Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#861 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 8:30

Owner labek má v administraci přepínátko, zda je jeho série labek Off (vypnutá), Public (veřejná), nebo Private (soukromá). Soukromá se hráči nezobrazí v aplikaci, dokud ji do aplikace nenačte z QR kódu (a možná stále stačí jen zadat adresu labek do prohlížeče). Plánované využití bylo například pro labky, které by byly bonusem k eventu.

Jakmile takovou sérii jednou otevřeš, už si ji ta aplikace pamatuje a zobrazuje ti ji.


  • 0

#862 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 8:35

Aha, tak u mne to byl QR kód.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#863 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 10:06

Co se týče oblbnutí aplikace nějakým Fake GPS, tak například aplikace na Turistické známky se tímto SW oblbnout nedá a člověk opravdu musí být na místě, aby se mu ten nález zaznamenal. Takže je to jen o šikovnosti programátora, jak tu aplikaci napíše.


  • 0

#864 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 11:28

Co se týče oblbnutí aplikace nějakým Fake GPS, tak například aplikace na Turistické známky se tímto SW oblbnout nedá a člověk opravdu musí být na místě, aby se mu ten nález zaznamenal. Takže je to jen o šikovnosti programátora, jak tu aplikaci napíše.

 

Tohle je zajímavé - díky za zmínku o aplikaci na Turistické známky. Sice je nesbírám, ale kamarádi ano, rád předám (třeba to už ale oni vědí). Rád na compu kde co testuji, tak jsem si aplikaci hned naistaloval a vyzkoušel, kde si bude aplikace myslet, že jsem, když spustím fake GPS. A údaj, jak jsem daleko od vybraného místa, mi aplikace klidně napsala špatně (tedy myslela si, že jsem tam, co jsem nastavil ve fake GPS). Dej mi příležitostně prosím vědet (je to trochu OT, tak klidně SZ), v jaké části se aplikace nedala oblbnout fakem GPS.


  • 0

#865 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 14:03

Když si pustím Fake GPS, tak vzdálenosti a polohu to ukazuje podle něj, ale když se pokusím pořídit si důkaz o návštěvě daného místa, tak to protestu, že nemám zaplou GPS viz přiložené obrázky

Přiložené miniatury

  • tz1.jpg
  • tz2.jpg

  • 0

#866 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 14:24

Když si pustím Fake GPS, tak vzdálenosti a polohu to ukazuje podle něj, ale když se pokusím pořídit si důkaz o návštěvě daného místa, tak to protestu, že nemám zaplou GPS viz přiložené obrázky

 

Jenže ty nemáš zapnuté určování polohy a to se s FakeGPS nevylučuje. Klidně můžeš mít zapnuto určování polohy a zároveň polohu podvrhnout.


  • 0

misha_in.png


#867 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 15:58

Já mám zapnuté určování polohy. To jsem nevypínal.


  • 0

#868 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 17:09

Když si pustím Fake GPS, tak vzdálenosti a polohu to ukazuje podle něj, ale když se pokusím pořídit si důkaz o návštěvě daného místa, tak to protestu, že nemám zaplou GPS viz přiložené obrázky

 

Potvrzuji, že aplikace Turistické známky je chytřejší než aplikace na LABky. Při dokazování důkazu o dosažení místa se mi ji opravdu nepodařilo pomoci fake GPS oblafnout (nemám rootovaný telefon). To dává LABkám větší naději do budoucna (pokud GS zareaguje a bude to umět naprogramovat).


  • 0

#869 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 17:25

Nejdřív by museli pochopit, proč to naprogramovat. Přece musí stačit fakt, že _máš být_ na místě, ne?


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#870 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 17:34

Potvrzuji, že aplikace Turistické známky je chytřejší než aplikace na LABky. Při dokazování důkazu o dosažení místa se mi ji opravdu nepodařilo pomoci fake GPS oblafnout (nemám rootovaný telefon). To dává LABkám větší naději do budoucna (pokud GS zareaguje a bude to umět naprogramovat).

 

Tohle se řešilo před lety když se začal hrát Ingress. Na úplném počátku šlo také simulovat polohu, ale pak to zatrhli.


  • 0

#871 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 19:16

Tak se v administraci svých labek nemůžu dostat do Leaderboardu. Má to tak i někdo další ?


  • 1

#872 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 19:41

Dá se nějak v té aplikaci Adventure Labs zjistit, které labky mají bonusovou keš, nebo to je o náhodě, že ji objevím na geomapě?


  • 0

#873 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 19:43

No většinou jsem to našel napsané u popisu Labky v textu.


  • 0

#874 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 20:21

Jen někdy to v bonusovce napsáno je a bonusovka ještě není, což se může stát když jdeš na bonusovku ihned po jejím publikování. Bonusová čísla ale jsou v labce čitelná i nadále, takže pokud to není nějaké vzdálené místo, lze se tam vrátit. Jako třeba Nové Město na Moravě, bonusovka byla publikována dnes, labky někdy minulý týden. Prostě labky publikuje owner, bonusovku reviewer.

Může owner labku změnit a dodatečně doplnit čísla pro bonusovku? A ukážou se těm, kdo ji prošli dříve? Jen nápad, jestli si mám kontrolovat labky bez bonusovky, které jsem prošel.


  • 0

#875 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 858 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 20:31

Presne podle toho jak pisi Bejcci a podle vyjadreni nekterych owneru. Pokid mas 10 ohracu do hodiny, vypada to na finalkare.

Tady se vede diskuze jak jde z gauče simulovat polohu GPS mobilu pomocí fake GPS, aniž by odlovili bonusovku. Jenže kolega panzerstepan napsal, že někde u finálkarů vzniká tabulka finálních labek. A ze simulace polohy pomocí fake GPS mi neříkej že poznám, že  někde vzniká tabulka finálek, ledaže ....?


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#876 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 20:38

Tady se vede diskuze jak jde z gauče simulovat polohu GPS mobilu pomocí fake GPS, aniž by odlovili bonusovku. Jenže kolega panzerstepan napsal, že někde u finálkarů vzniká tabulka finálních labek. A ze simulace polohy pomocí fake GPS mi neříkej že poznám, že někde vzniká tabulka finálek, ledaže ....?


Tabulka nevzniká že simulace polohy.
Normální úvaha mi říká, že jak si finalkari sdílejí finalky keši, tak logicky na 99.9% sdílejí i odpovědi na Labky.
Jenom logika, nic víc.
  • 2

#877 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2020 - 6:53

Tady se vede diskuze jak jde z gauče simulovat polohu GPS mobilu pomocí fake GPS, aniž by odlovili bonusovku. Jenže kolega panzerstepan napsal, že někde u finálkarů vzniká tabulka finálních labek. A ze simulace polohy pomocí fake GPS mi neříkej že poznám, že někde vzniká tabulka finálek, ledaže ....?

Ja vedel, ze vas mily Watsone neosalim a musim s pravdou ven. Jsem vrchnim provozovatelem finalek. A jakozto spiona me zajimalo jestli muze owner menit odpovedi, aby nas klub finalkaru tu tabulku nemusel porad menit.
P.S. mam i podezreni, ze nekde vznika tabulka finalek kesi. To je co :D

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 02 únor 2020 - 6:55

  • 0

#878 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2020 - 9:52

Může owner labku změnit a dodatečně doplnit čísla pro bonusovku? A ukážou se těm, kdo ji prošli dříve? Jen nápad, jestli si mám kontrolovat labky bez bonusovky, které jsem prošel.


Může a když ji máš odehranou, dodatečně přidána čísla se ti ukážou. V Plzni byla série labek Kulturní procházka Plzní a bonusovku dostala možná po půl roce. Bonusová čísla vidím i po odehrání a nemusím teda znovu.
  • 1

#879 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2020 - 10:57

Objevil jsem trojici nových českých LABek. Jedna se nachází v knihovně v Nové Pace, ale owner jí prozatím nedal souřadnice a nelze ji prozatím ani odehrát.

Další je u Svojanova, má svou bonusovou cache. Teplice jsou prozatím bez bonusu. Oba ownery jsem poprosil o poslání "zamknutých" informací. V souvislosti s ON THE ROAD, kde owner nesouhlasil se sdělením souřadnic a textů pro "uzamčené" LABky, mě napadlo jedno řešení, které všem, kdo již odehráli, ale sami si GPX nevytvoří, umožní import GPX pro účely statistik. V takových případech by zbývající kešky mohly mít jednoduché názvy 2, 3, 4, ... a souřadnice z úvodní LAB. Kdo má o takové GPX zájem, nechť využije.

 

EDIT: oprava dle níže uvedeného podnětu.

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od Jazzlinka: 03 únor 2020 - 14:59

  • 0

#880 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2020 - 11:02

mě napadlo jedno řešení, které všem, kdo již odehráli, ale sami si GPX nevytvoří, umožní import GPX pro účely statistik. V takových případech by zbývající kešky mohly mít jednoduché názvy 2, 3, 4, ... a souřadnice z úvodní LAB. Kdo má o takové GPX zájem, nechť využije.

 

Doporučuji tyto případy "minimálních" informací o LABkách rozlišovat už ve jménu souboru. Třeba je nazývat např. "MINLAB_On_the_road.gpx".


Tento příspěvek byl upraven od martin_tulak: 03 únor 2020 - 11:03

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama