Přejít na obsah


Fotka

Problémy s GeoGetem - okresy, hodina nálezu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
172 odpovědí na toto téma

#61 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 7:28

Pokud to tu chybu udělá tak je to vždy na stejných krabkách takže to vypadá na nějaký problém s importem listingů nebo nevím
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
a nově po posledním importu přibyly
Vložený obrázek
U těch nalezených se to vyrobí vždycky u STEJNÝCH KRABEK na Windows 7 ve Vistách nikolivek...
---
Prvně to vypadalo, že problém je jen u nalezených krabek ale poslední import z oblasti kde sem ještě nelovil ukázal že problém je někde jinde založil se Prostějov a Prostíjov - všechny krabky v posledním obrázku jsou nově přidané kontroloval sem to proti původní DB takže už se blbě přidaly !!

omlouvám se, že vás zasobuju pane Karfík ale tak nějak mě to štve neb jinak sem s GeoGetem spokojenej jako želva ... jen prostě tohle mě sejří ... nevím jestli je to jen můj problém a mám tu nějakou anomálii ale zatím sem na nic kloudnýho nepřišel B)

POSTUP je vždy stejný:
- Import celých adresářů tak jak vypadnou z PQ
- Pak následuje puštění makra na doplnění okresů (aktualizace rozdělení do krajů.....)
- No a pak zobrazím a čučím jako tele na nový vrata ;)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#62 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 7:35

ještě mě něco napadlo to ale zase až večer na Vistách... :)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#63 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 8:05

No, neni mi znamy nikdo jiny, kdo by mel takovyto problem. Samotny import dat na tento tag nijak nesaha, ani nemuze, informace o okresu v importovanych datech neni! Mnou dodavane makro CZDivide, ktere podle polygonu tyto tagy prideluje, mi funguje spravne, ukazuje se mi to spravne i ve vypisu. Takze bud ty tagy pridelujes nejakou starou verzi makra, nebo nejakym uplne jinym makrem, nebo mas na sloupci nastaveny nejaky vizualizacni skript, ktery ti to zmrsi. Jine moznosti mne nenapadaji.
  • 0

#64 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 8:17

Postup je ten co sem napsal výše -------------------------------------- nevím jakou mám verzi czdivide (velikost 2423bajtů, 6.4.2009) ale updatuju pravidelně. GeoGet 2.3.6.570 jiné makro fakt nepoužívám !! vizualizační skript nad sloupcem okresy, kraje nemám zaráží mě rozdíl mezi prácí ve Vistách a Windows 7 a taky to, že se jedná o pořád stejný keše, až na ten Prostějov ten se teď přidal...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#65 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 8:20

Ciste cvicna otazka, mas na vsech tech windows zapnutou podporu cestiny?
  • 0

#66 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 8:23

Teď sem zase já jelen :D v GeoGetu nastaveno Podle systému...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#67 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 8:30

nevím jak to myslíš úplně přesně ... geoget mám na přenosným disku a v práci jedu na Windows 7 doma na Vistách 32 bit, Geoget nastaven podle systému oboje Windows český ??
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#68 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 8:33

Myslim ne nastaveni geogetu, ale nastaveni operacniho systemu.
  • 0

#69 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 8:35

HaLuMa napsal/a:
Myslim ne nastaveni geogetu, ale nastaveni operacniho systemu.

No jedu na základních českejch woknech v obou případech a nic sem v nich nenastavoval takže odpověď je ANO
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#70 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 12:37

DrakMrak: hele zkus schvalne stahnout ten GASP a do nej naimportovat to PQ. Taky to bude rozhaseny?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#71 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 13:49

večer na to juknu
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#72 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 22:35

Ještě jednou jsem vyčistil DB od zbytků a kravin (pár SQL skriptů a bylo to dle představ) pak znovu pokusy Vista a Windows 7 (2x) Oba pokusy stejný výsledek na Vistách vše chodilo jak hodinky Windows 7 je prostě na některý keše alergické a vymejšlí paskvily a problém je opravdu v tom makru které generuje okresy import nemá vliv :) du si to makro nastudovat B) a uvidíme
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#73 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 7:46

Ještě jeden postřeh
----
Když pustím GeoGet na Windows 7 mám ve sloupci okres Trebic (někdy po nějakých akcích se zadaří i Třebíč) ;)
Když pustím GeoGet na Vistách mám ve sloupci okres Třebíč
----
do grafů jde v obou případech Třebíč
V databázi je samozřejmě správně Třebíč

něco se ve Windovs 7 změnilo nebo je jinak a nebo v GeoGetu dochází v nějaké funkci k chybné interpretaci češtiny.... v souvislosti s Windows 7 B)

PS: Projevuje se to i v počeštění prostředí Nápoveda/Nápověda a podobné jiné... jak to oko klame sem si toho všiml až sem začal hledat pročpak se mi dějou záhady
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#74 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 7:56

Ja si vsiml v sobotu, kdyz jsem se hrabal v cizim pocitaci, ze tam ma taky smrsenou cestinu v menu a dialogach. Ale ne vsechno. Nezkoumal jsem to, delal jsem, ze to nevidim, abych se v tech Win nemusel hrabat :P Urcite to ale nebyly Win7.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#75 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 7:58

Spustil jsem VMware se sedmickama, pustil v nich Geoget, a cestinu mam naprosto spravne! Zkus zkontrolovat: v "ovladacich panelech -> oblast a jazyk -> Sprava" je dole nastaveni "jazyk pro programy nepodporujici unicode". Mas tam nastavenou cestinu?
  • 0

#76 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 7:59

Pokud ani to nezabere, tak zkontrolovat, jestli nahodou neni nastaveny nejaky divny systemovy font.
  • 0

#77 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 8:09

HaLuMa napsal/a:
Spustil jsem VMware se sedmickama, pustil v nich Geoget, a cestinu mam naprosto spravne!

Zkus zkontrolovat:
v "ovladacich panelech -> oblast a jazyk -> Sprava" je dole nastaveni "jazyk pro programy nepodporujici unicode". Mas tam nastavenou cestinu?


Čeština nastavena správně tam problém nevidím

Přemejšlím kde se nastavuje systémový font nikdy sem to neměnil ale mohlo se stát, že si to nějaký skin nebo něco změnil ....
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#78 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 8:25

Jen tak preventivně sem si to pustil ve VMWare na windows XP a tam je to jak vymalovaný ... musí to bejt v nějakým nastavení a od toho se pak odvíjí všechny potíže hmmm ale v jakým Systémovej font je asi někde v registrech předpokládám nenašel sem jeho nastavení :| nic Sherlok je na stopě ;) budu bádat vím co hledám jen nevím jak to umravnit zatím nicméně šéfe asi by nebylo marný kdyby byl program imuní na jazyky trochu víc, jiné programy mi to nedělají ale asi prvotní bude zjistit co to způsobuje takže jak na něco přijdu tak to sem hodím... vím, že to není jednoduchý a dobře se mi to kecá ale taky vyvíjím vím, že to někdy není legrace ;) takže vzhůru na přehazování bajtů lopatou B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#79 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 8:50

sem nad tím ještě přemejšlel ... nemůže být problém v konverzi mezi textem kterej někde máš uloženej a zobrazením možná sem to napsal nepochopitelně ale předpokládám, že češtinu pro GeoGet máš někde v něčem uloženou v nějakým kódování a pak to nějak láduješ do komponent podle zvoleného nastavení .... nejde mi narozum jak by Windows dělalo z Nápovědy --> Nápovedu např. spíš by to dopadlo nějakým paskvil znakem místo e s háčkem ale nejsem si teď úplně jistej... jen přemejšlím nahlas B) nevím jak to děláš... ale koukal sem, že je to uložený všechno v UTF8 (data, texty pro prostředí...) táákže to musíš nějak převádět do komponent....
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#80 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 9:06

O to se stara GetText knihovna... ta vola standardni konmverzni funcke systemu Windows, stejne jako muj jiny kod uvnitr Geogetu. Proto jsem se pta na to nastaveni cestiny v systemu, protoze to to ovlivnuje. (jeste skontroluj, jestli mas cestinu nastavenou na zobrazovani...). Proto sjem se ptal na ty fonty, protoze ackoliv by konverze dopadla dobre, mohlo to narazit na font, ktery neumi cestinu zobrazit. Geoget by mel pouzivat font Arial. Zkus, jestli ti funguje dobre.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama