Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#901 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 9:55

Kdoví. Normálně ze stránek to nejde, ale z aplikací, co rovnou odesílají logy lze snad dosud odeslat samotný NM log, zřejmě i zalogovat podruhé FI a i zalogovat FI na vlastní. Odstranili to jen z logovacího formuláře, ale ne z databáze. Zkoušet to nebudu. Co se týče labek, zatím mi nic nezmizelo, ale labková aplikace mi ukazuje o 3 nálezy méně, než GC.com a to by snad mělo být z jedné databáze.

 

U mě je ten rozdíl už 150. Přijde mi, že si aplikace neaktualizuje nalezené normální cache, ale jen si při prvním přihlášení načte počet nálezů a pak si k němu přičítá zalogované labky.


  • 1

#902 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 9:56

U mě je ten rozdíl už 150. Přijde mi, že si aplikace neaktualizuje nalezené normální cache, ale jen si při prvním přihlášení načte počet nálezů a pak si k němu přičítá zalogované labky.

 

Nedalo mi to a zkusil jsem se odhlásit/přihlásit a už je čítač správně...


  • 2

#903 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 10:13

Nedalo mi to a zkusil jsem se odhlásit/přihlásit a už je čítač správně...

Tak u mně byl rozdíl 377. Netušil jsem, že se ta aplikace chová jako Windows, to jest, když se auto zastaví a nejede dál, tak se vytáhnou klíčky, všichni vystoupí, zavřou dveře, otevřou dveře, nastoupí a jede se dál :o. Safra to by snad měli zvládnout opravit, nevěřim, že průměrný američan se vždy odhlásí a poté zas přihlásí.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#904 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 10:36

Kdoví. Normálně ze stránek to nejde, ale z aplikací, co rovnou odesílají logy lze snad dosud odeslat samotný NM log, zřejmě i zalogovat podruhé FI a i zalogovat FI na vlastní. Odstranili to jen z logovacího formuláře, ale ne z databáze. Zkoušet to nebudu. Co se týče labek, zatím mi nic nezmizelo, ale labková aplikace mi ukazuje o 3 nálezy méně, než GC.com a to by snad mělo být z jedné databáze.

Loni jsem omylem zkusil logovat zalogovanou keš a API mi vynadalo, že to nejde.
  • 0

#905 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 10:37

Dnes jsem udělal pár LABek na Proseku a zjistil jsem, že naše GPX se v jedné LABce změnilo: Dříve se to jmenovalo "Nová výstavba", ted se LABka jmenuje "Sídliště + kaplička" a je o kousek jihozápadně od původního místa. Tak jsem udělal nový GPX soubor "LAB_Prosek (verze 2)". Znovu upozorňuju, že změna nemá žádný vliv na lovení LABek (aplikace prostě ukazuje vždy aktuální stav). Jen to člověka zarazí, když má v Garminu waypointy podle starého GPX, přijde tam, ale aplikace ukazuje trochu jinam.

Přiložený soubor (y)


  • 1

#906 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 11:43

Dnes jsem si zkusil odlovit jedny labky v Praze (pod druhým účtem, který prakticky nepoužívám a dodnes na něm nebyly žádné nálezy) a můj dojem je takový smíšený. Nevidím v nich pořád žádný přínos, tedy krom toho, že namísto zjišťování několika indicií pro jednu keš je "bod" za každou odpověď. Daná série labek by šla nahradit jedním wigem nebo multinou a líbilo by se mi to více.
  • 1

#907 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 11:51

Lepší je si odlovit labky mimo Prahu. Tam to má aspoň nějaký hlubší a poznávací význam.

V Praze je labek už opravdu moc a některé jsou opravdu jen díkyzabodovky.  


  • 1

#908 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 12:31

Předevčírem byla publikovaná bonusovka GC8HAHK od Adventure Lab: Tlakovodní reaktor, je to u Dukovan, já to mám trochu z ruky, ale třeba se tu najde někdo, kdo z toho udělá to gpx.
  • 0

#909 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 12:42

Prosím vás, k čemu je to gpx dobré? Napadá mě jedině lov s navigací, ale tu jsem u kačera neviděl ani nepamatuju.


  • 0

#910 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 12:51

Prosím vás, k čemu je to gpx dobré? Napadá mě jedině lov s navigací, ale tu jsem u kačera neviděl ani nepamatuju.

 

Ja chodim s Locusem a muzu tudiz videt jednotlive labky dohromady se zbytkem kesi. Priznejme si to, hledani LABek v Groundspeak aplikaci je dost nepohodlne (slusne receno).


  • 2

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#911 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 12:54

Prosím vás, k čemu je to gpx dobré? Napadá mě jedině lov s navigací, ale tu jsem u kačera neviděl ani nepamatuju.

1- Já si Labky do navigace nahrávám pokud jedu na větší výlet, abych je nepřehlídnul. 
2- Do Geogetu na statistiku odlovů.


  • 4

#912 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 13:45

Daná série labek by šla nahradit jedním wigem nebo multinou a líbilo by se mi to více.

Mám tak trochu dojem, že jest směřováno právě k náhradě WIG lapkama.


  • 0

#913 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 14:20

Potvrzuji, že je dobré si Labky nahrát do Locusu - zrovna v Rožmitále pod Třemšínem jsem zaujatá labkami otevřela jen jejich apku a ač jsem byla pár metrů od staré tradičky, uvedomila jsem si to, až když jsem si do Locusu zadávala bod k získané mysterce. Mimochodem povedené využití labek, ownerce ještě jednou díky za příjemné poznání místa.
  • 0

#914 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 14:27

Mám tak trochu dojem, že jest směřováno právě k náhradě WIG lapkama.


Tak já doufám, že mi tyhle nekalé živly neukradnou wigo, které já moc rád.


  • 4

#915 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 16:18

Díky xjurasek, také se mi pouhým odhlášením/přihlášením srovnal rozdíl. Sledovala jsem, že bude problém  u nově nalezených keší, ale že jde vyřešit takhle jednoduše mě fakt nenapadlo. 


  • 0

#916 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 22:17

Tak mi už někdo psal zda bych neposkytl GPS souřadnice ke svým LAB keším, zde má odpověď:
 

Ahoj,
nezlob se, ale neposkytnul, protože mám nastavené sekvenční pořadí, aby bylo pro hráče překvapením, kam ho LABky zavedou.
Osobně si myslím, že je zbytečné vytvářet GPX soubory. Aplikace v mobilu tě navede velmi přesně a stejně to bez toho mobilu a internetu nejde hrát.
Maxinoha
 
Samozřejmě je mi jasné, že to v nejbližší době někdo obejde a to GPX vytvoří, ale pro mě nebude problém ty zóny přemístit, tak jak mám připraveno do zásoby několik variant otázek a odpovědí, abych to čas od času změnil  ;)

  • 0

#917 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 22:59

Chápu tě a beru, že si to tak jako owner přeješ. Respektuji tvůj názor. Ovšem třeba pro mne a mnohé další (lamy) to zároveň znamená, že si tvé labky nebudeme po odlovu moci doplnit do GG podle dnes již docela jednoduchého postupu ( opět po čase děkuji všem, kdo se o gpx soubory starají a průběžně je po vzniku labek hooodně rychle doplňují ). No, takže buď moje databáze nebude úplná nebo požádám soukromě někoho z obvyklých tvůrců gpx popřípadě začnu zkoumat, jak gpx splácám podle návodu sama. Čtvrtou a poslední možností je, že tvé labky minu podobně jako biltemy - ale mám pocit, že zrovna tvé labky by bylo škoda vynechat. ;-) No a teď (si) babo raď! ( To fakt bylo na mě, sama ještě nevim, kterou z možností si popřípadě vyberu.)

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 04 únor 2020 - 23:03

  • 0

#918 stonefish.cz

stonefish.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 23:11

 

Tak mi už někdo psal zda bych neposkytl GPS souřadnice ke svým LAB keším, zde má odpověď:
 

Ahoj,
nezlob se, ale neposkytnul, protože mám nastavené sekvenční pořadí, aby bylo pro hráče překvapením, kam ho LABky zavedou.
Osobně si myslím, že je zbytečné vytvářet GPX soubory. Aplikace v mobilu tě navede velmi přesně a stejně to bez toho mobilu a internetu nejde hrát.
Maxinoha
 
Samozřejmě je mi jasné, že to v nejbližší době někdo obejde a to GPX vytvoří, ale pro mě nebude problém ty zóny přemístit, tak jak mám připraveno do zásoby několik variant otázek a odpovědí, abych to čas od času změnil  ;)

 

 

Vždyť i u sekvenčních keší lze vidět, kde jsou další zastávky na metr přesně. V mapě se zobrazují všechny stage labky, samozřejmě nelze je rozkliknout, ale vidím kam půjdu. Proto lze vytvořit gpx i bez nutnosti znát souřadnice na 100% od ownera. Já na statistiky nehraju, ale toto mne logicky napadlo při pohledu do aplikace.


Tento příspěvek byl upraven od stonefish.cz: 04 únor 2020 - 23:12

  • 3

Base in Iceland

LehkoVážně - I cesta je cíl

     


#919 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 23:17

Maxinoho, nemáš pravdu. Je překvapivé, že i ty, svým způsobem pražská velepostava, se tak naprosto mýlíš. Mé argumenty jsou:

  • Překvapení, kam mne sekvence LABek povede, se nekoná, protože i v aplikaci dopředu vidíš, kde jsou další body (jen nevíš jejich pořadí). A to i tehdy, když se od minule waypointy změnily.
  • Není zbytečné vytvářet GPX soubory, pokud máš vlastní databázi úlovků, ze které generuješ statistiku. Bez GPX souboru vytvořených ručně to prostě nejde, na tom se shodli i autoři GG a Statoru.

 


  • 6

#920 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2020 - 7:00

Jak už jsem tu psal, není nutno pro statistiku mít GPX přesné. Nebo si ho lze udělat dodatečně po odlovu, např. obecné GPX se všemi souřadnicemi na úvodkách a bez textů, po odehrátí si upravit souřadnice bodů podle skutečnosti, pokud to pro statistiku potřebuju. Klidně si je nakliknout v Mapách.cz, dát změnit bod, souřadnice, vložit a ULOŽIT. To poslední jsem neudělal a pak jsem se divil, že mám nálezy ve Švédsku.

Mimochodem, možná by se docela hodilo nějaké obecné GPX s pěti body, které by se dalo pak dodatečně upravovat. Zcela obecně se to GPX udělat nedá, je třeba mít u bodů nastavenou i zemi, kraj, ownera a pochopitelně názvy a nějaké smysluplné souřadnice. Myslel jsem, že na to bude ten nový plugin, ale autor se rozhodl, že ho k obecnému použití všem nedá, což docela chápu, ale pro případy vlastních statistik tam, kde si to autor nepřeje zveřejnit, by se to hodilo. A respektovat přání a GPX nepublikovat.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama