Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 1 Hlasů

Labkeše, jak funguje appka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
183 odpovědí na toto téma

#121 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2021 - 0:25

dr.vota: Díky!

U labek v přírodě autory možná nenapadne, že by bylo vhodné se o náročnosti terénu zmínit.

Dál mě překvapilo, že některé jsou na pár metrech a u jiných je nutno dělat dlouhé přejezdy autem...


  • 0

#122 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 591 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2021 - 6:22

U nás teď vzniká LABkový PWT (tak trochu na protest proti těmto dvěma nešvarům geocachingu). Vzdálenosti mezi jednotlivými zastávkami 50m. Už tam jsou takhle tři série v řadě a dá se čekat, že další budou přibývat...

Nevím jestli je tam nějaký limit na minimální vzdálenost mezi jednotlivými zastávkami. Že by někdo založil pět bodů na jedněch souřadnicích?  :D


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#123 GTmajkl

GTmajkl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2021 - 6:29

U nás teď vzniká LABkový PWT (tak trochu na protest proti těmto dvěma nešvarům geocachingu). Vzdálenosti mezi jednotlivými zastávkami 50m. Už tam jsou takhle tři série v řadě a dá se čekat, že další budou přibývat...
Nevím jestli je tam nějaký limit na minimální vzdálenost mezi jednotlivými zastávkami. Že by někdo založil pět bodů na jedněch souřadnicích? :D


Žádná minimální vzdálenost mezi zastávkami není, pět zastávek na jedněch souřadnicích existuje, z hlavy vím o dvou případech a bude jich určitě víc.
  • 0

#124 Výletníci ČB

Výletníci ČB

    Výletníci ČB

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2021 - 7:02

Žádná minimální vzdálenost mezi zastávkami není, pět zastávek na jedněch souřadnicích existuje, z hlavy vím o dvou případech a bude jich určitě víc.

V Budějcích jsou labky - Budějcký svislák.

Všech na jedněch souřadnicích.

https://labs.geocach...06-51742c42a63e


  • 0

#125 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2021 - 7:45

Jako vtip dobrý, ale doufám, že se to moc nerozšíří. Ten první svislák měl asi nápad, zastávky po patrech, ten náš je prostě pod mostem a na mostě. Dovedu si představit i T5 svislák, třeba na skále, nebo v zatopeném lomu. Ale opravdu doufám, že někoho napadne jiný vtipný nápad a nebude se to dál kopírovat.


  • 0

#126 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2021 - 8:20

Ale lidem se dost líbí 5 bodů na jednom fleku...


  • 0

#127 Výletníci ČB

Výletníci ČB

    Výletníci ČB

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2021 - 9:17

Ale lidem se dost líbí 5 bodů na jednom fleku...

Pro gaučáky určitě ideální řešení.


  • 0

#128 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2021 - 18:22

Stále jsem labkový začátečník, tak prosím o radu k následujícím otázkám:

1. Jak poznám, do jaké vzdálenosti od místa, kde se odpovídá na otázku, mohu odeslat napsanou odpověď, když je to třeba v údolí, kde zlobí signál?

 

2. Je nutné log a hodnocení odeslat hned po dokončení poslední ze série nebo to mohu udělat až doma?

 

3. Když mám na trase otevřené ještě jiné stránky a vracím se k také otevřeným rozpracovaným labkám, tak se mi po kliknutí na ně často (ne vždy) zavře aktuální strana a otevře základní strana aplikace a načtou znovu všechny série v dalekém okolí, musím znovu najít tu, kterou jdu a znovu ji otevřít. Je to běžné nebo dělám něco špatně? Dost mě to štve.

Předem děkuji za rady !


  • 0

#129 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2021 - 18:29

1. dopredu nijak, az ti to aplikace dovoli

 

2. ne, klidne z domova. Aplikace jen musi zaznamenat, ze jsi na miset, kde muzes odpovedet, aplikace si to zapamatuje. Pokud serie nema dane poradi odlovu, klidne odpovidat nemusis, vratis se o 2 kroky zpet, vyberes jinou labku serie a muzes jit k ni.

 

3. ano, takto sikovne je aplikace napsana. Tip: Pokud pouzijes GPX ze serveru https://labgpx.cz, je tam na zacatku popisu kazde labky odkaz, kdyz na nej kliknes, otevre se ti rovnou aplikace s prislusnou serii a vetsinou i s tou spravnou labkou. Pak nemusis nic hledat. Ale znamena to, ze musis mit aplikaci, v ktere kesky z toho GPX muzes zobrazovat.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#130 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 17:09

Děkuji gordovi za odpověď! Ta keškomapa z jeho odkazu je super počin! Ráda ji používám - člověk si může prohlédnout přehledně na počítači, kde co je, a pak to teprve studovat v mobilu. A z odkazu na bonusovou keš se hned dozví spoustu informací.

K výš uvedeným nápadům jako labkový PWT nebo labky na jedněch souřadnicích jsem narazila na nový zajímavý nápad u Krásné Hory nad Vltavou Biltema Lab Cache Tour (pěkná trasa, pěkné výhledy) a ALIEN Biltema lab cache u Milevska (na tu se teprve chystám).

 

Ještě mě napadl další dotaz: co všechno vidí autor? Vidí text špatných odpovědí nebo počet pokusů? Nebo kdo sérii jen nakousl a nedokončil? Logy mu chodí emailem jako u keší?


  • 0

#131 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 17:22

Ještě mě napadl další dotaz: co všechno vidí autor? Vidí text špatných odpovědí nebo počet pokusů? Nebo kdo sérii jen nakousl a nedokončil? Logy mu chodí emailem jako u keší?

Teď už skoro nic.

Logy po odlovu všech labek nechodí e-mailem, ale owner se může na ně podívat na webu. Nejsou ale povinné jako u kešek, takže všichni je nepíšou. A když píšou, tak vzhledem k tomu, že to dělají na nějakém mobilním bazmeku, tak se moc nerozepisují. Jedině podle těch logů jde zjistit, kdo to odlovil. Kdo ale nenapíše log, o tom se neví.

Když k labkám existuje bonusová klasická mysterka, tak někdy u ní napíší více.

Dále owner vidí prvních 10 lidí, kteří odlovili celou sérii + první tři na jednotlivých labkách, a dále počty odlovů jednotlivých labek.
 


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 28 leden 2021 - 17:25

  • 4

#132 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 17:33

Takže nevidí ani kdo mu dal kolik hvězdiček??


  • 0

#133 Olson_vs

Olson_vs

    Olson_vs

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 17:45

Prostě se nepočítá, že by dnes někdo neměl data, nebo že jsou místa bez signálu. Nebo že by chtěl lepší mapy, než ty nejlepší od Googlu.

Nejlepší mapy od Googlu. Jak vtipné. :D


  • 1

#134 Olson_vs

Olson_vs

    Olson_vs

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 17:49

Takže nevidí ani kdo mu dal kolik hvězdiček??

Já to tedy nevidím. Ale můžu si je sám odlovit. To je panečku výhra :D


  • 1

#135 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2021 - 18:00

Ale můžu si je sám odlovit. To je panečku výhra :D

Jj, já mám dokonce na svých labkách FTF. A to i když jsem si ty logy smazal. :wacko:
 


  • 4

#136 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2021 - 9:33

Takže nevidí ani kdo mu dal kolik hvězdiček??

 

Nevidi ani kdo odlovil kterou labku, takze kontrola veskera zadna. Ziskas odpovedi z finalkoveho serveru a pak si dojdes rovnou pro bonus? Nevadi, autor labek to nema sanci zjistit. (Cest vyjimkam, kteri z ruznych duvodu labky odlovi pod jinym nickem nez pod jakym lovi normalne, tedy i tu bonusovou kesku.)

 

Driv to tak nebylo. Autor mohl zjistit kdo kdy co odlovil (dokonce na sekundu). Ale vylepsili to, tak ted uz nevi nic.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#137 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2021 - 11:43

Dřív platilo "Support your local Sheriff!", teď GHQ plní heslo "Support our global Cheaters!"  :-(


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#138 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2021 - 12:29

Takže nevidí ani kdo mu dal kolik hvězdiček??

 

Problematika kolem statistik LAB Adventures keší je popsána zde:

http://www.geocachin...lab-adventures/

Dříve bylo možné pomocí pomocí generátoru statistik (vypatlator.cz) získat více informací Snímek obrazovky 2021-01-29 120310.jpg
V současné době má owner jen toto Snímek obrazovky 2021-01-29 120456.jpg
 


  • 0

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#139 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2021 - 12:40

Díky všem za odpovědi! To je teda paskvil!

Teď, když je sníh, jsou labky pro mě zpestření nebo cíl výletu do přírody, ale mimo města je jich zatím málo.   


  • 2

#140 OZK

OZK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2021 - 10:56

Ahoj, vím (nebo se mi to alespoň zdá, že se tady již odpověď na mou otázku objevila, ale nemohu to při sebelepší vůli najít.. Chtěl bych si vymazat nálezy na Labkách.. Mám jich sice jen sedm, ale i tak bych je tuze rád dal pryč.. Na gc mi to nikde tuhle možnost nenabízí, v aplikaci se mi povedlo smazat log, ale nálezy mi stejně zůstaly.. Neví někdo jak na to?? Díky


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama