Přejít na obsah


Fotka

Kontrola Policie ČR


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
282 odpovědí na toto téma

#81 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 13:33

cztweety napsal/a:
Tak i ja pridam svuj dalsi zazitek z kontroly PCR pri odlovu Archimedovy cache v Brne.
Nebudu zde psat nic vic ci nic min, jen proste prilozim log ktery jsem u teto cache napsal.
Tuto cache jsem odlovil spolu s Marwillem a M@xem kolem pulnoci.
Kontrola PCR trvala neco kolem 30ti minut.



Na tuto cache sem se i tesil, odlov probehl v poradku a pak sme se chteli nachvili zdrzet na svacinu. Jake to bylo prekvapeni kdyz tu nam na okenko klepe clovek a v ruce drzi policejni placku. Rikam si budiz, velky bratr nikdy nespi a praskaci co nemaji v noci co napraci take ne.
Takze cekam kalsickou kontrolu na jakou jsem pri odlovu kesi zvyklej. Bohuzel z obycejne kontroly se stala kontrola tak dukladna ze sme museli vse vyndat z kapes, ukazat komplet veci v aute, rezervu a jine a to vse pod hrozbou pistole jenz mel jeden z policistu vytazenou z pouzdra a zrejme byl pripraven ji pouzit. Toto jsem opravdu nechapal. Kdyz jsem mluvil se znamou co dela v Praze na policii docela se divila a nejak nechapala.
Proste POLICEJNI SIKANA v plne parade.

Takze diky za peknou kesuli na kterou jen tak nezapomenu.


Nedaleko od téhle kešky jsme byli také kontrolováni, v čase asi 22:00, jsem na otázku pánů policistů co, že jsme tam takhle večer dělali odpověděl, že jsem přes den asi něco špatného snědl a musel zastavit, kde to zrovna vyšlo. Prohlédli si řidičák, techničák, politovali mně a propustili a to mám na autě pražskou značku, jako polehčující okolnost mám bydliště na venkově ;). Byla to ten den v Brně druhá kontrola a i ta první se obešla bez buzerace, ikdyž musím přiznat, že jsem si pokutu možná i zasloužil, leč nedostal. Takže já na brněnské policisty nedám dopustit.
  • 0

#82 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 13:40

Hehe, tohle je přesně ten důvod proč nechodím na městské kešky a na ty co jsou moc na očích lidem B) Nemíním kdejakému joudovi vysvětlovat co tam dělám...
  • 0

#83 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 14:03

vyndat věci z kapes? Měli soudní příkaz? Určitě si na keš měl sebou foťák, popř. v telefonu. Pročs ho nepoužil? A taky, proč sis nezdokumentoval jimi předloženou identifikaci? Průkazy? měls tužku a papír? Na služební číslo? Když nevyužiješ svých práv, tak pak nebreč.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#84 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 14:19

Ja nebrecim, ja jen suse konstatuju jaka je ze strany PCR buzerace :( Na jednu starnu beru to, ze cizi auto v noci v cizim meste muze budit rozruch, kdyby probehla normalni kontrola ( jen zjisteni totoznosti ci ukazeni OTP ) tak nic nereknu, ale toho me prislo fakt hodne. Kdyby clovek nespechal a chtel se hadat tak klidne budu, ale zase nehodlam prosedet celou noc na policejni sluzebne a nechat se tam dal buzerovat.
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#85 werg

werg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 14:39

Take uz jsem myslel na to, ze musi urcite vypadat podezrele, kdyz nekde stojim a neco cmaram, nebo neco hledam ve zdi, nekam neco strkam... A zejmena senilni cast obyvatelstva rada neustale slidi oknem za zaclonou, nebo za rohem, nebo pres plot atd, misto aby si hledeli sveho. Policajty na me jeste nikdo nezavolal, nebo jsem odesel driv, nez prijeli. Ale nekdy to neni prijemny pocit.
  • 0

#86 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 14:53

Přesně z těchto důvodů jsem před časem v USA lovil především virtuálky. Oni ti amíci jsou na tohle trošku citliví a se svou perfektní angličtinou bych asi na té služebně seděl ještě teď :)
  • 0

#87 marwillCZ

marwillCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 18:46

Citecka napsal/a:
vyndat věci z kapes? Měli soudní příkaz?

Určitě si na keš měl sebou foťák, popř. v telefonu. Pročs ho nepoužil? A taky, proč sis nezdokumentoval jimi předloženou identifikaci? Průkazy?

měls tužku a papír? Na služební číslo?

Když nevyužiješ svých práv, tak pak nebreč.


No jo, teď se to kecá, taky vím co by se kdyby se, ale v terénu to pak vypadá trochu jinak a tihle pánové sice ukázali služební průkaz na další požádání, ale když mají důvodné podezření, tak s tím asi nic neuděláte a cukat se a pak zabít čas na služebně nebyl náš cíl. Jistě, stěžovat si mohu, ale co teď z toho. A nemyslím si, že na to, aby tě donutili vobrátit kapsy potřebují hned soudní příkaz.
  • 0

#88 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 19:09

Osobní prohlídku, což je i vyprázdnění kapes, mohou provést na základě předloženého protokolu, kde je uveden důvod prohlídky a jaký předmět předpokládají nalézt. Pokud hrozí nebezpečí z prodlení, mohou osobní prohlídku provést bez protokolu, ten mohou sepsat dodatečně. Ale jestli bych byl na místě takový hrdina, že bych jim to odrecitoval, to skutečně nevím.
  • 0

#89 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 19:41

Citecka napsal/a:
vyndat věci z kapes? Měli soudní příkaz?

Určitě si na keš měl sebou foťák, popř. v telefonu. Pročs ho nepoužil? A taky, proč sis nezdokumentoval jimi předloženou identifikaci? Průkazy?

měls tužku a papír? Na služební číslo?

Když nevyužiješ svých práv, tak pak nebreč.


Soudní příkaz? :D To slyším opravdu prvně :D
  • 0
www.rcmonstr.ic.cz

#90 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 19:46

Tohle NENÍ komunistická policie, himbajz... a ani těm jsme nepanáčkovali na písknutí. Je to zvláštní, nebo vypadá to proti zažitému stereotypu divně, ale zas TAKOVOU perzekuci, pokud ses v klidu ozval, si nedovolili. Ve skutečnosti je proti tvým právům i bezdůvodná žádost o identifikaci.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#91 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 19:48

Hele, stejšn :) Tak jak je to doopravdy, z povolaného zdroje?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#92 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 20:05

Citecka napsal/a:

Ve skutečnosti je proti tvým právům i bezdůvodná žádost o identifikaci.


Já nevím jaká zde byla konkrétně situace, ale dle zákona jsi povinnen prokázat totožnost a těch důvodů, aby to bylo podloženo zákonem je fakt hodně. Zde by stačil bod: prokázat totožnost musí osoba, po které je požadováno vysvětlení. A to bylo ne? Co tady děláte apod..

Jinak ohledně těch kapes. Osobní prohlídka a prohlídka osoby jsou dvě rozdílné věci. Osobní prohlídku máš podle trestního řádu a prohlídku osoby podle zákona o PČR. A podle zákona o PČR můžeš takto učinit, když máš například důvodnou obavu, že osoba má u sebe zbraň apod...,ale zase je toho mnohem víc.
  • 0
www.rcmonstr.ic.cz

#93 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 20:31

Jak sem rikal, klasicka kontrola ( zjisteni totoznosti ) by byla uplne v poradku, to uz znam :D Ale kontrola kapes a zavazadel ve vozidle s policistou kterej ma v ruce pistoli je silenost. I ta samotna situace uz je docela silny kafe. Ted si clovek rika ze by udelal to a ono, ale v tu chvili myslis na uplne neco jinyho. Je fakt, ze ta jejich reakce byla prehnana a dala by se povazovat ze neprimerenou, ale dohaduj se snima :@:@:@
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#94 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 20:35

cztweety napsal/a:
Jak sem rikal, klasicka kontrola ( zjisteni totoznosti ) by byla uplne v poradku, to uz znam :D

Ale kontrola kapes a zavazadel ve vozidle s policistou kterej ma v ruce pistoli je silenost. I ta samotna situace uz je docela silny kafe. Ted si clovek rika ze by udelal to a ono, ale v tu chvili myslis na uplne neco jinyho.
Je fakt, ze ta jejich reakce byla prehnana a dala by se povazovat ze neprimerenou, ale dohaduj se snima :@:@:@


Nemyslím si že ti chtěli dělat pakárnu a buzerovat tě, ale jestli to bylo v noci a choval jsi se podezřele a to se při kešování chová každej :), tak prostě situaci vyhodnotili, tak jak ji vyhodnotili. A raději využít svá oprávnění než něco podcenit nemyslíš? Hrozba namířenou střelnou zbraní je sice mezní situace, ale pokud to tak policista vyhodnotí (je to jen člověk), tak si to vždy obhájí.

Viz. ta situace v Karviné. Policisté tam své oprávnění nevyužili a jak to dopadlo. Na první pohled slušný pán je odzbrojil a ujel jim i s autem. Takže raději se posléze omluvit slušnému občanovi než podcenit situaci. Zdraví máš jen jedno.
  • 0
www.rcmonstr.ic.cz

#95 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 20:47

cece, ani nevim jestli se omluvili B)
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#96 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 20:49

cztweety napsal/a:
cece, ani nevim jestli se omluvili B)


No tak Ti určitě alespon popřáli štastnou cestu ne?:D
  • 0
www.rcmonstr.ic.cz

#97 Steel

Steel

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 21:31

Je docela smutné, že se taková spousta, snad inteligentních lidí, jako určitě jste, staví proti policejním kontrolám. Nutno si uvědomit, že kačer si při lovení počíná, pro okolí, značně podezřele. V noci se motá docela dlouho na různých místech, rozebírá zdi, někam něco strká (nebo vytahuje), bliká baterkou, leze po čtyřech nebo po něčem šplhá a k dovršení všeho se přitom snaží vypadat strašně nenápadně. Ze zkušenosti policisty vím, že přesně takle se chovají sprejeři, zloději aut a uchyláci. Ale vůbec nejvíc se GC podobá ukládání mrtvých schránek - fet dovnitř x prachy ven a naopak. A nesmíme zapomenout na umísťování "nástražného výbušného systému". Ještě vám můžu říct, že kontrolovat totožnost se může prakticky kdykoli a prohlídka je taky OK, tzv. bezpečnostní prohlídka. Buďte tolerantní k naší práci. Kromě pro peníze to už děláme jenom pro vás. Na závěr historka se šťastným koncem. CCa před rokem byla hlídka OOP Brno-střed vyslána na Žlutý kopec, kde se měla nacházet mrtvá schránka. Keš našli, zalogovali se, vše vyfotili a uložili zpět.
  • 0

#98 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 21:48

Dávám Steelovi za pravdu. Sice se mnou zatím policie ještě nekešovala, ale jsem přesvědčený, že bychom se vždycky nějak přátelsky dohodli :-)
  • 0

#99 marwillCZ

marwillCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 22:06

pavels napsal/a:
Dávám Steelovi za pravdu. Sice se mnou zatím policie ještě nekešovala, ale jsem přesvědčený, že bychom se vždycky nějak přátelsky dohodli :-)


Tak to je jasný, s tím asi problém není a tak nějak se s tím i musí na různých místech počítat, že :) ? Ale nač je třeba hned používat donucovacího prostředku (namířená zbraň) když jsme provedli patřičnou součinnost. To kdyby nás chytli hned u plotu s baterkama, tak to snad ještě, ale když sedíte v autě a dávate si svačinu a oni vás z něj vytáhnou.... Jestli pak ten panáček sepsal hlášení o použití donucovacího prostředku. Poučení - nikdy nesvač na veřejně přístupném místě na parkovišti u domu po půlnoci. Je to děsně podezřelý. Asi měli větší strach. Ale na druhou stranu to taky chápu, údajně tam vykradli byty a auta, tak to tam hlídají a lidi si víc všímají.
  • 0

#100 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 22:21

Ale tuzemská praxe, kdy Tě policajti zastaví jen tak, na namátkovou kontrolu, prostě jedeš a stop, ukažte doklady ... je strašná. V aglosaském právním vědomí jde o skandální chování. Pokud jsem se nedopustil přestupku, nemají mne co prudit. Pokud ano, nechť jsou důslední - a ne familiární: "Tak pane řidiči, zdalipak víte, čeho jste se dopustil..." Líbilo se mi (snad někde zkraje tohoto vlákna?) popisované setkání kačera s měšťákem (sbor ozbrojených zedníků) na Velké Ohradě. - Co tady děláte? - Něco hledám. - Tak to hledejte ve dne! - Bylo snad vyhlášeno stanné právo? :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama