Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

c:geo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1984 odpovědí na toto téma

#1881 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2022 - 18:04

Podle meho jsou logy na GC razeny podle ID logu. ID log se prirazuje vzdy pri otevreni logovaci stranky (nebo pri zapsani logu pomoci API). ID je unikatni mezi vsemi logy a trvale roste. Takze razeni je podle toho, v jakem poradi se loguje, resp otevre logovaci stranka. Vlozit log snejakym vlastnim ID nejde, ttakze dost dobre nejde ani zmenit poradi. Jedine smazat logy a zalogovat ve spravnem poradi.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1882 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2022 - 19:23

Na (staré) profilové stránce se tedy logy řadí podle jiných kritérií. Zkus si to - dej si Maintenance, Attended, Found v jeden den, nejlépe s časovou mezerou mezi logováním, a nestačíš se divit, když si to pořádně prohlídneš.

 

Jo, a není to ani podle LUID, ověřil jsem. Přeházelo mi to logy naprosto nesmyslně. Owner Maintenance to dalo na začátek dne, pak to nechalo další lody, Enable log je správně poslední. Ale nepřísahal bych na to, že by zůstal, kdybych logoval něco dál...


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#1883 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2022 - 22:23

Gorde, myslím, že to není podle ID. Když offline log v c.geu otevřu jako log k odeslání, přepíšu tam datum, neodešlu a zavřu, přeřadí se mi log o to datum dopředu nebo dozadu.

Takže si myslím, že kdyby podobně šlo přepsat čas, seřadilo by se to taky, jen v rámci jednoho dne.


  • 0

#1884 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2022 - 0:45

Gorde, myslím, že to není podle ID. Když offline log v c.geu otevřu jako log k odeslání, přepíšu tam datum, neodešlu a zavřu, přeřadí se mi log o to datum dopředu nebo dozadu.

Takže si myslím, že kdyby podobně šlo přepsat čas, seřadilo by se to taky, jen v rámci jednoho dne.

A proč si to nezkusíš ? FieldNotes je obyčejný text v UTF,  přenes do počítače, otevři Notepadem a můžeš zkoušet co to udělá.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1885 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2022 - 7:02

Na (staré) profilové stránce se tedy logy řadí podle jiných kritérií. Zkus si to - dej si Maintenance, Attended, Found v jeden den, nejlépe s časovou mezerou mezi logováním, a nestačíš se divit, když si to pořádně prohlídneš.

 

 

Dřív bylo na wbu podle LID všechno, jednoho dne to ale Groundspeak rozbil a rozhodl se logy nějakého typu dávat dopředu nebo dozadu. (prostě ten seznam začali generovat ne se všemi logy najednou, ale berou postupně jednotlivé druhy logů) Nicméně pořád jsou logy stejného typu v rámci jednoho dne podle LID.
 


  • 0

#1886 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2022 - 7:16

Gorde, myslím, že to není podle ID. Když offline log v c.geu otevřu jako log k odeslání, přepíšu tam datum, neodešlu a zavřu, přeřadí se mi log o to datum dopředu nebo dozadu.

Takže si myslím, že kdyby podobně šlo přepsat čas, seřadilo by se to taky, jen v rámci jednoho dne.

Ale no tak! Offline v čemkoliv je offline právě proto, že ten log zatím žije jen v té aplikaci a ještě se nikam neodeslal,. Je tak šumafuk, jestli tam má čas či nikoliv, když web ten čas nijak nezpracovává. I když budeš mít čas ve Fieldnotes, tak groundspeak vezme jen část s datem a čas ignoruje. Záleží tak jen a jen na tom, v jakém pořadí ti to ta aplikace (nebo ty sama) na webu zaloguje.
 


  • 3

#1887 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2022 - 7:34

A proč si to nezkusíš ? FieldNotes je obyčejný text v UTF,  přenes do počítače, otevři Notepadem a můžeš zkoušet co to udělá.

Protože se s tím odmítám pleskat. Stejně jako s geogetem, gsakem a pod. Na to nemám kdy, možná tak v lednu. Viz můj třetí odkazovaný komentář z "multiny". :-)


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 03 srpen 2022 - 7:43

  • 0

#1888 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2022 - 7:42

Ale no tak! Offline v čemkoliv je offline právě proto, že ten log zatím žije jen v té aplikaci a ještě se nikam neodeslal,. Je tak šumafuk, jestli tam má čas či nikoliv, když web ten čas nijak nezpracovává. I když budeš mít čas ve Fieldnotes, tak groundspeak vezme jen část s datem a čas ignoruje. Záleží tak jen a jen na tom, v jakém pořadí ti to ta aplikace (nebo ty sama) na webu zaloguje.
 

Aha. Tak jak je možný, že když z FN vygenerovaného c:geem loguju na přeskáčku, stejně se mi to nakonec seřadí v pořadí, v jakém to bylo v tom seznamu od c:gea? Podle čeho se to tedy na gs řadí? Podle nějakého příznaku ve FN přidaného c:geem? Pak je mi jedno, co je to za příznak - pokud ho c:geo přiřazuje podle času, můžu ho štelovat přes čas v c:geu. Je mi fuk,  jestli tam budu měnit čas, kód, číslo, barevný tečky, tóny na stupnici... hlavní je výsledek. Nastavitelný v c:geu a přenositelný do gs tak, jak je teď přenositelné datum a pořadí v daném dni.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 03 srpen 2022 - 7:43

  • 0

#1889 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2022 - 14:02

Dřív bylo na wbu podle LID všechno, jednoho dne to ale Groundspeak rozbil a rozhodl se logy nějakého typu dávat dopředu nebo dozadu. (prostě ten seznam začali generovat ne se všemi logy najednou, ale berou postupně jednotlivé druhy logů) Nicméně pořád jsou logy stejného typu v rámci jednoho dne podle LID.
 

Ani tak to není. Zkus za jeden den zalogovat párkrát Found, Write Note, Attended, Webcam Photo Taken a k tomu protahovat TB. Budeš mít nejprve skupinu těch protahovacíchlogů na TB a pak skupinu logů na keších.

Dej si pauzu pár hodin. Pro ten samý den pokračuj v logování. Vytvoří se další dvě skupiny logů a s těmi předchozími se to nesmíchá.

 

A mimo pořadí se budou zapisovat případné logy těch ostatních typů - některé na začátek dne, některé na konec. Třeba vkládací/vyzvedávací logy pro TB, údržba, disable a tak podobně. Mohu poslat vzorový příklad - můj aktuální výpis z profilu.

 

 

Vymýšlet kombinaci pravidel pro takovýhle myšmaš by bylo zajímavé intelektuální cvičení na ORDER BY a UNION, ale vůbec by se mi do toho nechtělo...


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#1890 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2022 - 14:10

Vypadá to na další neviditelný identifikátor, protože vymýšlet kombinaci pravidel pro takovýhle myšmaš by bylo zajímavé intelektuální cvičení na ORDER BY a UNION, ale vůbec by se mi do toho nechtělo...

Já se právě obávám, že původně tam to řazení bylo, ale pak ho jednoho dne vykopli. Takže řazení není definováno, záleží na situaci a interní implementaci databáze, Jakkoliv mentální cvičení skončí fiaskem.

Není přeci důležité, v jakém pořadí to vypíše konkrétní webová stránka, ale v jakém pořadí ty logy zpracuje případná statistilka - ať už interní geocachingová (což může být zcela jinak než jak se ukazuje přehled logů), nebo nějaká externí (která si ten bordel ošetří).


  • 0

#1891 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2022 - 14:13

Aha. Tak jak je možný, že když z FN vygenerovaného c:geem loguju na přeskáčku, stejně se mi to nakonec seřadí v pořadí, v jakém to bylo v tom seznamu od c:gea?

Vysvětlit se to dá, když budu vědět, co konkrétně s tím FN děláš a jakou konkrétní cestou z něj loguješ. Ale nějak se mi s tím nechce pleskat...
 


  • 1

#1892 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2022 - 14:15

Znám jen jednu. :-D

 

Nicméně "vysvětli mi" je v podstatě slovní obrat pro vyjádření  pochybnosti nad tvrzením protistrany. Takže nic vysvětlovat nemusíš, stačí to vzít jako mou pochybnost, kterou ale potvrdit či vyvrátit nijak nepotřebuju, protože k lepšímu způsobu využívání c:gea mi to nepomůže, o což jediné mi šlo. :-)

 

---

 

P.S. "Nechce se mi s tím pleskat" není totéž jako "odmítám se s tím pleskat, protože na to nemám kdy, leda až v lednu". Souvisí to s mým v podstatě sezónním zaměstnáním. (Nebudu tady psát, kolik hodin týdně mám cca od Velikonoc do konce listopadu odrobených, zákoník práce je svatý.) A nejsem ajťák jako vy tady, takže co vám trvá pět minut, mně třeba hodinu nebo i dýl.

 

Toliko k tomu, jak ti za ten vtípek zapleskal Arne, jen pro vysvětlení.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 03 srpen 2022 - 19:55

  • 0

#1893 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2022 - 19:08

On je tam ještě problém časového pásma. Když je u nás jiný den jako v Seattlu tak to může fungovat divně. Ale bádat v tom nebudu - proto mám v logu přesný čas zapsaný navigací.


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1894 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2022 - 12:16

Vždyť píšu, že o čas mi vůbec nejde, považuju ho za naprosto nepodstatný, jde mi jen o pořadí, a  to vůbec ne kvůli statistikám, ale kvůli bor... chaosu, co to pak dělá třeba při protahování TB.

 

Geoget nepoužívám, přijde mi jako další, pro mě zbytečný mezičlánek, jediný, na co ho občas spustím, je vygenerování si geopuzzle. Ale těch mám zatím tak málo, že je to taky nepodstatný.

 

Takže prostě na to dlabu a počkám, jestli se někdy při nějaké aktualizaci neobjeví možnost editace času přímo jako funkcionalita v c:geu. Pleskat se s tím nebudu, holt sem tam bude mít nějaký TB na trase podivnou kličku.

Rob si screenshoty ked najdes kesku a doma zalogujes. V galerii to budes mat po poradi...


  • 2

#1895 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2022 - 12:25

A jak to pořadí z galerie nahraju do toho FN? ;-)

 

Pořadí většinou vím, to problém není. A i kdyby ne z hlavy, stačí otevřít mapu.


  • 0

#1896 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2022 - 12:45

Pekny smajlik akoze znamena v preklade nieco ako ty debil? Dik, ale ja to proste tak robim ze si urobim screenshoty a zaradom logujem a nie cez FN ale geocaching.com cez klasicke logovanie. Viem, som debil ale co uz, tak som si zvykol


  • 0

#1897 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2022 - 12:56

A jak to pořadí z galerie nahraju do toho FN? ;-)

 

Pořadí většinou vím, to problém není. A i kdyby ne z hlavy, stačí otevřít mapu.

Sleduju jen potvrchně, ale jak přesně logování používáš? Zajímá mě to spíš jako možné vylepšení vlastního postupu.

 

Já si vždy po nálezu dám v terénu "Zalogovat návštěvu" a "Uložit offline", klidně i dopsáním krátkých poznámek. Cache s offline logem si nezobrazuju na mapě, takže mi zároveň zmizí. Následně si ve volné chvíli v seznamu "Historie" loguju přímo z c:geo, tím mám zajištěno pořadí, případné fotky mám stejně v mobilu, TB v inventáři se dají přiložit přímo v logu z c:geo. Nepřeskakuju a prostě loguju od nejstaršího záznamu, jediné co v tom dělá bordel jsou LABky, ale to se dá přežít. Pokud se jedná o složitější odpověď (obvykle Earth), tak až je "na řadě", odpovím na ni z rozhraní geocaching, smažu z c:geo a pokračuju další v pořadí.

 

Jakou získám přidanou hodnotu exportem z c:geo a importem "někam"? Psaní na normální klávesnici a ne datlování na mobilu?


  • 1

#1898 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2022 - 13:03

Pekny smajlik akoze znamena v preklade nieco ako ty debil? Dik, ale ja to proste tak robim ze si urobim screenshoty a zaradom logujem a nie cez FN ale geocaching.com cez klasicke logovanie. Viem, som debil ale co uz, tak som si zvykol

Ten smajlík je jen mrknutí s úsměvem. Jakože vedle, ale v poho..


  • 0

#1899 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2022 - 13:12

Sleduju jen potvrchně, ale jak přesně logování používáš? Zajímá mě to spíš jako možné vylepšení vlastního postupu.

 

Já si vždy po nálezu dám v terénu "Zalogovat návštěvu" a "Uložit offline", klidně i dopsáním krátkých poznámek. Cache s offline logem si nezobrazuju na mapě, takže mi zároveň zmizí. Následně si ve volné chvíli v seznamu "Historie" loguju přímo z c:geo, tím mám zajištěno pořadí, případné fotky mám stejně v mobilu, TB v inventáři se dají přiložit přímo v logu z c:geo. Nepřeskakuju a prostě loguju od nejstaršího záznamu, jediné co v tom dělá bordel jsou LABky, ale to se dá přežít. Pokud se jedná o složitější odpověď (obvykle Earth), tak až je "na řadě", odpovím na ni z rozhraní geocaching, smažu z c:geo a pokračuju další v pořadí.

 

Jakou získám přidanou hodnotu exportem z c:geo a importem "někam"? Psaní na normální klávesnici a ne datlování na mobilu?

Začínám stejně, offline a zalogovat Nalezeno/Nenalezeno/Poznámka WN (např.u challengí, které nesplňuju).

Osobní poznámky nahrávám ze c:gea radši hned (mokrý logbook, poznámky k odlovu, bonusová čísla...)

 

Pak doma, třeba až na závěr celého víkendu, kdy jsem venku, vyexportuju FN na gc.com.

 

Loguju v klidu z klávesnice postupně večer až několiik večerů (nocí). Až už mám i fotky stažený do počítače a můžu je tam rovnou sápat, případně po víc najednou, což jde jen při prvním odeslání logu, ne už při editaci. Earthky až dám dohromady odpovědi, někdy mi tam visí už osamocené dýl.

 

Proč z FN nahraného na gc.com:

Jednak je na to víc klid a čas (relativně, při deficitu spánku), druhak si tím vracím vzpomínky a znovu se lovnými akcemi bavím, těším, třeťak už blbě vidím na blízko a brejle dycky leží někde jinde, takže jsem radši, když to vidím na větší ploše (proto taky kolikrát blbě čtu listingy z pidipísmenek a sraženýho zobrazení na mobilu) a čtvrťák mě baví psát a píšu podstatně víc než tftc, ale na smartfonu jsem se to zatím nenaučila, tam se i při psaní zpráv furt trefuju někam jinam a po dvaceti opravách na deseti slovech většinou rezignuju a odesílám text á la hotentot. Což do logů nechci.

 

Jo a  špóruju data. Logovat s fotkama z terénu bez wifi znamená být bez dat po jednom prodlouženým víkendu.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 04 srpen 2022 - 13:26

  • 0

#1900 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2022 - 13:38

Začínám stejně, offline a zalogovat Namelezno/Nenalezeno/Poznámka (např.u challengí, které nesplňuju).

Poznámky nahrávám ze c:gea radši hned (mokrý logbook, poznámky k odlovu, bonusová čísla...)

 

Pak doma, třeba až na závěr celéhoí víkendu kdy jsem venku, vyexportuju FN ma gc.com.

 

Loguju v klidu z klávesnice postupně večer až několiik večerů (nocí). Jednak je na to víc klid a čas (relativně, při deficitu spánku), druhak si tím vracím vzpomínky a znovu se lovnými akcemi bavím, těším, třeťak už blbě vidím na blízko a brejle dycky leží někde jinde, takže jsem radši, když to vidím na větší ploše (proto taky kolikrát blbě čtu listingy z pidipísmenek a sraženýho zobrazení na mobilu) a čtvrťák mě baví psát a píšu podstatně víc než tftc, ale na smartfonu jsem se to zatím nenaučila, tam se i při psaní zpráv furt trefuju někam jinam a po dvaceti opravách na deseti slovech většinou rezignuju a odesílám text a la hotentot. Což do logů nechci.

Já obvykle loguju mimo počítač, proto mi uvedený postup radikálně nezlepší komfort. Ale děkuji Ti za shrnutí a popis.

 

Vím, že je to narovnávák na ohejbák, ale nejde použít nějakou appku na vzdálený přístup a prostě vše logovat v c:geo s komfortem, který Ti přináší velký počítač?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama