Přejít na obsah


Fotka

Dvě zprávy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
144 odpovědí na toto téma

#101 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2007 - 11:55

Mně phpBB připadá přehlednější než php-fusion. Ale to je určitě dáno tím, že phpBB fóra běžně potkávám, takže asi je to o zvyku. Kromě toho těžko říct, jak by to v phpBB vypadalo, kdyby se tam narvaly srovnatelné funkce (kalendář..). Mně osobně je jedno, na čem to poběží, hlavně když se to bude dát rozumně spravovat a bude to bezproblémové.

Jak vypadá kalendář, to je mi taky jedno. Hlavně, aby byl odkaz z menu. V současné chvíli to zobrazuje i životní jubilea jednotlivých kačerů, což je na jednu stranu zajímavé, ale když si předsatavím, jak by vypadal kalendář, kdyby zobrazoval všechny kačery.... Z mého pohledu prostě stačí textový seznam eventů jako je ve wiki.

Se statistikami je porblém, že není zdroj dat, že? Ale nějaké statistiky lze vytáhnout i z veřejně dostupných dat z gc.com. Nedávno jsem to zkoušel a celkem to jde. Akorát nemám dost času na to, abych to dotáhl do prezentovatelného, nedej bože předatelného, stavu. Hlavně jde o statistiky kačerů - na ty se dá jít tak, jak cacherstats.com, přes profilové kešky. Druhá věc jsou statistiky nálezů pro kešky. Tady je to komplikovanější a časově náročnější na získání dat. Ale taky jsem to zkoušel a jde to. Rád bych s tím pomohl, ale nemám čas na to, abych se tomu nějak soustavně věnoval a taky nemám žádné iluze o svých programátorských schopnostech, hlavně co se týče optimalizování algoritmů.


  • 0

#102 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2007 - 12:01

les-coccinelles:

Kalendář by se hodil (třeba až ve druhé vlně), včetně exportu do iCal. Člověk pak má větší přehled.

Stahování je lepší mít pro přehlednost bokem, klidně ve wiki.

Bez ohledu na to, kdy se nějaká funkce skutečně realizuje, by bylo imho lepší to už předem při výběru systému zohlednit. Pak to zabere míň člověkohodin.

Když jsem naposled zkoušel do naší wiki nahrát soubor, který nebyl obrázkem, tak to zbuchlo. Navíc následný popis a začlenění do nějakých struktur pro zpřehlednění není zrovna intuitivní a uživatelsky přívětivý a většinu lidí odradí.


  • 0

#103 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2007 - 12:08

abakus:

Se statistikami je porblém, že není zdroj dat, že? Ale nějaké statistiky lze vytáhnout i z veřejně dostupných dat z gc.com. Nedávno jsem to zkoušel a celkem to jde. Akorát nemám dost času na to, abych to dotáhl do prezentovatelného, nedej bože předatelného, stavu. Hlavně jde o statistiky kačerů - na ty se dá jít tak, jak cacherstats.com, přes profilové kešky. Druhá věc jsou statistiky nálezů pro kešky. Tady je to komplikovanější a časově náročnější na získání dat. Ale taky jsem to zkoušel a jde to. Rád bych s tím pomohl, ale nemám čas na to, abych se tomu nějak soustavně věnoval a taky nemám žádné iluze o svých programátorských schopnostech, hlavně co se týče optimalizování algoritmů.

Cokoliv co nedostaneme přímo od groundspeaku znamená, že se to musí nasosnout jinak. Technicky v tom problém víceméně není, ale dostává nás to do situace, která tu už byla a jak to skončilo. Takže je asi opatrnost na místě.


  • 0

#104 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2007 - 12:14

V tuhle chvíli se asi nemá cenu bavit o funkcích, které si budeme muset tak jako tak napsat, ale spíš o tom, co bychom tady uživili a co bychom mohli vzít hotového a zohlednit to při výběru systému.

  • 0

#105 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2007 - 12:15

pepa:

Cokoliv co nedostaneme přímo od groundspeaku znamená, že se to musí nasosnout jinak. Technicky v tom problém víceméně není, ale dostává nás to do situace, která tu už byla a jak to skončilo. Takže je asi opatrnost na místě.

Abych řekl pravdu, tak už si nějak nevybavuju, v čem byl problém se statistikama. Každopádně statistiky kačerů nejsou problém v žádném případě, tam je třeba stáhnout logy někalika málo kešek. U počtu nálezů jednotlivých keší je to horší, tam se musí stáhnout data z opravdu všech stránek. To byl asi ten problém, že? Nadměrné stahování z gc.com. Kdyby se to dělalo jen jednou týdně, třeba by to pro groundspeak bylo zkousnutelný - nebo ani to ne?


  • 0

#106 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2007 - 12:17

pepa: V tuhle chvíli se asi nemá cenu bavit o funkcích, které si budeme muset tak jako tak napsat, ale spíš o tom, co bychom tady uživili a co bychom mohli vzít hotového a zohlednit to při výběru systému.

To sice souhlasím, pak ale nechápu, proč jsi vůbec napsal "statistiky (na to asi můžeme rovnou zapomenout, jak bylo několikrát napsáno, tak to asi legálně nepůjde)" a následně "Nějaké další návrhy a připomínky?"

Beru to a diskuzi na téma statistiky zde dál nebudu rozvíjet.


  • 0

#107 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2007 - 12:19

abakus:

pepa: V tuhle chvíli se asi nemá cenu bavit o funkcích, které si budeme muset tak jako tak napsat, ale spíš o tom, co bychom tady uživili a co bychom mohli vzít hotového a zohlednit to při výběru systému.

To sice souhlasím, pak ale nechápu, proč jsi vůbec napsal "statistiky (na to asi můžeme rovnou zapomenout, jak bylo několikrát napsáno, tak to asi legálně nepůjde)" a následně "Nějaké další návrhy a připomínky?"

Beru to a diskuzi na téma statistiky zde dál nebudu rozvíjet.

Ber to jako můj omyl.  


  • 0

#108 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2007 - 12:31

Takže nová potěšující zpráva: geocachingshop.eu se nabídl, že by se za stávající banner ujal hostingu našeho serveru, tudíž by bylo financování vyřešeno a myslím, že i právně v pořádku!

Choze 


  • 0

#109 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2007 - 12:49

pepa: upozorňovaní emailem na nové příspěvky (ano, ne?).

Doufám že zůstane zachována možnost nechat si posílat příspěvky na email.
(Netuším kolik dalších lidí to využívá ani jak je náročné to provozovat, ale pokud by bylo složité rozesílat emaily mnoha uživatelům nebo by to zatěžovalo server víc než přístup pomocí RSS, tak by snad šlo posílat jen jednu kopii na adresu nějakého mail-listu, který už by se postaral o další rozesílání.)


  • 0

#110 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2007 - 13:34

pepa:

  • galerie (asi není potřeba, tady se to imho moc neujalo)

Galerie by se hodila. Tady se to IMHO neujalo, protože to bylo s problémy. Požádat admina a možná ještě něco, už si nevzpomínám. Já když jsem zaznamenal na fóru nějaké problémy, tak jsem to ani nezkoušel.

Z té galerie by se pak daly vybrat obrázky pro kalendář. 


  • 0

#111 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2007 - 14:08

k statistikam - existuje stranka http://www.drunners....ration_eng.html, kde sa kazdy kto ma zaujem moze jednoducho zaregistrovat,

maju tam aj data pre Cesku republiku. Aktualizuje sa to mam pocit asi raz za tyzden, toz by stalo za to zistit, ako sa k nim dostavaju a dohodnut sa, pripadne nejako vyuzit ich pomoc.

Ked si pozriete na moj gc profil, je tam vidiet listu so statistikou (ja som si zvolil CZ/World) http://www.geocachin...e-9bcc025773a4 

Minimalne je to dobry typ pre kazdeho do profilu [:)


  • 0

#112 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2007 - 14:14

pozrel som sa na to blizsie, takze ich statistiky vychadzaju zo stranky http://www.cacherstats.com/

  • 0

#113 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2007 - 14:22

z cacherstats si nebrat priklad - ja jsem proti nim silne zaujatej [:)] normalne jsme jim tam vypadli ze statistiky - jeste tak pred 2 mesicema ok, ale pak šlus. [:D] asi problem s diakritikou, ale drive to bylo ok.
  • 0

#114 drevokocur

drevokocur

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2007 - 1:08

500kc/mes nie je vela penazi. aj tak mi nie je jasne, preco to nechcete mat u nas zadarmo? mam na mysli, ze server uz je, mozeme ho od Honzy odkupit, ak si da povedat... v hostingu uz je ulozeny.

inac k features, ja som za fora s RSS, download area a wiki, nevidim velku potrebu nicoho ineho.
nesnazil by som sa ochcat groundspeak, pretoze 1) mame s nimi zmluvu ze suhlasime s ich podmienkami!!!

2) za par mesiacov zasa pojde ich interface alebo budeme po nich chciet statistiky alebo nieco a uz budeme za podvodnikov

 

takze opatrne a hlavou 


  • 0

#115 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2007 - 8:52

Dáin & Olík: z cacherstats si nebrat priklad - ja jsem proti nim silne zaujatej [:)] normalne jsme jim tam vypadli ze statistiky - jeste tak pred 2 mesicema ok, ale pak šlus. [:D] asi problem s diakritikou, ale drive to bylo ok.

Stejne jsme dopadli i my, no uplne stejne ne, prestehovali jsme se do Nemecka, kde jsme na peknem 180 miste a zjistil jsem to diky Samanovu odkazu, zaregistroval jsem se a porad jsem nemohl prijit na to, proc mame v zemi GER a potom jsem si vsiml ze data se cerpaji z cacherstats. Nevim cim to muze byt, jestli mame v profilu neco spatne, nebo spis jinak, ale uz jsem vyzkousel vsechno mozne i nemozne a nic a zrovna Nemecko bychom si za nove HC rozhodne nevybrali [:'(].

 Abych se jeste vyjadril k tematu, pokud je potreba financne prispet na chod geocaching.cz, tak jsme pro jakoukoliv rozumnou formu podpory, geocaching.com take podporujeme, je otazkou na kolik nas vyjde zarazeni do ceskych statistik [;)] (pokud budou), protoze vse ostatni nam funguje (Minarjo, dekujeme za osobni mapu).

Samozrejme ceske forum je prijemne, ale to je urcite resitelne free formou.


  • 0

#116 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2007 - 11:03

Choze & Debora:

1) postavit stránky na phpBB, jak to tu bylo názorně ukázáno

2) použít hotové řešení php-fusion - na tom jsem teď s Pepou pracoval, můžeme vám nabídnout demo, které je sice ještě hodně rozpracované, nicméně na utvoření názoru stačí

Náš tým adminů se rozhodl pro výše uvedené řešení PHP-fusion. Pokud se do konce týdne neobjeví zásadní protesty a případné reálné protinávrhy, tak se použije. Průběžně pracujeme na jeho vylepšení a odladění.

Choze 


  • 0

#117 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2007 - 11:18

Choze & Debora:

Choze & Debora:

1) postavit stránky na phpBB, jak to tu bylo názorně ukázáno

2) použít hotové řešení php-fusion - na tom jsem teď s Pepou pracoval, můžeme vám nabídnout demo, které je sice ještě hodně rozpracované, nicméně na utvoření názoru stačí

Náš tým adminů se rozhodl pro výše uvedené řešení PHP-fusion. Pokud se do konce týdne neobjeví zásadní protesty a případné reálné protinávrhy, tak se použije. Průběžně pracujeme na jeho vylepšení a odladění.

PHP Fusion vypadá super, je svižné a pokud se trochu zvětší písmo - ideální ;-) Ještě trochu upravit menu vlevo (přešoupnat trochu položky) a bude to perfektní ;-)

 

Nikdy jsem o tomto projektu neslyšel, ale zalíbilo se mi. Třeba ho někdy využiju. Díky za tip ;-) 


  • 0

#118 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2007 - 13:02

Choze & Debora: Náš tým adminů se rozhodl pro výše uvedené řešení PHP-fusion.

Ďábelsky rychlé! A vypadá to velice použitelně. 


  • 0

#119 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2007 - 13:29

Tak jsem se kouknul na ten poslední pokus, zaregistroval, přihlásil, poslal zkušební příspěvek, vše docela rychlé, jen trochu bych upravil fonty a počeštil tlačítka, jinak super. Ostatní věci taky jdou, já jsem pro. No a pokud jde o prachy, jsem taky pro, pokud to bude zadarmo tak OK, pokud se bude (muset) jakkoli přispívat tak se nepovezu a taky přispěju. Zatím hodně úspěchů v práci programátorů. Díky, Standa

  • 0

#120 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2007 - 13:41

Vypadá to moc dobře. Přimlouval bych se za trochu jiný design fóra, protože se mi v tom nějak ztrácejí příspěvky mezi ostatním textem. Ale to je samozřejmě subjektivní a každý na to bude mít jiný názor.

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama