Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 1 Hlasů

Labkeše, jak funguje appka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
183 odpovědí na toto téma

#61 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 19:13

Teď jsem asi narazil na zajímavou vlastnost aplikace. Tvořím teď vlastní sérii a pokusně jsem si jí odehrál pod jedním účtem. Když jsem našel pár chybiček a ty jsem opravil, tak jsem si sérii chtěl odehrát pod druhým účtem, což mi aplikace umožňuje přihlásit se jako někdo jiný, ale umožňuje mi rovnou zadávat odpovědi bez toho, abych se k labce musel přiblížit na požadovanou vzdálenost, kterou mám u všech nastavenou na 30m, takže když jsem s mobilem přes půl kilometru daleko, tak by mi to nemělo umožnit. Vypadá to jako otevřená cesta pro hromadné logování.


  • 0

#62 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 19:20

Ano o tom se myslím ví. Otázkou je, kdy tato chyba bude opravena a jestli vůbec začali na opravě pracovat.
  • 0

#63 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 19:34

Pokud vím tak tohle není chyba ale vlastnost  ;)

 

Funguje to jenom u té testovací verze labek na kterou ti někdo (owner) musí poslat odkaz. Je to asi i pro ownera aby si sérii mohl zkontrolovat jakoby naostro, ale nemusel to při tom fyzicky obcházet (občas je toho cestování mezi jednotlivými labkami docela dost).

Ta testovací série má i jinou adresu (guid). Je to vlastně kopie toho co owner vytvořil.

 

Po normálním zveřejnění labek (když to v aplikaci vidí všichni) to už pracuje se zadaným poloměrem.


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 29 říjen 2020 - 19:38

  • 0

#64 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 592 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 19:49

V testovací verzi lze odpovědi zadávat i mimo zónu, to je fakt. Pokus o odpověď v zóně ti ale aplikace potvrdí zavibrováním.

Jen bacha na to hraní v testovacím módu. Vznikne tak zápis do leaderboardu, který nejde smazat.
  • 1

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#65 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2020 - 20:29

To nebylo v testovacím módu. To už bylo v režimu "Private", kdy jsem se na sérii dostal přes QR kód a ten zápis do leaderboardu mi v zásadě nevadí.


  • 0

#66 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 9:13

ahoj, nevím jestli to tu již nebylo, tak se případně omlouvám. Může mi prosím někdo vysvětlit ty ikonky na mapě jednotlivých labek. Když mám odloveno tak jasně je tam fajfka. Ale proč u ostatních je někde takové zubaté kolečko, či co. A některé jsou jen zelené.

Pak také nevím když mi přijde notifikace na novou sérii, jak ji poznám na mapě. Která to je. Zatím to tedy dělám po paměti, když si pamatuji kde co bylo. Ale je to opruz.

Díky za případné odpovědi


  • 0

#67 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 9:23

ahoj, nevím jestli to tu již nebylo, tak se případně omlouvám. Může mi prosím někdo vysvětlit ty ikonky na mapě jednotlivých labek. Když mám odloveno tak jasně je tam fajfka. Ale proč u ostatních je někde takové zubaté kolečko, či co. A některé jsou jen zelené.

Pak také nevím když mi přijde notifikace na novou sérii, jak ji poznám na mapě. Která to je. Zatím to tedy dělám po paměti, když si pamatuji kde co bylo. Ale je to opruz.

Díky za případné odpovědi

 

Zubaté klečko = série je mladší než 30 dní

Jen zelené - série starší než  30 dní a nedokončená

fajfka - dokončená série

 

Notifikace - klasické nedodělanost. Vznikne LAB série a oni pošlou jen info, že nějaká někde vznikla bez udání aspoň názvu. Prostě Geocaching.com hlavičky.


  • 8

#68 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 9:49

Vidím to tak, že to tak během pěti let (no, možná tří, doba se zrychluje) dotáhnou do optimální podoby, co se týče použitelnosti, přehlednosti, šikovnosti atp., a pak to začnou zase rozesírat, jak to dělají aktuálně s webem.


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#69 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 10:17

Děkuji, jsem zase o kousek chytřejší
  • 0

#70 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 11:17

Neví, někdo, jak se zbavit těch vlastních (nebo i cizích)  testovacích LAB?


  • 1

#71 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 11:46

test.jpg

Autor série musí smazat test.


  • 0

#72 Votapci

Votapci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 11:58

Test se musí vymazat na webu a v appce samotné pomohla jen nová instalace. Zůstalo mi tam těch testů několik. Používám iPhone.

Dnes jsem odeslal rozsáhlý feedback (přes app) nejen k appce, ale i builderu. Snad si to v GS někdo alespoň přečte.
  • 2

#73 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 12:26

V aplikaci testovací labku smažeš tak, že půjdeš do seznamu blízkých labek, a tu co chceš smazat "posuneš" (swipe) prstem doleva.


  • 3

#74 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 14:27

V aplikaci testovací labku smažeš tak, že půjdeš do seznamu blízkých labek, a tu co chceš smazat "posuneš" (swipe) prstem doleva.

Tohle bude ono. WTF

Na webu jsem je smazal dávno a bez efektu.


  • 1

#75 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 19:56

Tohle bude ono. WTF

Na webu jsem je smazal dávno a bez efektu.

 

Jo, tohle jsem taky po testování vlastních potřeboval a našel odpověď na ofic. fóru.
Je vlastně zajímavé, že k aplikacím pro PC byly vždy helpy a manuály, k aplikacím a mobily není většinou noc. Hledej šmudlo.....


  • 0

#76 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2020 - 22:51

Mám dotaz, zda jde a jak lze smazanou labku v přehledu na GC.com znovu oživit. Jen tak zkusmo jsem dala u jedné delete a sice se tam objevilo undelete, ale nic to nedělá. A v aplikaci je i po smazání fajfka, že je jako odlovená.

Jsem si myslela, že se to smaže celé a eventuelně při znovu odpovědi znovu objeví. Máte s tím někdo zkušenost? 


  • 0

#77 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2020 - 9:56

Myslíš asi smazaný log z Labky?
Labku jako takovou smazat nemůžeš.

Oficiani nápověda by nepomohla?
https://www.geocachi...id=144&pgid=510

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 31 říjen 2020 - 9:58

  • 0

#78 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 592 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2020 - 13:25

Trochu OT dotaz, protože se netýká aplikace: Jak je to s časy nálezu prvních lovců, které se zobrazují v Leaderboardu?

Já publikoval včera večer sérii, u prvního nálezce je čas + 3d 17h a u zatím posledního + 3d 21h.

 

Znamená to, že FTF padlo víc než tři dny před publikací a ten poslední nálezce ho ještě o čytři hodiny předběhl?  :D


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#79 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2020 - 13:42

Mám takové podezření, že appka a tím i GS bere čas logu z mobilu a tím pádem se s ním dá čarovat. Nemám to potvrzené ale už delší dobu si říkám, že to na nějaké labce zkusím, posunu si datum mobilu
  • 0

#80 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 592 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2020 - 13:50

Zatím má odehráno šest hráčů a u všech je to stejné, jen ten čas se postupně posouvá do minulosti. Že by se na mě domluvili a všichni si posunuli na mobilu čas?  :P


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama