Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#921 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 7:54

Pokud je owner proti, tak se ptám, zda by vadilo vytvořit GPX, kde by byly všechny body na místě první labky. Název by byl daný, ostatní by měly jen jiné číslo. Pro účely statistik by to stačilo, a pro zobrazení v mapě - upozornění, ze je v okolí labka by to též stačilo. To umístění první keše je stejně na první pohled vidět v přehledu labek v aplikaci. Ale není třeba pouštět tu aplikaci kvůli zjištění existence labky. Už jich je tolik, že se stane, že člověk kolem nějaké projde a nenapadne, že by v okolí mohla být.
Třeba se jednou dočkáme a budou informace dostupné přes API jako jiné kešky.
  • 4

#922 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 7:54

Jak jsem uz psal, primarne pouzivam GPX s LABkami pro lepsi planovani odlovu kesi v nejake oblasti. Statistiky moc neresim, staci mi na Project-GC. Takze jsem za zverejnena GPX rad a take jsem rad jedno pro ostatni vytvoril.

Asi to uplne nechapu, ale v cem je tato aktivita (rozumej vytvareni GPX) pro hru spatna? Ja chapu celou tuto cinnost z pohledu hrace jako velmi prinosnou a zaitek mi to maximalne zlepsuje! Nehlede na to, ze i s GPXkem musim labky obchodit a na miste odpovedet! 

Mozna je u me problem v tom, ze se na to koukam jako ten "trouba, ktery hraje podle pravidel. 


  • 3

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#923 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 8:56

Aktivita může být některými ownery vnímána tak, že předem zveřejňujeme texty a souřadnice jejich lineárního výtvoru, tj. pokud mají přesně určené pořadí a není vidět další, dokud předchozí neodehraju. Ovšem zastávky na mapě vidět jsou i tak, v oficiální aplikaci, jen je nelze rozkliknout. Jak jsem už psal, proti vytvoření obecného GPX s počtem bodů, názvy jednotnými (odlišenými případně čísly) a se všemi souřadnicemi na začátku hry by neměl být problém, pro statistiku to stačí a upozornění na labku taky. Navíc při přesných souřadnicích u všech labek může být problém v přelabkované oblasti, nebudu vidět, ke které sérii ikona patří a když se naviguju na nějakou z prostředka série, je mi k ničemu, pokud je série lineární. Takže bych byl pro, u lineárních tam kde si to owner nepřeje, publikovat jen takto zjednodušené GPX.


  • 1

#924 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 9:34

1- Já si Labky do navigace nahrávám pokud jedu na větší výlet, abych je nepřehlídnul. 
2- Do Geogetu na statistiku odlovů.

 

Doplnil bych ještě:

3 - pokud se prolíná více lab sérií, je otravné mezi nimi pořád překlikávat. Podle GPX v oblíbené aplikaci (ať už c:geo, locus, navigace či cokoliv) mám všechny body na jedné mapě.


  • 4

#925 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 9:41

Díky xjurasek, také se mi pouhým odhlášením/přihlášením srovnal rozdíl. Sledovala jsem, že bude problém  u nově nalezených keší, ale že jde vyřešit takhle jednoduše mě fakt nenapadlo. 

 

Rádo se stalo. Bohužel si nejsem úplně jistý, co taková operace udělá jako vedlejší efekt. Narazil jsem zatím na jeden - odehrál jsem "locationless lab sérii" a ta se po odhlášešení/přihlášení aplikace tváří jako neodlovená, dostanu se i na stránku s odpovědí. Po zadání správné mi tvrdí "špatná odpověď", což mi ale dělalo i před tím a "samo se to po pár hodinách opravilo". Nicméně na stránkách GC je série odlovená, tak nevím. U ostatních sérií na mapě nepozoruju rozdíl a dříve absolvované jsou stále dokončené.

 

Prostě je aplikace poněkud nedotažená.


  • 1

#926 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 9:43

Jak jsem už psal, proti vytvoření obecného GPX s počtem bodů, názvy jednotnými (odlišenými případně čísly) a se všemi souřadnicemi na začátku hry by neměl být problém, pro statistiku to stačí a upozornění na labku taky.

 

Vytvorit takove GPX si muze kdokoli - vezme jiz publikovane a smaze z toho hodnoty, ktere patri konkretnim kesim. Ovsem ma to hacek, pro spravnou funkci exportu/importu je treba vyplnit i hodnoty, ktere bezny uzivatel ziska celkem nesnadno - napr. ownerId. Na prvni pohled se muze zdat, ze potreba neni, do GG se kesky importuji. Ale pri exportu z GG pak treba chybi autor kese.

 

Pokud autor GPX souboru nezna souvislosti, mohou byt dusledky prekvapive. (Ackoli Jazzlinka udelal uz radu GPX souboru, kdyz jsme diskutovali nad tim, co by mel plugin delat a jak, byl nekolikrat prekvapen, proc mi jeho napad nepripada rozumny a neimplementoval jsem jej. Tim se ho nechci dotknout, jen ukazuji, ze neni vsechno takove, jak se muze zdat.)

 

A to je jeden z duvodu, proc nedavam plugin verejne k dispozici, aby mohl GPX vytvaret a zverejnovat kdokoli - ono to snadnejsi vyvoreni pak svadi mene znale a mohou vznikat potize.

 

Dalsi duvod je ten, ze je vhodne stanovit a dodrzovat nejake konvence. Rekneme, ze stavajici publikatori se na necem dohodli a jak to budou dodrzovat davy, kdyz to budou moct snadno vytvorit take?


Tento příspěvek byl upraven od gord: 05 February 2020 - 9:45

  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#927 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 9:55

Doplnil bych ještě:

3 - pokud se prolíná více lab sérií, je otravné mezi nimi pořád překlikávat. Podle GPX v oblíbené aplikaci (ať už c:geo, locus, navigace či cokoliv) mám všechny body na jedné mapě.

 

Ano, podepisuji a dvakrat podtrhavam!.

Napriklad centrum Prahy bych asi bez Locusu a importovaneho GPXka ani nelovil. 


  • 2

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#928 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 10:16

Blíží se události spojené s dvacátým výročím geocachingu, mnoho kačerů bude v květnu cestovat do Seattlu, takže mnozí budou chtít ulovit tam i nějaké LABky. Petrs11 mi dal souřadnice k jedné sérii "The Museum of Flight's Spaceflight Academy", ja přikládám GPX soubor. Série je lineární, takže jména (a popisy) druhé až páté LABky jsou jen "placeholders" (zástupná data). Souřadnice nejsou tak důležité, protože se jedná o muzeum (něco jako u nás v Terezíně je Muzeum geocachingu).

 

Série je trochu zajímavá tím, že to původně byla série běžných LABek, které teprve vloni přeměnili na sérii Adventure LABek. Tehdy i dnes je GC kód vytvořen z GC kódu bonusove keše. At dá tedy pozor ten, kdo si sérii odlovil už v minulosti, mohl by narazit na to, že stejné GC kódy už v GG má. Možná dokonce i někde na netu (např. u mne na počítači ;) ) leží starý GPX soubor k původním LABkám (ale nelze zaručit, že muzejnící při přechodu na Adventure LAB se přidrželi stejným jménům a popisům nových LABek).

Přiložený soubor (y)


  • 0

#929 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 10:29

Dalsi duvod je ten, ze je vhodne stanovit a dodrzovat nejake konvence. Rekneme, ze stavajici publikatori se na necem dohodli a jak to budou dodrzovat davy, kdyz to budou moct snadno vytvorit take?

 

Jen chci připomenout, že gord daný skript nejen napsal téměř okamžitě, ale pořád na něm pracuje podle připomínek těch, co ho používají (teď máme tuším už třetí vylepšenou verzi skriptu). Veřejný dík, gorde!


  • 3

#930 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 10:43

Rado se stalo, take vyuzivam plody vasi prace, tak mi pripada rozumne vam s tim nejak pomoct.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#931 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1177 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 11:35

Tak přikládám seznam první gaučových hráčů z Adventure Lab Liteň:
 

Stage 1,ZABICKAIV,2/4/2020 6:12:03 PM
Stage 2,ZABICKAIV,2/4/2020 6:12:44 PM
Stage 3,ZABICKAIV,2/4/2020 6:14:56 PM
Stage 4,ZABICKAIV,2/4/2020 6:24:03 PM
Stage 5,ZABICKAIV,2/4/2020 6:25:36 PM

Aneleh CZ

Stage 1,Aneleh CZ,2/4/2020 6:06:59 PM
Stage 2,Aneleh CZ,2/4/2020 6:09:08 PM
Stage 3,Aneleh CZ,2/4/2020 6:13:58 PM
Stage 4,Aneleh CZ,2/4/2020 6:26:04 PM
Stage 5,Aneleh CZ,2/4/2020 6:27:05 PM

Peťan75

Stage 1,PeĹĄan75,2/4/2020 7:09:19 PM
Stage 2,PeĹĄan75,2/4/2020 7:10:54 PM
Stage 3,PeĹĄan75,2/4/2020 7:12:22 PM
Stage 4,PeĹĄan75,2/4/2020 7:13:33 PM
Stage 5,PeĹĄan75,2/4/2020 7:14:10 PM

  • 2

#932 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2741 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 11:42

Jj, to souhlasí, 1. a 3. z tvého seznamu "odehráli" i ty moje :unsure: .


  • 0

#933 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 11:52

 

Tak přikládám seznam první gaučových hráčů z Adventure Lab Liteň:
 

....
 

 

No, zrovna pro tyto LABky jeste oficialne GPX neexistuje. Minimalne na webu u georabbits. Takze pro tyto "borce" ani neni GPX potreba :-(


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#934 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 11:56

Muzu se zeptat v cem je u nich problem?
  • 0

#935 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 12:00


Tak přikládám seznam první gaučových hráčů z Adventure Lab Liteň:

ZABICKAIV

Stage 1,ZABICKAIV,2/4/2020 6:12:03 PM
Stage 2,ZABICKAIV,2/4/2020 6:12:44 PM
Stage 3,ZABICKAIV,2/4/2020 6:14:56 PM
Stage 4,ZABICKAIV,2/4/2020 6:24:03 PM
Stage 5,ZABICKAIV,2/4/2020 6:25:36 PM

Aneleh CZ
Stage 1,Aneleh CZ,2/4/2020 6:06:59 PM
Stage 2,Aneleh CZ,2/4/2020 6:09:08 PM
Stage 3,Aneleh CZ,2/4/2020 6:13:58 PM
Stage 4,Aneleh CZ,2/4/2020 6:26:04 PM
Stage 5,Aneleh CZ,2/4/2020 6:27:05 PM
Peťan75
Stage 1,PeĹĄan75,2/4/2020 7:09:19 PM
Stage 2,PeĹĄan75,2/4/2020 7:10:54 PM
Stage 3,PeĹĄan75,2/4/2020 7:12:22 PM
Stage 4,PeĹĄan75,2/4/2020 7:13:33 PM
Stage 5,PeĹĄan75,2/4/2020 7:14:10 PM

Smutné, ale tomu se bohužel nevyhneme. Je to jejich boj. Každopádně s GPX to vůbec nijak nesouvisí, takže nechápu proč proti tomu brojíš.
  • 2

misha_in.png


#936 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 12:01

Muzu se zeptat v cem je u nich problem?


Maji teleport asi
  • 2

misha_in.png


#937 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 12:14

Jsem znepokojen, že by toto vlákno mělo být soudcem, jak se má hrát. Opakuji, že to je věc těch lidí a uveřejňovat jejich nicky a časy, kdy a co logovali, pokládám za OT. Nechám to být, ale poprosím Maxinohu, aby posoudil můj názor a případně se podle něho zařídil. Děkuji.


  • 0

#938 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1177 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 12:22

Jsem znepokojen, že by toto vlákno mělo být soudcem, jak se má hrát. Opakuji, že to je věc těch lidí a uveřejňovat jejich nicky a časy, kdy a co logovali, pokládám za OT. Nechám to být, ale poprosím Maxinohu, aby posoudil můj názor a případně se podle něho zařídil. Děkuji.

Proč, máš strach, že se tu objeví i tvůj nick?
Pokud tady diskutující a tvořící GPX soubory mají čisté svědomí ...
Je to přece vlákno o LAB keších a to k tomu bohužel patří, již se tu dříve řešilo, že je tu skupina lidí co hraje z gauče.


  • 0

#939 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 12:42

Pokud tady diskutující a tvořící GPX soubory mají čisté svědomí ...
Je to přece vlákno o LAB keších a to k tomu bohužel patří, již se tu dříve řešilo, že je tu skupina lidí co hraje z gauče.

 

Kdo ti dává právo posuzovat svědomí ostatních? Každý ať hraje tak, jak chce (je to přece HRA!); jen musí dávat pozor, aby nekazil hru těm druhým. A hraní jiných z gauče mi rozhodně hru nekazí. Ty jako owner máš ovšem právo nahlásít gaučáky groundspeaku a dohodnout se s nimi, jak to máš řešit. Ale mám pochybnosti o tvém právu zveřejňovat data, která nejsou veřejná (u LABek nejsou veřejně vidět úlovky ostatních) a máš je jen jako owner. Víc k tomu ale už říkat nechci.


  • 0

#940 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 05 February 2020 - 12:44

Take jsem takhle jednu serii vicemene uhral. Mela pouze googlitelne odpovedi (podle mne to je proti pravidlum) a tak jsem labky obesel a odpovidal az doma. Jsem proto taky podvodnik vazeny soude?

Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 05 February 2020 - 12:45

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama