Přejít na obsah


Fotka

Locus Map - doplněk GeoGet4Locus

android geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
593 odpovědí na toto téma

#81 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2020 - 9:07

Přidal jsem další verzi 0.10, zde jsou novinky:

- Přidána volba režimu - aktuálně jsou funkční pouze režimy 'Import keší do Locusu' a 'Zobrazení keší na mapě'.

- V případě Importu je možné zvolit, zda se mají natahovat všechna data ke keším nebo jen základní.

- Přidána možnost zadat vlastní nick pro filtrování. (tahle volba v nastavení chyběla)

 

LiveMapa prozatím ještě není hotová. Abych vysvětlil trochu ty režimy - ta první varianta bude fungovat jako u doplňku Geocaching4Locus, kdy vám to zobrazí nabídku tří možností: Zobrazit keše, Importovat keše, Zap.Vyp živou mapu. Pro ty, kteří tuto volbu nechtějí a používají jen jednu funkci, tak tam možnost si ten režim změnit. Pokud tedy máte odkaz na doplněk vytažený do postraního panelu, můžete tak snadno Zobrazit keše, nebo vypnout/zapnout LiveMapu, dle gusta.

 

Aktuálně, v případě Importu s vypnutými detaily nebo v případě Zobrazení keší, tam není žádný limit, tak to zkuste otestovat, kolik se takhle natáhne keší. Pokud jich bude moc (soubor přesáhne 10MB), tak to prostě po dokončení nic neudělá. Odhaduju, že 15000 by to mohlo zvládnout.

Díky za novou verzi, ranní rychlotest: Zkusil jsem volbu Zobrazení, zobrazí svižně vše, jak očekávám. Vypnuté centrování funguje též, pohled na mapu ani měřítko se mi nemění. Detaily keší se v pořádku donačítávají. Jsem moc spokojený :-) Máš u mne pivo :-)


  • 0

#82 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2020 - 9:38

Ja mam v aktualni verzi 3.29...

Dik, ono pak s temadle window funkcema jdou delat veci, ktery pred tim sice sly, ale slozite a byly narocne na vykon. Prave treba ty logy, nebo i napr. pocitanani takoveho toho nic nerikajiciho cisla - vzdalenosti mezi odlovenymi kesemi....


  • 0

#83 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2020 - 11:24

To jsou pak takove ty SQL dotazy, ze kterych pri pokusu o pochopeni cloveku imploduje mozek? :P


  • 4

#84 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2020 - 10:58

Tak jsem byl vcera keskovat a u doplnu jsem narazil na nasledujici zalezitost.

Nastaveno mam tak, ze nechci nacitat vsechna data ke kesi a okruh 20 km. Kese se naimportovaly a zobrazili na mape.

Doma vse fungovalo korektne, ale na miste, pri kliknuti na kes s eobjevila prazdna obrazovka a cerveny napis "Soubor nenalezen"

Zkusil jsem znovu import kesi a vse fungovalo, ale dnes jsem zkusil kliknout na kes a zase chyba.

Zjistil sem, ze staci v Locusu otevrit doplnek a dat volbu "Zrusit" a vse uz zase funguje.

Vypada to, jakoby se po urcite dobe ztratilo spojeni Locusu s geogeti db v telefonu a otevreni doplnu toto spojeni refreshne.

Snad jsem to popsal spravne :-)


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#85 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2020 - 16:40

Díky za detailní popis chyby, už jsem ji opravil. Bylo to způsobený tím, že Android doplněk uspal, tím pádem ztratil načtené nastavení a po zavolání o detail keše neměl nastavenou cestu k databázi. V další verzi to bude opravené. Prozatím stačí, tak jak píšeš, doplněk probudit.

 

Tomu lajdákovi co to způsobil, jsem na zbytek dne zakázal kafe :)


  • 0

#86 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2020 - 0:09

Uspíšil jsem vydání další verze, kvůli chybě, kterou hlásil hlavsic. Takže je tam aktuálně daná 0.11

 

Novinky:

Zprovozněn režim 'Zobrazit nabídku'. Režim 'Živá mapa' zatím ještě ne.

Přidána možnost neviditelného režimu, kdy se nebudou zobrazovat žádné hlašení z doplňku, kromě chyb. To je využitelné hlavně pokud používáte Zobrazit keše a máte tam nastavený malý rádius, takže hlášky z doplňku to celé spíš zpomalují.


  • 0

#87 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2020 - 9:17

Ahoj, jsem zase po ránu rychle vyzkoušel 0.11. Zkoušel jsem režim zobrazit keše. Pokud jsem nastavil Neviditelný režim, pak při načtení došlo k okamžitému pádu pluginu i Locusu. Při zrušení neviditelného režimu to šlape jako dříve.

Padá to ...v Activity_Import na IlegalStateException... Activity {} did not call finish() prior to onResume()

Android 6


Tento příspěvek byl upraven od nalano: 27 leden 2020 - 12:57

  • 0

#88 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2020 - 9:36

Tak stazen update a vyzkouseno. Vse uz slape korektne.

Diky  :rolleyes:


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#89 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2020 - 9:58

To jsou pak takove ty SQL dotazy, ze kterych pri pokusu o pochopeni cloveku imploduje mozek? :P

Ale kupodivu se ty dotazy dají celkem pěkně popisovat/vysvětlovat na Excelovské tabulce. Excel totiž tuhle funkcionalitu podporuje by default od svého vzniku. A uživatelé většinou excel chápou. Navíc jsou optimalizované a šetří výkon, když např. postaru musíš napojit dvě stejné tabulky na sebe. Asi po x letech udělám další článek na blog, abych zabránil případným implozím v kačerských řadách....ale konec plevelení velmi důležitého tématu...


  • 0

#90 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2020 - 10:12

Na tabletu Lenovo s Androidem 8 mi 0.11 opakovaně padá hned po spuštění. Na telefonu Asus s Androidem 9 mi plugin funguje.
  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#91 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2020 - 13:47

Jeden řádek, a jakou nadělá paseku. Mělo by to být opravené, hodil jsem tam právě verzi 0.12.


  • 1

#92 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2020 - 9:57

nalano a kohout team - funguje vam to v te 0.12 uz normalne?


  • 0

#93 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2020 - 11:16

Ahoj, včera tam ta verze nebyla, teď jsem vyzkoušel neviditelný režim a funguje to, keše se zobrazí správně, při otevření se i správně donačtou informace. Takže za mne je to OK, díky moc za rychlou opravu. Jediná změna je u těch logů, že to nezobrazuje všechny poslední logy, ale staré servisní logy ,jak jsem už popisoval.
  • 0

#94 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2020 - 11:29

Ahoj, včera tam ta verze nebyla, teď jsem vyzkoušel neviditelný režim a funguje to, keše se zobrazí správně, při otevření se i správně donačtou informace. Takže za mne je to OK, díky moc za rychlou opravu. Jediná změna je u těch logů, že to nezobrazuje všechny poslední logy, ale staré servisní logy ,jak jsem už popisoval.

 

Potvrzuji stav s logy - porovnával jsme s geogetem a napadá mne, zda tam není obrácené řazení (ASC vs. DESC) por výběr těch logů, které se přenesou.

Přijde mi, že se přenášejí nikoliv nejnovější, ale nejstarší logy z GG - a to jsou většinou ty servisní.


  • 1

#95 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2020 - 15:25

nalano a kohout team - funguje vam to v te 0.12 uz normalne?

 

Ano, 0.12 mi na obou zařízení funguje. Díky


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#96 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2020 - 19:19

Potvrzuji stav s logy - porovnával jsme s geogetem a napadá mne, zda tam není obrácené řazení (ASC vs. DESC) por výběr těch logů, které se přenesou.

Přijde mi, že se přenášejí nikoliv nejnovější, ale nejstarší logy z GG - a to jsou většinou ty servisní.

 

Taky jsem dneska porovnaval logy "dorucene" doplnkem do Locusu a ty, ktere vidim Geogetu a vypada to  presne jak popisuje dejwy. Hodne servisnich logu a posledni 4 logy nikde! Osobne bych se primlouval pro zobrazeni poslednich N logu od nejnovejsiho k starsim. Ted je to opravdu zvlastni. 

Jinak byla to kes Kostel svateho Vaclava na Proseku

 
  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#97 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2020 - 20:21

Je to tak jak píšete, je to vidět i v tom sql dotazu co jsem sem před časem dával, není tam udané jak se to má řadit, takže to bere asi postupně jak je to v db. V další verzi to bude normálně od posledního, takže se stáhne poslední 15 logů.


  • 0

#98 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2020 - 23:11

V další verzi to bude normálně od posledního, takže se stáhne poslední 15 logů.

Bude to brat 15 ze VSECH logu, nebo posledni ownerske (En/Dis, OwnMaint, NeedMain...) a do patnacti to doplni FI/DNF logama?


  • 0

#99 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 7:33

Bude to brat 15 ze VSECH logu, nebo posledni ownerske (En/Dis, OwnMaint, NeedMain...) a do patnacti to doplni FI/DNF logama?

Osobne bych privital moznost posledniho owner logu a pak 14 logu od posledniho. Kazdopadne varianta poslednich  VSECH 15 logu by me taky nejak extra nevadila.


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#100 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 12:59

V tuhle chvíli má prioritu LiveMapa, s ní tam přidám to řazení posledních 15 logů. Až bude plně funkční LiveMapa, tak bych chtěl řešit výkon a přitom tam můžu přidat možnost zvolit si, zda chcete upřednostnit údržbové logy. Akorát teda budu pak potřebovat připravit ten sql dotaz, nebo ten co tu byl od tarmara, tak je hotový?


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android, geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka