Přejít na obsah


Fotka

nouzové obnovení provozu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
200 odpovědí na toto téma

#121 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 15:16

Je tady nějaký expert na optimalizaci mysql
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#122 happz

happz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 15:21

Copak bys potreboval?
  • 0

#123 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 15:24

abych věděl, na koho se obrátit pro případné konzultace. Hlavně pokud jde o složitější dotazy s grupováním a agregačníma funkcema. Tak třeba vhodné pořadí tabulek a nastavení indexů.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#124 happz

happz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 15:26

Poradit muzu, ale vetsinou si clovek vystaci s explain a pochopenim jeho vysledku ;)
  • 0

#125 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 15:33

Co takhle fórum přestěhovat na GC.com? V Geocaching Groups by Country česká vlaječka zatím chybí.
  • 0

#126 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 15:48

Jak to tak pozoruji, je tohle vlakno neco jako labuti pisen. Jen nez to tu zmizí v propadlisti dejin uroním slzu:(:(:( Nasel jsem tu spostu odpovedi na to co jsem kdysi nevedel, ted uz to vim a tudiz to nepotrebuji, probleskuje forem, a ti co prijdou po me at si nejak poradi:o Primlouvam se za aspon za informacni rozcestnik na tehle domene. A forum, kdyz ho nebudu cist? budu mit vic casu na kese. Chce to sefa, rika Mitak, ale geo sef neexistuje. Zaplatpanbu.. Bude se mi po vás stýskat...kamarádi...:(
  • 0

#127 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 15:55

Geošéf sice neexistuje, ale gc.cz šéf by se hodil. Kdo bude koordinovat práci těch, kteří se tady přihlásili s pomocnou rukou ? Všichni se obrací zas jen na Pepu. Myslím, že je potřeba gc.cz zoficielnit - už kvůli komunikaci s vlastníkem domény, Groundspeakem, daněma z příjmu z reklamy atd. Spousta lidí se tomu bude bránit a tvrdit, že je to zbytečně komplikované a není to nezbytné, ale fakt je ten, že by to přineslo hmatatelné změny k lepšímu a zpřehlednění celé situace. Já a řekl bych že 99,9% uživatelů fóra např. vůbec nevíme, jakým způsobem probíhá komunikace s vlastníkem domény a jaká s ním panuje dohoda. Bez těchto znalostí defakto ani nejde navrhnout nějaké řešení. Pepa tady sice může napsat "Teď máme dohodu takovou a takovou", ale za měsíc už to nemusí být pravda. Oficiální sdružení by své členy pravidelně o podobných věcech informovalo a minimálně bysme si byli jistí, na čem jsme. To teď rozhodně nepociťuju. V téhle podobě je gc.cz odsouzeno k záhubě. Co když Pepu zítra přejede autobus ? ;) Budeme v háji.
  • 0

#128 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 16:10

Provozní záležitosti má řešit Choze. Teď i s vlastníkem domény další postup co vím řeší. btw. některé zásadní sql dotazy by měly být výrazně zoptimalizovány. Bohužel tu neni zrovna provoz, tak reálný dopad neověřim.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#129 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 16:11

abakus napsal/a:
kaote: toto fórum v současné podobě už prakticky neexistuje, to je myslím jasné.


A kam tedy piseme?
  • 0

#130 derilin

derilin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 16:13

Souhlas - pro uspesne fungovani gc.cz/fora je potreba gc.cz zoficielnit. Ale aby mohlo nejake oficialni sdruzeni uspesne fungovat je nutne: 1. aby ho akceprovala GC komunita 2. byla jasna (pisemna, verejna) dohoda s vlastnikem domeny 3. byla jasna (pisemna, verejna) dohoda s Groundspeakem Je to ale realny?
  • 0

#131 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 16:16

k cemu oficialni sdruzeni? ja zadne oficiry nechci. k provozu fora zadne sdruzeni treba neni. asi nechapu souvislosti. co se tyce domeny, myslim, ze neni podstatna. pokud vlastnik dela problemy, da se pouzit jina. pokud problemy nedela, zadne problemy nejsou. delate z komara velblouda.
  • 0

#132 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 16:19

Krkovicka napsal/a:
Jak to tak pozoruji, je tohle vlakno neco jako labuti pisen. Jen nez to tu zmizí v propadlisti dejin uroním slzu:(:(:(
Nasel jsem tu spostu odpovedi na to co jsem kdysi nevedel, ted uz to vim a tudiz to nepotrebuji, probleskuje forem, a ti co prijdou po me at si nejak poradi:o
Primlouvam se za aspon za informacni rozcestnik na tehle domene. A forum, kdyz ho nebudu cist? budu mit vic casu na kese.
Chce to sefa, rika Mitak, ale geo sef neexistuje. Zaplatpanbu..
Bude se mi po vás stýskat...kamarádi...:(

Prosim vas snad to tu nebudem pohrbivat! Forum by mi docela chybelo,neco jsem uzitecne nasel,i treba jen tak skouknul.
A k te oficialnosti - zase neprehanet,aby to nebyl urad pro urad.Proste opatrne.
  • 0

#133 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 16:29

kaote napsal/a:
k cemu oficialni sdruzeni? ja zadne oficiry nechci. k provozu fora zadne sdruzeni treba neni. asi nechapu souvislosti. co se tyce domeny, myslim, ze neni podstatna. pokud vlastnik dela problemy, da se pouzit jina. pokud problemy nedela, zadne problemy nejsou. delate z komara velblouda.

Obávám se, že tyhle provozní záležitosti serveru budou čistě v kompetenci těch, co to tu provozují, nebo budou provozovat. Pokud se oni rozhodnou, že je to pro provoz vhodné, bude to čistě jejich věc.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#134 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 16:30

kaote napsal/a:
k cemu oficialni sdruzeni? ja zadne oficiry nechci. k provozu fora zadne sdruzeni treba neni. asi nechapu souvislosti. co se tyce domeny, myslim, ze neni podstatna. pokud vlastnik dela problemy, da se pouzit jina. pokud problemy nedela, zadne problemy nejsou. delate z komara velblouda.

Ano, to jsou přesně ty zjednodušující kecy, které nabízejí jen zachování bídné situace, kdy současní admini nechtějí dál pokračovat a nikdo neví jak dál.

Pojďme to takhle udělat. Až stránky jednoho dne přestanou fungovat, tak jak se stalo v minulých dnech, tak nás Kaote zachrání. Na svých nově vytvořených stránkách www.kaotecaching.cz spustí fórum, které bude bez problémů zvládat 14tisíc registrovaných uživatelů a všechno bude fungovat bez oficírů, reklamy, jakýchkoliv plateb apod.

Chlape, jsi génius. To co jsme tady řešili před nějakou dobou a co bylo vyřešeno "dočasným" angažování Pepy a Chozeho a co právě teď zdá se končí, protože Pepa nemá chuť dělat z "dočasně" "na věky zadarmo", tak ty vyřešíš svým prohlášením, že děláme z komára velblouda.

Právě kvůli lidem jako jsi ty je toto fórum ve stavu, že odsud ti, kteří dřív příspívali smysluplnými příspěvky, odešli. Kvůli příspěvkům jako je tento tvůj nemám chuť cokoliv brát na sebe a něco organizovat.
  • 0

#135 maros251

maros251

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 16:32

Ahoj ahoj, co říct bylo to krásné, ale bylo toho už dost. Dobrou noc milej gc.cz p.s. Pepo jsem rád že jsi to vydržel tak dlouho velkej dik, ale v nejlepším přestat ;)
  • 0

#136 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 16:34

mitak napsal/a:
no, to jsou přesně ty zjednodušující kecy, které nabízejí jen zachování bídné situace, kdy současní admini nechtějí dál pokračovat a nikdo neví jak dál.

Admin Pepa nikdy neřekl, že nechce pokračovat. Admin Pepa by rád, aby to mělo smysl, ať už bude podoba jakákoliv. A dává tomu šanci. Jinak by se na to vydlábl a nesnažil se optimalizovat systém, aby byl provozovatelný.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#137 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 16:38

Malá naděje ještě žije :) A teď už jen to financování atd. ;)
  • 0

#138 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 16:39

Mitáku, ne. Pokud je forum ve špatném stavu, co se komunity týče, pak kvůli agresivním sebestředným k****ům, kteří vyvolávají konflikty. Jmenovat nebudu. Udělat fórum, na kterem je aktivita odpovídající aktivitě zdejší, není technický ani finanční problém. Tečka. Ale ono forum, pokud bude chybět, prostě vznikne, tak jako na webu živelně vznikají fora o všem možném, a žádná byrokracie k tomu není třeba. Pořád si ale myslím, že je nejjednoduší opravit toto. Pokud ale máš potřebu zakládat si nějaké sdružení a volit předsedu, směle do toho. Já ho prostě budu ignorovat.
  • 0

#139 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 16:56

a/to derilin: sdružení které bude provozovat chod tohohle webu musí akceptovat komunita - nemusí, je mi úplně fuk jak to bude fungovat, hlavně ať to funguje, sdružení klidně pošlu ještě příspěvek a je mi jedno jestli ho zítra večer propijí a výroční zprávu taky nechci vidět b/to kaote: založit forum muže opravdu kdokoli, otázka je že potřebuje diskutující a ti jsou zvyklí chodit sem, tenhle web není jen živelné fórum c/to kaote: taky ignoruju předsedu (vlády) a je mi to prd platný:@, ostatní ho milujou
  • 0

#140 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 16:57

kaote napsal/a:
Udělat fórum, na kterem je aktivita odpovídající aktivitě zdejší, není technický ani finanční problém. Tečka.


Touto svou větou popíráš důvody vzniku tohoto vlákna. Očividně nějaký problém je a to dokonce technický i finanční. Nebo navrhni jakým způsobem převést současné fórum z php-fusion na něco jiného fungujícího tak, aby to nic nestálo, protože žádné peníze nejsou k dispozici. Když nějaké peníze seženeš (jak ?) tak kdo je bude držet ? Kdo je bude danit ? Navrhni kdo toto bude technicky provádět, tak aby se byla levá ruka schopná domluvit s pravou. Navrhni, kdo bude mít poslední slovo a rozhodovací pravomoce.

Pokud říkáš, že nic oficiálního není potřeba, tak mi ukaž, jak se tady všichni dokonale shodneme na nějakém ideálním řešení. Zatím vidím, že se neshodneme na ničem. Ty nechceš oficiální sdružení, já ano. Jeden uživatel nechce reklamy ale radši příspěvky, druhý naopak. Kdo je rozsoudí ? Za současné situace nikdo. Jsou dvě varianty: Buď nějaký alfasamec s dostatkem respektu řekne "Bude to takto a takto" a všichni ostatní ho poslechnou (o čemž si nedělám iluze, že je průchozí) anebo vznikne oficiální sdružení, které bude mít mandát dělat vše výše uvedené.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama