Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#941 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 12:45

Nevim, ale podle me to uz pati jinam. Mozna i do geodeprese. Pardon, ale Maxinohou zverejneni hraci pravdepodobne nevyuzili(nezneuzili) vytvarenych GPX a lovili LABKu asi z gauce. Kazdopadne tu citim az odpor k tomu, ze si nekdo vytvari GPX, ktere mu umozni komfortnejsi zazitek ze hry. 


  • 2

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#942 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 12:46

Take jsem takhle jednu serii vicemene uhral. Mela pouze googlitelne odpovedi (podle mne to je proti pravidlum) a tak jsem labky obesel a odpovidal az doma. Jsem proto taky podvodnik vazeny soude?


Jenže z těch labek, bez zadání odpovědi, obejdeš max jednu.
  • 0

misha_in.png


#943 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 12:58

Aha. Nicmene tenhle pristup se zverejnovanim se mi taky nelibi. V konecnem dusledku nadela vic skody nez uzitku.
  • 0

#944 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1644 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 12:58

Každý ať hraje tak, jak chce (je to přece HRA!); jen musí dávat pozor, aby nekazil hru těm druhým. A hraní jiných z gauče mi rozhodně hru nekazí.
 

 

A co když kazí hru ownerům? Že to zrovna Tobě nevadí, neznamená, že to nevadí nikomu jinému. Ergo - finálkáři a gaučaři kazí hru ownerům, tedy by to dle druhé části Tvého prvního tvrzení neměli dělat.


  • 3

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#945 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 13:04

A co když kazí hru ownerům? Že to zrovna Tobě nevadí, neznamená, že to nevadí nikomu jinému. Ergo - finálkáři a gaučaři kazí hru ownerům, tedy by to dle druhé části Tvého prvního tvrzení neměli dělat.

 

Naprosto s timto tvrzenim souhlasim a svoji hrou se snazim hru ownerum nekazit. Uz treba tim, ze napisu smysluplny log.

 

Ale stale nevim, v cem je u publikovani GPX problem?


  • 3

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#946 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2233 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 13:12

(...) Každý ať hraje tak, jak chce (je to přece HRA!); jen musí dávat pozor, aby nekazil hru těm druhým. A hraní jiných z gauče mi rozhodně hru nekazí. Ty jako owner máš ovšem právo nahlásít gaučáky groundspeaku a dohodnout se s nimi, jak to máš řešit. Ale mám pochybnosti o tvém právu zveřejňovat data, která nejsou veřejná (u LABek nejsou veřejně vidět úlovky ostatních) a máš je jen jako owner. (...)


A opět se nám tu objevil oblíbený argument "každý ať si hraje tak, jak chce". Mně osobně je víceméně také u zádele, jestli mají někteří radost s toho, že logují jen od počítače něco, co by měli navštívit osobně. Jejich blbost, neustále se snažit podvádět ve hře, kde nejde vyhrát, kde počtem "bodů" nic nezískají, ani uznání, ani slávu. No a stejně jako nechápu potřebu těchto zřejmě duševně jednodušších jedinců podvádět (myšleno obecně), mi může vadit to, že kazí hru již zmíněným ownerům, ale třeba i těm, kterým prostě není jedno, když se někdo chová jak nemá. Že není u labek vidět, kdo je navštívil? Neřekl bych. Včera jsem aplikaci zkoušel a viděl, kdo tam byl přede mnou. Nevím, kolik lidí je takhle zpětně v aplikaci uvedených, ale minimálně několik posledních určitě.


  • 1

#947 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 13:20

Publikování GPX by nemělo vadit. V té minimalistické variantě je to jen agregace veřejných údajů - souřadnice z mapy, název a owner.
Ti gaučáci si ty souřadnice zjistili asi taky přímo z aplikace, pokud se někde neválí přímo s odpověďmi.
Úplně mi uniká smysl onoho počínání. Takhle dělají z geokešingu soutěž logujících robotů.
  • 2

#948 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 13:20

Souhlasim s KulisekW. Pravda je, ze dodrzovani pravidel (nejenom tech nekde napsanych) je jednim z dulezitych predpokladu k tomu, abych s danym jedincem presel z modu oficialniho na mod pratelsky. Jinak receno s finalkarem a gaucistou na pivo urcite nezajdu! 

Ale opet bych navrhnul, aby se tato moralizujici diskuse presunula do jineho vlakna! Mam za to, ze tady bychom se meli venovat necemu jinemu.....


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#949 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 13:23

Tu soutez z toho ale delaji praveze vsichni ti, kterym zpusob hry a opravnenost bodu druhych nedaji spat.
  • 0

#950 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 14:31

No nedá mi to - když bych obešel sérii labek, zjistil odpovědi, no a pak je zalogoval všechny po sobě, taky budu podle logů vypadat jako "podvodník s teleportem"? Až někdy zavítám na Liteň, tak to zkusím, třeba se dostanu na podvodnický blacklist...


  • 0
Berda

#951 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 14:42

No nedá mi to - když bych obešel sérii labek, zjistil odpovědi, no a pak je zalogoval všechny po sobě, taky budu podle logů vypadat jako "podvodník s teleportem"? Až někdy zavítám na Liteň, tak to zkusím, třeba se dostanu na podvodnický blacklist...

Mam za to, ze tento postup u techto LABek aplikovat nejde. Tady se musi jit jednu po druhy. Moznost odpovedet se neukaze, dokud se neodpovi spravne na predchozi LABku. Pokud se jedna o linearni serii....


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#952 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1177 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 15:00

No nedá mi to - když bych obešel sérii labek, zjistil odpovědi, no a pak je zalogoval všechny po sobě, taky budu podle logů vypadat jako "podvodník s teleportem"? Až někdy zavítám na Liteň, tak to zkusím, třeba se dostanu na podvodnický blacklist...

 

Ne, a ty by jsi to zrovna neudělal.
Teď je zalogoval jeden expert z Trnavy, co má na kontě více jak 1600 LAB keší.

Jinak až budeš v Litni tak se ozvi, zvu tě na jedno.


  • 0

#953 Carloschico

Carloschico

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 15:05

Moje také "odehráli" Aneleh CZ brzy po publikaci. Předpokládám, že expert z Trnavy je sabukai. Ten má moje také mezi prvními. On je přes labkeše minimálně stejně tak dobrý, jako u normálních keší jeden nejmenovaný kačer z Moravy :P


Tento příspěvek byl upraven od Carloschico: 05 February 2020 - 15:07

  • 2

#954 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 15:21

Ale aspoň v logu vždy poděkují .-)


  • 0

#955 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 15:24

On je přes labkeše minimálně stejně tak dobrý, jako u normálních keší jeden nejmenovaný kačer z Moravy :P

 

Predpokladam, ze mas na mysli budouci televizni hvezdu :-)


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#956 Carloschico

Carloschico

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 15:25

Ano, ano :D. Ale celé mi to jako ownerovi moc vtipné nepřipadá. Bohužel, celá hra se řítí do ........ (sprostá slova nepoužívám). Když to ale někoho uspokojuje, ať si udělá dobře.


Tento příspěvek byl upraven od Carloschico: 05 February 2020 - 15:27

  • 0

#957 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1177 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 15:35

Moje také "odehráli" Aneleh CZ brzy po publikaci. Předpokládám, že expert z Trnavy je sabukai. Ten má moje také mezi prvními. On je přes labkeše minimálně stejně tak dobrý, jako u normálních keší jeden nejmenovaný kačer z Moravy :P

Ale já ho nejmenoval ;-)
Jinak už se ani neobtěžují poděkovat a nebo si myslí, že když nebudou vidět v Activity Log, že nebudou vidět jmenovitě na jednotlivých stage.

Jen mi vrtá hlavou, kdo z těch 3 kačerů před nimi jim nasdílel správné odpovědi, minimálně ta 1. nešla vygooglit.


  • 0

#958 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1177 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 15:40

Začínám si říkat, zda není v té aplikaci/databázi nějaká chyba, která umožňuje získání správných odpovědí.


  • 1

#959 Carloschico

Carloschico

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 15:44

Myslím si to dávno. Bohužel, mé schopnosti nejsou takové, abych to dokázal.


  • 1

#960 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 15:52

Začínám si říkat, zda není v té aplikaci/databázi nějaká chyba, která umožňuje získání správných odpovědí.

 

Já jsem to tady už zmínil, že jsem se pokoušel ten telefon projít a třeba něco objevit. Nechtěl jsem to proto, že bych chtěl hrát z gauče, ale byla to pro mě IT výzva, zda něco takového objevím a přečtu. Našel jsem sice soubory, které se mění při každém odlovu LABky, ale jsou v takovém formátu, který neumím poznat ani dešifrovat. A pokud by se to v budoucnu změnilo, rozhodně bych to nechtěl tady publikovat. Ale zatím, kde nic tu nic...


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama