Přejít na obsah


Fotka

Rastrová mapa celé ČR

garmin firmware

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
496 odpovědí na toto téma

#341 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2013 - 10:12

No paráda. Práve som tento víkend prvý krát na turistike poriadne otestoval 3.10 a bol som celkom nemilo prekvapený. Posledné zážitky: - dorazili sme do Liptovského Jána so zapnutým GPS+GLONASS, navigácia bez problémov - poloha OK, GPS vypnuté kým sme sa vybalili asi na hodinku - po opätovnom zapnutí a chytení signálu nás zrazu umiestnil 17km juhovýchodne od našej polohy, ako som kráčal, tak každých pár sekúnd sa blížil o pár stoviek metrov bližšie ku našej pozícii, keďže sa to hýbalo pomaly, tak som radšej prepol na GPS only (vypol GLONASS) - po chytení signálu už bola pozícia OK ale výšková súradnica celý deň asi o 100m mimo - na ďalší deň som ho používal iba s GPS, výšku meral stále zle, aj po 2 kalibráciách sa vždy rozladil - total ascent (nastúpané metre) ukazoval po prechode zo 700 do 1500m okolo 400m - pritom toto už bolo v ktorejsi verzii opravené - až na tretí deň sa už choval normálne a výšku meral presne Celkovo samé milé zážitky. Asi môžem rovno skúsiť 3.20. Horšie to snáď nemôže byť. :)
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#342 radek-pol

radek-pol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2013 - 10:12

No popravdě možná něco ten nový firmware umí a já se plácám jen se špatným nastavením stroje už z minulosti s původními verzemi. Takže ten kdo má dobře nastavený stroj a zkusí jak se nový firmware chová tak řekne zda jde o zlepšení nebo ne. Já jsem uživatel typu ,,pokus - omyl" a dělat update můžu dál, když stejně chyby jsou jinde . Ale downgrade dneska zkusím
  • 0

#343 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 21 August 2013 - 11:19

Tak jsem updatoval taky. Zatím jsem s tím venku a nebyl. Mám jeden dotaz: Jak byste si vysvětlili toto ? Fixed possible issue when missing a turn while using the Active Route application Jsem zvědavý jestli neopravili zamrzání při sjetí z vypočítané trasy na stránce aktivní trasa (zobrazení křižovatka po křižovatce) Až budu mít nějaké postřehy z terénu, určitě se podělím :)
  • 0

#344 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1061 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2013 - 13:51

co je ten VIRB? ten odkaz nemůžu otevřít, furt to háže chybu
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#345 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2013 - 14:26

http://garmin.blogs....ml#.UhS_7j808xp
  • 0

#346 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2013 - 18:09

tak co majitele oregona, uz prestal blbnout kompas? pisou, ze to opravili...
  • 0

#347 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1061 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2013 - 18:56

dík .. nevypadá špatně, taková konkurence GoPro a pokud si udrží i US ceny tak to může být velmi zajímavé B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#348 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2013 - 19:21

Ted jsem flashnul a jdu zkusit dat na plaz jednu kesku :) Edit: tak to vypadá ze problém s lom pasem vyřešili :) Jen me štve při nastavení cestiny a uložení bodu to ruční přepínání z S na N. A z J na E To nějak nedosáhli...
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#349 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2013 - 20:06

Nedostanu se k PC tak jsem zatim neugradoval. Zajimalo by me, co to znamena Added support fort VIRB remote ?
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#350 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2013 - 20:13

DreamR napsal/a:
Nedostanu se k PC tak jsem zatim neugradoval. Zajimalo by me, co to znamena Added support fort VIRB remote ?

To zaujímalo aj mňa, a potom som narazil na jednom foto serveri na správu o tom, že Garmin spúšťa konkurenciu pre "akčné" kamery GoPro Hero - kamerky VIRB. Predpokladám, že GPS s nimi dokáže nejako spolupracovať, prípadne ich ovládať cez ANT+ protokol, ale viac som po tom nepátral.
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#351 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 21 August 2013 - 21:49

Kdo čte pozorně změny ve FW tak zjistí toto : http://www8.garmin.c...ils.jsp?id=5553 :)
  • 0

#352 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2013 - 22:02

Nepochopil jsem, co tim chces rict?
  • 0

#353 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2013 - 22:11

To určitě vychytají taky, ale jak se říká, tohle už nemá na funkci vliv... ani na funkci rostlináře :-) Ten kompas byl větší průser...
  • 0

#354 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 21 August 2013 - 22:17

Odkaz Trail Tech vede na stránky s tou garminí kamerkou. Jinak FW 3.20 zatím v pohodě, rychlost se zdá OK. V autě jsem to zatím nezkoušel. Opravili to zamrzání v režimu křižovatka po křižovatce, kdy po novu při sjetí z trasy přepočítá a zobrazí mapu. Na náhledy křižovatek se musí přepnout růčo.
  • 0

#355 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2013 - 22:29

Jestli je rychlost stejna jako u 3.10, tak to rozhodne OK neni!
  • 0

#356 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2013 - 22:29

Asi by to chtělo reportovat tady o tom nic nepíšou http://garminoregon6...n Issues#x-Bugs Je jasny ze kompas je hlavní. Navíc při přepnutí do eng to funguje ok. Zítra ještě zkusím jestli v češtině uz funguje filtr kesi.
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#357 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2013 - 22:57

Skleba napsal/a:
Jen me štve při nastavení cestiny a uložení bodu to ruční přepínání z S na N. A z J na E

Já si to vyřešil sám - v souboru Czech.gtt v adresáři text jsem si všechny SZ přepsal zpět na NW, V na E atd. Je to malinko opruz, ale od té doby jsem v klidu.
  • 0

#358 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 22 August 2013 - 8:01

Netorack: to je vlastne reseni :) Muzes se podelit o ten gtt? Jsem ted na dovolene a nechce se mi to editovat v netbooku.
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#359 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 22 August 2013 - 8:39

Mne prekresľovanie mapy (SK TOPO 3) pri FW 3.10 trvalo subjektívne veľmi pomaly - podobne ako pri nešťastných verziách 2.87, 2.90 a 3.00. Štart GPS bol ale celkom OK. Skúsim to orientačne zmerať "mojou metodikou" t.j. aby som to vedel porovnať so starším meraním.
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#360 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 22 August 2013 - 8:54

Tak napriklad verze 3.00 byla pomala uplne cela, bylo znatelne zpomaleni trebas i pri pohybu kurzoru v menu. Tohle mi u 3.10 prislo,z e se zlepsilo. Nicmene i tak byl start asi o polovinu pomalejsi nez u 2.80, a prace s mapou dobre dvakrat pomalejsi. (pri pouziti POI bodu... bez nich to bylo o neco rychlejsi, nicmene i tak porad pomalejsi nez 2.80 s plnou nalozi POI!) verzi 3.20 jsem opravdu nezkousel, uz mne fakt nebavi si porad nastavovat zresetovanou GPSku po downgrade. Nicmene z toho, na co si tu radek-pol stezoval, usuzuji, ze se ta rychlost porad nezlepsila. Me totiz pri navigaci mapa stiha, at jsem na zoomu 300m nebo 50m.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin, firmware

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama