Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#1081 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 7:28

Baterii ta jejich labková aplikace opravdu žere víc, než jiné aplikace používající gps. Obecně skutečnost, že na labky nelze použít aplikace na geocaching, je dost otravná. A Praha je už přelabkovaná. Buď to mělo zůstat jako jednorázové zpestření eventů nebo z toho má být jiná hra, která se s geocachingem mixovat nebude. Labky určitě nejsou špatný nápad, ale z technického pohledu jsou nešťastně řešené.
  • 2

#1082 Výletníci ČB

Výletníci ČB

    Výletníci ČB

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 7:56

Zámek Hluboká - Adventure Lab BONUS - https://coord.info/GC8G1VG
  • 0

#1083 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 8:15

Už jsem se na ně dívala, vypadá to na pevné pořadí labek - pozor, přístup ke dvěma prvním je jak píše owner omezený otevíraci dobou dolní zahrady.
  • 0

#1084 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 8:28

Zkus si na GC vybírat jen to, co tě baví. Myslím, že to je smyslem téhle hry. Aby měla pro každého něco. Nikoliv všechno pro všechny. S tímhle přístupem tě GC nemůže zklamávat... A kromě toho mám takový dojem, že na labkách GS zkouší nové směřování hry. A čím víc lidí mu je bude lovit, tím snáz se dostanou do základu hry. Já k nim mám také dosud ještě nevyjasněný postoj. Počkám ale a uvidím, kam labky nakonec dojdou...

Uniká ti problém. S tím, jak se hra mění, už se může stát, že to, co daného kačera na geocachingu baví, z geocachingu úplně zmizí nebo bude zastoupeno tak málo, že ti prostě nebude stát za to tu hru dále hrát. Není problém v tom, že se objeví nový typ obsahu. Problém je v tom, že se začíná objevovat téměř výhradně jen nový typ obsahu. A ten starý obsah přirozeně dochází odlovy a archivací.


  • 2

#1085 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 8:55

Nevim, ale LABky me docela bavi, hlavne ty verze s mystery bonusem. 

 

Ale souhlasim, ze aplikace stoji za prd - celkove prostredi a moznosti nastaveni, jsou slabe! Mozna by pomohlo, kdyby GS zaclenili LABky do aplikace pro Geocaching. 


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#1086 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 9:10

Nemáš už slabší baterii u telefonu? Ani baterii ani data mi labková appka nijak moc nežere. Docela mě to překvapilo. :-)

 

Tím to není, opravdu žere víc baterky. Na samsungu mi dokonce po hodině začne nějaká jejich aplikace na hlídání baterie hlásit, že konkrétní aplikace čerpá víc než je zdrávo (hlásí, že samotná AdventureLab aplikace sebrala skoro 2% baterky za hodinu), což je smutný příběh.


  • 0

#1087 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 9:20

2% ? To je moc? 20% za hodinu je moc.


  • 0

#1088 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 9:37

Z toho důvodu používám GPX soubory, které přes GeoGet dostanu do a:Drake a naviguji se v aplikaci na kterou jsem zvyklý a teprve na mistě zapínám tu jejich aplikaci. Pak nemusím řešít baterky a podivný způsob navigace v terénu.

Navic ani nemusím logovat v terénu, stačí jen spolehlivě se dostat do zóny a zjistit odpověď. To jsem využil v Brně kde se odpovědi musely googlit, alespoň v mém případě jakožto přespolním. Pak jsem to dologoval na nádraží když jsem čekal na vlak, alespoň jednu dobrou vlastnost má ta jejich aplikace.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#1089 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 10:00

Podivný způsob... Ukazuje to vzdálenost a mapu. U reverzního wheriga není ani mapa. A prozatím jsem vždycky hledal tam, kde to znám, tj. šel jsem tam rovnou a ne podle šipky. Jen jsem tam pak šaškoval, abych chytil zónu. Kdyby neukazovali jen vzdálenost, ale přidali i šipečku, hned by z toho bylo navigování jako na Oregonu, kde taky používám malou šipečku současně s mapou. Jen bych bez kompasu v telefonu byl stejně nahranej.


  • 0

#1090 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 10:03

Ať je to jak je to, pravděpodobně to bude od května zase jinak. Dosud přidělené LAB se musí publikovat do začátku května. Zakázali fyzické stage a zrušili možnost locationless LAB.

 

Pokud tohle má být cesta, jak omezit podvody s logováním "v zastoupení", tak je to cesta velmi krátká a naprosto slepá.

 

Fyzické bonusovky na klasickém webu a indicie někde jinde se mi nelíbí vůbec. Naštěstí netrpím syndromem "nevyčištěné mapy", takže tohle mne tolik nepálí.

 

Také jsem dostal možnost vytvořit LABky. Pravděpodobně je udělám, ale bez bonusovky. Nehodlám se zabývat podvodníky, kteří logují bonusy bez toho, že by byť jen pustili LAB aplikaci - a zrovna tohle je u LAB paskvilu pěkně vidět. Nicméně GHQ z toho nic viditelně nic nevyvozuje a dál podporuje podvodníky víc než ownery. Ostatně jako obvykle.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#1091 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 10:18

Podvodníků na labkách je více než na podvodníků na bonusu. A na ten nakonec aspoň dojdou, na rozdíl od labek, které logují od stolu.

 

Mně se tedy líbí více labky s bonusem. Na ty půjdu spíš než na ty bez něj. Třeba dokopat se k dodělání labek k pražským vyhlídkám pořád nemám žádný motiv. Navíc, když vím, že se stejně musí pak odpovědi vygooglit.  


  • 3

#1092 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 10:23

Uniká ti problém. S tím, jak se hra mění, už se může stát, že to, co daného kačera na geocachingu baví, z geocachingu úplně zmizí nebo bude zastoupeno tak málo, že ti prostě nebude stát za to tu hru dále hrát. Není problém v tom, že se objeví nový typ obsahu. Problém je v tom, že se začíná objevovat téměř výhradně jen nový typ obsahu. A ten starý obsah přirozeně dochází odlovy a archivací.

Presne tak. Bejvala doba kdy stacilo se vyhnout potapecskejm T5 na dne lomu a par silenejm mysterkam, zbytek tak nejak sel. Dneska kdyz neco pipne, je to s nejvetsi pravdepodobnosti event, pak nasleduji traily, biltemy, ted nove ty labky (resp. jejich bonusy). Normalni regulerni kese uz se v tom pomalu ztracej. Takze skutecne si muzu vybirat jen to co se mi libi, ale driv toho bejvalo treba 80%, dnes mozna 20% a ten pomer se furt zhorsuje.


  • 4

#1093 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 10:27

Ať je to jak je to, pravděpodobně to bude od května zase jinak. Dosud přidělené LAB se musí publikovat do začátku května. Zakázali fyzické stage a zrušili možnost locationless LAB.

 

Pokud tohle má být cesta, jak omezit podvody s logováním "v zastoupení", tak je to cesta velmi krátká a naprosto slepá.

 

Fyzické bonusovky na klasickém webu a indicie někde jinde se mi nelíbí vůbec. Naštěstí netrpím syndromem "nevyčištěné mapy", takže tohle mne tolik nepálí.

 

Také jsem dostal možnost vytvořit LABky. Pravděpodobně je udělám, ale bez bonusovky. Nehodlám se zabývat podvodníky, kteří logují bonusy bez toho, že by byť jen pustili LAB aplikaci - a zrovna tohle je u LAB paskvilu pěkně vidět. Nicméně GHQ z toho nic viditelně nic nevyvozuje a dál podporuje podvodníky víc než ownery. Ostatně jako obvykle.

Jak proboha poznas podvodnika co loguje bonus bez labek? Kdyz si udelam druhej nick na kterej ty labky projdu aby se mi to svinstvo nemotalo do regulernich logu a pak si na svuj nick zaloguju bonus, tak me klasifikujes jako podvodnika? Nebo to projdu s nekym aniz bych si sam tu aplikaci pustil (treba abych si nevybil tu baterku), tak poznas taky kulovy.


  • 1

#1094 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 10:42

Pokud projdeš s někým, tak je nemáš sám zalogované. Řekl bych, že tohle je taková ta hrana, jak to bylo myšleno, tedy projdeš si LAB, zaloguješ si je a pak máš bonus.

A když si uděláš druhý profil, tak se s ním, předpokládám, nebudeš tajit.

 

Nakonec ty bonusy můžeš nechat ležet a neobtěžovat se něčím, co se Ti nelíbí. Ale to málokdo udělá..

 

Ale jak jsem psal, je to paskvil.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#1095 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 10:42

Jo, asi jsem si baterii šetřila podobně jako Šolim, jen na rozdíl od něj používám Locus. To jsem si neuvědomila, že apku jsem neměla zapnutou až tak dlouho. Navíc jsem chtěla otestovat, co se tu psalo o možnosti projít si zóny a odpovědi poslat později. Hned někdy po sedmé jsem byla na Staromáku, kde jsem prošla tři labky a odpovědi poslala až někdy kolem poledne, naprosto v pohodě. Takže jde šetřit jak baterii tak data, jen to chce si tady přečíst různé rady nebo sám zkoušet. Na dalších labkách zkusím schválně sledovat, kolik mi vezme jedna pětilabková série. I když to nebude u baterie přesné, většinou si průběžně fotím, co mě zaujme.
  • 0

#1096 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 10:44

A navíc jsou PMO bonusovky, tj. labku si projde kdokoli, čísla zjistí, ale bonusovku nenajde, pokud není zadání čísel naprosto průhledné, aby se dalo uhádnout. Nebo jen budou lidi, co si projdou labku a na bonusovku nepůjdou. Mě na sériích (keškových) chybí spousta bonusovek, prostě sérii jsem prošel, ale spočítal až doma a znovu jsem se tam nedostal. Což mě mrzí třeba ve Vodňanech, kde jedna série  měla bonusovku kousek od poslední a druhá v místě, kolem kterého jsem ten den šel.


  • 0

#1097 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 10:56

Vypadá to, že poprvé mají s něčím z labek plány do budoucna. Dočasné megaeventové keše vymizely, akce keše pro jednu osobu už se taky neopakovala. Na rozdíl od příspěvku který se zde objevil zhruba před měsícem si však nemyslím, že by se jednalo o plánovanou novou ikonku a kompletní zapojení Adventures do geocachingu. Spíše předpokládám pravý opak.
Jinak mi přijde že je hq k novinkám velmi zdrženlivé. Kromě Adventures a keší luštících virtuální realitou (pod ikonou mystery, takže doteď nechápu nač to speciální povolení pro založení) si teď nevybavuji nic nového, s čím by za poslední roky přišli. A třeba místo ikonky pro biltemu tu je jen zákaz tohle slovo používat, takže vzniká chaos který odrazuje odpůrce i aktivní lovce tohoto typu keší.
  • 0

#1098 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 10:59

 

Mně se tedy líbí více labky s bonusem. Na ty půjdu spíš než na ty bez něj. Třeba dokopat se k dodělání labek k pražským vyhlídkám pořád nemám žádný motiv. Navíc, když vím, že se stejně musí pak odpovědi vygooglit.  

 

 

Zrovna Prazske vyhlidky se me i bez bonusu libily moc. Dostal jsem se na mista, kam se jako nePrazak nikdy nepodivam. A pravdou je, ze u kazde vyhlidky jsem zaroven nasel minimalne jednu normalni kes!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#1099 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 11:02

Vypadá to, že poprvé mají s něčím z labek plány do budoucna.

 

Nedávno jsem také na nějakém GS foru četl, že GS chtějí využívat LAB technologii (tedy tu jejich aplikaci a virtuálnost bodů) i mimo geocaching. Psal to tam nějaký HQ člen, už to ale nemohu dohledat. Takže možná je to jen "Peroutka-like" zpráva  :) .


  • 0

#1100 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 11:14

Možná to z hlediska ajťáků paskvil bude, ale jsem poměrně nenáročná a appka mi kromě Prahy a podobně velkých a zalabkovaných míst k odlovu bohatě stačí. Rozhodně je pohodlnější než prastaré navigování bez mapy, jen se šipkou na displeji, které jsem si díky známým před nějakým rokem také u keší zkusila. ;-)
Jestli nejsme dneska v navigování a hledání ( jedno jestli keší nebo zón a odpovědí ) nějak moc zpohodlnělí? Před osmi lety mi jako luxus přišel Oregon450 - kdo pamatujete, víte, jak se s ním lovily multinky proti dnešním telefonům. ;-)
Labky jako takové se mi líbí, pokud je owner promyslí - baví mě hledat odpovědi na otázky rozhodně víc než plesnivou zaokapovku. Mám to podobné jako Gresaci, radši mám labky s bonusem.
Ale uznávám, že jít na první nové labky v Praze, asi bych také byla otrávená a nebavily by mne. Tomu, kdo se na nové labky teprve chystá bych doporučila vybrat si něco jako je v Milevsku, Táboře, Písku, Rožmitále atd. Dneska už je výběr v každém kraji - je to jako u ostatních keší o výběru. Jen mě překvapuje, že nejsem až taková konzerva, jak jsem si o sobě myslela - labky beru jako jednu z možností hry. Zrovna tak neodsuzuji biltemy, i když je osobně v klidu míjím. Je už pro někoho u nás "klasických" keší málo? Je tu někdo, kdo nemá co hledat? ;-)
  • 4





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama