Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.6.1


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
142 odpovědí na toto téma

#81 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 10:10

Ono to sice probiha celou databazi, ale aktualizuje to jen tam, kde ty informace chybi.
  • 0

#82 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 10:12

Ano, menu Plugin a tam si najdi makro Elevation.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#83 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 11:22

to HaLuMa: Jo takhle to funguje -- díky za objasnění.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#84 p.pirko

p.pirko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 14:49

Ahoj mám jeden začátečnický dotaz když dám "zobrazit na mapě" tak se mi některé keše zobrazují na mapy.cz (GC2KM17) a některé na maps.google.com (GC31Z0T). Proč? A jak mám nastavit, aby se to zobrazovalo přednostně na mapy.cz. Díky za radu
  • 0
P.Pírko

#85 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 14:56

Na mapy.cz se zobrazuji jen ty kese, ktere jsou vedene v Ceske Republice. Ostatni se ukazuji na Googlu. To proto, ze mapy.cz pokryvaji detailne jen nasi republiku a jeji male okoli. A tak potrebuji podle neceho rozhodovat, jestli to na te mape ukazu, nebo ne. Tak to rozhoduji podle prislusnosti k nasemu statu.
  • 0

#86 p.pirko

p.pirko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 15:03

Takže jestli to dobře chápu, tak pokud se mi keš v ČR zobrazuje na Googlu, tak je něco špatně v jejích informacích. Je fakt, že mi to dělá u keší stažených v poslední době přes GPX downloader z Firefoxu - už to vidím, do Geogetu se nestáhl stát. Díky
  • 0
P.Pírko

#87 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 15:25

...patrne proto, ze GPXdownloader, ktery mas nainstalovany, neuklada data spravne. neni nejaka aktualizace? Zpravidla po kazde zmene webu geocaching.com bude potreba aktualizovat si ten doplnek!
  • 0

#88 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 15:44

HaLuMa napsal/a:
Na mapy.cz se zobrazuji jen ty kese, ktere jsou vedene v Ceske Republice. Ostatni se ukazuji na Googlu.

HaLuMo, prosím, toto rozlišení se provádí podle nějakého konkrétního tagu?
Udělal jsem si jinou databázi s ne-GC body a zobrazuje mi to náhledy na Yahoo. A to se mi vůbec nelíbí. Tak si říkám, že bych tam doplnil potřebný tag, aby se mi to zobrazovalo na mapy.cz (všechny body jsou v ČR).
Děkuji za odpověď.
  • 0

#89 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 16:00

Ne tag, kdyz das zmenit bod, tak primo tam u druhu bodu a dalsich veci mas i stat a uzemi. A stat musi byt Ceska Republika.
  • 0

#90 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 17:14

S474N napsal/a:
Ano, menu Plugin a tam si najdi makro Elevation.

Už jsem se na to ptal, ale stále mi makro Elevation nepomáhá. Zhruba 1/3 kešek nemá zadanou výšku v tagu, ale přestože spustím plugin Elevation, tak se mi k nim daná výška nepřiřadí...
Nevíte, čím to může být?
Zkusil jsem tag nastavit na 0, poté jsem opět tento tag vymazal, přesto to nepomohlo...
  • 0

#91 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 17:16

Jsou to kese v CR? Nahod si TeamViewer a podivame se na to spolecne.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#92 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 17:35

Keše to jsou kdekoliv, v ČR i jinde... SRT data mám nahrané v adresáři geogetu, dokonce jsem přehodil celou instalaci do adresáře bez diakritiky, protože to občas zlobilo as tále nic... Jak mám nahodit teamviewer?
  • 0

#93 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 18:38

Tak pardon, postup, že jsem do tagu nejdříve ručně zadal hodnotu a poté jsem tag vymazal, tak se mi po dalším volání skriptu Elevation výšky zapsaly, jen já to pak nezjistil, protože se nejdříve musel znovu seznam načíst (po samotném volání skriptu se mi změny ve výšce tagů nezobrazily, když jsem pak zadal "Zobrazit dle filtru", tak se už ty výšky zobrazily). Takže jen tak pro informaci, kdybyste náhodou narazili na podobné chování :-)
  • 0

#94 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 11:34

Teď koukám na import PQ přes API, ale nevím, jestli to dělá i přes GJ... Import hlásí, že stahuje 1/8 PQ co jsou na serveru, ale na konec stáhne jen 3. To je správně, protože těch 5 bylo již naimportováno... Neměl by tedy GG hlásit něco jako že na serveru je 8 PQ, ale stahuje 1/3...? No a pak ještě nastává chybička, že hlásí u první, že stahuje 1/8 a u druhé 1/8 a až u třetí správně 3/8 PQ. Je to jen kosmetika, ale pořádek musí bejt :-D
  • 0

#95 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 12:32

Ano, cela uloha se tyka stajovanbi PQ, protoze to tak nadepsane. Ale to neznamena, ze vse, co se pod tim pise, opravdu stahuje. Je tam kontrola seznamu, pak se ten seznam prochazi.. a az kdyz to napise "Stahuji: <nazev PQ>", tak to teprve opravdu stahuje. Takze ty pocty se tykaji prochazeni seznamu vsech PQ. Az kdyz se usoudi, ze se ma PQ stahnout, tak se to tam taky napise. A ze ti tam chybi dvojka? Neni to nahodou jen tim, ze to probehlo tak rychle, ze se ti to nestacilo nakreslit? ;) Zobrazovani na tom busydialogy je zamerne udelane tak, aby setrilo systemove prostredky a netravilo vice casu prekreslovanim toho formulare. U rychlych akci to pak muze vest v tom, ze se nektere veci nestaci prekreslit. Treba se zda, ze huhlatko nedojelo az do konce a tak.
  • 0

#96 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 12:42

Asi se můžu zeptat i tady - přestal mi fungovat skript Elevation... U keší zmizel atribut elevation a když celou databázi projedu znova pomocí toho skriptu, tak to sice dělá jako že načítá, ale ve výsledku se u keší nic neobjeví... Máte někdo stejný problém?
  • 0

#97 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 12:52

Opravdu zadna kes nema tento tag? Pokud kliknes pravym mysitkem na kesce, vyberes Upravit tagy, je v seznamu tagu Elevation? POkud ano, tak ho nejaka kes ma a problem bude mozna jinde. Pokud nepouzivas SRTM data, stahuje se informace pro kazdou kes z webu. Webovy server ale omezuje pocet dotazu z jedne IP adresy, takze po urcite dobe se nic neaktualizuje, az dalsi den zase kousek (kdyz ten script spustis). Lepsi je pro kese CR pouzit SRTM, take je to vyrazne rychlejsi a udela to vsechny kese naraz. EDIT: tedy SRTM je lepsi i pro zahranicni kese, ale data si musis stahnout a pripravit ze serveru pro tato data, geogeti server nabizi jen CR.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#98 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 12:59

SRTM si muzes libovolne dle potreby stahnout zde:
http://dds.cr.usgs.g...rsion2_1/SRTM3/
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#99 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 13:01

Opravdu ho žádná nemá, v seznamu taky není. Chtěl jsem si zobrazit sloupec s tagem elevation, jak jsem byl zvyklý, ale není tam. SRTM jsem nepoužíval, šlo mi o stažení cca 1300 keší, zatím to šlo bez toho. Nicméně, už SRTM stahuju z webu GeoGetu. Zkusím co to udělá, díky!
  • 0

#100 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 13:09

Hedgehog_Family: to same co vyse, bud tu muzeme hodiny badat nebo se na to muzeme podivat rovnou pres TV. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama