Přejít na obsah


Fotka

nouzové obnovení provozu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
200 odpovědí na toto téma

#101 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 13:31

mitak napsal/a:
Pro tento účel by fungovaly regionální fóra. Jejich seznam by tu mohl zůstat.

Mimochodem: Pokud se celé situace někdo neujme, kdo by byl ochotný vložit svůj čas do gc.cz a začít tomu šéfovat, tak to prostě skončí tak, že žádné stránky nebudou. To je prostě fakt.

Cílem mého tvrzení je upozornit na to, že regionální fóra už existují, nováčci se radši seznámí s někým ze svého okolí než druhé strany země a nebudeme muset řešit otázky peněz, když se zbytek (odkazy na regionální stránky) vejdou na free hosting.


Takže vlastně navrhuješ, aby se z gc.cz v podstatě stal takový portál, který by zastřešoval všechny regionální servery a nabízel jen služby, které je dobré mít centralizované (mapa, statistiky, seznam eventů apod.). Pochopil-li jsem to tak dobře.
  • 0

#102 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 13:36

já bych odstranil všechny služby. Většina stejně běží v nějaké podobě i jinde. Nechal bych jen základní informace o hře a nějaké smysluplné odkazy. Stačila by jedna statická stránka.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#103 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 13:43

mitak napsal/a:
Cílem mého tvrzení je upozornit na to, že regionální fóra už existují, nováčci se radši seznámí s někým ze svého okolí než druhé strany země a nebudeme muset řešit otázky peněz, když se zbytek (odkazy na regionální stránky) vejdou na free hosting.


Třeba u nás v Cajzlově regionální server nemáme a ke geotlachání sprostě zneužíváme gc.cz ;) Takže původní problém to převádíš na jiný problém, a to jak vytvořit a administrovat dostatek regionálních serverů.
Můj názor je ten, že má-li se zachovat základní funkčnost gc.cz (fórum, fotogalerie, kalendář eventů, narozeniny...), pak pro admina není velký rozdíl, zdali server obhospodařuje celé Čechy nebo jen region. Rozdíl je jedině v náročnosti na hosting - při menším počtu uživatelů bude levnější, ale také bude méně ochotných dárců a potenciálních příjmů z reklamy :)

Stále si stojím za tím, že fórum obsluhující 3000 uživatelů denně lze utáhnout s levným hostingem do 150 Kč měsíčně. Články tu skoro nikdo nepíše, kalendář a fotogalerie s dobře naprogramovaným kešováním stojí nula celá nic. Mapu soudit nehodlám, ale dle Marka také ve srovnání s fórem nevyžaduje nějaký zvláštní výkon.
  • 0

#104 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 13:46

uržovat server kvůli tlachání nemá smysl. A jestli má někdo potřebu tlachat, tak proč by mu to měl zajišťovat někdo jiný, místo aby se postaral sám.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#105 derilin

derilin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 13:47

Pokud se zrusi forum na GC.CZ vetsina dotazu/diskuzi prece nezmizi, jen se rozlozi na regionalni servery. Utahnou to? Nikdo prece nezabrani napr. prazakum plkat na plzenskym foru.
  • 0

#106 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 13:50

pepa.z.pocernic napsal/a:
já bych odstranil všechny služby. Většina stejně běží v nějaké podobě i jinde. Nechal bych jen základní informace o hře a nějaké smysluplné odkazy. Stačila by jedna statická stránka.



a co zkusit tady oslovit kačery, jestli to někdo nechce převzít? Spravovat takový portál je náročné i když je do toho člověk zažraný, natožpak, když ho to přestane bavit. Mohl bych vyprávět.
Když to nikdo nevezme, můžeš to položit s klidným svědomím, protože zájem evidentně není takový, aby to za to stálo.
  • 0

#107 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 14:00

Tříštit to všechnona regionální fóra je nesmysl. Už Česko je žalostně malé, proč proboha dělit Česko ještě na regiony. Tedy nemám nic proti tomu, pokud kačeři z Bruntálu chtějí vlastní fórum, ale nechci, aby se regionální fŕa stala jedinou možností. Krom toho Praha snad ani žádné regionální fórum nemá (a řada dalších regionů). Co se fóra týče, klidně, pokud bude potřeba a zájem, jeho provoz a správu zajistím. S kvalitním softwarem to problém není. Škoda by byla map atd., ale pokud budou poskytnuty zdrojáky, neměl by být poblém ani s tímto.
  • 0

#108 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 14:04

Uz jsem taky pepovi.z.pocernic napsal, ze bych pomohl...v ramci mych moznosti...s administraci a tim spojenymi vecmi.
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#109 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 14:06

Pánové, nezpochybňuju, že by šlo podobně velké fórum provozovat na levném hostingu. Ale ukažte mi osobu, která dobrovolně staré fórum na php-fusion překope do phpBB (a je phpBB vůbec jistota ?). No a navíc: Současný admin dělá svou práci zdarma. Vy byste ji dělali ? Já ne. Pokud chcete zachránit toto víceméně nesmyslné fórum, tak budete muset udělat tohle: 1. Říct "Já to udělám" a začít hned konat. 2. Zkomercializovat činnost gc.cz - povolit reklamu 3. Zaplatit admina. Pochybuju, že to bude někdo dělat kvalitně a zadarmo.
  • 0

#110 V.O.S.K.

V.O.S.K.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 14:11

jsem taky pro komercionalizaci - povolit reklamu, to neboli a prispeje :D GC.cz uz je dostatecne velke nato, aby to mohlo hodit nejakou kacku
  • 0
Fallie & Karabuni & Prťka & Kryštůfek = V.O.S.K.

#111 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 14:16

Dobrá. Jde-li o fórum, kalendář, narozeniny a pár odkazů, pak se hlásím, že mohu přiložit ruku k dílu. Ať už převodem do jiného redakčního systému, nebo napsáním vlastního. A když viďím příspěvky o kus nahoře, pak takových ochotných lidí je tu vícero :) V 3-5 lidech je administrace takto "osekaných" stránek naprosto reálná.
  • 0

#112 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 14:18

Vidím, že tady pár lidí zmínilo, že by se "zúčastnilo". Já proto budu kontrovat a pojmenuju problém ještě konkrétněji. Chybí tady šéf. Není nikdo, kdo by zaštiťoval organizaci, kdo by měl rozhodovací pravomoce, kdo by schvaloval lidi do úkolů a rozděloval jim práci. Normálně to dělá majitel domény, ale to v tomhle případě asi nehrozí. Staří geocacheři na to zvysoka kašlou (nedivím se) a mladí naopak nemají dostatek důvěry. Pokud se nevyřeší tohle, tak je nabídka drobné práce členů komunity naprosto zbytečná. P.S.: Já to nebudu a CzechoCowboy taky radši ne :)
  • 0

#113 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 519 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 14:21

Ono jde take o to, ze kdyz by ta reklama nahodou hodila i nejakou tu kacku navic, nez je potreba, tak aby si vsichni odpustili debilni kecy. Jakakoliv kacka navic by mela byt zaslouzenou almuznou tem, kteri se o chod serveru staraji. Zamerne pisu o almuzne, protoze si myslim, ze chodu serveru realne venuji mnohem vice casu, nez jsme schopni zaplatit.
  • 0

#114 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 14:23

Mohu pro přehled vědět, kdo všechno se dnes o server staráte, co konkrétně děláte a kolik času tomu odhadem věnujete?
  • 0

#115 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 14:25

pepa.z.pocernic napsal/a:
Obávám se, že sobikovi bude hlasovat proti mapě, takže ta půjde pryč taky. :-)

Neboj. I když ji nepoužívám a její smysl moc nechápu (kromě home kačerů), proti hlasovat nebudu. Jsem pro GC.cz, ale v novém kabátě a s větším obsahem a k tomu patří i ta mapa...
  • 0

#116 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 14:37

Ony ty regionální servery časem "vyšumí" úplně stejně jako gc.cz. A ze stejných důvodů. Pokud si vzpomínám, byl tu web Českého ráje. Kde je mu konec? Pokud cg,cz nebude, bude mi to líto:( , ale uvažuji reálně a chyběly by mi snad jen centralizované odkazy na projekty typu Handy, GWC nebo Geoget.
  • 0
Sylvia999

#117 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 14:40

sobikovi napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
Obávám se, že sobikovi bude hlasovat proti mapě, takže ta půjde pryč taky. :-)

Neboj. I když ji nepoužívám a její smysl moc nechápu (kromě home kačerů), proti hlasovat nebudu. Jsem pro GC.cz, ale v novém kabátě a s větším obsahem a k tomu patří i ta mapa...

Zrovna u tebe nechápu, proč za ty funkce nebojuješ u groundspeaku, aby byly na gc.com, kam by nejvíc patřily. Nechápeš mapu, jenže ta vznikala v době, kdy ta na gc.com výrazně nepoužitelnější než teď. Až groundspeak zapracuje na dalších funkcích, po kterých voláš, bude se situace opakovat.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#118 MichalS & Flower

MichalS & Flower

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 14:47

sobikovi napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
Obávám se, že sobikovi bude hlasovat proti mapě, takže ta půjde pryč taky. :-)

Neboj. I když ji nepoužívám a její smysl moc nechápu (kromě home kačerů), proti hlasovat nebudu. Jsem pro GC.cz, ale v novém kabátě a s větším obsahem a k tomu patří i ta mapa...



jak je vidět tak se snad pár lidí co budou pokračovat určitě dá dohromady, ale jsem dost skeptický k tomu kdo bude vytvářet větší obsah ...
co se týká financování tak dost pochybuji, že budou peníze přebývat ...

Možná se v obojím pletu. Pokud ano tak to bude super, ale spíše budu rád když gc.cz přežije. Díky dosavadním i budoucím adminům.
  • 0

#119 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 14:48

Nemá smysl zakládat nové fórum, dokud existuje toto. Pokud bude jasne receno, ze nebude dale fungovat, jsem ochoten zalozit nove. Prinejmensim minimalisticka varianta (forum a par odkazu) skutecne problem neni. Myslim si ale, ze sehnat penize na provoz tohoto at uz reklamou, sbirkou, nebo jejich kombinaci problem neni. A zmenou sw by mozna ani penize nebyly treba.
  • 0

#120 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 14:58

kaote: toto fórum v současné podobě už prakticky neexistuje, to je myslím jasné. pepa: nevím, jaké jsou technické a finanční podmínky teď, ale pokud je to neudržitelné, myslím, že by dočasné řešení mohl být zákaz vytváření nových vláken a většinu vláken zamčít (klidně všechny kromě životně důležitých). Takto by gc.cz mohlo fungovat bez problému do doby, než se najde nějaké definitivní řešení.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka