Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vyplatí se prémiové členství (2014)

groundspeak premium

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
277 odpovědí na toto téma

#101 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 10:03

Jj, bohužel spousta čecháčků má ale pocit, že jsou středobodem vesmíru... :(

Tak já myslím, že Češi jsou v geocachingu docela dost význační hráči, aby se s naším názorem mohlo počítat. Je nás ale samozřejmě málo. Leda se domluvit na nějaké společné akci s Němci, to by možná zeměmluv probralo.


  • 1

#102 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 10:11

Tak já myslím, že Češi jsou v geocachingu docela dost význační hráči, aby se s naším názorem mohlo počítat....

Pořád mám pocit, že je to v celosvětovém měřítku, jako když plivneš do rybníka... To platí i o korunách přepočítamých na eura. ;)

 

Ale zpátky k tématu: Když si na jednu stranu vah dám výhody a fičury, které můžu díky PM využívat a na druhou stranu dám to, co mě na stránkách GC.com a na přístupu GS štve, pořád mi vychází, že se mi PM vyplácí... Takže ano - příští měsíc si PMko obnovím na další rok... :D


  • 3

#103 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 10:17

Tak já myslím, že Češi jsou v geocachingu docela dost význační hráči, aby se s naším názorem mohlo počítat. Je nás ale samozřejmě málo. Leda se domluvit na nějaké společné akci s Němci, to by možná zeměmluv probralo.

 

Jen když si vezmu kolikrát si někdo stěžoval až do USA a taky ta aféra s mazáním listingů a ukradenou RW identitou ...

 

Fakt jsme v GC významní, to se musí nechat.


  • 4

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#104 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 10:22

Možná je to tím, že my tady u nás v, té naší zaprděné zemičce (ať je tu hráčská základna jakkoliv rozsáhlá) máme pocit, že GS je tu jen a jen pro nás... Když si představím tu palbu požadavků. která se nejspíš na GS snáší z celého světa... Každého samozřejmě pálí něco jiného, každý má jiné představy o tom, co se má předělat a vylepšit... Prostě nejde vyhovět všem - tím spíš ne v celosvětovém měřítku... ;)

A názory typu "já vám posílám sedm stovek ročně, tak se ze mě pos**e a koukejte makat, jak já písknu!" jsou spíš úsměvné... (Ano - vím, že je to sedm stováků x počet PM v ČR a to je samozřejmě "obrovská"suma :D  )

 

Problém je v tom, že pro ně je zaprděná zemička všechno mimo USA.

Co se týče oněch sedmi stováků, které tady spousta mudrců zmiňuje, tak vezmeme li to v porovnání, našich a jejich reálných měsíčních příjmů, tak jejich 30 doláčů, je v porovnání s našimi příjmy asi tak jako pro nás 100kč. A ano, tato suma, tedy 100,kč by tak nějak odpovídala tomu co GS nabízí v rámci PM.


  • 4

Jsem to stále já.


#105 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 10:55

Kdyby GS rozšiřoval nabídku a kvalitu služeb pro PM hráče, určitě by jim plátců přibylo. Jednoduchá logika.


  • 4

#106 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 10:56

Tak já myslím, že Češi jsou v geocachingu docela dost význační hráči, aby se s naším názorem mohlo počítat. Je nás ale samozřejmě málo. Leda se domluvit na nějaké společné akci s Němci, to by možná zeměmluv probralo.

 

Němci asi budou mít něco jako je u nás ČAGeo ne? Jinak by asi těžko dostali gigaevent. Třeba by se to dalo spojit a některé návrhy podat hromadně.


  • 0

#107 Frenkonix

Frenkonix

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 12:16

Jejda to sis teda dal, než jsi přečetl všech 120 listingů :-) No ony jsou někdy zbytečné.
Narazil jsem na Slovensku na listing: Keška je vedla slivkového sadu.
To potom jde rychle. Ty jsou přečteny hned.

A kdo říká, že jsem četl všechny listingy? Zvláště s mojí znalosti němčiny :)

Prostě jsem vygeneroval PQ pro celé Lichtenštejnsko. Když byl rozchod tak jsem pustil GPS, podíval se co je poblíž a to si odlovil. Doma při logování jsem si hodil listing do google translatoru, ať mám základní představu čemu je keš věnovana. To jsem udělal pro těch 6 keší a PQ zase smazal z GPS.

U nás si čtu listingy keší, které ani nelovím, ale pro zahraničí je to ztráta času se pokoušet číst něco navíc.


  • 0

#108 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 13:08

Tak to se někdy podívej na listingy amerických keší! Chci vás sem přivést, protože sem chodím venčit psa a líbí se mi tu. Pozor na mudly. :-)


  • 2

#109 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 13:17

Když tak čtu názory některých, tak mi připadá, že prostě většina si tu myslí to, že když to GS sponzoruje pro BM hráče, musíme držet hubu a krok... To, že jim platíme za jejich služby, nic není, to že využívají naše kešky, které zakládáme, to nic není.

Holt jsme malá zem, která musí skákat, jak ostatní pískají... Hlavně, když si to myslí velká mlčící většina...

 

Mizerná komunikace = musíš volat až do USA a nemluví tam česky ?

 

Mizerná komunikace = zrušení fóra, kde se dávaly návrhy na zlepšení, to, že když si na fóru spousta lidí stěžuje - ANGLICKY! řeknou "nás to nezajímá" trhněte si nohou, stále se vyskytují chyby na mapě (rozklikávání keší) které nejsou schopni opravit...

 

To, že nemůžu komunikovat v češtině, když je to celosvětová hra, to chápu, ale když už odmítají i anglicky psané připomínky, tak to už je potom mizerná komunikace. A u spousty těchto připomínek NEJSME JEDINÍ kdo se ozývá (od nás z ČR), takže to není jen čecháčkovství...

 

 

 

 

Samozřejmě, mám možnost - platit, či neplatit, hrát nebo nehrát... Protože však nechci s GC skončit a nestíhal bych si před výlety stahovat kešky po jedné, nezbývá mi než platit...

Bohužel podle názoru většiny to znamená, že mám držet hubu... Když si myslím, že by něco mělo být jinak, měl bych asi raději mlčet, protože se u nás nesluší nic říkat, protože to je špatné vyčnívat se svým názorem z davu... 

Ale co, raději sem do tohoto tématu nechodit... Trochu se mi zvedá žaludek z těch přicmrdovačů, co říkají, jak je GS skvělý, jak poplácávají přátele z USA po zádech s americkým úsměvem, jak vše dělají skvěle a jak si za svůj první nápad zaslouží sypat a sypat peníze a bezmezně obdivovat to, jak tuhle hru vedou, i když by mohla být daleko lepší a zajímavější, kdyby nebyla řízena jen s vidinou zisku, kdyby se dívali i na to, co může lidi bavit jinde než v USA.


  • 1

#110 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 15:26

Když tak čtu názory některých, tak mi připadá, že prostě většina si tu myslí to, že když to GS sponzoruje pro BM hráče, musíme držet hubu a krok... To, že jim platíme za jejich služby, nic není, to že využívají naše kešky, které zakládáme, to nic není.

Holt jsme malá zem, která musí skákat, jak ostatní pískají... Hlavně, když si to myslí velká mlčící většina...

 

 

Mizerná komunikace = zrušení fóra, kde se dávaly návrhy na zlepšení, to, že když si na fóru spousta lidí stěžuje - ANGLICKY! řeknou "nás to nezajímá" trhněte si nohou, stále se vyskytují chyby na mapě (rozklikávání keší) které nejsou schopni opravit...

 

To, že nemůžu komunikovat v češtině, když je to celosvětová hra, to chápu, ale když už odmítají i anglicky psané připomínky, tak to už je potom mizerná komunikace. A u spousty těchto připomínek NEJSME JEDINÍ kdo se ozývá (od nás z ČR), takže to není jen čecháčkovství...

 

Samozřejmě, mám možnost - platit, či neplatit, hrát nebo nehrát... Protože však nechci s GC skončit a nestíhal bych si před výlety stahovat kešky po jedné, nezbývá mi než platit...

Bohužel podle názoru většiny to znamená, že mám držet hubu... Když si myslím, že by něco mělo být jinak, měl bych asi raději mlčet, protože se u nás nesluší nic říkat, protože to je špatné vyčnívat se svým názorem z davu... 

Ale co, raději sem do tohoto tématu nechodit... Trochu se mi zvedá žaludek z těch přicmrdovačů, co říkají, jak je GS skvělý, jak poplácávají přátele z USA po zádech s americkým úsměvem, jak vše dělají skvěle a jak si za svůj první nápad zaslouží sypat a sypat peníze a bezmezně obdivovat to, jak tuhle hru vedou, i když by mohla být daleko lepší a zajímavější, kdyby nebyla řízena jen s vidinou zisku, kdyby se dívali i na to, co může lidi bavit jinde než v USA.

 

Vidíš a tohle je přesně to čecháčkovství o kterém mluvím. Tohle zvláštní černobílé vidění světa. V celém vlákně například nikdo nenapsal, že GS je skvělý (kromě tebe tedy). Nikdo také americké přátele neplácá po zádech. To, co se tu lidi snaží vysvětlit je, že GS provozuje servery, kam lidé DOBROVOLNĚ a bez donucení nahrávají informace o svých keších. Část funkcí tohoto serveru je zpoplatněná, což je naprosto v pořádku (už jen proto, že se nejedná o žádnou závratnou částku - přece jen cca 50Kč/měsíc zase tolik není). Nikdo ale hráče nenutí, aby tam ty keše nahrávali. Mají na výběr i jiné platformy. A že je toho třeba na Opencachingu málo? Inu prostě lidem víc vyhovuje prostředí gc.com, jinak by své keše dávali jinam, nebo by je alespoň umisťovali duplicitně na oba servery (což má samozřejmě i mnohá úskalí TB počínaje). Jako odměnu ale na gc.com mají hráči přístup k obrovské databázi keší i jako BM a NEJSOU NUCENI nic platit.

GS také s hráči komunikuje a nemyslím si, že tak špatně. Část věcí upravili k něčí spokojenosti a část zase ke spokojenosti někoho jiného. U hry v takovémhle rozsahu se nejde zavděčit všem. A to, že na různých fórech včetně toho GS se po změně vždy ozvou nespokojení? To je přece naprosto normální. Ale normální není, když si někdo myslí, že si vyřve to, co chce zrovna on. A to obzvlášť platí pro ČR - my totiž nejsme žádná GC velmoc, jak se mnozí mylně domnívají.


  • 13

#111 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 15:41

Tohle je téma je opravdový evergreen... Zda být či nebýt Premium Member...

 

Platím si PM hlavně proto, že chci minimalizovat čas nutný pro přípravu výletu a zároveň nechci porušovat to, k čemu jsem se při registraci zavázal. Tak jako každý bych si uměl najít cestu a stahovat balíky dat i jako Basic Member, ale nedělám to. Dál se mi líbí možnost přidělovat Favorite body, nemusím si lámat hlavu jestli některá keš je PM nebo ne (a chápu proč někteří autoři PM keše zakládají), používám vlastní bookmarky atd. Využívám většinu PM funkcí a těch pár stovek ročně je opravdu zanedbatelných vzhledem k úspoře času a ostatním nákladům spojeným s GC.

 

Zazněly tady tradiční názory na Groundspeak obviňujícící je z neschopnosti, ziskuchtivosti, parazitování na práci řadových geocacherů, z přezíravého postoj k geoveřejnosti, amerikanocentrismu, atd. Vidím to jinak:

 

GS neprodává keše, které my všichni zdarma vytváříme. GS nám jen zprostředkovává službu, která nám umožňuje ty keše vytvářet, vyhledávat, filtrovat, logovat, počítat statistiky, hrát si. Má velmi obratně nastavenou obchodní politiku – 99% funkcionality dává k dispozici všem zadarmo, a zbylé 1% zabalil do balíčku, který nazval PM. Ten za vcelku drobný peníz úspěšně prodává. No a protože na svou službu přilákal opravdu hodně lidí, tak se to vyplácí. K tomu se samozřejmě přidají přímy z reklamy a dalších volitelných záležitostí (TB a jiné) – a hezky jim to funguje.

 

Parazitování? Ne, je to velmi transparentní, férový obchodní model. Ziskuchtivost? Asi ano, ale v Americe platí, že za dobrou práci (a hlavně za dobrý nápad) je dobrá odměna - aniž by byl stanoven horní limit odměny a aniž by se to považovalo za něco nemorálního. Amerikanocentrismus? Ne, američtí geocacheři jsou taky s lecčím nespokojení – jen to jsou trochu jiné věci. Neschopnost? Nemyslím si.

 

Za ta léta, co používám služby GS, vidím dost zlepšení. Za prvé, stabilita celého webu. Všichni jsme už zapomněli na dřívější výpadky služby v řádu hodin a dnů. Je očividné, že investovali do vyšší úrovně hostingu a zároveň postupně překopávají jádro celého systému, účelněji využívají aplikační i datové servery. Sjednocují grafiku takže web je přehlednější (i když uživatelé vždycky nadávají, že dřív to bylo lepší). Zavedli Live GC API rozhraní, které výrazně zjednodušuje a dál urychluje stahování dat.

 

Ano, zůstává pár drobných technických chyb typu rozklikávání ikon na mapě, ale podle mě dva hlavní problémy Groundspeaku jsou tyto:

 

1)      Neumí dobře pracovat s geoveřejností. Chtějí komunikovat, chtějí naslouchat, ale neumí to. Nemají to jednoduché vzhledem k velikosti a různorodosti komunity, ale určitě by to šlo dělat líp. Frustruje mě to protože jsem do komunikace s GS investoval spoustu času, znám hezkých pár lidí ze Seattlu osobně – a moc to není znát.

2)      Nedotahují nápady do konce. Přijdou s něčím novým (suvenýry, statistiky, lab keše), pohrají si s tím – a nechají to ustrnout a jdou si hrát s něčím dalším. Chybí jim dlouhodobá koncepce a tak experimentují různými směry.


  • 38

#112 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 16:02

Dá se nějak zjistit počet PMO keší v okolí?

Třeba jenom počet na oblast reviewera?


  • 0

#113 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 16:20

Tohle je téma je opravdový evergreen... Zda být či nebýt Premium Member...
 
Platím si PM hlavně proto, že chci minimalizovat čas nutný pro přípravu výletu a zároveň nechci porušovat to, k čemu jsem se při registraci zavázal. Tak jako každý bych si uměl najít cestu a stahovat balíky dat i jako Basic Member, ale nedělám to. Dál se mi líbí možnost přidělovat Favorite body, nemusím si lámat hlavu jestli některá keš je PM nebo ne (a chápu proč někteří autoři PM keše zakládají), používám vlastní bookmarky atd. Využívám většinu PM funkcí a těch pár stovek ročně je opravdu zanedbatelných vzhledem k úspoře času a ostatním nákladům spojeným s GC.
 
Zazněly tady tradiční názory na Groundspeak obviňujícící je z neschopnosti, ziskuchtivosti, parazitování na práci řadových geocacherů, z přezíravého postoj k geoveřejnosti, amerikanocentrismu, atd. Vidím to jinak:
 ...
atd. (Nebudu to citovat celé.)

Moc hezky jsi to napsal kulhale - souhlasim a podepisuji.
  • 1

#114 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 17:27

Ale co, raději sem do tohoto tématu nechodit... Trochu se mi zvedá žaludek z těch přicmrdovačů, co říkají, jak je GS skvělý, jak poplácávají přátele z USA po zádech s americkým úsměvem, jak vše dělají skvěle a jak si za svůj první nápad zaslouží sypat a sypat peníze a bezmezně obdivovat to, jak tuhle hru vedou, i když by mohla být daleko lepší a zajímavější, kdyby nebyla řízena jen s vidinou zisku, kdyby se dívali i na to, co může lidi bavit jinde než v USA.

Začínám si myslet, že Romanovi_Jaromer někdo hacknul účet a že tyhle poslední příspěvky napsal někdo jiný než on...    :o Takovéto argumenty mi k němu nějak nepasují... :(

 

Ale pokud to opravdu píše Roman_Jaroměř: nikdo Ti snad neříká, abys "držel hubu a krok"... Spíš si jen myslím, že tady pláčeš na špatným hrobečku! ;)


  • 0

#115 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 17:41

No pochopitelně, PM se velmi vyplatí - kdo rok vyzkouší, pochopí......a vracet se k BM bude jen těžko.
  • 3

#116 Mandorun

Mandorun

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 18:34

Asi takhle. PM si platím od začátku mýho kešování. Ale asi proto, že ta cena je pro mě zanedbatelná. Jediná výhoda je pro mě PQ. A to dělám i svým známým, kteří mají BM. Tak se rozhodni sám, co je pro tebe výhodné. Měj se , Mandorun


  • 0

#117 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 18:57

Každý kdo sbírá keše často a intenzivněji by si měl uvědomit kolik dá za rok za benzín,vlak,bus apod.Částka za roční platbu PM je proti tomu celkem zanedbatelná....


  • 0

#118 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 19:19

Každý kdo sbírá keše často a intenzivněji by si měl uvědomit kolik dá za rok za benzín,vlak,bus apod.Částka za roční platbu PM je proti tomu celkem zanedbatelná....

 

To je mi zvláštní logika. Když utrácím peníze, tak řeším, co za ně dostanu, a ne jestli je to hodně nebo málo v porovnání s ostatními výdaji. Navíc 600 není zas tak málo, abych je dal každému, kdo si o ně řekne.


  • 5

#119 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 19:25

To je mi zvláštní logika. Když utrácím peníze, tak řeším, co za ně dostanu, a ne jestli je to hodně nebo málo v porovnání s ostatními výdaji. Navíc 600 není zas tak málo, abych je dal každému, kdo si o ně řekne.

To je fakt... 1,70 Kč na den... To opravdu není málo!  :D  ;) 


  • 0

#120 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 19:29

To je mi zvláštní logika. Když utrácím peníze, tak řeším, co za ně dostanu, a ne jestli je to hodně nebo málo v porovnání s ostatními výdaji. Navíc 600 není zas tak málo, abych je dal každému, kdo si o ně řekne.

 

Ale on tě nikdo nenutí, aby jsi jim je dával.


  • 2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, premium

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama