Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#841 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 592 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 15:25

Naprostej souhlas. S falšováním polohy GS nic nenadělá, ale tou locationless variantou logování z gauče přímo posvěcuje.


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#842 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 15:39

Leda by GS zakázal používání aplikace na rootnutých mobilech. A nebo by přímo v aplikaci měl nějaké mechanismy, které by dokázali identifikovat podstrčení falešné polohy cizí aplikace.
  • 0

#843 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 15:40

Vyzkoušej a uvidíš... ;-)

Taky mě to nepustilo. Nemůže to být třeba tím, že tyhle LABky byly vydána (aspoň podle rychlého hledání googlem) k americkému lonskému gigáči a ti, co tam byli, to ted mohou lovit z gauče? No, asi ne, koukám, že quellen tam nebyl...


  • 0

#844 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 16:44

Dají se ještě odlovit labky v Náchodě, které byly vydaný k Mega Eventu?
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#845 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 592 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 17:05

Dají se ještě odlovit labky v Náchodě, které byly vydaný k Mega Eventu?


Podle mapy už Labky v Náchodě nejsou.
  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#846 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 17:45

Daji se odpovedi k labkam menit? Jako obrana proti gaucakum (finalkarum)

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 31 leden 2020 - 17:47

  • 0

#847 Carloschico

Carloschico

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 18:42

Myslím, že to není problém. Jako owner mohu editovat cokoliv v každé labce.


  • 2

#848 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 18:56

Daji se odpovedi k labkam menit? Jako obrana proti gaucakum (finalkarum)

 

Hezký rys LABek je, že se dají logovat i jindy a jinde, pokud clověk na tom místě už jednou byl (aplikace si dost pamatuje). Pokud owner změní otázku, případně i místo na získání odpovědi, tento rys už možná zmizí. Takže bychom kvůli těm, co to chtějí dělat jinak, zase ztráceli hezkou vlastnost. Navíc si myslím, že bychom neměli být soudci: jak to kdo dělá je jeho věc (pokud tím nekazí hru pro ostatní, což u gaučování asi nehrozí).


  • 0

#849 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 19:48

Zde je GPX jedné slovenské série na předměstí Blavy: Bratislava Rača. Bonusovou keš nemá, ale přiřadil jsem GC kód podle nedaleké mysterky téhož ownera. Není třeba se bát, že teď začnu dělat všechny série kolem Česka (když už Česko máme hotové)  :) - jen jsem potřebovat více otestovat ten nový gordův skript na GPX soubory pro LABky (funguje pěkně, znovu posílám gordovi díky).

Přiložený soubor (y)


  • 1

#850 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 592 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 20:14

Hezký rys LABek je, že se dají logovat i jindy a jinde, pokud clověk na tom místě už jednou byl (aplikace si dost pamatuje). Pokud owner změní otázku, případně i místo na získání odpovědi, tento rys už možná zmizí. Takže bychom kvůli těm, co to chtějí dělat jinak, zase ztráceli hezkou vlastnost. Navíc si myslím, že bychom neměli být soudci: jak to kdo dělá je jeho věc (pokud tím nekazí hru pro ostatní, což u gaučování asi nehrozí).

 

Jako ochrana před gaučingem mi přijde nejjednodušší použít otázky, na něž odpověď nepůjde bez návštěvy místa dohledat. Ještě pořád se nedá všechno dogůglit a ve streetview ani panoramě taky není vidět všechno.


  • 2

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#851 Carloschico

Carloschico

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 20:39

Souhlas, ale..... Pokud na jednotlivou labku můžeš odpovídat x krát, často se po několika pokusech do správného čísla /jména, datumu, atd./ trefíš. Navíc, alespoň si myslím, není potřeba ztěžovat hru poctivým hráčům. Ti skutečně místo navštíví, najdou konkrétní informaci a v případě, že je např. historie tohoto místa nezajímá, jdou si téměř ihned dál za svým štěstím. Tolik můj názor.


Tento příspěvek byl upraven od Carloschico: 31 leden 2020 - 20:42

  • 1

#852 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 20:57

Není třeba se bát, že teď začnu dělat všechny série kolem Česka (když už Česko máme hotové).

Super. Já se snažím nachystat si na dovolenou Salzburg a Innsbruck. Tak rád počkám na tvoje. Dojdeš i do Slovinska?

Tento příspěvek byl upraven od davidb11: 31 leden 2020 - 21:01

  • 0

#853 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 21:42

Jako ochrana před gaučingem mi přijde nejjednodušší použít otázky, na něž odpověď nepůjde bez návštěvy místa dohledat. Ještě pořád se nedá všechno dogůglit a ve streetview ani panoramě taky není vidět všechno.


Pocitam ze zanedlouho bude existovat na serverech finalkaru tabulka s odpovedma. Takze to neni reseni. Pomoci by mohla prave zmena kodu

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 31 leden 2020 - 21:46

  • 1

#854 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 22:27

Právě jsem dostal možnost založit LAB cache, tak jsem je připravil, viz odkaz: https://labs.geocaching.com/goto/liten

 

Moje postřehy:

1.) autoři LABek to tak trochu "flákají" a nedají si pořádnou práci s přípravou.

2.) zatím jsem u žádné série LABek nenarazil, že by byla zvolena volba sekvenčního pořadí

3.) zatím jsem u žádné série LABek nenarazil na využití videa

 

Pokud autor LABek zvolí sekvenční pořadí a u 1. LABky zvolí odpověď, která půjde vyčíst jen na místě a nepůjde vyGooglit, tak ji z gauče nedá. Ostatní LABky, pokud jsou poblíž, můžou mít již jednoduší otázky a odpovědi, protože se pak již nevyplatí jezdit domů do gauče  ;) 

Ještě odkaz na sérii LABek v Austrálii, která je přímo určená autorem k odlovu z gauče: https://labs.geocaching.com/goto/howdy


  • 0

#855 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 22:59

Pocitam ze zanedlouho bude existovat na serverech finalkaru tabulka s odpovedma. Takze to neni reseni. Pomoci by mohla prave zmena kodu


A jak to víš, že někde u finálkarů vzniká tabulka labek, jak říkáš...?
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#856 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 23:46

A jak to víš, že někde u finálkarů vzniká tabulka labek, jak říkáš...?


Sdílejí se finálky keší, sdílejí se odpovědi na EC. Čekáš, že u LAB keší se tohle dít nebude a odpovědi si vyměňovat nebudou? Asi tak. Dál už je ta diskuze vhodná spíše na vedlejší geodepresivní koutek nebo na vlákno o nepoctivcích.
  • 0

#857 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 2:54

Právě jsem dostal možnost založit LAB cache, tak jsem je připravil, viz odkaz: https://labs.geocaching.com/goto/liten

 

Z hlediska lovce (a ne autora, tím nejsem) jsou pro mne vždy lepší nesekvenční LABky, protože si mohu cestu naplánovat, jak chci. A většina LAB sérií (aspon v Česku) je skutecčně nesekvenční. Jen vzpomeňme na ten průšvih při Astro megaeventu v Praze, kde se jim prolínaly tři série a musely se (aspon na začátku) lovit sekvenčně. Autor lidi vytáhne z gauče hlavně tím, že zvolí otázky, která se nedají volit z gauče. A také (trochu) tím, že přidá k LABkách bonusovou keš, takže má jistou statistiku, kolik lidí lovilo jen ty LABky a kolik bylo skutečně na místě.


  • 1

#858 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 7:42

2.) zatím jsem u žádné série LABek nenarazil, že by byla zvolena volba sekvenčního pořadí


V cizině jsem viděl hodně sekvenční. Např. Salzburg, Ptuj.
  • 0

#859 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 7:47

A jak to víš, že někde u finálkarů vzniká tabulka labek, jak říkáš...?

Presne podle toho jak pisi Bejcci a podle vyjadreni nekterych owneru. Pokid mas 10 ohracu do hodiny, vypada to na finalkare.
  • 0

#860 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 7:50

U labek z Litně se mi na oranžové ikoně v mapě zobrazuje klíček. Co to znamená?

 

Edit: v menu "objevit" ji vidím s přeškrtnutým okem a poznámkou "Soukromé", ale otevřít jde a zatím končím na první LABce kde mi to říká "jdi blíž", dál už budu muset do Litně.

 

Tak se ptám co znamená to "Soukromé" s přeškrtnutým okem?


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 01 únor 2020 - 8:00

  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama