Přejít na obsah


Fotka

nouzové obnovení provozu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
200 odpovědí na toto téma

#161 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 18:51

Mimochodem: Dám konkrétní příklad, proč to tady nefunguje tak jak má.

Kdo rozhodne jestli se založí občanské sdružení anebo pojedeme dál jako několik jednotlivců ?
  • 0

#162 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 19:10

jo kdo rozhodne? hlas lidu? dáme hlas a tím naše účast na věci veřejné končí, to je hrozně jednoduché si zahlasovat, že jedeme dál, ale někdo to musí udělat a tady má Miták pravdu, nemůžeme donekonečna využívat hrstku dobrovolníků
  • 0

#163 Lenka1982

Lenka1982

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 19:13

Mám do toho tedy prd co mluvit, když kešuju sotva měsíc, ale tady jsem našla spoustu info a moc ráda to tu pročítám. Už proto, že prostě třeba anglicky neumím, takže na geocaching.com si toho fakt moc nepřečtu. A jelikož to tu je celorepublikové, narazím tu na lidi i z Příbrami i například ze Slanýho odkud pocházím, tak mi to je takový milý - než abych četla např. fórum v Plzni, kde jsem byla všehovšudy jednou když se jel přítel tetovat a podruhý když jsem tam čekala na bus do Klatov. Takže... já jsem pro zachování alespoň té diskuze. Já vím, že se tu většinou řeší plky. Ale tomu se nikde neubráníte. Lidi rádi plkaj. Nejvíc ty, co nemaj co říct (Jsem toho důkazem :D). Co chodím na diskuze, všechny frčí na phpBB a nevidím v tom problém. Ovládání uživatele je v podstatě to samé co tady. Ze strany admina to neznám, tak nevím. Takže názor poloviční blondýny: diskuze má nějaký smysl, shromáždění odkazů na další weby taky, wiki taky. Zbytek být ani nemusí. Články jsou pěkné na Poklady.cz a osobně teď sjíždím spíš osobní blogy a weby kačerů. Nehledám tam zkušenosti, ale spíš vtipné pojetí toho a tamtoho a různé zážitky. Je to pěkné čtení. Tolik tedy k tématu... howgh. B)
  • 0

#164 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 19:20

Dain & Olik napsal/a:
vopovaz se, petrov bych vam musel jit zbourat - alkes a ja pouzivame mapu :)

Hehe, jo moje řeč.:D:D O víkendu při plánování výletu docela chyběla :(
Když se necachuje stylem max 100m pěšky od auta, tak je zdejší mapa s lesními cestami a turistickými trasami nenahraditelná. Tedy ano, je nahraditelná např kombinací PQ + GSAK/GeoGet + Mapsource + TOPO mapa nejméně ve verzi Czech 1.2, nebo PQ/Skrýšotlač + Babel + OZI + hafo kradených map stažených z netu. Už při snaze plánovat si něco u jiného než svého počítače ale stejně narazíte.
Finančně bych určitě přispěl, i když ne teda teď v rámci několika týdnů, neb jsem silně v mínusu. Reklama nevadí, když nebude nějaká šílená blikací. Pomohl bych rád i jinak, ale obávám se, že na víc než občasné moderátorské zásahy nemám dostatečné znalosti (myslím, co se technických záležitostí kolem webu týče... psát články, blogy a tak nemám zapotřebí a ani mi moc nechybí)
Možná by pomohlo, kdyby se někam zveřejnilo, s čím konkrétně se pomoci dá, a třeba se pár dalších lidí chytne.
No a na závěr velké díky všem, co se snaží se současným stavem něco dělat a věnují tomu určitě nemálo času.
Btw, Já hlasuju za zrušení Mitaka. :D:D:D:p:p:p
A taky za ponechání mapy i fór, pokud bude někdo ochoten to dělat.
  • 0

#165 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 19:21

Krkovička:

Je mi líto, že si s mým názorným příkladem budu hrát zrovna na tobě, ale nedá se nic dělat: :)

Ty hlasuješ pro "jít dál" a já hlasuju pro občanské sdružení. Kdo z nás má větší pravdu ?

Já jsem ochotný dokonce tvrdit, že mám větší pravdu, i kdyby se proti mě našlo deset lidí, co nebudou chtít sdružení. Můžu tvrdit např. to, že mám podporu starších geocacherů, kteří se radši nevyjádřili a že nováčci nemají dostatečné zkušenosti a pravomoce. Můžu tvrdit, že na mé straně je např. Pepa (jen příklad). Můžu tvrdit co chci a považovat se za vítěze sporu. To samé samozřejmě bude dělat i druhá strana. Kdo má tu autoritu, aby nás rozsoudil ?

Cítíte ten rozdíl, že kdyby už nějaká autorita existovala, že by mohla zavelet určitým směrem a začlo by se konečně něco dít místo žabomyších válek ?

Pokud bysme se spolehli jen ná názor stádovité většiny, tak se zlodějům sekají ruce, feťáci sedí ve vězení a cigáni jsou deportováni do Indie. Rozumní lidé ale vědí, že je to samozřejmě nesmysl. Bohužel jsou ale v menšině. Demokracie v tomto případě nefunguje a je potřeba osvícený diktátor. Můj návrh je takový, že bysme si toho diktátora mohli aspoň zvolit.
  • 0

#166 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 19:22

Krkovicka napsal/a:
jo kdo rozhodne? hlas lidu? dáme hlas a tím naše účast na věci veřejné končí, to je hrozně jednoduché si zahlasovat, že jedeme dál, ale někdo to musí udělat a tady má Miták pravdu, nemůžeme donekonečna využívat hrstku dobrovolníků


Projekty nesrovnatelne narocnejsi a rozsahlejsi, nez jsou tyto stranky, vyuzivaji donekonecna hrstku dobrovolnikua funguji dobre :)
  • 0

#167 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 19:25

Máš pocit, že to tady funguje dobře ?
  • 0

#168 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 19:26

Cítíte ten rozdíl, že kdyby už nějaká autorita existovala, že by mohla zavelet určitým směrem a začlo by se konečně něco dít místo žabomyších válek ?


Mohla by velet jen tem, co by si velet chteli nechat. A proto v tom zadny rozdil neni :)
  • 0

#169 maros251

maros251

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 19:29

mitak napsal/a:
Máš pocit, že to tady funguje dobře ?


At dělám co dělám mám pocit že to fakt nefunguje. B)
  • 0

#170 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 19:36

kaote napsal/a:

Cítíte ten rozdíl, že kdyby už nějaká autorita existovala, že by mohla zavelet určitým směrem a začlo by se konečně něco dít místo žabomyších válek ?


Mohla by velet jen tem, co by si velet chteli nechat. A proto v tom zadny rozdil neni :)


Ty jako běžný uživatel si samozřejmě nemusíš nechat nic diktovat, ale taky nemáš žádné právo kromě přístupu do fóra. Pokud bys chtěl něco aktivně změnit, tak bys musel vložit poplatek na provoz webu (poplatek za členství ve sdružení) a pak bys dostal hlasovací právo např. na to, jestli si koupíme vlastní server nebo jen pronajmeme hosting. V extrémním případě bys dostal jen hlasovací právo na zvolení jedince, který rozhodne za tebe.

Stačilo by, aby s existencí sdružení souhlasili ti, kteří už tady něco dělají, mají vazby na Groundspeak, kontakty na majitele domény, zkušenosti s údržbou stávajícího systému, atd. Pokud by už takové sdružení vzniklo, tak jsem přesvědčený, že by to lidi vzali jako fakt, konečně by měli s kým komunikovat a konečně by dostali možnost se nějak podílet (minimálně finančně a spolurozhodováním).

Ty by sis samozřejmě mohl dál vyřvávat své anarchistické ideje.
  • 0

#171 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 19:42

mitak napsal/a:

kaote napsal/a:

Cítíte ten rozdíl, že kdyby už nějaká autorita existovala, že by mohla zavelet určitým směrem a začlo by se konečně něco dít místo žabomyších válek ?


Mohla by velet jen tem, co by si velet chteli nechat. A proto v tom zadny rozdil neni :)


Ty jako běžný uživatel si samozřejmě nemusíš nechat nic diktovat, ale taky nemáš žádné právo kromě přístupu do fóra. Pokud bys chtěl něco aktivně změnit, tak bys musel vložit poplatek na provoz webu (poplatek za členství ve sdružení) a pak bys dostal hlasovací právo např. na to, jestli si koupíme vlastní server nebo jen pronajmeme hosting. V extrémním případě bys dostal jen hlasovací právo na zvolení jedince, který rozhodne za tebe.

Stačilo by, aby s existencí sdružení souhlasili ti, kteří už tady něco dělají, mají vazby na Groundspeak, kontakty na majitele domény, zkušenosti s údržbou stávajícího systému, atd.


Naprosto stejne, jako se ti lide mohou dohodnout bez nejakeho nesmyslneho sdruzeni. Pokud se nedohodnou nebo budou neschopni a web se jim rozpadne, udela ho nekdo jiny. Pokud se dohodnou, zadne sdruzeni k tomu nepotrebuji. Pravo platit penize jako dan ze spatneho softwaru a svym hlasem ten spatny software udrzovat v provozu, mi skutecne nechybi, to je trosku masochismus :)
  • 0

#172 Lidoop-2694

Lidoop-2694

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 19:42

Zdravim, koukam ze "hledani cesty" je ceskemu karestvu jak zalibou, tak i prokletim. ;) V unoru (mam pocit ze se nejak resila domena) jsem psal Chozemu toto:" 1) Zalozeni OS znamena de facto dat dohromady 3 dobrovolniky jako vybor a poslat stanovy na Min. Vnitra k registraci. 2) Co se tyce provozu, tak pokud Os hospodari do 300 tis. Kc a prijmy jsou pouze "z aktivit vyplyvajich ze stanov jako hlavni ucel sdruzeni" pak se nic nedani ba dokonce ani neni nutne podavat priznani. Takze pokud by OS melo "jen" jednorazove koupit domenu a pak de facto fungovat jena jako kasicka pro web, tak by se to obeslo vice mene bez administrativi ... jen jednou rocne schuze, coz by se dalo sfouknout v ramci nejake eventu. A pokud jde o castku za domenu, tak pokud by se naslo (a to se myslim najde) 500 "opravdovych" kaceru a kazdy z nich dal 200 jako prispevek na sdruzeni, tak neni co resit." Ja osobne souhlasim s Mitakem, technicky OS zalozit je formalita a je to sance jak se posunout. Da to prostor vytvorit formalni strukturu a vsem moznost se zapojit. A kdyz ani to nikam nepovede, tak pak muzeme oficialne odhlasovat ze je konec. Nejsem zadny velky prispevatel techto stranek, ani super-spolecensky kacer, ale hodne informaci jsem tedy cerpal a hlavne mne to prijde skoda tu hromadu prace ktera za tim tady je hodit jen tak do kose.
  • 0
Hop a byl tu Lidoop!
http://www.veselakavarna.cz/

#173 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 19:47

kaote napsal/a:
Naprosto stejne, jako se ti lide mohou dohodnout bez nejakeho nesmyslneho sdruzeni. Pokud se nedohodnou nebo budou neschopni a web se jim rozpadne, udela ho nekdo jiny. Pokud se dohodnou, zadne sdruzeni k tomu nepotrebuji. Pravo platit penize jako dan ze spatneho softwaru a svym hlasem ten spatny software udrzovat v provozu, mi skutecne nechybi, to je trosku masochismus :)

Záměrně ignoruješ moje argumenty.

"Pokud se nedohodnou", tak by mohl rozhodnout někdo z pozice síly. - šéf o.s.

"Pokud se dohodnou",... hmm to bych si taky přál, ale pochybuju že to nastane.
  • 0

#174 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 19:49

kaote napsal/a:
Projekty nesrovnatelne narocnejsi a rozsahlejsi, nez jsou tyto stranky, vyuzivaji donekonecna hrstku dobrovolnikua funguji dobre :)


Tady bych docela rád slyšel nějaké příklady.

• Wikipedia? Ta má armádu správců, kteří rozhodují.

• Diskuzní fóra: bez adminů a moderátorů se neobejdou.

• Vývoj open source: vždy je nahoře diktátor nebo pár lidí, kteří nakonec rozhodují.

Komunita je jen tupý dav, který nikdy nic nevymyslí a neposune dál. Dá se dobře použít na hrubou práci, nakonec ale stejně rozhodne jednotlivec nebo malá skupinka vyvolených.
  • 0

#175 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 19:52

Z pozice sily? :) Jedina sila spociva tak maximalne ve vlastictvi domeny, ktera je ovsem zbytna. Jinak si kazdy muze delat co chce a tezko nekdo bude respektovat nejakou "autoritu" se kterou by se nebyl schopen dohodnout i bez sdruzeni :) Ale pokud myslis, ze zakladani sdruzeni, nikoliv reseni technickych problemu, spasi tento web, smele do toho. Je mi to jedno, takze se o tom nebudu hadat. Co udelam ja, pokuid web bez nahrady zmizi, jsem jiz rekl, a existence ci neexistence nejakeho sdruzeni na to nema zadny vliv.
  • 0

#176 matlas

matlas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 19:54

taky jste si všimli jak mitak říká MY, když se ohání většinou a kaote říká ONI?
kdo je ONI chápu, kdo je MY moc ne.
přátelé, nechete si založit vlastní vlákno a nazvat ho třeba MYták vs. ONIte - sdružení vs. komunita?

přijde mi, že snášení argumentů pro svůj názor se problém neposouvá. Proč se jeden z vás k problému nepostaví jako chlap a nezačne jej řešit?

mitak: když pořád chceš to sdružení, proč jej teda nezaložíš? co ti brání?
když pořád tvrdíš, jaká je to nutnost, kdo rozhodne o stanovách? Všichni členové? to snad ne?
Kdo rozhodne o založení? Vždyť zatím se ti MY ani ONI nedokázali dohodnout vůbec na ničem.
Netočíme se náhodou v kruhu?

Co to tady sleduji, jediný kdo pro věc něco udělal byl pepa.
  • 0

#177 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 19:56

Vývoj open source: vždy je nahoře diktátor nebo pár lidí, kteří nakonec rozhodují.


V open source rozhoduje jen ten, kdo neco dela a dela to tak, aby o to lide meli zajem. Zadny diktator neexistuje a existovat nemuze, protoze nad kodem proste nema zadnou moc. Jak zacne tlachat ci urednicit misto delat, nekdo jeho kod vezme, a udela to lepe.

A za naprostou vetsinou kodu zadna obcanska sdruzeni atd. nejsou. A tam kde jsou, stoji kod obvykle za starou belu (viz cim dal smutnejsi pribeh Firefoxu).
  • 0

#178 matlas

matlas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 19:59

marekl napsal/a:

Tady bych docela rád slyšel nějaké příklady.

• Wikipedia? Ta má armádu správců, kteří rozhodují.

• Diskuzní fóra: bez adminů a moderátorů se neobejdou.

• Vývoj open source: vždy je nahoře diktátor nebo pár lidí, kteří nakonec rozhodují.

Komunita je jen tupý dav, který nikdy nic nevymyslí a neposune dál. Dá se dobře použít na hrubou práci, nakonec ale stejně rozhodne jednotlivec nebo malá skupinka vyvolených.


Samozřejmě že mají správce. Ve kterým z tebou jmenovaných případů jsou ti správci občanským sdružením? Správci samozřejmě být musí. Nemusí ale být sdruženi v nějaké organizaci. Tak alespoň já chápu kaotův příspěvek.

A správce přece nikdo volit nemusí. Správcem je většinou vlastník projektu, který si další správce k sobě přibírá sám. Žádná demokracie, žádná anarchie.
  • 0

#179 matlas

matlas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 20:03

Ještě bych chtěl dodat jednu věc. Nezapomínejme, že geocaching je hra a zábava. Přijde mi, že se tady z toho dělá politika.:(
  • 0

#180 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 20:12

Tím "MY" myslím geocachery chodící na zdejší fórum. Ano, v tomto případě jsem ochotný i sebe zařadit do toho stáda. Proč nezaložím sdružení ? Protože se tady rád pohádám, ale stádo zdejších návštěvníků mi nestojí za to, abych pro ně něco dělal. Kdo rozhodne o založení ? Ano. Nikdo. Protože za současného stavu se tady pouze hádáme a nikdo nic nedělá a nikdo nemůže rozhodnout, že se něco udělá. Pár dobrovolníků tady je, ale neexistuje nikdo, kdo by rozhodnul, co ti dobrovolníci vlastně mají dělat. Jsme (my, geocacheři na gc.cz) v háji. "Správci, které nikdo volit nemusí, protože je to většinou vlastník projektu" - Kemo, chápu, že když jsi tady tři týdny, tak to nevíš, ale situace se má tak. Vlastník domény gc.cz není její admin, admin dokonce není ani vlastník souřadnic, které jsou tady zveřejňovány přihlášeným členům. To nám dává minimálně tři subjekty, z nichž jeden (Groundspeak) je velký moloch, se kterým se nejedná rovna lehce. Kdo s ním má jednat ? Vlastník domény ? Současný admin ? Budoucí-Kaote-Chci-být-admin ? Co si o nás budou myslet ? Toto bude doufám vysvětlují i pro Kaoteho, aby pochopil, proč je tak těžké, aby se "ONI" dohodli.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama