Přejít na obsah


Fotka

nouzové obnovení provozu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
200 odpovědí na toto téma

#141 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 17:05

mitak napsal/a: Buď nějaký alfasamec s dostatkem respektu řekne "Bude to takto a takto"

Přesněji řečeno, vládce dns a za ním vládce serveru. Zbytek je jejich dobrá vůle :-)
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#142 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 17:08

Mitáku, ženeš to zbytečně ode zdi ke zdi. Myslím, že tu snad není nikdo, komu by se nelíbila nějaká jasně daná struktura správců gc.cz. Stejně tak tu pokud vím nikdo nebyl proti reklamě na gc.cz Ale zakládat kvůli webu občanské sdružení stále považuji za zbytečné velikášství. Jak už jsem psal, ziskovou reklamu do jisté míry můžeš provozovat na vlastní triko, aniž bys cokoliv účtoval a vykazoval berňáku. Pokud se doposud Pepa a před ním ještě Honza Bartl dohodli s Groundspeakem jakožto fyzické osoby, proč by to nemohlo fungovat i nadále? Update: a občanské sdružení by si muselo vydobýt autoritu úplně stejně jako ten alfasamec :P
  • 0

#143 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 17:11

Mitáku, ty nejsi zrovna někdo, s kým bych se o tom chtěl bavit. (Zvlast pio te co jsem si precetl tvou nejnovejsi perlu o nasilneni kacerek v sousednim vlakne). For na ruzna temata navstevuji nekolik, u nekterych se bud primo podilim na jejich provozu nebo aspon vidim do zakulisi a proste vim, ze to problem neni. Ty si res sve dane, predsedy a rozhodovaci pravomoce, vytiskni si treba i stranicke legitimace, ale laskave me s nimi neotravuj. Ja, pokud vznikne potreba (tedy stavajici forum bude trvale zruseno a nikdo me nepredbehne), zalozim forum jine. Tecka.

b/to kaote: založit forum muže opravdu kdokoli, otázka je že potřebuje diskutující a ti jsou zvyklí chodit sem, tenhle web není jen živelné fórum


Pokud forum prestane existovat, nauci se lidi chodit jinam. Pokud ne, forum potreba neni, a proste se zrusi. Forum bez lidi skutecne smysl nedava, to mas pravdu.
  • 0

#144 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 17:18

Antonio:

Protože to očividně notně skřípe a celou dobu prakticky od vzniku této domény fungujeme na bázi nějakého provizoria. Nejdřív jsme kradli data Groundspeaku, pak jsme přišli o železo a systém, na kterém stránky běžely - Honza musel změnit redakční systém a nasadil Community Server a vydrželo to ani ne rok. Následovala krize, kdy bylo potřeba řešit jak a na čem a šáhli jsme po php-fusion. Teď se to ukazuje jako průser a že stojíme před podobnou změnou.

Vždycky se situace řešila tak, že jsme se nádherně pohádali a nakonec to někdo nevydržel a nechal se ukecat, že to bude dělat. Ostatní mezitím stáli ve tmě a čekali co se bude tím, protože neměli ani tucha o budoucnosti webu, protože neměli jakoukoliv zpětnou vazbu. Tohle je záhodno změnit.

V případě, že se vše vyřeší tak nějak jako vždycky - tzn. že to "dočasně" někdo převezme, tak jsem zvědavý jak dlouho bude následující etapa do dalšího průseru trvat :)

P.S.: Sdružení bych si představoval tak, že členové platí příspěvky a na základě nich mají např. právo nominovat a hlasovat pro vedení, varianty řešení podobných problémů s hostingem, reklamou, jednání s Groundspeakem apod.
  • 0

#145 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 17:21

hoste online: 10 clenove online: 5 :)
  • 0

#146 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 17:27

kaote napsal/a:
Ja, pokud vznikne potreba (tedy stavajici forum bude trvale zruseno a nikdo me nepredbehne), zalozim forum jine. Tecka.


No vida - a protože takový nápad bude mít více lidí a geocacheři budou převážně navštěvovat fóra svých kamarádů, tak vznikne hned několik nových regionálních diskuzních fór, o kterých jsem psal dříve v tomto vlákně.
  • 0

#147 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 17:29

Vážení. Z tohoto webu jsem čerpal ve svých začátcích snad všechny informace o geocachingu. I nyní zde velmi často najdu inspirace pro mé další působení a dobré nápady. Takže kdyby zmizel ze světa, asi bych byl moc a moc smutný. Sám na to nemám ani znalosti ani čas, abych se do něčeho takového pustil, takže mi někam napište kolik peněz a kam mám poslat, nebo na kterém eventu bude vystavena kasička, aby web zůstal zachován. Pár desetikorun mě nezrujnuje a dobré dílo zůstane zachováno. A jestli to webmaster použije na upgrade disků nebo si za to dá o dvě piva navíc mě fakt nezajímá.
  • 0

#148 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 17:30

Nejdrive mozna ano, ale nakonec jedno, dve fora zvitezi. A rozhodne ne regionalni fora Bruntal a Uherske Hradiste.
  • 0

#149 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 17:35

Mitákovi: Šak já nechci bagatelizovat dosavadní problémy. Jen mi není jasné, jak tomu pomůže, když založíme občanské sdružení? Problémy s komunikací mezi správci serveru a ostatními kačery, stejně tak jako že to správci budou odcházet a hledat za sebe náhradu...to všecko budeme muset řešit i s občanským sdružením.
  • 0

#150 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 17:40

kaote napsal/a:
Nejdrive mozna ano, ale nakonec jedno, dve fora zvitezi. A rozhodne ne regionalni fora Bruntal a Uherske Hradiste.

No a o tom jsem taky psal už v tomhle vláknu, že po pauze půl roku nebo rok se vykrystalizuje nové fórum a ostatní si ho budou o to víc vážit.

Na druhou stranu malé regionální fóra s komunitou místních lidí fungují a nemají ambice stát se novým gc.cz, spíš se tomu naopak brání a chtějí si udržet soukromí.
  • 0

#151 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 17:42

Občanské sdružení právě hodně věcí vyřeší. Je jasné, kdo rozhoduje a jak rozhoduje. Lze snadněji vyřešit financování, bylo by to korektní i z daňových důvodů. Otázkou ale je, kdo by do toho šel a aktivně se účastníl. Já na rovinu říkám, že ne - to se spíš bez těchto stránek obejdu. Bez větší organizace se ale tento web z problémů nevyhrabe.
  • 0

#152 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 17:47

Robert-Antonio von Barrandoff napsal/a:
Mitákovi: Šak já nechci bagatelizovat dosavadní problémy. Jen mi není jasné, jak tomu pomůže, když založíme občanské sdružení? Problémy s komunikací mezi správci serveru a ostatními kačery, stejně tak jako že to správci budou odcházet a hledat za sebe náhradu...to všecko budeme muset řešit i s občanským sdružením.

Předně: Já to nikomu nevnucuju. Bůh vidí, že v podobné organizaci nemám místo a dál si radši budu pěstovat pověst zlého arogantního hajzla.
Bylo by ale aspoň zřejmé co se děje místo hádek jako je tahle, kde se pár lidí nakonec soukromě mezi sebou dohodnou, že převezmou velení a zbytek může jen odhadovat co se děje.
Největší výhodou by asi byla jasně stanovená autorita. Tím myslím, že by bylo zřejmé, kdo má autoritu a jak se k ní dostal.
  • 0

#153 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 17:53

Takze abychom si to zrekapitulovali jak jsem to pochopil: mame: adminy ochotne se starat bezplatne o provoz a konfiguraci webu, administratory konference, taktez bez naroku na honorar co nemame: penize na hosting serveru ujasnene co muze a nemuze byt na domene gc.cz ---------------------------- dale tu mame: spoustu tech, co tvrdi ze prispet na provoz komukoliv neni problem, at je to pravnicka osoba nebo osoba fyzicka, ale bud jsou to jen planna slova, nebo se penez proste nedostava. Ze se penez nedostava vsak vime jen na zaklade vetsinou vzdy vyhrocene situace. Realne tedy by bylo treba napsat, shanime moznost hostingu pri takovem a makovem zatizeni TREBA NA HLAVNI STRANKU, rozhodujici je predevsim cena, napiste co jste kde nasli nebo o jake moznosti vite..... nerozumim, nechapu, bud se nikdo neozyva, nebo to co tu v prispevcich pada za navrhy je nejaky fake, nechapu. Kdyz si pak sectu 1+1, 2500 za rok neni castka, pro kterou by melo smysl burcovat pul naroda. A zaposledni, 90% lidi uziva tento server pouze jako forum, tedy pokud samo toto neprinasi takove problemy, dejte pry vsechny ty sarapaticky, co to tu zbytecne zatezuji...... Treba i zruste vyhledavani (ja osobne pomoci toho vetsinou stejne to co hledam nenajdu), hlavne kdyz to pomuze veci a fungovani servru.
  • 0

#154 Pozdni sber

Pozdni sber

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 18:01

Taky bych byl nerad, kdyby tento web zanikl. Až ukončíte anketu "Jaký je váš názor na další existenci gc.cz", tak tam dejte anketu "Jsi ochoten poslat jednou ročně stovku na jeho provoz". Předem hlasuji ano.
  • 0

#155 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 18:02

A jeste bych doplnil, ono udelat sdruzeni neni zas takovy problem, otazka je, jak moc to dane veci nakonec vlastne pomuze.....
  • 0

#156 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 18:28

Uvědomme si, že to hypotetické o.s. bude mít na starost jen a pouze web a fórum. Nemá žádné pravomoci ohledně geocachingu jako takového. Stanovit jasně, kdo o čem rozhoduje, to lze i bez o.s. Jaký rozdíl je v tom, když (jak píše Miták) "pár lidí se soukromě dohodne a převezme velení" nebo když "pár lidí se soukromě dohodne a založí o.s."? Komunikace s veřejností v takovýchto dobrovolnických projektech opravdu není o tom, zdali mám nebo nemám oficiální pravomoci. Jde jen o ochotu komunikovat, ochotu tomu šéfovat a ochotu hledat lidi, kteří mi s tím pomohou či po mne převezmou (a tím teď nechci kritizovat Pepu, že by to dělal špatně, chraň pánbu!)

S o.s. se veze další práce navíc - registrace, účetnictví, valné hromady apod. Vezmete si to někdo dlouhodobě na starost? Je tu dost lidí, kteří by byli ochotni spravovat web nebo poslat pár korun, ale zatím se neozval nikdo, kdo by chtěl dělat tu byrokracii okolo o.s. Navíc když webmastra přejede auto nebo se na to prostě vykašle, tak fórum třeba bude špatně fungovat nebo na nějakou dobu zmizí, ale v zásadě jde pořád o houby. Když bude o.s. mít binec v účetnictví, tak si to pár lidí může ošklivě odskákat (nedělejte si plané naděje, že "malé ryby" jsou pro berňák nezajímavé).

Občanské sdružení má smysl, když gc.cz potřebuje právní subjektivitu anebo kdyby pracovalo s většími částkami peněz. Jinak je to kanón na vrabce. Ano, můžeme vytloukat klín klínem, zůstat u toho molocha PHPFusion, platit si profihosting za 700 Kč měsíčně, vybírat členské příspěvky, oslovovat firmy kvůli reklamě, každoročně dělat účetní uzávěrky...a třeba se i dlouhodobě udržíme v černých číslech. Anebo přejdeme na rozumnější soft, levnější hosting, Google Adwords a budeme to spravovat bez formálního statutu. Co vám přijde rozumnější?
  • 0

#157 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 18:33

Ad přejděme na rozumnější soft: za dva roky je tohle už třetí systém. Takže budeme hledat čtvrtý, řešit jeho implementaci, vývoj funkcí, na které jsou uživatelé zvyklí (jinak budou řvát), řešit import? Tohle není sranda srovnatelná s instalací Windows. Pozdní sběr: Kam by se ta stovka ročně posílala? Pepovi, který ji pak bude muset danit?
  • 0

#158 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 18:41

Pozdni sber napsal/a:
Taky bych byl nerad, kdyby tento web zanikl. Až ukončíte anketu "Jaký je váš názor na další existenci gc.cz", tak tam dejte anketu "Jsi ochoten poslat jednou ročně stovku na jeho provoz". Předem hlasuji ano.

Taky stovku klidně obětuju, líbí se mi zdejší mapa a sledování hádek ve fóru mě taky vždycky pobaví.
Navrhoval bych aby každý platící nick byl nějak zvýrazněn nebo zvýhodněn, protože je mezi náma spousta sběratelů bodů či FTF a tohle by mohla být další disciplína pro ukojení ctižádostivých dušiček. ;)
  • 0

#159 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 18:43

Mohu já za to, že žádný z těch tří systémů nebyl ideální? ;) Mám také hezkých pár webových projektů za sebou, takže zhruba vím, co obnáší migrace na nový systém. Navíc se tu ukazuje, že z těch stávajících funkcí na gc.cz jich prakticky využíváme jen pár - zejména fórum, mapu, kalendář. Pořád mi to připadá schůdnější nežli řešit občanské sdružení a hledat každoročně 10000 Kč na provoz serveru. A znovu opakuji - částky v řádu tisícovek ročně danit netřeba a je to zcela legální.
  • 0

#160 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 18:45

Stanovit jasně, kdo o čem rozhoduje, to lze i bez o.s.

Nelze. Kdo to stanoví ? A co když bude někdo proti ? Kdo má pravdu ?

Jaký rozdíl je v tom, když "pár lidí se soukromě dohodne a převezme velení" nebo když "pár lidí se soukromě dohodne a založí o.s."?

Rozdíl by byl v tom, že členem sdružení se může stát každý, kdo zaplatí malý poplatek. Tím získá možnost volit toho, kdo bude šéfovat. Ti co se tím nechtějí zabývat nemusí, ale možnost mají. Bylo by zřejmé, kdo rozhoduje a kdo ho dosadil. Ještě jednou připomínám, že dosazovat může každý, kdo dá drobný peníz (po čemž se tady volá). Byl po to aspoň nějaký mandát od komunity než dohadování v nějakém vláknu. V opačném případě se můžeme pouze domnívat, kolik lidí je pro variantu A a kolik pro variantu B, ankety beru pouze jako orientační.

Je tu dost lidí, kteří by byli ochotni spravovat web nebo poslat pár korun, ale zatím se neozval nikdo, kdo by chtěl dělat tu byrokracii okolo o.s.

Je tu dost lidí, kteří navrhovali že pomůžou, ale programovat neumí. Tady mají šanci přispět.

Anebo přejdeme na rozumnější soft, levnější hosting, Google Adwords a budeme to spravovat bez formálního statutu.

To je sice pěkné, ale ani tohle se bez pořádné organizace neobejde a když obejde, tak jen za cenu značného vybordelení a nepřehlednosti.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama