Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 5 Hlasů

Silvestrovský/novoroční a:Drake

android

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
532 odpovědí na toto téma

#441 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 13:33

Ludku, planujes do adrake pridat podporu ukladani dat na kartu v Kitkatu? (mam na mysli, ze by si instalator na karte vyrobil chlivecek, takze by v nem slo zapisovat a dala se tam tim padem umistit databaze) Dik.


  • 0

#442 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 14:00

Zatím se neměl čas se tím vůbec zabývat, snažím se modernizovat celé UI a mám na to čas jen pár hodin za týden po nocích. Sám mám k dispozici jen ICS (4.0) a emulátor není to pravé ořechová.

 

K mapám - URL zjišťuju normálně na maps.google.com pohledem do zdrojáku stránky, přesněji, abych se zbytečně netrápil, mám ve Firefoxu rozšíření WebDeveloper, které má šikovnou funkci zobrazení informací o obrázcích, kde je mimo jiné i jejich URL.

Pokud to je pro někoho moc složité, stačí prostě zvýšit číslo verze a zkusit, jestli to funguje ;)


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#443 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 20:35

Máš hrubý odhad (řekněme na kvartály :) ), kdy by mohla být nějaká beta verze nového aDrake na světě?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#444 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2014 - 20:28

Už někdo zkusil nechat provést upgrade Androida na v5,0 ? aDrake pak bez problémů ?


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#445 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2014 - 15:00

Dobrý den, nefungují mi v Adrakeu vektorové mapy stažené s Locus obchodu - ta nejnovější s databází bodů. Zobrazí se keše na bílém podkladu. Přitom mám pocit, že dříve normálně fungovaly... Používám v Adraku mapy z adresáře Locus\mapsVector. Přiznávám ale, že už si sám nepamatuji, které jsem stáhl z Locus Storu a které přímo z mapsforge...

Je nějaký rozdíl (z programátorského hlediska) mezi mapami staženými s mapsforge nebo z Locus obchodu? Funguje Vám to?

Díky.


  • 0

#446 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2014 - 23:27

Předpokládám že jde o mapy Česka a okolí - proč je taháš z z Mapsforge nebo odjinud a ne od paws ? Má to nějaký racionální důvod ?

Tvůj problém může také být nevhodným mapovým tématem, ten pro Locus není pro sDrake vhodný (ale aDrake by se na něj měl viditelně vztekat).


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 16 prosinec 2014 - 23:29

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#447 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2014 - 23:52

Předpokládám že jde o mapy Česka a okolí - proč je taháš z z Mapsforge nebo odjinud a ne od paws ? Má to nějaký racionální důvod ?

Tvůj problém může také být nevhodným mapovým tématem, ten pro Locus není pro sDrake vhodný (ale aDrake by se na něj měl viditelně vztekat).

Jde o libovolné mapy. Používám Locus a Adrake. Mapy tahám přes Locus Store nebo přes odkaz na download.mapsforge.org - to je přímo položka v Adrakeu. Téma nemám nastaveno, takže by neměl být žádný konflikt. Mapy z Mapsforge mi fungují, mapa z Locus Storu nefunguje.
 Na 99% jsem si jist, že to dřív fungovalo.

Otázka zní: dělá to ještě někomu? Je to způsobeno nějakým novým kódováním map nebo co? Dá se s tím něco dělat (kromě stažení si mapy, která funguje)?


  • 0

#448 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 6:31

Samotna mapa nestačí, musíš k ni mít i zobrazovací téma.
  • 0

#449 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 7:51

Samotná mapa stačí. Knihovna mapsforge má výchozí téma v sobě, soubor s tématem je potřeba jen pokud chceš mapu vykreslovat jinak.

Mapy v a:Drake se neměnily poměrně dlouho, ale pokud vím, Locus má knihovnu upravenou po svém, takže je možné, že tam je nějaká nekompatibilita. Locus nepoužívám, tak k tomu víc neřeknu.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#450 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 7:57

Samotna mapa nestačí, musíš k ni mít i zobrazovací téma.

Mám mapu staženou přes odkaz v Adrakeu z download.mapsforrge. Dejme tomu "denmark.map"  Mám ji nastavenou bez jakéhokoliv zobrazovacího tématu - pole pro téma je prázdné. Mapa se v pohodě zobrazí (patrně s nějakým "defaultním" tématem).

Stáhnu z Locus store mapu "czech_republic.osm.map". Přidám ji přes nastavení Adrakeu stejně jako to Dánsko. Nefunguje.

Není problém si z Mapsforge stáhnout Česko, které funguje, ale zajímá mě, zda je tu někdo, kdo má podobný problém, případně, jestli jde řešit. Případně vysvětlit, v čem je chyba/nekompatibilita...

 

EDIT: OK, mezitím odpověděl autor - asi je potřeba ptát se autorů mapy (Locusu)...


Tento příspěvek byl upraven od mike_btk: 17 prosinec 2014 - 7:58

  • 0

#451 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 8:00

Mapy Česka z mapsforge prakticky nikdo nepoužívá - máme paws. Proč dělat zbytečné experimenty s mapama o kterých vím že jsou horší ? A LocusStore ? Nejsou to náhodou ty mapy, které byly aktualizovány naposledy v roce 2012 ?


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 17 prosinec 2014 - 8:02

  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#452 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 11:36

Mohu se zeptat co je paws a jaký je mezi těmi mapami rozdíl (mapsforge x paws)? Používám prostě dva programy a v nich doporučenou cestu k mapám... Nic lepšího zatím neznám...


  • 0

#453 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 11:52

Mohu se zeptat co je paws a jaký je mezi těmi mapami rozdíl (mapsforge x paws)? Používám prostě dva programy a v nich doporučenou cestu k mapám... Nic lepšího zatím neznám...

 

http://lmgtfy.com/?q=mapy+paws

 

http://www.geocachin...pa-pro-android/


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#454 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 13:03

Samotná mapa stačí. Knihovna mapsforge má výchozí téma v sobě, soubor s tématem je potřeba jen pokud chceš mapu vykreslovat jinak.

 

No to prave nestaci. Vzdy k tomu musis mit tema. Ze se trefis do vychoziho zabudovaneho tematu preci neznamena, ze tema nepotrebujes. A protoze Locus s vlastnimi tematy hodne pracuje, vubec mne neprekvapuje, ze se pres to vychozi tema nic neukaze. To jsem mel na mysli!


  • 0

#455 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 13:22

Mohu se zeptat co je paws a jaký je mezi těmi mapami rozdíl (mapsforge x paws)? Používám prostě dva programy a v nich doporučenou cestu k mapám... Nic lepšího zatím neznám...


Ne "co" ale "kdo" ... :-)

Máme tady GeoWiki, předpokládám že vše se nejdříve hledá tam. Nápověda: hledej "mapy" nebo "mapy android" :-)
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#456 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 13:52

No to prave nestaci. Vzdy k tomu musis mit tema. Ze se trefis do vychoziho zabudovaneho tematu preci neznamena, ze tema nepotrebujes. A protoze Locus s vlastnimi tematy hodne pracuje, vubec mne neprekvapuje, ze se pres to vychozi tema nic neukaze. To jsem mel na mysli!

Pokud to bereš v obecné rovině, pak ano, téma potřebuješ. Já měl za to, že se bavíme o externím souboru s tématem, ten nepotřebuješ.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#457 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 14:00

No prave, a pokud se ti neco neukaze, nebo se ti dokonce neukaze vubec nic, je pravdepodobne problem s nekomatibilnim tematem, ne?


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 17 prosinec 2014 - 14:00

  • 0

#458 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 15:17

Pokud to bereš v obecné rovině, pak ano, téma potřebuješ. Já měl za to, že se bavíme o externím souboru s tématem, ten nepotřebuješ.

Nojo, a ty v interním tématu podporuješ úplně všechno ? Takhle vím, že když mi zavazejí cyklostezky, tak si je v tématu zablokuju. Když jsou některá písmenka malá - tak jim lze přidat. Uznávám, že by bylo fajn kdybys měl interní tém kde by se dalo naklikat které informace a jak velké mne zajímají (prý Locus něco na ten způsob má).
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#459 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2014 - 21:57

Interní téma je součást knihovny a já do něj nijak nezasahuju a nemám to ani v plánu. Zdaleka všechno nepodporuje, Z toho nejzajímavějšího v něm nejsou vrstevnice, turistické trasy ani cyklostezky,


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#460 Irwing_W

Irwing_W

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2014 - 22:26

Ahoj,

nevím, jestli jenom neumím hledat ( v tom případě prosím o návod), ale lze docílit toho, aby se v mapě zároveň kromě kešek zobrazovaly i určité waypointy ostatních kešek a zároveň všechny waypointy aktivní kešky? Chtěl bych docílit stavu, že na mapě budu mít všechny nenalezené kešky, všechny finálky (nenalezené) a všechny waypointy vybrané kešky. Díky za odpověď. 


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama