Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#1061 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2020 - 8:51

Povazuji za slusnost, vyhovet, pokud nam to nedela zadny problem.

 

Ale nám to problém dělá, protože bez GPX to do GG nedostaneme.


  • 2

#1062 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2020 - 8:56

To si opravdu nemyslim. Spis bych rekl, ze postupovat v rozporu s pranim autora je tak trochu jako zverejneni finalek. Tady je to o hodne mensi provineni, protoze ty souradnice prvni kese s muze zjistit kdokoli, ale autor ma nejake duvody a neni mi moc jasne, proc jit na jut proti nemu, proc si vzajemne skodit. Povazuji za slusnost, vyhovet, pokud nam to nedela zadny problem.

 

V prvé řadě, jsou v aplikaci vidět souřadnice všech keší bez ohledu na to jestli je nutné lovit kontinuálně, nebo ne. Nezobrazují se jen otázky.

To vlastně znamená, že ono GPX obsahuje méně informací, než se zobrazuje v ofiko appce.

 

A za druhé, jaký je rozdíl mezi tím, jestli si tady stáhnu GPXko, nebo si ho sám vytvořím?


  • 4

misha_in.png


#1063 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2020 - 9:16

U Maxinohových labek bych považovala za rozumný kompromis gpx jen s úvodními souřadnicemi, jak jste tu navrhovali - byla bych ráda, kdyby sem napsal, co mu vadí na téhle variantě umožňující zadat si po odlovu labky do GG. Žádný rozumný argument být proti nevidím.
  • 2

#1064 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2020 - 9:16

Ale nám to problém dělá, protože bez GPX to do GG nedostaneme.

To GPX se ani nemusi vytvářet, stačí do stávající databáze "přidat nové body", což je rychlejší pro osobní použití. Jen si to každý musí udělat sám, ale je to práce na cca 5 minut. Přání autora je vyslyšeno a mé taktéž.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#1065 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2020 - 9:35

Napadá mě, jestli by na tohle nemohl být plugin - založit 5 bodů se stejnými souřadnicemi a stejným názvem, odlišeným jen čísly.

A jestli GPX někde stáhnu, nebo jestli si ty body udělám sám, v tom je dost velký rozdíl. Pochopitelně faktický ne, ale já sám si můžu udělat poznámky jaké chci, i si přepsat mysteku na finální souřadnice, když ji vyluštím. Nikomu jinému bych to ale dávat neměl. Tady sice nejsou žádně informace, které by nebyly zveřejněny, ale přání nezveřejňovat by se mohlo respektovat. Asi tak jako text písničky si může každý opsat, ale zveřejnit bez souhlasu autora by se neměl.


  • 0

#1066 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2020 - 10:49

Napadá mě, jestli by na tohle nemohl být plugin - založit 5 bodů se stejnými souřadnicemi a stejným názvem, odlišeným jen čísly.

A jestli GPX někde stáhnu, nebo jestli si ty body udělám sám, v tom je dost velký rozdíl. Pochopitelně faktický ne, ale já sám si můžu udělat poznámky jaké chci, i si přepsat mysteku na finální souřadnice, když ji vyluštím. Nikomu jinému bych to ale dávat neměl. Tady sice nejsou žádně informace, které by nebyly zveřejněny, ale přání nezveřejňovat by se mohlo respektovat. Asi tak jako text písničky si může každý opsat, ale zveřejnit bez souhlasu autora by se neměl.

 

Pravda je, ze opravdu potrebuji jen tu ikonku na mape. No a listing stejne ctu az v aplikaci.


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#1067 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2020 - 11:30

Mělník ve filmu - BONUS LAB CACHE GC8K43D
  • 0

#1068 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2020 - 13:27

Ono to jde založit i ručně, pochopitelně. Při mých odlovech by to nedalo tolik práce, dvě GPX jsem už dělal a většina ostatních už je hotová. Nebo importovat nějaké MicroGPX a přepsat názvy, zemi, kraj, ownera a souřadnice. Ale 5x. Nějaký plugin na podobné téma jsem už udělal, ale je to už dávno a určitě jsem ho udělal špatně (např. jsem parsoval souřadnice ze Seznamáckých map a netušil jsem, že je hotová funkce, která umí mnohem více formátů). Takže ani jen pro sebe ho dělat nebudu.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 17 únor 2020 - 13:29

  • 1

#1069 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2020 - 18:39

Tak si tady postezuju. Zrovna tak bych to mohl napsat do geodepresivniho koutku, ale je to jedno. Tohle je zas od GS peknej ulet. Nesmyslna blbost byla tahle virtualita vzdy. Kese co nemaj nic fyzickyho, nemaj D/T, skoro nejsou v systemu videt, ale pocitaj se do nalezu, matou statistiky atd. Proste paskvil a parodie na geocaching. Doted jsem je nejak ignoroval, kdyz si labek clovek nevsimal, jako by neexistovaly a dobry. Jenze ted se zacaly prolinat s normalnima kesema. Chces odlovit mysterku? Tak odlov 5 tehle virtualnich blbosti. Takze uz to clovek tak snadno nemuze ignorovat, proste se to zaclo motat do normalniho geocachingovyho provozu. Vcera jsem jednu odlovil a proste hruza. Coz neni chyba ownera, ten proste jen udelal co mu dana vec dovoli. Mohla tam bejt normalni multina, misto toho je 5 virtualnich stagi a umele vznikla mysterka. Loguje se to samo bez ohledu na to jestli chci nebo nechci. Mam chut s celym geocachingem seknout. Vsude samy traily, pak ty nestastny biltemy, umele udelany D5 a T5 z niceho, publikuje se vic eventu nez kesi (aspon v Praze), postupne se likviduje GUI (treba logovani ktery je v soucasny podobe zcela nepouzitelny a musi se opt-outovat do staryho aby se vubec dalo logovat, nedavno zmrsili bookmarky, napred organizaci a managementem, pak  nasledne jeste zmizela moznost pri ukladani kese do bookmarku rovnou editovat zaznam). Na co sahnou to sprasej.

 

Kdysi mi skupec blahy pameti odmitnul publikovat mysterku kde se hledalo podle textovy napovedy a ne podle souradnic. Oduvodnil to tim ze to nejde, protoze geocaching je hledani krabicek podle GPS souradnic, kdyz nemam souradky nemuzu mit kes a v podstate mel pravdu. No a u tyhle hruzy nemam ani souradnice (jen nejakej bod v appce a vzdalenost), ani krabicku, ani logbook. Ale dnes uz takova blbost kes je. Svet se v pr... obraci :(


  • 7

#1070 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2020 - 18:52

Zkus si na GC vybírat jen to, co tě baví. Myslím, že to je smyslem téhle hry. Aby měla pro každého něco. Nikoliv všechno pro všechny. S tímhle přístupem tě GC nemůže zklamávat... A kromě toho mám takový dojem, že na labkách GS zkouší nové směřování hry. A čím víc lidí mu je bude lovit, tím snáz se dostanou do základu hry. Já k nim mám také dosud ještě nevyjasněný postoj. Počkám ale a uvidím, kam labky nakonec dojdou...


  • 1

#1071 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2020 - 19:46

Modráku, je takovy problém ignorovat pár mysterek? Nebo jak tu někdo psal, založit druhý účet, přes něj obejít labky a ziskat souřadnice k mysterce, kterou už zaloguješ na svůj původní nick?
Mě labky baví v okresních a menších městech - v Praze už to bylo horší.
  • 1

#1072 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2020 - 19:59

Jo, o tom uz jsem vazne uvazoval, udelat si na to druhej nick. Ono vsechno se da nejak obejit. Neco se da ignorovat, na neco se da udelat nejakej trik. Jenze tech triku a obezlicek zacina bejt nejak moc. Vzdyt se na to podivejte co se tu resi. Jak vubec uchopit vec ktera ma vlastni aplikaci nezavislou na zbytku geocachingu, vlastni data, datovy pripojeni v terenu, ted si lidi sami prasej nejaky GPX aby to dostali pod kontrolu, a pritom je to cely uplna blbost. Navic ata silena appka neuveritelne zere baterku. Je to stejne zhovadily jako 3 sazby DPH na pivo v asi deseti moznejch kombinacich. Taky se da namitnout ze se s tim da nejak zit a ze komu se to nelibi muze treba ve svy hospode mit jen tocenou Plzen do pullitru k vypit na miste a kdo chce neco jinyho, toho muze ignorovat. Nebo nakonec muze hospodu zavrit uplne. Otazka je proc tak silenej environment vubec budovat.


  • 3

#1073 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2020 - 20:01

... A kromě toho mám takový dojem, že na labkách GS zkouší nové směřování hry. A čím víc lidí mu je bude lovit, tím snáz se dostanou do základu hry. Já k nim mám také dosud ještě nevyjasněný postoj. Počkám ale a uvidím, kam labky nakonec dojdou...

No prave. Tenhle dojem z toho mam taky, to je prave ta hruza.


  • 1

#1074 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2020 - 20:49

Nemáš už slabší baterii u telefonu? Ani baterii ani data mi labková appka nijak moc nežere. Docela mě to překvapilo. :-)
  • 0

#1075 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2020 - 21:02

Ne, naopak. Mam no

 

Nemáš už slabší baterii u telefonu? Ani baterii ani data mi labková appka nijak moc nežere. Docela mě to překvapilo. :-)

Ne, naopak. Mam novej telefon, velkou baterku (3,7Ah), normalne vydrzi celej den kesovani bez dobijeni v plnym zaprahu. Nebo vydrzi 3 dny normalniho provozu. Ale tady ty procenta mizej pred ocima. Na tech 5 labkach zmizelo asi 10-15%. Doodlovi totez.


  • 0

#1076 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2020 - 21:44

No kdyby GS přišlo s inovací podle labek, tak je mých padesát aktivních keší okamžitě v archivu a končím. Už tak mě docela ser...ou s těma přiblblejma úpravama.


  • 2

#1077 Carloschico

Carloschico

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2020 - 22:03

Potvrzuji slova Modráka. Apka na labky neskutečně žere baterku. S jinou aplikací takovou spotřebu nemám.


  • 1

#1078 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2020 - 23:13

To zírám, minulý týden jsem courala po Praze, přepinala mezi Locusem, appkou, něco nafotila, chvíli byla na netu.... baterie ubylo nějak málo, ale číslo už si přesně nevybavím. Labek jsem odlovila 11 a 1 virtuálku. Baterii mám ještě o fous větší, telefon cca půl roku...Měla jsem sebou PWB a odpoledne kolem čtvrté jsem se podívala, že je nesmysl telefon dobíjet, asi byl někde kolem 70 %.
  • 0

#1079 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 6:28

Nové LABky - Za krásami Kokořínska.
  • 0

#1080 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 6:36

Co se týče baterky, potvrzuju, že ji to žere, jedna série a jsem na 80%-75% z plně nabitého. Ale můj telefon výdrž nemá, GPS zapínám jen když ji opravdu potřebuju (při turistice abych zjistil, kde jsem, při keškování když nemám Oregon, abych dohledal, při labkách na celou sérii). Myslím, že nejvíc žere displej a ten u labek mám zapnutý často a dlouho. Na záznam tracklogu z výletu to není, ale vlastně jsem to ani nezkoušel, jak by to dopadlo kdybych šel se zapnutou GPS a vypnutým displejem. Asi budu muset přejít na jiný telefon, zatím ale hledám s Oregonem a na telefonu jen čtu listingy a loguju.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama