Přejít na obsah


Fotka

Dvě zprávy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
144 odpovědí na toto téma

#61 drevokocur

drevokocur

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 11:12

ahoj ospravedlnujem sa, nemam teraz cas citat vsetky reakcie, ale mam svoj nazor.

 

1) preco stoji hosting 500kc? kam idu tie peniaze? server teraz hostujem ja s Peckou zadarmo a neviem ze by sa na tom nieco menilo.

alebo oznamujes ze ho chces niekam presunut? no problem, len mi dajte vediet.

 

2) windows - podla mna nam to naozaj nic neprinasa. povodny zmysel bol zrejme v tom, ze Windows je platforma, na ktorej je Honza odbornik. ale ked to uz nerobi len Honza tak nema zmysel sa jej drzat.

 

3)  community server - zatial mam dojem ze aj najobycajnejsie blbe phpNuke a phpBB su ovela lepsie. ak si date pracu s vyberom softu a vhodnou customizaciou tak sa mozeme rychlo dostat velmi daleko.


  • 0

#62 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 11:41

drevokocur:

ahojospravedlnujem sa, nemam teraz cas citat vsetky reakcie, ale mam svoj nazor.

1) preco stoji hosting 500kc? kam idu tie peniaze? server teraz hostujem ja s Peckou zadarmo a neviem ze by sa na tom nieco menilo.

alebo oznamujes ze ho chces niekam presunut? no problem, len mi dajte vediet.

2) windows - podla mna nam to naozaj nic neprinasa. povodny zmysel bol zrejme v tom, ze Windows je platforma, na ktorej je Honza odbornik. ale ked to uz nerobi len Honza tak nema zmysel sa jej drzat.

3)  community server - zatial mam dojem ze aj najobycajnejsie blbe phpNuke a phpBB su ovela lepsie. ak si date pracu s vyberom softu a vhodnou customizaciou tak sa mozeme rychlo dostat velmi daleko.

ad 1) zatím je hosting "zdarma" na Honzově serveru, ale pokud se rozhodneme nezaplatit licenci na Windows, musíme přejít na Linux nebo placený hosting ( = cca 500/měsíc u Windows verze)

ad 2) asi tak

ad 3) zatím to směřuje k phpBB

Choze 


  • 0

#63 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 12:37

Nejsem WP guru. Každopádně co se tam dívám na pluginy, tak jsem našel nějakou galerii, kalendář a něco málo k fórům (WP fóra jsou na konci, jinak článek popisuje integraci externích fór jako např. phpBB, punBB...).

  • 0

#64 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 13:34

les-coccinelles: Nejsem WP guru. Každopádně co se tam dívám na pluginy, tak jsem našel nějakou galerii, kalendář a něco málo k fórům (WP fóra jsou na konci, jinak článek popisuje integraci externích fór jako např. phpBB, punBB...).

WordPress je přecijen spíše soukromý publikační soft, ideální na blog. Sice podporuje integrace dalších modulů, ale třeba ta galerie je Gallery2, což je v současné chvíli asi nejlepší LAMP galerie, ale je to opravdu obrovský moloch. A co se WP týče, jeho architektura je příšerná, docela blbě se v tom dělají šablony apod., to už člověk musí být WP a PHP guru :-)

Cesta by mohla vést přes nějaké to fórum jako základ a k němu vedle galerii, apod.

Třeba Hulánovo BlogCMS by mohl být jednou z alternativ, ale zase je to jen blogovací systém s přilepenými projekty okolo (fórum, galerie, ...)...


  • 0

#65 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 13:53

Hulán??? Jeho CMS přerostlo v cosi velkého, neudržovatelného. To už raději ten WP.

Každopádně už se vážně těším na podobné články (pro neznalé; je to generované, nic proti XPJ :) ):

xpj používá můj systém pro řadu projektů osobních, zájmových a firemních. Na fóru i na emailu jsem mu zodpověděl řadu dotazů. Slíbil mi, že si koupí i něco z mých komerčních produktů (nechtěl jsem to, sliboval mi to na emailu několikrát sám od sebe), a nakonec to dopadlo tak, že při osobním meetingu mi tento prolhaný človíček, co jen rád bere, není schopen ani kamarádsky koupit jeden drink. No, budiž, je to ještě mladý zmrd, nicméně, jeho reakce na to, že už nebude dostávat zdarma podporu mě docela zaskočila. Je to mladý komunista? Navíc si na všech instalacích mého systému zmodifikoval patičku tak, aby ukazovala na jeho mini-firmičku, a smazal odkaz na můj web. Typický zmrd.

Na mém systému jsem pracoval již zhruba 200 hodin. Při sazbě 1.500 Kč/hodinu, kterou si firemně účtuji, to je vcelku zajímavá částka poskytovaná lidem zdarma (fakt je ale ten, že na svém systému dělám převážně jen to, co potřebuji já pro vlastní potřebu, jak se to děje u všech open-source věcí). Zahraniční uživatelé (jsou jich tisíce) jsou ovšem poněkud odlišní od těch českých.

Naprogramoval jsem mimořádně úspěšný Nucleus eXtreme Edition, PHP / MySQL skript o velikosti cca 2.5MB, který si stáhlo již více než 10.000 lidí. To je na složitý, komplexní systém pro profesionály obrovský úspěch. Primitivní české systémy používá většinou cca 20 lidí. Huh. To je nic. Puberťáci závidí. V normálním životě se člověk těmto lidem vyhýbá. Na internetu to nejde až tak snadno. Nezbývá, než tyto lidi ignorovat.

Jednou jsem jel z Prahy na Moravu zkontrolovat, jak pokračuje stavba domu, a dodavatel kuchyně zrovna urgentně potřeboval poslat dodatečnou objednávku na spotřebiče Miele. Byl hezký letní den, tak jsem před rozestavěným domem položil Psion 5mx na kufr své Audi A8. Napsal jsem fax a přes telefon a infraport jej poslal dodavateli. Měl jsem z toho neskutečnou radost, poprvé (a naposled) jsem svoji technickou hračku skutečně použil. Všichni na mě koukali a uznale se usmívali, moje ego stoupalo do oblak.

Včera jsem byl také na první „třídní schůzce“, paní ředitelka (učitelka mé malé Natálky) nám ukázala tabuli celou popsanou písmenky, a vždy tam bylo zakroužkováno to nejkrásnější písmeno. Autorem toho nejlépe povedeného sloupce byla samozřejmě Natálka. A to se doma ani nepochlubila. Pokládá „být nejlepší“ za tak samozřejmé, že netřeba se o tom ani zmiňovat…

To jsou fakta. Vše ostatní jsou kecy. Co dělají klučíci? No, nic. Píšou si své bezcenné poznámky do svých bezcenných blogů, většinou se ani neobtěžují aby jejich ukradené články jiných autorů proložili alespoň citací. Kdo sem patří? Moje dcera Natálka, mullDie, nidzo, desna sracka, a pár dalších.

Kdo je pro klučíky nebezpečný? Kdokoliv, kdo tuto jejich „odbornou soudržnost“ narušuje. Na českém internetu bloguje jen pár profesionálů. Naprostá většina ostatních jsou puberťáci. xpj je puberták, a... zároveň i debil. S puberťáky se nedá diskutovat. Oni to za pár let (snad) pochopí. Tak jo, klučíci. Přeji Vám, ať někdy, v budoucnu, dospějete. Zatím si přečtěte třeba můj špičkový článek Nemám rád SMS, na které se musí odpovídat , ať se něco naučíte. Nebo si stáhněte Nucleus. ;)

Celou tu dobu mi stálo péro. Kromě Schnee jsem si vzal po pár hodinách i 50 mg Viagry. V poledne pak někdo klepe na dveře. Jdu otevřít, nahý, ale pořád s tou rozepnutou bílou košilí na sobě, a s neustále stojícím pérem. Nechávám si na sobě rozepnutou bílou košili od Armaniho, a jinak nic, vypadá to skvěle, zvláště, pokud je člověk „dole“ perfektně oholen.

Prostě fajn den, a za chvíli bude fajn party. Je skvělé být geniální, chytrý, charismatický a krásný. Jak asi mohou žít ti hloupí a škaredí lidé kolem? No, nevesele…

prof. Ing. Mgr. Já, DrSc. - clock 11:41:59 - Pátek, 15.06.07
Líbí se Vám tento článek? [ano/ano]

 


 


  • 0

#66 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 14:11

les-coccinelles:

Hulán??? Jeho CMS přerostlo v cosi velkého, neudržovatelného. To už raději ten WP.

Každopádně už se vážně těším na podobné články (pro neznalé; je to generované, nic proti XPJ :) ):

Hmm...

Viděl jsi někdy WP zevnitř? Viděl jsi někdy, jak se dělají šablony? Zkoušel jsi někdy do nějaké předpřipravené šablony něco vložit tak, aby to bylo tak, jak chceš? Já jsem se o to pokoušel a po 2 týdnech zkoumání a zkoušení jsem došel tak na 65% toho, co jsem chtěl a víc se mi nepodařilo.

Hulánovo jsem předkládal jen jako jednu z možností, nikdy jsem to nezkoušel. Kdysi jsem do toho koukal a nevypadalo to špatně, rozhodně ten kód je docela čitelný (ale to bude tím, že většinu věcí, co přepoužil a přiohnul, napsali jiní :-).
 


  • 0

#67 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 14:23

xpj:

Třeba Hulánovo BlogCMS by mohl být jednou z alternativ, ale zase je to jen blogovací systém s přilepenými projekty okolo (fórum, galerie, ...)...

Myslel jsem toto: http://www.megablog.cz/ předpokládám, že to je na blogcms... když se kouknu na lištu vlevo, je tam vše, co v tomto drahém CS... 


  • 0

#68 Tom Kl

Tom Kl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 14:26



  • 0

#69 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 14:31

Tom Klíčník: Hulána nebrat!

A jeje, to jsem si dovolil moc :-)

 

A ten megablog.cz je zřejmě na komerčním Invision Power Boardu, který je pomalu dražší než současný CS ;-)


  • 0

#70 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 14:38

Možná by se dal také použít drupal. S tím ale také nemám zkušenosti, takže bych to možná nechal na nějakém zkušenáři s phpBB apod., ideálně kdyby se do toho dala zabudovat galerie a vyhazování gratulací z globálního feedu ;-)

  • 0

#71 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 17:01

byla tu poznámka:
 ....Ac je sice forum na gc.com tak si myslim ze narodni forum je rozhodne lepsi, zvlaste kdyz nemame svoji vlastni sekci na gc.com ;)

V čem je zakopaný pes? Jak moc by bylo rozdílné bavit se na foru tam od toho tady? Já vidím jen trochu menší přehlednost fora amožná rychlost stahování, ale jsem jen laický uživatel..... ( myslím, že mít vlastní forum tam by taky pro mnohé věci stačilo)


  • 0

#72 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 17:44

1. Obecně nemám rád Linux, ale kupovat a provozovat poměrně robustní Microsoftí server v podstatě jen kvůli fóru (kdo z vás tu využívá i něco dalšího - já ne), je prostě blbost, protože to jsou peníze vyhozené z okna. Takže říkám - Microsft kvůli financím nee, ale pokud by existovalo (nejen) fórum běžící na Linuxu, které by perfektně vyhovovalo a bylo placené, tak jsem pro.

2. Fórum na gc.com nechci, protože to nenabzí žádné možnosti perzonalizace a i když zatím nic jiného než fórum nepoužívám, tak doufám, že se časem něco užitečného vyvrbí.

3. Pokud při přechodu na nový systém přijdeme o příspěvky, tak se zase tolik nestane. Zachvilku to tam bude zase. Jistě, bude to škoda, ale ne tak tragická.

4. S financováním problém určitě nebude. Vzpomeňme na zájem o trička nebo kalendáře. Měsíční či roční poplatky (ať už dobrovolné nebo ne) za členství se mi jako nápad moc nelíbí, ale klidně si jednou ročně koupím tričko nebo něco jiného, obzvlášť pokud to bude každý rok vypadat trochu jinak (viz. např. oficiální CITO geocoiny).

5. Drupal nee, ještě jsem neviděl drupalovské stránky, které by se mně líbily (hlavně úpravou a strukturou). Proti phpBB nic nemám, ale na to se teď dívám z pohledu uživatele. Co za tím stojí technicky a jaké to má možnosti, to posoudit nedokážu.


  • 0

#73 choudy

choudy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 17:55

A co Joomla.  http://www.joomla.org/ Jenom jsem o tom zaslech, ale treba Amigacka komunita na ni provozuje portal (amiga.probers.info).

  • 0

#74 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 18:08

stanleypaulGC:

byla tu poznámka:
 ....Ac je sice forum na gc.com tak si myslim ze narodni forum je rozhodne lepsi, zvlaste kdyz nemame svoji vlastni sekci na gc.com ;)

V čem je zakopaný pes? Jak moc by bylo rozdílné bavit se na foru tam od toho tady? Já vidím jen trochu menší přehlednost fora amožná rychlost stahování, ale jsem jen laický uživatel..... ( myslím, že mít vlastní forum tam by taky pro mnohé věci stačilo)

no to je presne ono, mala prehlednost protoze tam nemame vlastni sekci tak hledat nove prispevky v mezinarodni sekci by byl asi problem ;)) nehlede na to ze by jsme asi museli psat anglicky a to ze by jsme dostali vlastni sekci na foru take nehrozi, ne s pristupem  a rychlosti jakou grounspeak zpracovava takovehle
 pozadavky ;)  a navic i s vlastni sekci by jsme vlastne nemeli nad forem zadnou kontrolu, napriklad RSS ci gratulace v novejch prispevkach by asi byl neresitelny problem :) , kdezto u phpBB staci vymenit uvodni defaultni odkaz na nove prispevky za malinko upravenej ve kterym se napisou fora ktera se maji vyloucit a je po problemu ;)


  • 0

#75 edemsi

edemsi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2007 - 7:57

Zdravim všechny kačery
 
Dovoluji si  navrhnout
 
každý kdo chce využívat gc.cz   zaplatí vstupní poplatek třeba 350,- (to snad nikoho nezrujnuje)
 
                                                zato dostane  třeba zmiňované tričko  a vstupní kódy k mapě .

  • 0

#76 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2007 - 10:03

s tym poplatkom pre vsetkych su dovolim nesuhlasit, predstav si, ze si novacik, este mozno poriadne nevies, o co ide, a hned chcu po Tebe platit.

  • 0

#77 edemsi

edemsi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2007 - 10:30

Máš pravdu,
 ale můžeš využít služby jiných jako gc.com nebo opencaching.cz a pokud tě to chytne tak se přihlásit.
 

  • 0

#78 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2007 - 11:10

edemsi:

Zdravim všechny kačery
 
Dovoluji si  navrhnout
 
každý kdo chce využívat gc.cz   zaplatí vstupní poplatek třeba 350,- (to snad nikoho nezrujnuje)
 
                                                zato dostane  třeba zmiňované tričko  a vstupní kódy k mapě
.

Hmm to se mi taky moc nezdá. Když už by to mělo být zpoplatněno, tak byl férovější x denní trial a pak placení za nějaké nadstavbové funkce, jako třeba mapa... byl bych ale raději, kdyby to zůstalo dobrovolné, že se na mně někdo "sveze" mi až tak nevadí. Samozřejmě závisí na tom, jak by to bylo udržitelné a samozřejmě, co bude vyhovovat lidem, kteří se tu o chod stránek starají.

edit: Možná ale raději nějakou obrázkovou "reklamní" stránku s ukázkami, co se s placenými funkcemi dá všechno dělat. Jinak by tu bylo za chvíli milion účtů od těch samých dokola "zkoušejících" lidí. [:D]


  • 0

#79 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2007 - 11:16

Nevím nevím, už tady lítají zajímavé návrhy, jako je zpoplatnění přístupu k mapě, která v podstatě neexistuje...

Co kdyby se toto fórum zavřelo a udělal se průzkum dostupných technologií (State of the Art) a třeba za týden by se tu popsaly možnosti a vady jednotlivých navržených řešení. Dobrovolníci by si vzali jeden z projektů (někdo Drupal, někdo WP, někdo phpBB), zkusil by si to spustit a kouknout na to z pohledu současného CS - "je tam integrované fórum, není? jak jednoduše ho doplnit" apod.

Takže nadhazovat nějaké ceny za něco, co v podstatě neexistuje, je v tuto chvíli předčasné. 


  • 0

#80 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2007 - 11:20

Pár osobních názorů, nikomu je nevnucuji:

 České stránky by měly obsahovat info a návody pro začátečníky a mudly, odkazy do WIKY a hlavně diskuzi, kde to žije, kam chodí lidi jako první.
Rozdělení na sekce mi vyhovuje. Blogy nežijí a tolik diskutovaná mapa mapa mi nechybí. V začátcích jsem ji taky používal i když jsem se úplně neskamarádil s ovládáním.Bez dat z gc.com se neobejdeme. Moje varianta je PM a GSAK. A samozřejmě mapy ( MapSource, OZI, GPSDASH). Pravidelně tahám přes PQ celé Česko, za dva dny je tak batabáze aktuální. GSAK je nutno trochu poladit ( díky minarjo). Když potřebuji opravdu čerstvá data ( logy problematických kešek před lovem) tak se kouknu na stránky gc.com a Googlemap do okolí zájmové oblasti. O ceně PM jsem taky uvažoval ale jeví se příznivá vzhledem k ušetřenému času. Různé získávání neplacených dat a škemrání ve forech je pro ty kdo to považují za sport a přináší jim to upokojení. Raději bych platil za data  do Čech než USA, ale současná realita to neumožňuje.

Tak raději nediskutujme a pojďme ven.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka