Přejít na obsah


Fotka

Jakou si mám vybrat GPS

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
732 odpovědí na toto téma

#201 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 18:52

Cz manual neni hotovej....
http://www.locusmap..../manual?lang=CS

takze se klidne ptej ;-)
  • 0

#202 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 18:54

Ale dost veci tam uz je ;) Pripadne se to tu uz stejne resilo...
  • 0

#203 Citrónek-83297

Citrónek-83297

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 19:06

Tak ony asi ty vektorové mapy stačí, ne? :) No, já bych si je asi musel stáhnout. Do mobilu se dají jak? Promiň, jestli to je nějaká blbá otázka, ale nikdy jsem to nedělal:D.
  • 0

#204 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 19:31

Další blbá rada, už jsem ji začátečníkům dával několikrát. Zkus to bez navigace. Až si ji pak pořídíš, zjistíš že bez ní je to často i zábavnější. A dá se tak hledat skoro všechno, jen to chce důkladnou přípravu. Já jich tak našel 300 a ještě dnes často Oregona ani nezapínám.
  • 0

#205 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 19:45

App na mobilu bude fain, ale - pokud nejseš drsoň jako mpik (to se pak dělá tak, že si doma při přípravě pořádně prohlídneš google mapy...) - stačí ti GPS v mobilu, většinou už tam nějaká šipka je, papírová mapa a vytištěný listingy. Šipku používám i v Oregonu, ona se překresluje rychleji než mapa. Pak už postupně budeš vědět, co a jak a budeš si to doplňovat. Hlavně v tom nehledat vědu.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#206 Citrónek-83297

Citrónek-83297

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 19:53

Citecka napsal/a:
App na mobilu bude fain, ale - pokud nejseš drsoň jako mpik (to se pak dělá tak, že si doma při přípravě pořádně prohlídneš google mapy...) - stačí ti GPS v mobilu, většinou už tam nějaká šipka je, papírová mapa a vytištěný listingy. Šipku používám i v Oregonu, ona se překresluje rychleji než mapa.

Pak už postupně budeš vědět, co a jak a budeš si to doplňovat. Hlavně v tom nehledat vědu.


Jojo, rozhodně nechci chodit s mapou v mobilu, asi by mi stačil i kompas:), ale stáhl jsem Lokus a vypadá v pohodě, tak zejtra bych snad mohl i ozkoušet v terénu.

Děkuji všem!
  • 0

#207 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 20:56

mpik napsal/a:
Další blbá rada, už jsem ji začátečníkům dával několikrát. Zkus to bez navigace. Až si ji pak pořídíš, zjistíš že bez ní je to často i zábavnější. A dá se tak hledat skoro všechno, jen to chce důkladnou přípravu. Já jich tak našel 300 a ještě dnes často Oregona ani nezapínám.

Jo, jo, jen ty multiny jsou nadlouho. Ježuch přines Garmina, ale po prvních pokusech zatim slouží spíš jen jako lepší blok, zvyk je zvyk. zdeziz
  • 0

#208 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2013 - 7:49

Šipku nepoužívám, jen to maličkou v jednom datovém poli u mapy. Spíš chci vědět, kudy na místo, než jakým směrem. Hlavně když je to dále, to někdy cesta za šipkou nebývá nejlepší. A multiny se bez navigace buď dělají nadvakrát (jednou stage, podruhé finálka), nebo ještě na víckrát. Cyklostezku, kde byly fyzické stage, jsem dělal stylem jedna cesta, jedna stage. Nevadilo mi to, jezdil jsem tam stejně dost často. A stejně - pokud se chystáš do neznámého prostředí a nemáš tam moc času, tak se na delší multiny stejně vykašleš, to nestíháš. Takže při cestách do Prahy (Brna, Prčic ... dosaď si i jiná místa) půjdeš stejně jen po tradičkách.
  • 0

#209 smudla76

smudla76

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 8:57

Vlastním Garmin Legenda Etrex - je to nemapová GPS a o to zábavnější :). Je to takové to poctivé železo - něco jako motor boxer od BMW, žádný zbytečnosti navíc, na svůj houbařský plácek dorazíš vždy, z lesa k autu tě dovede stejně rychle jako ostaní GPS, v citlivosti rozdíl oproti novým GPS moc neregistruju - spíš mi to připadá stejné. Používám ho hlavně v lese , na schozy, houby, když vlétě chodím na brusle mám ho na krku - zaznamená mi vše potřebné, ujetá vzdálenost , max rychlost, průměry a pod. Strkám do něj NiMH 2700 od GP - nabíjecí akumulátory - LEgend vydrží v kuse zapnutý s GPS 48 hodin ! Kolega má SAmsung galaxy a to aby za sebou tahal elektrocentrálu ,protože za hodinu se zapnutým GPS je bez baterie. NA celodenní výlety si myslím ideální. Mám ho pár let a rozhodně ho nemíním prodat. :-). Pokud bys ho někde sehnal v dobrém stavu - já bych ti ho doporučil . Ukazuje i aktuální teplotu, což mnoho uživatelů ani neví. Zobrazení servisního menu s teplotou a verzí - podrž joystick nahoru a drž on/off. Pokud tam budes mit starsi software jak 3.90 tak si ho stahni zde - http://www8.garmin.c...tails.jsp?id=26 a přehraj. Jak se liší jednotlivé softwary se dočteš . Zrejme tam budes mit 3.70. verzi 3.90 - je to update WAAS a GEOID model. Na Amerických forech se toho dočteš spoustu - s legendem se dají dělat věci. :-) - http://www.scribd.co...-Startup-Screen Přečti si tento článek - http://www.jrr.cz/36NM/prijimace.htm PS: Zaplat panbu za rozhrani RS232 :-) . Pamatujete ty staré karty od Skylinku ? Kterým skončila podpora? Dal se tam krásně flashnout bios a koukali jste na vše zadarmo :-).
  • 0

#210 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 11:37

smudla76 napsal/a:
Vlastním Garmin Legenda Etrex - je to nemapová GPS a o to zábavnější :). Je to takové to poctivé železo - něco jako motor boxer od BMW, žádný zbytečnosti navíc, na svůj houbařský plácek dorazíš vždy, z lesa k autu tě dovede stejně rychle jako ostaní GPS, v citlivosti rozdíl oproti novým GPS moc neregistruju - spíš mi to připadá stejné. Používám ho hlavně v lese , na schozy, houby, když vlétě chodím na brusle mám ho na krku - zaznamená mi vše potřebné, ujetá vzdálenost , max rychlost, průměry a pod.

etrex Legend je normálně mapový, jen ten starý (bez označení Cx, HCx atd.) má pouze černobílý displej a jiné nedostatky.

Co se týče citlivosti, tak mé pozorování i pozorování mnoha dalších vypovídají o velice zásadním rozdílu! Právě nízká citlivost a pak ještě ne příliš valné mechanické provedení (skoro u všech kouskú se po čase odlepí postranní guma a uvolní kontakt mezi základní deskou a panelem s displejem a pětipolohovým tlačítkem - ani jedno pak pořádně nefunguje) je hlavní nevýhodou tohoto modelu.
Dnes se samozřejmě stále více přidává i malá paměť bez možnosti rozšíření, pomalý procesor (nové mapy do přístroje nenahraješ a ani tak bys s nimi nebyl schopný pořádně pracovat) a černobílý displej.
Na začátek to samozřejmě stačí, takže pokud si chceš vyzkoušet geocaching a nechce se ti moc utrácet, tak starý Legend z druhé ruky není špatná volba. Je ale otázka, jestli by na vyzkoušení opravdu nestačil i ten mobil s GPS (klidně i "hloupý", co má jenom javu).
Ještě jen poznámka k teplotě... tu možnost mají v servisním menu skoro všechny Garminy a je to údaj celkem použitelný, ale není v servisním menu náhodou. Měří teplotu oscilátoru kvůli teplotní kompenzaci, tzn. nemusí stoprocentně odpovídat realitě vně přístroje. Plus/minus to ale sedí.
48 hodin na 2700mAh GP akumulátory jsem s Legendem taky nikdy nedal.
Kouzla s firmwarem se dají provádět i s novými modely bez RS232 a možná dokonce jednodušeji (viz třeba BirdsEye). Co se bez RS232 jednoduše nedá, je přímý výstup NMEA dat a vstup DGPS korekcí přes RTCM protokol. Většina nových Garminů RS232 ale pravděpodobně má, jen je potřeba speciální předražený kablík, který přepne konektor a převede napěťové úrovně (nemám teď na mysli normální USB-RS232 převodník). :(

Ještě mě tak napadá, smudlo, nemáš na mysli spíše etrex H? Ten už je samozřejmě o trochu něčem jiném (hlavně co se té citlivosti týče a je skutečně nemapový).
  • 0

#211 smudla76

smudla76

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 15:10

mám starého legenda bez označení , mapy topo 50 , ja mu rikam nemapový protože mě táhne vodou, zahradama, plot,neplot :D. Souřadnice s nim určím vždy a vždy na stejné místo taky dorayím. Víc nepotřebuju. Samozřejmě,kdo preferuje komfort , zakoupí si přístroj jiný. Já to na kešky nepoužívám, chodil jsem dříve i bez GPS. Za celkem 6 let jsem našel asi dvě ty vaše krabičky - když byly po cestě.:D - V jedný bylo halda nějakejch hraček z kindervajíčka a ve druhý jen notýsek. Jak říkám GPS má rozmanitá použití - na lodce na ryby, v lese, na geocaching , sport, měření pozemků, výšky nadmořské ajn. Pro mé účely úplně dostačující legend etrex. Pokud jedu auten ci na moto pouziju sveho tomtoma. Obcas sednu na kolo tak etrexe. Pesky pouze etrex. Dočetl jsem se na jednom foru zahraničním, že jde vyměnit gps chip SIRF 2 za SIRF 3 prave v legendu. Já mám SIRF 2 -ale kdyby majitel stareho legenda si chtěl někdy udělat upgrade - stojí asi 1000 Kč - http://mb-shop.cz/gp...yrobek-S-324061) :)
  • 0

#212 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 15:56

smudla76 napsal/a:
mám starého legenda bez označení , mapy topo 50 , ja mu rikam nemapový protože mě táhne vodou, zahradama, plot,neplot :D.

Aha, tak to jo.:D
Jinak s tím upgradem je to čirá utopie, to fakt jednoduše nejde a už vůbec ne na běžné uživatelské úrovni. Jediná možnost, jak mít Legenda s citlivým chipsetem je pořídit si nějakého s označením "H".
  • 0

#213 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 16:55

alkes napsal/a:

smudla76 napsal/a:
mám starého legenda bez označení , mapy topo 50 , ja mu rikam nemapový protože mě táhne vodou, zahradama, plot,neplot :D.

Aha, tak to jo.:D
Jinak s tím upgradem je to čirá utopie, to fakt jednoduše nejde a už vůbec ne na běžné uživatelské úrovni. Jediná možnost, jak mít Legenda s citlivým chipsetem je pořídit si nějakého s označením "H".


Já s podobným typem začínal a myslím, že je pro začátečníka dobrý, jen ne za 1000 Kč, ale zadarmo nebo částku symbolickou.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#214 Pokladatsch

Pokladatsch

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 21:47

Dobry den, V současné době mam nalezeno asi 120 kesek, a pred tim jsem uz dlouho chodival hledat se známými. Do ted jsem používal Androidi mobil a c:geo nebo oficialni aplikaci Geocaching. Ale v poslední době mi to přestává stačit a čím dal vic mi vadi slabá výdrž baterie a další veci. Proto jsem se rozhodl pro zásadní životní krok a to pro koupi dospělé GPSky, se kterou se bude kacerit jedna radost. Tady se dostáváme k me otazce. Jakou GPS zvolit? Cenový limit jsem si stanovil tak na 5000, ale pokud by bylo neco výrazne lepšího treba o par korun dražší tak nevadi. V technických parametrech se moc nevyznám, tak mi prosim poraďte co zvolit. Pravděpodobně nejaky Garmin, ale etrex, oregon nebo dakota? Moc moudrý z toho nejsem. Připadne bych klidne koupil i neco použitého, ale to us mame zase mnohem větší vyber i ze starších modelu. Jeste jedna otázka je výhodné si připlatit za tu Lifetime doživotní aktualizaci? Děkuji za odpovědi.
  • 0

#215 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 21:52

za tu cenu toho moc nebude, parametry viz http://wiki.geocaching.cz/wiki/Garmin
  • 0

#216 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 22:17

a co si přidat 400, případně 500 kč?
http://www.eva.cz/zb...-oregon-450-ex/
http://www.gpsanavig...gon-450-ex.html
v tom druhém shopu píší skladem, snad nekecaj
  • 0

#217 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 22:20

neřeš cenu jdi do Oregona ( máš-li dobré oči) je velký rozdíl v cenách podle vybavenosti navigace.
  • 0

#218 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 23:09

Lifetime u turistické bych neřešil. Tam tě nezajímají nové úseky dálnic a objížďky. Zajímají tě změny turistických tras, ale ty taky často nejsou přesně, viz sousední vlákno. A do zahraničí budeš stejně asi používat free mapy typu openstreet newbo wanderundreitkarte. Myslím, že po dobu životnosti navigace vystačíš s koupenými. Starší... takový Oregon 300 neumí dlouhé listingy a update firmwaru (aby to uměl) už asi nikdy nebude. Takže Oregona bych bral radši od verze 450 (kterou mám). Ale záleží na ceně, za výraznou slevu by stál taky. O550 má navíc foťák. Já bych ho nechtěl (fotit něčím 3mega, co tahám po kapsách bez obalu) ale je to věc názoru. Za těch cca 1500Kč navíc podle mě nestojí.
  • 0

#219 tulen

tulen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2013 - 23:22

Orgazmus 450 is the best. Staré GPS sa neoplatia, pretože komplexnosť máp momentálne prekročila schopnosti hardwaru. Dakota nemá Wherigo, navyše malý displej, to by som tiež nebral.
  • 0

#220 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 9:21

Doporučila bych si vyzkoušet přes kačery z okolí, co by ti mohlo vyhovovat podle toho jaké plánuješ využití. Co vidím v terénu nebo po eventech, tak opravdu převládají Oregony 450 - na wherigo jsou prima ( na některých telefonech prý bývá problém s padáním hry ) a jinak jak psal mpik. Sama ho mám necelý rok a jsem spokojená.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama