Přejít na obsah


Fotka

nouzové obnovení provozu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
200 odpovědí na toto téma

#61 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 11:19

Z mého pohledu by to smysl nemělo. Ale určitě by se v podobné "nouzi" lidi víc projevili a našli by se noví, perspektivní, kteří by nebyli zlenivělí stylem "když to nějak funguje, tak proč to řešit" a tobě by odpadly starosti B)
  • 0

#62 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 11:19

Dívám se na ten Toplist. Měsíčně tady je kolem 85 tisíc návštěv, a to není zase tak moc. Takže pokud parametry hostingu nebyly dělané na nějaký blog, vychází mi z toho, že PHPfusion není zrovna optimalizovaný systém. Ad Mitak: Já bych neprotestoval. Zpříznění geocacheři se stejně už kontaktuji raději přímo, ubylo by věčných hádek. Proč ne?
  • 0

#63 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 11:22

marekl napsal/a:
PHPfusion není zrovna optimalizovaný systém.

phpfusion je ukrutná prasárna. Skripty i databáze. Ale pozná se to až při nutnosti úprav nebo při větší zátěži. Před tím rokem jsem po měsíci postupných oprav došel k názoru, že by bylo jednodušší to napsat od začátku.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#64 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 11:23

Jdu si rychle zaregistrovat doménu www.cajzlcaching.cz, doufám že mí milí pražští kamarádi pochopí, že je určena jim a bude hodně navštěvovaná :D

P.S.: (pro Daina) Zavádím novou kampaň: ZRUŠTE GEOCACHING.CZ
  • 0

#65 V.O.S.K.

V.O.S.K.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 11:27

ja teda jsem si ceskou stranku gc.cz moc oblibil, mapa je suprova, mnohem prehlednejsi a lepsi nez ta na gc.com, podle te se mi planuje cesta mnohem mur, hur se mi v nic zoomuje atp., proto jsem jednoznacne o zachovani ceskych stranek a jsem i pro vsechny mozne veci, jak na to sehnat prechy (podivejte se, co je reklamy na pitomym iDNES nebo centru, prakticky 75% obsahu stranky je reklama, tak nevim proc by nam 2 - 3 reklamni bannery meli vadit... gc.cz ma monopolni postaveni v Cechach na geocaching, tak by bylo skoda toho nevyuzit a proc by z toho admini nemohli mit nejakou kačku, ja jim to zavidit nebudu a budu vdecnej, ze neco takoveho pro nas dela
  • 0
Fallie & Karabuni & Prťka & Kryštůfek = V.O.S.K.

#66 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 11:32

Rozvinu ještě Pepovu myšlenku. Bohužel jakákoli forma financování těchto stránek potom u některých lidí vyvolá pocit „Jste tady pro nás, díváme se na reklamy, koupili jsme si coin, tak makejte". Znám to moc dobře. Přestože jsou naše weby pro lidi naprosto zdarma, neustále nám „za to“ v diskuzích někdo nadává. Nezbude než se proti tomu obrnit, konkrétně Pepa už občas postupuje hodně asertivně, ale je otázka, proč to dělat dobrovolně.
  • 0

#67 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 11:32

pepo - obavam se, ze at ty penizu pujdou jakkoliv, narceni z toho, na jak uzasne prachy si prijdes sbirkou / coiny / reklamou se nevyhnes. co se tyce clanku - vzhledem k tomu, ze clanky o gc nejak moc nectu - tak mozna navigovat.cz o technice, nejak me ani nenapadlo nekdy neco psat. taky by me zajimalo, kolik lidi si vlastne takovy clanek precte, jestli je to povzdech 10ti lidi, ze nic neni, nebo by si ho precetl kazdy druhy. treba se zkusim zamyslet a neco vyplodit, i kdyz me jdou spis sarkasticky popichy nez smysluplny clanek. :)
  • 0

#68 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 11:39

mitak napsal/a:
Jdu si rychle zaregistrovat doménu www.cajzlcaching.cz, doufám že mí milí pražští kamarádi pochopí, že je určena jim a bude hodně navštěvovaná :D



teda jsi nejakej pomalej, ted jsem se tam dival a furt tam nic nemas. ale davam do oblibenych a kazdou 10ti minutovku se tam mrknu. doufam, ze tam bude hodne clanku o tictacu, prichute, barvy a tak .... :)

P.S.: (pro Daina) Zavádím novou kampaň: ZRUŠTE GEOCACHING.CZ :D


vopovaz se, petrov bych vam musel jit zbourat - alkes a ja pouzivame mapu :)
  • 0

#69 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 11:44

Mapa by mohla zůstat, největší traffic tady zřejmě dělá PHPfusion. Mapa je postavena poměrně samostatně, nebo by se podle mě snadno dala úplně oddělit. Uděláme hlasování? :)
  • 0

#70 koyamas family

koyamas family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 11:45

sobikovi napsal/a:
Pokud by zde bylo vhodné zázemí (vhodný redakční software), určitě by se našlo víc lidí, co by sem napsalo své zážitky. Stačilo by i spustit tady blog pro kačery a best články dávat na home...

ano, i blog tady schází...

Souhlas. V honbě za poklady jsme zatím greenhorni, ale za pomoci brku a kalamáře (tedy spíš klávesnice) bychom snad taky dokázali něco stvořit.
  • 0

#71 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 11:49

Dain: Matně si vzpomínám na výsledky mé poslední kampaně "VYHOĎTE GRATULACE!". Vidíš mezi aktivními tématy nějaké gratulace ? :) Nevidíš. Máš poslední šanci přidat se na stranu budoucích vítězů nové vlny regionálních serverů a lokálních komunit "ZRUŠTE GEOCACHING.CZ". Dobře, souhlasím s Markem a navrhuju v první fázi odstřihnout fórum a ponechat jen mapu a wikipedii. Snížíme tím trafik a vyřešíme problémy reklamy apod.
  • 0

#72 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 11:51

Nechte mapku a mapku nálezů do profilů, jinak to klidně zrušte.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#73 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 11:52

Obávám se, že sobikovi bude hlasovat proti mapě, takže ta půjde pryč taky. :-)
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#74 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 11:56

pokud mi nechate mapu, klidne si to tu vsechno zruste. ja se casem vratim k mapsource a muzete to zrusit uplne. celkem hodne veci to vyresi.
  • 0

#75 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 11:57

No co, však na gc.com je už taky použitelná. Pryč s mapou :)
  • 0

#76 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 12:02

K mapě: Já jsem dřív vyzkoušel a stejně mě nic nedonutilo přestat používat mapu na gc.com. Mapa na zdejším webu je dle mého zbytečná, i když bysme ji pro pár lidí mohli zachovat. K fóru: Těch pár lidí, kteří vidí skutečný přínos v nějakém fóru se rádo přesune na regionální servery, kde nakonec pochopí, že menší komunita je lepší varianta a ten zbytek, který tady chodí jen kvůli flamu a z nudy (jako já) se klidně může vyřádit na amerických fórech Groundspeaku, kde si snadno vytvoříme české vlákna pro flamewar.
  • 0

#77 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 12:07

No co, však na gc.com je už taky použitelná. Pryč s mapou


Tak alesspoň mapku nálezů do profilu :(
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#78 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 12:07

Když už se to zde tak probírá - na žádné z featur na geocaching.cz netrvám a pokud by gc.cz přestal existovat, příliš by mne to netrápilo.
  • 0

#79 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 12:10

Zrušení diskusí ale vůbec není špatný nápad. Čtu je sice přes RSS abych se v nich vůbec zvládl zorientovat, ale při tom množství příspěvků to občas stejně nestíhám. A když se nad tím zamyslím, tak skutečně užitečného jsem se tu za poslední dva roky nedozvěděl skoro nic (kromě toho že matejcik vyrábí OpenWIG, a že dandra vyrobil super TYP pro Topo Czech 2.0).

O eventech se člověk dozví z PQ, o disablovaných/enablovaných cachích taky, řešení problémů s GPSkami se dá na anglicky psaných webech najít líp než tady, ...

Navíc by zrušením fóra ubyly dotazy nováčků, a přinutilo by to lidi aby si informace hledali sami (třeba na wiki) a nečekali až jim je někdo naservíruje pod nos.

Zdejší cachemapa je výborná věc, protože co do funkčnosti a užitečnosti je miliónkrát lepší než ta parodie na serveru Groundspeaku. Mapy by mi asi bylo líto. Ale spíš jen z nostalgie, protože stejně používám vlastní :).

Takže s mého sobeckého hlediska, pokud by server geocaching.cz přestal existovat, tak přijdu o trochu zábavy při čtení diskusí, získám trochu času díky tomu že nebude co číst, a to je tak všechno. Kešky budou existovat pořád, informace taky, ...
  • 0

#80 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 12:15

Než si po každém svém příspěvku číst arogantní odpovědi nezaujatých návštěvníků fóra, tak se rozhodně přikláním k variantě zrušit geocaching.cz. Pepa do toho sice spoustu práce vložil, ale stejně si tuhle sajtu představuje každý jinak.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama