Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.9.14

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
134 odpovědí na toto téma

#61 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2018 - 21:56

A taky by to melo znamenat zabranit synchronizaci v dobe, kdy se do databaze zapisuje, kdy se upravuje zurnalovy soubor, pred vypnutim pocitace vzdy pockat na dokonceni synchronizace, ... Trochu moc podminek na sledovani.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#62 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2018 - 22:01

A taky by to melo znamenat zabranit synchronizaci v dobe, kdy se do databaze zapisuje, kdy se upravuje zurnalovy soubor, pred vypnutim pocitace vzdy pockat na dokonceni synchronizace, ... Trochu moc podminek na sledovani.

Zkoušel jsem DropBox a rychle mě to přešlo...  ale myslím ten dotaz nebyl původně na Google disk - je to sice napsané podivně ale spíše měl dotaz, že to nainstaloval na přenosné médium ale update se mu chce instalovat na normální disk do PC. Vím, že jsem s tím měl taky někdy problém ... kdysi ale už nevím jak jsem to vyřešil
Prostě update chtěl jít do PC ale update bylo puštěno z instalace na přenosném disku...


  • 1

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#63 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2018 - 22:10

A nemáš na tom počítači i normální instalaci gg? Ani tam nikdy nebyla?
  • 0

#64 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2018 - 7:50

A taky by to melo znamenat zabranit synchronizaci v dobe, kdy se do databaze zapisuje, kdy se upravuje zurnalovy soubor, pred vypnutim pocitace vzdy pockat na dokonceni synchronizace, ... Trochu moc podminek na sledovani.

Jestli se nepletu, soubor otevřený pro zápis se ve Windows zamyká. Zámek lze sice překonat, ale to by synchronizační program dělat neměl (pokud o to uživatel nepožádá). K synchronizaci používám AllWaySync (umí i synchro do dropboxu - ale nezkoušel jsem) a zatím bez problémů. Možná náhoda.Nebo respektuje zámek, či si s tím umí správně poradit jinak.


  • 0

#65 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2018 - 10:56

Haluma tu kdysi popisoval omerne snadny a bezny postup, kterym spolehlive pri automaticke synchronizaci zlikvidujete databazi. Ted to nemohu najit, ale treba to nekde ma. Ja jen nasel pri jednom z podobnych dotazu svoji odpoved, kde se toho dovolavam. 

 

EDIT: O par prispevku dal je toto a pak dalsi prispevek. Treba Haluma najde cas a napise neco do toho blogu. :-) Skoro by se top hodilo, kdyz se to tu periodicky opakuje.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 21 duben 2018 - 11:01

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#66 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2018 - 14:23

Tak HaLuMovi podmínky uvedené v odkazu asi splňuji, jsem opatrný uživatel, takže nezačínám pracovat dříve , než se Dropbox sesyncuje a nevypínám PC před dokončením synchronizace (no a i kdyby to selhalo, mám kopii DB, resp, celého GG datadiru  ještě někde na mém domácím serveru). Přeci jen, jeden disk = žádný disk.

 

Dropbox podporuje (na rozdíl od Google Drive či OneDrive) synchronozaci souborů na úrovni bloků a nikoliv celých souborů. Přenášejí se tak jen změněné části souborů a nikoliv vždy celý mnohasetmegabajtový (databázový) soubor. 

 

A Dropbox, jakož i Google Drive či OneDrive, používají verzování, takže se lze vrátit zpět v případě problému.

 

Myslím, že poučenému uživateli může Dropbox složit dobře, nepoučeného může krutě ztrestat. 

Já se taky nehrabu do oprav auta, protože tomu nerozumím. 

 

V každém případě díky za varování.


  • 0

#67 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2018 - 18:04

A nemáš na tom počítači i normální instalaci gg? Ani tam nikdy nebyla?

Jo na pc mám i klasickou instalaci do program files. Takže by to mohl být ten problém, tudíž stačí odinstalovat GeoGet z program files a pak už mi to při update nabídne na vyměnitelné zařízení resp. Google disk?


  • 0

#68 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2018 - 18:40

2 HaLuMa: Další námět.

 

Protože se chystám pár kilometrů za "železnou oponu" na východě, docela by se mi líbilo zařazení map Yandex, v těch krajích jsou mnohem podrobnější než Google a mají taky lepší StreetView


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#69 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2018 - 20:02

... ale maji jinou projekci, nez pouzivaji ostatni internetove mapy.


  • 0

#70 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2018 - 7:44

Tak vyřešeno jednoduchým způsobem, při nabídnutí cesty, kam instalovat GeoGet jsem změnil cestu na Google disk - GeoGet, odmazal poslední cestu GeoGet, odškrtl přesto nainstalovat již do vytvořené složky a dal instalovat. A vše v pohodě funguje.


  • 0

#71 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2018 - 8:22

Jen ted bude asi problem s automatickou aktualizaci zase te standardni instalace do Program Files. ;)

 

GG neumi mit dve plnohodnotne instalace na jednom stroji. Pouziva zaznamy v registru a neni mozne mit jeden zaznam pro dve ruzne aplikace (i kdyz se obe jmenuji GeoGet).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#72 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2018 - 9:34

Rezim prenosneho disku by si do registru nic davat nemel. Ale tak nejak se predpoklada, ze bud pouzivas GG tak či onak, ale ne oba najednou. Tohle nejde vyresit, aniz bys zpusobil nepohodli te vetsine uzivatelu, kteri to pouzivaji normalne.


  • 0

#73 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2018 - 10:47

Ja myslim, ze je to takova vlastnost-nevlastnost. Poholdne se bez rezimu prenosneho disku clovek obejde - tedy vetsinou, snad s vyjimkou podnikovych pocitacu, kde nejsou prava k instalaci ... Ale tam zase takovy program nema co hledat.

 

Snadno lze zmenit datovy adresar, takze ten neni problme dat kamkoli.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 22 duben 2018 - 10:48

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#74 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2018 - 19:39

Měl bych dotaz na DrakaMraka ohledně odznaků...
Po aktualizaci GeoGetu a Statoru jsem projel celou databázi s kešema Dividerem. Po vygenerování statistiky mi zmizel odznak za kraje v ČR. Mám někde něco nastavit v BadgeGen? Koukal jsem do nastavení modulu ve statoru, ale na nic jsem nenarazil.
  • 0

#75 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2018 - 22:02

Měl bych dotaz na DrakaMraka ohledně odznaků...
Po aktualizaci GeoGetu a Statoru jsem projel celou databázi s kešema Dividerem. Po vygenerování statistiky mi zmizel odznak za kraje v ČR. Mám někde něco nastavit v BadgeGen? Koukal jsem do nastavení modulu ve statoru, ale na nic jsem nenarazil.

Zkus smazat v adresáři Stator\TMP soubory statelist.txt a statestag.txt a pustit znovu generování statistik, mělo by se to aktualizovat na správné a tím i správná data...

Pak doufám, že máš nový Stator, Nový Geoget a puštěný Fix

- na starší verzi to prostě nebude ok


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#76 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2018 - 15:59

Proč mi Geoget po stažení PQ hlásí zaplněnou PQ 500, když mám nastaveno 1000 keší ke stažení?
  • 0

#77 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2018 - 16:42

Protože z PQ nepoznam, jestli bylo generováno s limitem 500 nebo 1000. Takže pokud je počet kesi takhle podezřelé kulaté, existuje riziko, že by mohlo byt přeplněné. Proto píše varování, aby sis to ohlídal.
  • 0

#78 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2018 - 17:16

Zkus smazat v adresáři Stator\TMP soubory statelist.txt a statestag.txt a pustit znovu generování statistik, mělo by se to aktualizovat na správné a tím i správná data...

Pak doufám, že máš nový Stator, Nový Geoget a puštěný Fix

- na starší verzi to prostě nebude ok

 

Díky moc, to smazání souboru v tempu Statoru pomohlo. 


  • 0

#79 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2018 - 22:15

Q: Co je to prosímvás za formát souřadnic, co nabízí třeba mapy.cz, a vypadá takhle: 8FXR2Q5R+2Q ?

 
a otázka zní, GG umí? nepřijde mi :P
ale přijde mi to jak lokátory od radioamatérů: http://www.telesuppo...ave/locator.gif :)

  • 0

#80 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2018 - 8:37

Ahoj, včera jsem nechal aktualizovat Geoget a po aktualizaci a jeho spuštění mám toto:

 

Bez_nazvuDoZVk.png

 

Čím to je? Díky


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama