Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#881 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2020 - 11:30

Doporučuji tyto případy "minimálních" informací o LABkách rozlišovat už ve jménu souboru. Třeba je nazývat např. "MINLAB_On_the_road.gpx".

To je dobrý nápad. V původním příspěvku pozměněny názvy dvou LAB sérií, a jelikož mi Lomnice zaslal souřadnice a jména zamčených LABek, je kompletní soubor také přiložen.


Tento příspěvek byl upraven od Jazzlinka: 03 únor 2020 - 11:31

  • 0

#882 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2020 - 12:17

Málem bych zapomněl.

Včera mi geokolega hlavsic poslal GPX soubor lab keší Procházka po Gutovce.

Tak přikládám a ještě jednou děkuji.

Přiložený soubor (y)


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#883 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2020 - 12:38

Tohle se mi moc nelíbí, ale účel to splní, vygeneruje statistiku Opak se mi taky nelíbí, publikovat GPX lineárních labek, většinou je to jedno, ale mohlo by na tom postupu něco být, třeba něco z minulé stage (nevím, jestli je to v pravidlech), nebo třeba jen postupně zveřejněný příběh, který předčasným prozrazením ztratí pointu. Když si GPX udělám sám pro sebe, po odehrání, pro statistiku, to je v pořádku. A souřadnice? Jedině když chci mít do detailu vypuntíkovanou mapku přesně (ale to stejně rozhodí neposunuté mysterky), nebo když mi zrovna ten jeden bodík vyplní nějaký úhel ve statistice (jedině snad labka na mých HC, nebo hodně roztahaná, jinak to padne do jednoho úhlu). A listing je v tom GPX prakticky zbytečný.


  • 0

#884 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2020 - 14:38

Objevil jsem trojici nových českých LABek. Jedna se nachází v knihovně v Nové Pace, ale owner jí prozatím nedal souřadnice a nelze ji prozatím ani odehrát.

Další je u Svojanova, má svou bonusovou cache. Teplice jsou prozatím bez bonusu. .........

......................

EDIT: oprava dle níže uvedeného podnětu, plus obdrženy kompletní informace pro Teplice.

 

Teď jsem si všiml, že u těch Teplic je datum publikace 29.9.2005. To nejspíš nebude správně. :-) 


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#885 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2020 - 15:02

Pardon, přenášeno z domovské keše, zvolil jsem tamní webcam, která se zabývá identickou záležitostí na první zastávce. Opraveno v tomto příspěvku, a zároveň připojuji Svojanov, ke kterému mi owner zaslal informace. Tímto děkuji za jeho ochotu.

Přiložený soubor (y)


  • 1

#886 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2020 - 15:27

Pražské LABky "Podolí Adventure LAB" jsem dělal téměř před rokem (1. a 2. dubna, byly to možná první LABky v Praze). Mobilní aplikace i odlovené LABky v mém profilu říkají, že tuto sérii mám Completed. Ale přesto se mi v mobilní aplikaci ukazuje tato série jako červený puntík. Dříve než se na to zeptám GS, bych rád věděl, zda někdo z vás má podobný "problém" nebo zda to jsem jen já. Díky.


  • 0

#887 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2020 - 15:34

Pražské LABky "Podolí Adventure LAB" jsem dělal téměř před rokem (1. a 2. dubna, byly to možná první LABky v Praze). Mobilní aplikace i odlovené LABky v mém profilu říkají, že tuto sérii mám Completed. Ale přesto se mi v mobilní aplikaci ukazuje tato série jako červený puntík. Dříve než se na to zeptám GS, bych rád věděl, zda někdo z vás má podobný "problém" nebo zda to jsem jen já. Díky.

Mě to dělá dříve odlovená série na Karlštejně a to jsem dokonce zkoušel přes web https://labs.geocaching.com/logs i ty logy smazat, že bych si ji znovu prošel.
Bohužel znovu projít nejde, maximálně jdou přes web obnovit smazané logy.


Beze jména.jpg
 


  • 0

#888 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2020 - 16:05

 

 Teplice jsou prozatím bez bonusu.

Néé, vůbec jsem se od tamtud před pár hodinama nevracela. :D :D Tak zase až pojedu domů no. :)


  • 0

#889 SiMateam

SiMateam

    SiMateam

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2020 - 16:21

Pražské LABky "Podolí Adventure LAB" jsem dělal téměř před rokem (1. a 2. dubna, byly to možná první LABky v Praze). Mobilní aplikace i odlovené LABky v mém profilu říkají, že tuto sérii mám Completed. Ale přesto se mi v mobilní aplikaci ukazuje tato série jako červený puntík. Dříve než se na to zeptám GS, bych rád věděl, zda někdo z vás má podobný "problém" nebo zda to jsem jen já. Díky.


Mám to úplně stejně jako Maxinoha. Blbne mi to taky s Karlštejnem a to jsem je logoval jeste pres web.

Tento příspěvek byl upraven od SiMateam: 03 únor 2020 - 16:22

  • 0

#890 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2020 - 16:58

Pražské LABky "Podolí Adventure LAB" jsem dělal téměř před rokem (1. a 2. dubna, byly to možná první LABky v Praze). Mobilní aplikace i odlovené LABky v mém profilu říkají, že tuto sérii mám Completed. Ale přesto se mi v mobilní aplikaci ukazuje tato série jako červený puntík. Dříve než se na to zeptám GS, bych rád věděl, zda někdo z vás má podobný "problém" nebo zda to jsem jen já. Díky.

Mám to samé u labek v Plzni. Taky jedny z prvních. Tak to není jen můj problém.


  • 0

#891 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2020 - 17:00

Jeden uživatel potřeboval GPX pro sérii LABek v Tel Avivu, Izrael. Přikládám (i když tam osobně teď nesměřuji  :) ). Bonus jsem k sérii nenašel, použil jsem tedy jednu challenge mysterku stejného autora. Pro neposedné cestovatele jednu OT poznámku (omlouvám se): hodně letenek mně zrychluje krev na akcniletenky.com. Konkrétně teď je tam třeba letenka z Bratislavy do Izraele za 520 Kč. No, nekupte to... ;)

Přiložený soubor (y)


  • 0

#892 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2020 - 19:04

Pražské LABky "Podolí Adventure LAB" jsem dělal téměř před rokem (1. a 2. dubna, byly to možná první LABky v Praze). Mobilní aplikace i odlovené LABky v mém profilu říkají, že tuto sérii mám Completed. Ale přesto se mi v mobilní aplikaci ukazuje tato série jako červený puntík. Dříve než se na to zeptám GS, bych rád věděl, zda někdo z vás má podobný "problém" nebo zda to jsem jen já. Díky.

U mne je vše OK, co jsem odlovil tak tam mám zelené zaškrtávátko a to i u Karlštejnu, i u Podolí.

Asi to vypadá na unavené křečky a nestačí kreslit zelené zaškrtávátka :blink:.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#893 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2020 - 21:25

Mně se to stalo u Milevska. Odlovila jsem a teď to svítí jako neodlovené. Někdo psal, že se mu to také stalo, ale pamatovalo si to, že tam byl, takže zadal z domova znovu odpovědi. Mně to píše, jdi blíž.

Nepojedu tam, ale zajímalo by mě, zda bych měla dalších pět bodů. 


  • 0

#894 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 6:24

Schválně jsem si odlovené labky zkontrolovala a take mám Milevsko jako neodlovené. Zajímavé, byla jsem tam po seizovi jako druhá stejně jako na později publikované mysterce, ke které se mi v deníku v pohodě zobrazily indicie. Dneska se do deniku nedostanu, ze prý nemám odloveno,hm. Znovu obcházet nebudu, nevidím důvod. Ale zajímalo by mne, proč se tohle děje - angličtinu nemám takovou, abych psala na GS, ale pokud by někdo měl chuť, klidně může Milevsko uvést.

Odpovědi bych asi ještě z paměti vydolovala, ale také se mi objevilo Jdi blíž, takže si moji návštěvu nepamatuje....No nic, Milevsko jsem si prošla a jesli se mi nějak změnil počet nálezů není až tak podstatné.

PS: Na profilu na gc.com mi v seznamu odlovených zůstaly, hm. Křečci dobře řádí. ;-)

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 04 únor 2020 - 6:35

  • 0

#895 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 8:19

Hmm, krečci asi dělají pěkný bordel.

Koukl jsem se na Milevsko a první log je tam z 23.1.2020, co bylo před tímto datem je asi smazáno.

Na Karlstejnu vidím svůj log z 8.11.2019.

U Podolí vidím taktéž svůj log z 10.11.2019.

V Písku vidím první log z 7.11.2019.

 

Logy by se měly správně objevovat s datem tak okolo 7.11.2019 kdy byla toto možnost spuštěna u LABek které jsou starší než toto datum. Pokud tam jsou jen mladši logy, tak je něco špatně.

 

Asi jsou LABky stále ve fázi pokusů a občas se něco zatoulá. Je zajímavé, že někteří mají možnost znovu odpovídat na otázky (aplikace si pamatuje, že místo navštívili) a jiní musí místo navštívit znovu. Nálezy jsou asi už jiné databázi, která nemá přímou souvislost s aplikací a LABkami, proto nikdo nehlásí, že by se ztratil nález.

No na to, že ty LABky ladí už asi 8 let, tak v tom mají docela chaos.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#896 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 9:15

Potvrzuji, že LAbky tak dost neodladěné ... i když něco málo zlepšili, když si vzpomenu jak padala appka loni na megáči v Plumlově.

 

Každopádně, když jsem ladil své labky, tak i přes nastavení zóny 50m, ve chvíli kdy mi telefon ukazoval v ofiko aplikaci třeba 550m, tak u tří jsem mohl normálně zadat odpověď z gauče a na další dvě bylo potřeba jít blíž. Každopádně telefon si asi nějak pamatoval (a pořád pamatuje), že jsem tam byl. Na jiném přístroji to nedělalo.

 

A další paradox je, že jako autor labek, si je můžu normálně zalogovat a naskáčou mi body za nálezy :-)


  • 0

#897 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 9:42

A další paradox je, že jako autor labek, si je můžu normálně zalogovat a naskáčou mi body za nálezy :-)

 

To je myslím možné i u normálních keší. Jen se to považuje za neetické (tedy takhle mi to někdo vysvětlil, když jsem začínal kačeřit před těmi patnácti lety).


  • 0

#898 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 9:44

Teď už to u normálních keší možné není. Tak před dvěma? lety to změnili.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#899 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 9:52

Kdoví. Normálně ze stránek to nejde, ale z aplikací, co rovnou odesílají logy lze snad dosud odeslat samotný NM log, zřejmě i zalogovat podruhé FI a i zalogovat FI na vlastní. Odstranili to jen z logovacího formuláře, ale ne z databáze. Zkoušet to nebudu. Co se týče labek, zatím mi nic nezmizelo, ale labková aplikace mi ukazuje o 3 nálezy méně, než GC.com a to by snad mělo být z jedné databáze.


  • 0

#900 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 9:53

Pražské LABky "Podolí Adventure LAB" jsem dělal téměř před rokem (1. a 2. dubna, byly to možná první LABky v Praze). Mobilní aplikace i odlovené LABky v mém profilu říkají, že tuto sérii mám Completed. Ale přesto se mi v mobilní aplikaci ukazuje tato série jako červený puntík. Dříve než se na to zeptám GS, bych rád věděl, zda někdo z vás má podobný "problém" nebo zda to jsem jen já. Díky.

 

Podobnou věc mě dělá zobrazení náhledu na LABky v Libčicích, stačilo mi rozkliknout podrobnosti a ukazalo se, že je splněno. Tam je ale asi příčinou postupné uvolňování dalších LABek - oficiálně je to série s 1 labkou, ale když měli event, přidali k tomu po dobu trvání další. S tím asi GS nepočítá. Někdo ale v tomto vlákně psal o podobném problému na hřbitově v Brně, tuším že tam příčinou byla změna vzdálenosti daných labek, dle profilu měl splněno, ale aplikace trvala na tom, že nemá.

 

Osobně bych právě v aplikaci ocenil možnost vypnout zobrazení již absolvovaných labek, přece jen třeba v Praze je mapa poněkud zahuštěná...


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama