (ostatně, ze 4000 přidělených keší v roce 2017 jich šlo ven 2668, pokud lze věřit údaji na blogu GS z května 2019). Zatím poslední akce byla ohlášena minulý únor a opět s obdobnými podmínkami jako v roce 2019. Docela by mě však zajímalo, kde proběhlo to nepřímé ohlášení další várky? Jasně, lze se dočíst něco o tom, že „se bude vyhodnocovat a v budoucnu se uvidí“ (minimálně tohle si pamatuji z nějakého článku na blogu GS blogu z roku 2017 nebo 2019), ale jestli to brát jako nepřímé potvrzení, to nevím.
A jestli 4.0 radši ne...no, za mě klidně jo. Ve smyslu hesla „still better love story than Twilight“ (mi to tak naskočilo, že jsem tuhle větu musel použít :D ) bych k virtuálkám pro ty, kteří je moc nemusí, řekl, že „still better geocache than LAB“. Už jsem tu v minulosti uváděl, že virtuálky mě baví, a to zejména v zahraničí. Vždyť třeba jen díky virtuálce v Zürichu na letišky mám „vybarvené“ Švýcarsko (je to síce virtuálka typu „vyfot se a loguj“, nicméně vzhledem k okolnostem toho dne byl pro mne její odlov doslova nezapomenutelný a doufám, že jsem pobavil i ownera svým logem). Labky mě nebaví a nemusím je z více důvodů, nicméně virtuálky se mi obecně poměrně líbí. Raději už mám jen webky. :)

 

 

No vycházel jsem z tohoto:

Will there be more Virtual Rewards in the future?
Assuming Virtual Rewards 3.0 goes smoothly, we will consider launching a similar set of Virtuals in the future. We would likely continue to make adjustments to the selection process to encourage new participants.

 

 

Jinak já virtuálky i LABky mám rád. Samozřejmě je třeba si vybírat a nebo to brát jen jako BOD. LABky dokážou příjemně provést třeba náměstím, nebo hradem/zámkem, což by třeba uměla multinka, ale často všude nejsou a nebo provedením mě odpuzují. Virtuálky obdobně, ale taky je jich spousta, které jen ukazují na kříž v zapadlé vesnici, kde i kdyby někdo na chodník položil LARGE, tak by tam vydržela měsíce... Nebo třeba špatně udělané virtuálky (dle mě) je ta co je na Gerlachovském štítu. Však tam je i trajda. A výstup stojí cca 300 €. Tedy ten kdo tam byl třeba loni, tak tuto asi rád vynechá...


  • 1

#1588 DanielKotmel

DanielKotmel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2023 - 18:40

Virtual Rewards 4.0 jsou oficiální.

https://www.geocachi...al-rewards-4-0/
  • 0

#1589 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2023 - 19:48

Též mě zaujala zpráva o nových virtuálkách, která byla otvírákem dnešního newsletteru od HQ. Základní kritéria jsou opět poměrně dost benevolentí (účet založený před 13. 6. 2023, publikace keše v roce 2023, obdrženo 4 a více FP) a říkám si, kdo z aktivních hráčů je nesplňuje nebo nebude splňovat do konce roku, že? Nicméně více mě zaujaly další dvě věci. První je skutečnost, že novou virtuálku mohou získat i ti, kteří už ji mají z minulosti. Tohle je oproti předchozím vlnám novinka. Co mě však trochu děsí je onen náhodný výběr 4000 hráčů, splňujících podmínky, na základě algoritmu. Zájemci se nikam nehlásí, opět bude náhodný výběr ze všech splňujících podmínky, tj. dotyčný ani nemusí virtuálku chtít a přesto ji dostane, bude-li splňovat na konci roku podmínky.

Pokud by si někdo nerozuměl s angličtinou, mají daný článek i v českém znění:
https://www.geocachi...lni-odmeny-4-0/

Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 13 červen 2023 - 19:49

  • 0

#1590 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2023 - 12:07

Koksáci zae vymejšlej píčoviny místo toho co by konečně opravili mapu a datumy při logování a takový základní věci... kurde. Už to vidím že dostanu zase prt...


  • 0

#1591 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2023 - 12:20

Kešku kvůli tomu zakládat nebudu. :)


  • 1

#1592 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2023 - 20:46

Mne tam tedy nejvíc zaujal tento bod:

 

"We use an algorithm to help distribute Virtuals, favoring countries newer to geocaching, which may not have many Virtuals, rather than basing it solely on land area or the number of active geocachers."

tedy v překladu

"Při rozdělování virtuálek používáme algoritmus, který upřednostňuje země, v nichž geocaching není tolik rozšířený a které nemusí mít mnoho virtuálek, a nezakládá se pouze na rozloze nebo počtu aktivních geokačerů."

 

Ta věta zní blbě v obou jazycích. Pravděpodobně to bude znamenat, že spoustu přidělených virtuálek propadne.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#1593 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2023 - 9:21

I na tohle jsem právě narážel v závěru svého předešlého příspěvku. Přidělit někomu něco, oč ani nemusí stát (a ani o tom vědět), je špatně. Ale tak třeba si v Seattlu řekli, že zkusí udělat srovnání propadlých virtuálek s těmi z první vlny v roce 2017. :D
  • 0

#1594 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2023 - 11:12

Tak stát by o to měli. Pokud chápu ty priority správně, jako první by měly listingy dostat dobrovolníci HQ, v kterých může být až 500. Pak už to asi půjde podle polohy hráčů, ale jako první by se mělo vybírat z těch, kteří si zažádali v druhém i třetím kole a nedostali (v českém překladu tento bod ovšem chybí).
Je ale samozřejmě otázkou, co bude pro ten algoritmus víc. Jestli že si ten hráč už dvakrát žádal, nebo že žije třeba v Rusku kde je pár desítek keší.
  • 0

#1595 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2023 - 11:20

Ano, už si živě představuji virtuálku s úkolem "Vyfoťte se na Rudém náměstí s (alespoň maketou) AK-47." ;-)


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#1596 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2023 - 13:02

Onu preferenci neúspěšných žadatelů z předešlých dvou vln jsem zde sice neuvedl, pravda, nicméně jakou váhu bude mít při výběru jaké kritérium, jestli dřívější žádosti nebo země pobytu, toť otázkou. Osobně mě tohle zaujalo totiž méně než právě ono náhodné přidělování.

Jo a co se toho rýpnutí s Rudým náměstím týče, tak kdybych mohl, zkusil bych založit virtuálku na daleko „lepším“ (tady by to chtělo mnohem více uvozovek...) místě než jakým je nějaká Moskva.
  • 0

#1597 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2023 - 11:51

I na tohle jsem právě narážel v závěru svého předešlého příspěvku. Přidělit někomu něco, oč ani nemusí stát (a ani o tom vědět), je špatně. Ale tak třeba si v Seattlu řekli, že zkusí udělat srovnání propadlých virtuálek s těmi z první vlny v roce 2017. :D

Nic není špatně a ani tak, jak píšeš v další větě, komerční firma neuvažuje ani náznakem. Je to úplně standardní marketing normální komerční firmy, takhle na to nahlížet nelze. A že by jim mělo snad být líto, když hodně virtuálek propadne (jak je v dalším příspěvku)? Jim je to přece úplně jedno, kolik jich propadne. O nic tím nepřicházejí, nemají tím žádné ztráty. Virtuálek mohou nasypat mezi lidi, kolik chtějí. V kolika vlnách chtějí. To je nic nestojí. Zacílení na oblasti trhu, které nemají moc pokryté, je zcela logické. Tady na fóru se uvažuje často v úplně jiných kategoriích, než jaké jsou podstatné pro byznys komerční firmy...


  • 1

#1598 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2023 - 18:01

Jenže tenhle business je poněkud odlišný od jiných - to, na čem vydělávají, jim tvoří ti, kteří jim zároveň platí. Geniální, o to nic. Ale obchodní model by tohle zohledňovat IMHO mohl.


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#1599 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2023 - 18:36

Jo a co se toho rýpnutí s Rudým náměstím týče, tak kdybych mohl, zkusil bych založit virtuálku na daleko „lepším“ (tady by to chtělo mnohem více uvozovek...) místě než jakým je nějaká Moskva.

Jo, to je jeden z nápadů, který mě taky napadl, kdybych nááááhodou byl vybrán. Ale nevěřím, že nenapadl nikoho jiného, kdo virtuli dostal, takže spíš tipuju, že to nejde.


  • 0

#1600 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2023 - 20:41

Přemýšlím, zdali máme na mysli stejné místo. :D Podle mne tam by založení technicky nemělo nic bránit. Samozřejmě, listing by musel být striktně neutrální, nicméně u virutálky teoreticky není až tak potřeba nějaká navigace na místě, když je popis místa jasný, neb můžeš požadovat fotku jako důkaz návštěvy a tu není potřeba pořizovat (až na nějaké výjimky) přesně z jednoho místa, ale z nějaké určené lokality. No a onu fotku minimálně na jednom mnou myšleném místě dělají snad všichni (nebo mi to tak alespoň přijde), kdo se tam odváží vypravit. Spíše přemýšlím, zdali by někdo neměl problém třeba se sochou na fotce.

Nicméně, ono to stejně dopadne asi tak, že pokud se algoritmus náhodou trefí, na dané místo se nedostanu. Tudíž dojde na publikaci u mě v Žatci. Na druhou stranu, nikdy neříkej nikdy a třeba bych se vypravil někam jinam, kde není mnoho keší. Kdo ví? A kdo ví, jestli vůbec něco dostanu, to je to hlavní.


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama