Přejít na obsah


Fotka

Kontrola Policie ČR


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
282 odpovědí na toto téma

#101 Zhabza

Zhabza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 22:33

Taky mě doma jednou legitimovali když jsem dohledával keš. Vzhledem k situaci nešlo moc co vymýšlet a nezbylo než vybalit geocaching. Ty potvory mě to nechali tak 5 minut vysvětlovat, než mě nechali být. Nakonec když už ojdížděli mi ten co umí psát řekl kde je keš schovaná a ať si dám příště větší pozor.:D Zkrátka si mnou spestřili nudnou noční hlídku.
  • 0

#102 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 22:35

pavels napsal/a:
Dávám Steelovi za pravdu. Sice se mnou zatím policie ještě nekešovala, ale jsem přesvědčený, že bychom se vždycky nějak přátelsky dohodli :-)


Při oboustrané snaze o FTF utčitě ne. coFTF není ono ;)



Trhac napsal/a:
Ale tuzemská praxe, kdy Tě policajti zastaví jen tak, na namátkovou kontrolu, prostě jedeš a stop, ukažte doklady ... je strašná. V aglosaském právním vědomí jde o skandální chování. Pokud jsem se nedopustil přestupku, nemají mne co prudit. Pokud ano, nechť jsou důslední - a ne familiární: "Tak pane řidiči, zdalipak víte, čeho jste se dopustil..."


No nevím, podle USA seriálů na kontrolovaného jdou rovnou s vytaženou pistolí. I když ono stačí zajet do Německa... http://www.blesk.cz/...nt-a-mlcte.html (zmiňovali se o tom i v MF Dnes)
  • 0

#103 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 22:36

Mamka - kacer, pri odlovu jedne kesky nadrzo pozadala prislusniky policie o pomoc aby mohla jednu kes primo odlovit, protoze bez jejich pomoci by ji neodlovila a spis by byla podezrela. Takhle ji policisti vytvorili krasne zazemi na poklidny odlov. No ale porad lepsi nahla kontrola, nez volani policie, protoze jste nasli mrtvolu (jako Naiti nedavno v Blansku)
  • 0

#104 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 23:01

No nevím, podle USA seriálů na kontrolovaného jdou rovnou s vytaženou pistolí. I když ono stačí zajet do Německa... http://www.blesk.cz/...nt-a-mlcte.html (zmiňovali se o tom i v MF Dnes)


Ale neposuzuj tak velkou zem jen podle seriálů na Nově. Já mám tenhle názor z vyprávění chlapíka z hor z Idaho, kterej nevěřil, když zažil tuzemskou "silniční kontrolu"... Ze seriálů lze nabýt dojmu, že Amerika je jedním velikým bojištěm barevných klanů, přitom se jiný můj kamarád právě vrátil z lokality, kde se nezamykají auta ani domy...
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#105 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2009 - 0:03

Trhac napsal/a:Ze seriálů lze nabýt dojmu, že Amerika je jedním velikým bojištěm barevných klanů, přitom se jiný můj kamarád právě vrátil z lokality, kde se nezamykají auta ani domy...


Nezamykají, ale tahle část Ameriky se jmenuje Kanada :D
  • 0

#106 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2009 - 6:24

Steel napsal/a:
Je docela smutné, že se taková spousta, snad inteligentních lidí, jako určitě jste, staví proti policejním kontrolám. Nutno si uvědomit, že kačer si při lovení počíná, pro okolí, značně podezřele. V noci se motá docela dlouho na různých místech, rozebírá zdi, někam něco strká (nebo vytahuje), bliká baterkou, leze po čtyřech nebo po něčem šplhá a k dovršení všeho se přitom snaží vypadat strašně nenápadně. Ze zkušenosti policisty vím, že přesně takle se chovají sprejeři, zloději aut a uchyláci. Ale vůbec nejvíc se GC podobá ukládání mrtvých schránek - fet dovnitř x prachy ven a naopak. A nesmíme zapomenout na umísťování "nástražného výbušného systému". Ještě vám můžu říct, že kontrolovat totožnost se může prakticky kdykoli a prohlídka je taky OK, tzv. bezpečnostní prohlídka. Buďte tolerantní k naší práci. Kromě pro peníze to už děláme jenom pro vás. Na závěr historka se šťastným koncem. CCa před rokem byla hlídka OOP Brno-střed vyslána na Žlutý kopec, kde se měla nacházet mrtvá schránka. Keš našli, zalogovali se, vše vyfotili a uložili zpět.


Chapu, ze cacher se chova podezrele, nicmene oproti tomu predpokladam, ze kdyz uz me nejakej policajt "otravuje" tak aspon pozdravi a nakonec na odchod taky pozdravi. V tomto pripade bych ocekaval i omluvu.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#107 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2009 - 6:30

marwillCZ napsal/a:
různých místech počítat, že :) ? Ale nač je třeba hned používat donucovacího prostředku (namířená zbraň) když jsme provedli patřičnou součinnost. To kdyby nás chytli hned u plotu s baterkama, tak to snad ještě, ale když sedíte v autě a dávate si svačinu a oni vás z něj vytáhnou...

Záleží na úhlu pohledu. Jinak to posuzuješ ty, jinak dotyčný policista a jinak nezúčastněný pozorovatel. Oni nemohli vědět, že to auto není kradené, a vy jste nemohli vědět, že před půl hodinou došlo o dvě ulice dál k ozbrojené loupeži (například). To, že jeden policista provádí kontrolu a jiný ho jistí s vytaženou zbraní bych mohl považovat za normální. Taky vám mohli preventivně nasadit pouta - pro vaši i svou bezpečnost, a nebylo by to (podle mě) nic proti ničemu. Ale připouštím, že jako přímý účastník bych to možná podle okolností posuzoval jinak. B)
  • 0

#108 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2009 - 8:11

marwillCZ napsal/a:

Tak to je jasný, s tím asi problém není a tak nějak se s tím i musí na různých místech počítat, že :) ? Ale nač je třeba hned používat donucovacího prostředku (namířená zbraň) když jsme provedli patřičnou součinnost. To kdyby nás chytli hned u plotu s baterkama, tak to snad ještě, ale když sedíte v autě a dávate si svačinu a oni vás z něj vytáhnou.... Jestli pak ten panáček sepsal hlášení o použití donucovacího prostředku. Poučení - nikdy nesvač na veřejně přístupném místě na parkovišti u domu po půlnoci. Je to děsně podezřelý. Asi měli větší strach. Ale na druhou stranu to taky chápu, údajně tam vykradli byty a auta, tak to tam hlídají a lidi si víc všímají.


Jak jsi napsal: pokud se zdržuješ blízko místa, kde dochází k TČ a jiným deliktům, tak má policie oprávnění takto jednat. A není to o strachu. Je to o nepodcenění situace jak jsem zde již psal. Nemůžeš posuzovat lidi podle ksichtu a věřit každému a spoléhat na to, že zrovna teď tady sedí v půlnoci slučný občan a dává si jen svačinu. Takže se zachovali, tak jak by měli. Nehledě na to, že ty jsi povinnen dle zákona každý takovýto úkon strpět.
  • 0
www.rcmonstr.ic.cz

#109 marwillCZ

marwillCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2009 - 9:37

station2381 napsal/a:
Takže se zachovali, tak jak by měli. Nehledě na to, že ty jsi povinnen dle zákona každý takovýto úkon strpět.


Já to taky tak beru, zase až tak brutální :D to nebylo, ale z mého pohledu a z jiných kontrol to mohlo být i klidnější. Nicméně je tady zákon o policii ČR a ten je potřeba dodržovat. Oběma stranami. Takže pouta - to snad ne, jaký by k tomu museli mít důvod když neklademe odpor a oni žádný překonávat nemuseli. (Policista je oprávněn omezit možnost volného pohybu osoby, která fyzicky napadá policistu nebo jinou osobu, hrožuje vlastní život, poškozuje majetek nebo se pokusí o útěk, připoutáním k vhodnému předmětu, zejména pomocí pout.) Akorát to bylo 3:2.
Policista a zaměstnanec policie jsou při plnění úkolů policie povinni dodržovat pravidla zdvořilosti a dbát cti, vážnosti a důstojnosti osob i své vlastní. Policista je povinen před provedením úkonu poučit osobu dotčenou úkonem o právních důvodech provedení úkonu, a jde-li o úkon spojený se zásahem do práv nebo svobod osoby, také o jejích právech a povinnostech - tady to trochu pokulhává, k tomu se jaksi nedostali. Ale kdo by to teď řešil ;)
  • 0

#110 marketah

marketah

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2009 - 11:46

Co naděláme, když průměrné IQ policisty je jaké je, že?
  • 0

#111 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2009 - 11:57

marketah napsal/a:
Co naděláme, když průměrné IQ policisty je jaké je, že?


Čili asi tak 10x vyšší než tvoje?
  • 0

#112 marketah

marketah

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2009 - 12:03

Já nemám ve zvyku obtěžovat lidi na ulici.
  • 0

#113 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2009 - 13:43

marketah napsal/a:
Co naděláme, když průměrné IQ policisty je jaké je, že?


Otázka je jaké je tvé IQ. Co ty jsi v životě dokázal apod. Možná by to bylo velice úsměvné :)
  • 0
www.rcmonstr.ic.cz

#114 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2009 - 13:47

Njn lidi si neuvedomuji, ze je to krapet jinak, kdyz je nekdo kokot, tak je uplne fuk, jestli je to polda nebo autobusak, nebo prodavac bot, je to proste kokot a o profesi to neni.
  • 0

#115 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2009 - 13:57

druzicka napsal/a:
Njn lidi si neuvedomuji, ze je to krapet jinak, kdyz je nekdo kokot, tak je uplne fuk, jestli je to polda nebo autobusak, nebo prodavac bot, je to proste kokot a o profesi to neni.


Přesně tak. Ono to totiž není vůbec tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá.
  • 0
www.rcmonstr.ic.cz

#116 Steel

Steel

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2009 - 15:56

marwillCZ napsal/a:

station2381 napsal/a:
Takže se zachovali, tak jak by měli. Nehledě na to, že ty jsi povinnen dle zákona každý takovýto úkon strpět.


Já to taky tak beru, zase až tak brutální :D to nebylo, ale z mého pohledu a z jiných kontrol to mohlo být i klidnější. Nicméně je tady zákon o policii ČR a ten je potřeba dodržovat. Oběma stranami. Takže pouta - to snad ne, jaký by k tomu museli mít důvod když neklademe odpor a oni žádný překonávat nemuseli. (Policista je oprávněn omezit možnost volného pohybu osoby, která fyzicky napadá policistu nebo jinou osobu, hrožuje vlastní život, poškozuje majetek nebo se pokusí o útěk, připoutáním k vhodnému předmětu, zejména pomocí pout.) Akorát to bylo 3:2.
Policista a zaměstnanec policie jsou při plnění úkolů policie povinni dodržovat pravidla zdvořilosti a dbát cti, vážnosti a důstojnosti osob i své vlastní. Policista je povinen před provedením úkonu poučit osobu dotčenou úkonem o právních důvodech provedení úkonu, a jde-li o úkon spojený se zásahem do práv nebo svobod osoby, také o jejích právech a povinnostech - tady to trochu pokulhává, k tomu se jaksi nedostali. Ale kdo by to teď řešil ;)



Citace zákonů, pokud jím nerozumíš, ti zlomí vaz. V zákoně o policii určitě je připoutání a na danou situaci toto ustanovení nelze aplikovat, ovšem základní podmínkou užití donucovacích prostředků, což pouta jsou, je "Policista je oprávněn použít donucovací prostředek k ochraně bezpečnosti své osoby, jiné osoby nebo majetku anebo k ochraně veřejného pořádku". Co se týká poučení před provedením úkonu, zcela účelově si ve své citaci vypustil následující větu, která pojednává o upuštění od poučení před úkonem, pokud poučení brání povaha a okolnosti úkonu. Pravděpodobně si představuješ, že pokud má policista podezření, že se jedná o pachatele, nejdříve k němu přijde a vysvětlí mu, proč na něj za chvíli během kontroly vytáhne pistoli a pak teprve sáhne do pouzdra.
  • 0

#117 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2009 - 16:47

A nebo ten jejich pristup s jakym nas kontrolovali byl treba i zpusoben tim, ze je nekdo probudil a oni museli pri nocni sichte jit neco delat :D To by me taky nastvalo a taky bych se choval jinak nez ve dne vyspalej a v pohode B) Jo a jeste, nedaleko kde nas kontrolovali stalo policejni oznacene auto, zastrcene v rohu aby na ne nebylo videt, ze by zde bdeli a hlidali ? To asi opravdu ne :D Sam mam zkusenosti ze kdyz clovek opravdu Policii potrebuje, tak se ji nikdy nedovola a nikdy neprijedou vcas :|
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#118 marwillCZ

marwillCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2009 - 17:07

To: Steel Ne, takhle bysme se nikam nedostali. Chápu, že s tím máš asi více zkušeností, ale já vycházím z konkrétní situace. Myslím, že jsme se chovali přiměřeně a slušně a k těmhle opičárnám nebyl důvod. Toť můj názor. Když to přeženu, tak by to taky mohl nějakej magor vyhodnotit tak, že šlo o extrémně nebezpečnou situaci, hodit na nás deku, zkropit slzákem, nahodit klepeta a dloubákem hlavní pistole nás postavit ke zdi :o. Jak už to ale bývá, jeden z dvojice je chápavější než ten druhý a s ním se nechalo normálně mluvit. No a ten druhý byl takový, jak to říct slušně, svérázně akční :). Ale jak píšeš, i kdyby nejprve provedli neodkladný úkon, tím že nás omezili nám měli dát poučení, to je snad jejich povinnost, nebo ne? Ale je to jako vždy o lidech. Někdy mám, bohužel, takový pocit, že to heslo "Pomáhat a chránit" je určeno občanům a ne policii. Ale nejsou všichni stejní, naštěstí :P
  • 0

#119 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 7:27

Přispívám se svou troškou do mlýna, tentokrát o zkušenosti s rakouskou policií. S Gordem jsme se účastnili rakouského mega-eventu. Tak jsme si tak vykračovali po Salzburku, GPSku v ruce, koukáme, že keš je na druhé straně ulicie, a protože jsme v cizím státě, ani si nedovolujeme přejít silnici jinde, než po přechodu. Náhle se ozvalo: Halt!, zezadu k nám přiběhl policajt, z druhé strany další dva, do minuty nás obklopila 4! policejní auta a 2!! antony, okamžitě nám sebrali občanky a Gordovi klíče od auta a aniž by se na cokoliv zeptali, nepustili nás dál. Po asi 10 minutách kontroly našich dokladů v počítači, byl Gord dvěma z policistů odveden k našemu autu, za něj (za to auto) přijelo další policejní auto, aby snad nemohl odjet (i když klíčky měl policajt) a začalo důkladné prohrabávání našich věcí. Stále se ptali po foťáku, který jsme ale (naštěstí?) neměli. Následně se Gord vrátil ke mně a do již početné skupiny policistů se připojil další, tentokrát v civilu. Chtěl jsem se podívat na mobil, kolik času jsme ztratili, ale honem jsem ho musel schovat, protože po mně vyrazil policejní pes. Onen policajt v civilu se nás konečně zeptal, kdo jsme, jaké je naše povolání, odkud jsme a co tady děláme. Vysvětlil jsem mu, že jsme tady na mega-eventu, řekl mu, co je to geocaching a naštěstí byl s tím (na rozdíl od ostatních) obeznámen - jeho kamarád byl údajně jedním ze sponzorů ME. Vyžádal si tedy ode mě můj nick, a když chtěl i heslo, to jsem odmítnul. Musel jsem se tedy před ním přihlásit na gc.com, aby asi viděl, že nekecám. Následně nás konečně pustili, vrátili nám občanky a klíče od auta a vysvětlili nám, proč nás zadrželi. Musím říct, že hloupější důvod (zástěrku?) jsem už dlouho neslyšel: prý to byla namátková kontrola, protože nějací turisti fotí v místních horách, což se prý nesmí! Takže jestli se takhle dělá namátková kontrola, zda jsem si nenafotil fialovou krávu na pastvině, pak bych nechtěl viděl, co by se dělo, kdybych pašoval drogy :D Každopádně to nebyla moc příjemná zkušenost a nakonec jsem rád, že jsme si foťák zapomněli doma, nerad bych platil šílenou pokutu nebo ještě hůř...
  • 0

#120 Joz-in

Joz-in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 8:27

V Rakousku zakázáno focení v horách? Co tam maj? To je snad prča, ne?
  • 0
Někde tady musí být... Podej krompáč!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka