Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.9.14

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
134 odpovědí na toto téma

#81 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2018 - 8:41

Je to špatnou databází, když v ní nenajde tabulku Geocache...


  • 0

#82 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2018 - 9:30

No a jak jí nějak zase zpět nastavit? Vše do aktualizace fungovalo, nyní jsem v pytli. :(


  • 0

#83 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2018 - 9:44

Nejdriv si zkopiruj datovy adresar gg at se mas k cemu vratit. Pak bych zkusil prejmenovat zalozni db. Ale ze vseho nejdriv prestartuj pocitac.
  • 0

#84 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2018 - 10:22

Aktualizace ti zcela urcite databazi nerozbila. Zalezi tedy na tom, co se u tebe stalo.

Pokud mas nejakou nestandardni instalaci, mohl ses ocitnout ve spatnem datovem adresari, a oteviras neco uplne jineho nez chces.

Nebo treba datovy adresar synchronizujes s nejakym cloudem, a potentovalo se ti to.

Nebo mas spatny disk

 

... co ja vim jeste?

 

Prvni vec je zjistit, co se to vlastne pokousi otevorat za databazi, jeslti jsi na spravnem miste, zazalohovat si datovy adresar, zkusit otevrit zalozni kopii databaze.


  • 0

#85 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2018 - 21:08

Stator mi vypnul odznáček The Czech Republic Cacher.

Je jeho název Czechia Cacher?
 


  • 0

#86 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2018 - 13:36

Dnes se mi Geoget nechtěl připojit na GC live. Špatná adresa, DNS nebo něco podobného. Alternativní přihlášení přes externí prohlížeč se povedlo. Neměnilo se tam něco, nemá se někde nastavit jiná adresa? Adrake se taky musel znovu přihlašovat, předpokládám, že se něco změnilo.


  • 0

#87 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2018 - 16:28

Znovu se musis prihlasit zhruba kazde tri mesice... Ve vsem! To neni chyba, Groundspeak to tak ma schvalne.

A alternativni prihlaseni pouziva uplne stejny prihlasovaci server, lisi se to jen postupem, co se technicky deje pri prihlaseni. Alternativni cestu v praxi potrebuji jen ti, kteri maji problem se zabudovanym web prohlizecem uvnitr Geogetu.

Takze bych si u tebe spis tipl na nejakou chvilkovou nedostupnost serveru. Zadna zvlastnost.
  • 0

#88 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2018 - 18:21

Ta chvilková nedostupnost byla několikrát po sobě. A alternativní na první pokus. Spíš tipuju na jádro IEXP, kde to na starém nejde a nové do starého systému nedostanu. Ale jsem rád, že to jde, alternativní bylo přes Firefox. A Adrake přes Seznamácký prohlížeč v mobilu.


  • 0

#89 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2018 - 18:53

jestli starym systemem myslis WinXP, tak bych ti nejen kvuli Geogetu doporucil upgrade na neco novejsiho. Kompatibilitu s WinXP uz v Geogetu nehodlam drzet, fakt to neni ekonomicke.


  • 1

#90 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2018 - 18:56

Stator mi vypnul odznáček The Czech Republic Cacher.

Je jeho název Czechia Cacher?
 

ano přesně tak... jméno se generuje ze jména země a ta je Czechia od updatu na GC a i v GeoGetu


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#91 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 5:35

jestli starym systemem myslis WinXP, tak bych ti nejen kvuli Geogetu doporucil upgrade na neco novejsiho. Kompatibilitu s WinXP uz v Geogetu nehodlam drzet, fakt to neni ekonomicke.

Ano. Ale upgradovat nelze, jedině vše včetně celého hardwaru. Chystám se na to už dlouho. A nechce se mi do toho, protože to budu měsíc štelovat a je mi jasné, že něco nezprovozním a budu muset hledat alternativy.

Jen je mi divné, že jádro IEXP nezvládne poměrně běžnou věc, kterou firefox zvládne. A prokazatelně se chová jinak, třeba nejde naklikávání souřadnic z mapy.

Prakticky mi to nevadí, když je jiná cesta.


  • 0

#92 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 7:00

Prakticky ti to nevadi,m protoze schvalne nevyuzivam tu hromadu funkci v operacnim systemu, ktere byloy pridany az po WinXP, a leckde by se mi secsakra hodily. Tohle fakt donekonecna drzet nemohu, a jednoho dne novy Geoget proste nespustis.


  • 1

#93 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 7:52

Ano. Ale upgradovat nelze, jedině vše včetně celého hardwaru. Chystám se na to už dlouho. A nechce se mi do toho, protože to budu měsíc štelovat a je mi jasné, že něco nezprovozním a budu muset hledat alternativy.

Jen je mi divné, že jádro IEXP nezvládne poměrně běžnou věc, kterou firefox zvládne. A prokazatelně se chová jinak, třeba nejde naklikávání souřadnic z mapy.

Prakticky mi to nevadí, když je jiná cesta.

S XP to máš stejné jako s veteránem:

Sice s určitými omezeními jezdí (je pomalý, hůř brzdí..), ale nikdo Ti ho neopraví, musíš dávat pozor, abys do toho nenalil moderní benzín bez olova, nové vychytávky (abs, klimatizace..) tam nenajdeš ani nenamontuješ. Přes spoustu nevýhod s veterány lidi jezdí. Je to o srdci. Ale každodenně do práce s veteránem snad nikdo nejezdí.


  • 1

#94 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 10:41

ano přesně tak... jméno se generuje ze jména země a ta je Czechia od updatu na GC a i v GeoGetu

Ahoj, jenže ten mi Stator nevzal.

Nevím možná mám chybu v nějaké mezeře.

 

EDIT: A už vím chybí mi tam to The ...


  • 0

#95 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 16:01

Konečně jsem GG aktualizovala, vše OK, Divider spuštěn, žádné chybičky za což moc děkuji. ALE někde bude chyba u mě, protože mám v GG najednou po novém spuštění statistik víc nálezů než na gc.com. Vypadá to, že jde o 19 eventů a 1 CITO - dřív žádný rozdíl nebyl, takže jsem prošla své logy až někam do března, jestli jsem místo WN někde neodklikla WA a nic nevidím. 

Netušíte někdo, kde jsem mohla udělat chybu? U eventů mě napadla jedna věc, jestli GG nebere i logy u eventů, které jsem kdysi logovala jako navštívené se zpožděním až po jejich archivaci a tak se na gc.com nezapočetly zatímco v GG ano? Jiné vysvětlení mě zatím nenapadá.

Rady klidně přes SZ nebo v růžovém vlákně, předem díky za nápady. Podotýkám, že nic složitého s GG jako začátečník neprovozuji, ale mám poblíž poradce, který mi případně přeloží, co mi poradíte.


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 02 květen 2018 - 16:04

  • 0

#96 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 16:23

Ano. Ale upgradovat nelze, jedině vše včetně celého hardwaru. Chystám se na to už dlouho. A nechce se mi do toho, ...

 

Vzhledem k vážným chybám současných procesorů (Spectre, Meltdown, ....) nedoporučuji upgrade, dokud chyby neopraví. Softwareové záplaty na tyto chyby zpomalují počítače Intel více, než o třetinu, AMD o něco méně. Ne všechny tyto chyby lze záplatovat. Letos ty opravy prý nebudou.  :(


  • 0

#97 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 17:10

Vzhledem k vážným chybám současných procesorů (Spectre, Meltdown, ....) nedoporučuji upgrade, dokud chyby neopraví. Softwareové záplaty na tyto chyby zpomalují počítače Intel více, než o třetinu, AMD o něco méně. Ne všechny tyto chyby lze záplatovat. Letos ty opravy prý nebudou.  :(

 

Takové zpomalení se ale týká jen určitého druhu úloh, které na domácím počítači těžko budeš provozovat.


  • 2

#98 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 17:19

Konečně jsem GG aktualizovala, vše OK, Divider spuštěn, žádné chybičky za což moc děkuji. ALE někde bude chyba u mě, protože mám v GG najednou po novém spuštění statistik víc nálezů než na gc.com. Vypadá to, že jde o 19 eventů a 1 CITO - dřív žádný rozdíl nebyl, takže jsem prošla své logy až někam do března, jestli jsem místo WN někde neodklikla WA a nic nevidím. 

Netušíte někdo, kde jsem mohla udělat chybu? U eventů mě napadla jedna věc, jestli GG nebere i logy u eventů, které jsem kdysi logovala jako navštívené se zpožděním až po jejich archivaci a tak se na gc.com nezapočetly zatímco v GG ano? Jiné vysvětlení mě zatím nenapadá.

Rady klidně přes SZ nebo v růžovém vlákně, předem díky za nápady. Podotýkám, že nic složitého s GG jako začátečník neprovozuji, ale mám poblíž poradce, který mi případně přeloží, co mi poradíte.

Mne pomohl skript "Oprava logů"

https://www.geoget.c...ript:LogsRepair

Taky jsem mel jeden nalez navic a nemohl jsem nic najít, az tento skript mne nasel problem. Tez mne to zacalo delat az po aktualizaci GG.

 

EDIT a DOPLNENI: u mne byl ten jeden log navic zpusoben trochu zmatkem u logovani jedne cache. Omylem jsem zalogoval cache kterou jsem nenavstivil a ta se mi jako found propasovala do GG. Pote jsem si toho vsiml a smazal jsem ten found na GC, ale tu omylem zalogovanou cache jsem nasel za tyden a pravoplatne zalogoval. A v GG jsem mel dva foud logy, pricemz ten prvni se mi nejak dukladne zamaskoval a nijak neprojevoval, tak jsem ho ani nehledal. Az posledni aktualizace ten prvni chybny foud log vytahla na svetlo. Taky tomu nerozumim, ale stalo se to tak a pomohl mne az ten skript "Oprava logů".


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 02 květen 2018 - 17:32

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#99 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 17:21

Aktualizace GG ale do logu ani do zpusobu oznacovani nalezu nijak nezasahovala. Fakt nijak.

 

A že by se zalogovani archivovaneho eventu nepocitalo, to jsem jeste nikdy neslysel. To jako fakt?


  • 0

#100 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 20:21

Co já vím, tak log na archivce se na GS vždycky počítal, pokud vůbec šel provést, tedy pokud archivka nebyla zamčena proti logování.

Ale na Project-GC je taky možnost hledat duplicitní logy. nemusí to ale asi úplně souhlasit s Geogetem, protože project hledá duplicity na GS, Geoget ve své databázi. A pokud z nějakého důvodu je log navíc jen v geogetí databázi, project-GC ho nenajde.

https://project-gc.c...ile/FindBadLogs

pochopitelně po přihlášení na Project a autentifikaci přístupu na liveAPI.

EDIT: chyba bude v geogetí databázi, na Projectu žádné chybné logy nemáš.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama