Přejít na obsah


Fotka

Návrat virtuálek

groundspeak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1637 odpovědí na toto téma

#1601 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2024 - 19:38

Tak trochu oživím tohle téma, a to informací, že mi přišla notifikace a byl jsem vybrán.
Nicméně, před lety jsem věděl, co bych s virtuálkou udělal. Nyní váhám, respektive budu váhat, zdali ji umístím u nás, nebo někde ve světě (v zemi, kterou navštívím během následujících 12 měsíců). Inu, uvidím, možná to dopadne dle původní myšlenky, možná ne. Ale dá se říci, že jsem ve výsledku vlastně asi potěšen, že to tentokrát vyšlo. :)
  • 1

#1602 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2024 - 8:54

Tak trochu oživím tohle téma, a to informací, že mi přišla notifikace a byl jsem vybrán.
Nicméně, před lety jsem věděl, co bych s virtuálkou udělal. Nyní váhám, respektive budu váhat, zdali ji umístím u nás, nebo někde ve světě (v zemi, kterou navštívím během následujících 12 měsíců). Inu, uvidím, možná to dopadne dle původní myšlenky, možná ne. Ale dá se říci, že jsem ve výsledku vlastně asi potěšen, že to tentokrát vyšlo. smile.png

Taky jsem byl vybrán.

Při minulé volbě jsem nějaký nápad měl, ale teď si na něho nemůžu vzpomenout. 
Zatím budu zvažovat mezi dvěmi variantami.
1- relativně jednoduchá virtuálka na místě kde je daleko od jiné virtuálky

2- takovou abych vyplnil chybějící mezeru v matrixu virtuálek v ČR


  • 0

#1603 VelkyVezir

VelkyVezir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2024 - 9:53

Pokud by někdo nevěděl co s přidělenou virtuálkou, rád se jí ujmu :-)

 

Jinak v 7 českých okresech zatím žádná virtuálka není: Domažlice, Chrudim, Kolín, Plzeň-jih, Plzeň-sever, Rokycany, Tachov. Tak taková malá inspirace kam ji případně umístit ;-)


  • 1

#1604 Petrs11

Petrs11

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2024 - 12:59

Pokud by někdo nevěděl co s přidělenou virtuálkou, rád se jí ujmu :-)

 

Jinak v 7 českých okresech zatím žádná virtuálka není: Domažlice, Chrudim, Kolín, Plzeň-jih, Plzeň-sever, Rokycany, Tachov. Tak taková malá inspirace kam ji případně umístit ;-)

 

Okres Domažlice už virtuálku má - Čerchov - Virtual Reward 4.0 (GCAJHMH).


  • 0

#1605 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2024 - 15:22

Pokud by někdo nevěděl co s přidělenou virtuálkou, rád se jí ujmu :-)

 

Jinak v 7 českých okresech zatím žádná virtuálka není: Domažlice, Chrudim, Kolín, Plzeň-jih, Plzeň-sever, Rokycany, Tachov. Tak taková malá inspirace kam ji případně umístit ;-)

 

Pro okres Kolín bych věděl, kam ji dát. A ani by to nemusela být nuda ;) 


Tento příspěvek byl upraven od Shashlick: 18 leden 2024 - 15:22

  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#1606 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2024 - 20:25

Pokud by někdo nevěděl co s přidělenou virtuálkou, rád se jí ujmu :-)

 

Jinak v 7 českých okresech zatím žádná virtuálka není: Domažlice, Chrudim, Kolín, Plzeň-jih, Plzeň-sever, Rokycany, Tachov. Tak taková malá inspirace kam ji případně umístit ;-)

Díval jsem se, že Plzeňském kraji je velmi málo virtuálek.


  • 0

#1607 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2024 - 20:31

Ha, tak já jí dostal, hurá. Ale projde mi můj nápad na fotku kačera s účtem, na kterém bude minimálně 10 čárek? Otázky...


  • 0

#1608 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2024 - 22:20

Jakýkoli úkol, podmínka, krom fotky dokazující přítomnost na místě virtuálky, smí být pouze dobrovolný. Včetně deseti čárek na účtu. Takže když jsem v předešlém kole dostala virtuálku a měla z toho velikou radost, přišla studená sprcha záhy po odeslání listingu ke schválení. A o další virtuálku už nestojím, jsou z toho další labky.


  • 0

#1609 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2024 - 2:47

Jakýkoli úkol, podmínka, krom fotky dokazující přítomnost na místě virtuálky, smí být pouze dobrovolný. Včetně deseti čárek na účtu. Takže když jsem v předešlém kole dostala virtuálku a měla z toho velikou radost, přišla studená sprcha záhy po odeslání listingu ke schválení. A o další virtuálku už nestojím, jsou z toho další labky.

 

Úkoly být mohou, není to je o fotkách. Viz citace z guidelines:

 

Acceptable logging tasks:

  • Questions that can only be answered by visiting the location.
  • Tasks for the finder to fulfill at the location (for example, find the statue at the posted coordinates and post a picture of the north side of the statue).
  • Photos of the geocacher at the location; a face cannot be required in the photo.
  • Photos of a personal item at the location. Examples include a trackable or a piece of paper with the geocacher’s username.

Docela často píšu nějaké odpovědi na otázky u virtuálek při svých cestách, i když je pravdou, pře převažují jen ty fotografické.

 

 

 

Ha, tak já jí dostal, hurá. Ale projde mi můj nápad na fotku kačera s účtem, na kterém bude minimálně 10 čárek? Otázky...

 

Ještěže taková blbost jako povinnost účtu s deseti zapsanými pivy není povolena. Ačkoli zrovna tohle by šlo řešit načárkováním si nějakého proužku papíru sám. Vždyť za takovou útratu už se dá sehnat i letenka. :)


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 19 leden 2024 - 2:47

  • 0

#1610 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2024 - 7:23

Seedcorp psal o fotkách, tak jsem taky psala o fotkách. Nicméně ty ostatní povolené povinné podmínky jsou ze stejného šuplíku, pro změnu obdova earthek. (A to už jsou mi ty fotky  z místa daleko milejší než odesílání odpovědí mejlem či interkou. Navíc ty odpovědi se předávají mezi hráči dost snadno.)

 

Ale podmínky či úkoly, které vyžadují nějakou tvořivost kačera, invenci, jeho individuální přístup a přínos - zapovězeno. Lze to dát jen jako dobrovolné.

Ať žije politika vyhovění davům.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 19 leden 2024 - 7:24

  • 0

#1611 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2024 - 14:00

Z dříve napsaného pro mě nebylo jednoznačné, zdali jsou myšleny jen fotky nebo je problematika popisována šířeji. Obdoba se zadáním pro EC je zřejmá, přičemž se tomu popravdě ani nedivím. Na jednustranu zcela chápu pohled někoho, kdo by rád vytvořil zadání obsahující kreativnější úkoly. Na druhou stranu, kde by byla hranice? Jiště by se totiž našli tací, jejichž úkoly by byly z kategorie „co se mi v noci zdálo“. Tím zcela neobhajuji politiku HQ, spíše se jen zamýšlím nad důvody, které je k takovému znění pravidel mohly vést. Též bych v některýh případech uvítal možnost netradičnějšího uchopení logovacích podmínek, ne že ne.


  • 2

#1612 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2024 - 21:19

Jakto že je povolena wirtuálka, kde musíte vytvořit lanovku mezo dvěma skalama a pak tam fotit někde bůhvíkde mezi nebem a zmeí? HC kod si nemapamuju, ale vím že to je nedatelný. Tohle aleep oršlo, ale  když budu chtít 10 fotek s člověkem jak pije 10 piv, to mi neprojde...


  • -1

#1613 VelkyVezir

VelkyVezir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2024 - 21:26

Okres Domažlice už virtuálku má - Čerchov - Virtual Reward 4.0 (GCAJHMH).

 

Super! A už máme pokrytý i okres Plzeň-Sever: GCAJJ4B. Tak už zbývá jen 5 okresů wink.png


  • 1

#1614 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2024 - 22:45

Jakto že je povolena wirtuálka, kde musíte vytvořit lanovku mezo dvěma skalama a pak tam fotit někde bůhvíkde mezi nebem a zmeí? HC kod si nemapamuju, ale vím že to je nedatelný. Tohle aleep oršlo, ale když budu chtít 10 fotek s člověkem jak pije 10 piv, to mi neprojde...


Zmiňovaná keš by mě popravdě celkem zajímala. Na základě velmi stručného popisu však nemám šanci zjistit, o kterou virtuálku jde. Chtělo by to alespoň lokalitu. Případně pokud by někdo tušil, dejte vědět.

P. S. Prostě bych zkusil příspěvky psát za střízliva, ať není potřeba některé části textu luštit...
  • 1

#1615 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2024 - 23:50

GC7B9TH Jak se mate v tom nebi?


  • 0

#1616 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2024 - 15:30

Jakto že je povolena wirtuálka, kde musíte vytvořit lanovku mezo dvěma skalama a pak tam fotit někde bůhvíkde mezi nebem a zmeí? HC kod si nemapamuju, ale vím že to je nedatelný. Tohle aleep oršlo, ale když budu chtít 10 fotek s člověkem jak pije 10 piv, to mi neprojde...


Je to návštěva místa a vyfocení se na místě. Na tom není nic špatného, odpovídá to pravidlům. Je to technicky náročnější a není to pro každého.
Tvůj nápad je podmínka navíc, takže musí být dobrovolná. Jsou i nezletilí kačeři, ti by to těžko plnili. A taky tedy není pro každého.
  • 0

#1617 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2024 - 21:34

GC7B9TH Jak se mate v tom nebi?


Zajímavá virtuálka. Pro mě nad mé síly, lezení mě ani nebaví, ale pro znalé jistě super místo i zážitek. Asi jako T5 na nějakém vysokém stromě, kterou bez lezeckého vybavení člověk také nedá.
  • 1

#1618 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2024 - 14:40


P. S. Prostě bych zkusil příspěvky psát za střízliva...

Někdo to prostě nedá. Stejně tak jako někdo nedá D5/T5


  • 0

#1619 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2024 - 21:14

Na to, že už dvě vznikly ve Východních Čechách... Pak s dalšími dvěma jste se už vytasili tady, další pak prý vznikla v tom okrese Plzeň sever, o další můžu přemýšlet...

 

Koukám, že jich v ČR přibude asi opět docela hodně...


  • 0

#1620 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2024 - 22:23

Taky ladím projekt virtuálka. Původně jsem uvažoval Srbsko u Berouna, ale tam už je v Tomáškárně. Tak asi Prachov a nebo uplně někde jinde. :)


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama