Přejít na obsah


Fotka

Locus Map - doplněk GeoGet4Locus

android geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
593 odpovědí na toto téma

#281 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2021 - 0:01

Poslední týden a něco jsem se věnoval tomu problému co jsem nakousl, a to, že k srpnu bude muset aplikace cílit na Android 11, tzv. API 30. To s sebou nese ten problém se čtením souborů v jiných složkách. Zatím jsem nevymyslel nějaký jednoduchý způsob, jak db nahrát z počítače do telefonu tak, aby ji appka mohla číst.

 

Ta chyba co se teď hlavsičovi zobrazila byla právě způsobena tím, že už jsem v appce nastavil to cílení na API 30, tím pádem Android už appku nepustil do původně nastavené složky kdesi v telefonu.

 

Ve verzi 1.07 už je cílení zpět na API 29 (tj. Android 10), takže už to funguje jako předtím. Už jsem ji nahrál na Play, během pár hodin bude k dispozici.

 

 

Byl jsem požádán uživateli GSAKu, jestli bych neudělal doplněk i pro ně, protože ten původní už také nefunguje. Ve verzi 1.06 jsem přidal do tohohle doplňku experimentálně podporu pro db z GSAKu, protože dělat samostatný doplněk se mi pro GSAK nechce, z mého pohledu je to více méně mrtvý projekt. Každopádně to funguje, zatím velmi omezeně, ale db to načítá, žívá mapa funguje, blbnou ikony, to vím a hromada jiných neduhů, ale funguje to.

 

Takže musím vymyslet, jak to udělat, aby to bylo efektivní. Určitě nebudu vedle sebe ladit dva úplně stejné doplňky, u kterých je rozdíl jen v SQL dotazech. Zatím si doplněk sám pozná, jestli je vstup db z GeoGetu nebo z GSAKU. Dokonce mohou být obě ve stejné složce a při výběru té oné se doplněk přepne.

 

Jediný funkční problém zůstává v názvu a ikoně doplňku. Možná to udělám jako tzv flavor, kdy při exportu (kompilaci) appky se vytvoří druhá s jinou ikonou a názvem. Ale zdroják je jen jeden. Promyslím to. Smysluplné návrhy vítány z obou táborů.

 


  • 0

#282 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2021 - 0:13

Kam bych musel nahrát db3 soubor, aby na něj měl doplněk v A11 přístup?
  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#283 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2021 - 10:31

Cílem je, aby soubor byl ve složce /Androiad/data/cz.geoget.locusaddon/ a tam třeba ve složce db. Problém je, že žádná jiná appka tam nemá přístup, tzn. třeba přes Total Commander se tam nedostaneš. Má tam přístup jen doplněk.


  • 0

#284 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2021 - 14:00

Mno, tak to je na prd! Vcera jsem zkousel dat db do adresare Locusu, ale taky neni pristupny.... Tak snad neco vymyslis :-)


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#285 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2021 - 14:19

Mno, tak to je na prd! Vcera jsem zkousel dat db do adresare Locusu, ale taky neni pristupny.... Tak snad neco vymyslis :-)

Mám udělanou vlastní složku přímo ve vnitřní storage telefonu (jak je umístěný Locus) a do ní nahranou databázi z geogetu, potom už si ji doplněk zobrazí a funguje to.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#286 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2021 - 14:22

Mám udělanou vlastní složku přímo ve vnitřní storage telefonu (jak je umístěný Locus) a do ní nahranou databázi z geogetu, potom už si ji doplněk zobrazí a funguje to.

To ja mam samozrejme taky. Mluvim o problemech se vcerejsi verzi 1.06 Tam doplnek nevidel ani do tohoto adresare. V noci publikovana verze 1.07 se uz chova korektne a do tohoto adresare vidi. Vysvetleno o par prispevku driv!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#287 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2021 - 14:34

Jo, tak to se omlouvám, já myslel, že ti to blbne pořád.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#288 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2021 - 15:28

Jo, tak to se omlouvám, já myslel, že ti to blbne pořád.

V pohode. Jen sem to upresnil!. Kazdopadne, Andoid 11 zanasi do elegantniho reseni docela zmatky :-( Snad si s tim kluci programatorsky poradi  :-)


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#289 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2021 - 20:46

Cílem je, aby soubor byl ve složce /Androiad/data/cz.geoget.locusaddon/ a tam třeba ve složce db. Problém je, že žádná jiná appka tam nemá přístup, tzn. třeba přes Total Commander se tam nedostaneš. Má tam přístup jen doplněk.

 

Dnesni aktualizace x-plore mi pise mezi zmenami: "Android 11: accessing /Android/ data folder". Nemam Android 11, abych to vyzkousel, ale neni to presne to, co hledas?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#290 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 9:17

Díky za tip, večer to vyzkouším v emulátoru, protože taky nemám Android 11.

 

Každopádně je hlavním úkolem vymyslet jak tu db pohodlně do appky dostat. Cesta přes jinou appku (konkrétní manager) se mi moc nelíbí.
Předpokládám, že každý uživatel prostě připojí telefon ke kompu, nahraje db někam a telefon odpojí. Problém je, že už pro ten soubor z appky nesáhnu, tak jsem vymyslel řešení, že by uživatel na ten soubor v telefonu ťuknul, otevřela se mu nabídka aplikací a tam by vybral doplněk. Tím by se soubor přenesl do té vnitřní paměti a tam už by to bylo ok. Udělal bych jednoduchého správce souborů v int.paměti doplňku, aby bylo možné soubor(y) smazat. To by bylo z mého pohledu asi nejpohodlnější řešení, ale zatím se mi nepodařilo ho realizovat.

Další variantou bylo stahovat to z Google Drive, ale tam pak narazíme na problém, že ne každý ho používá. No, naštěstí je celkem ještě dost času.


  • 0

#291 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 9:37

Kdyz pripojim telefon kabelem k PC, tak v A11 uz nebude fungovat MTP, kterym se do spravneho adresare dostanu?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#292 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 9:44

Kdyz pripojim telefon kabelem k PC, tak v A11 uz nebude fungovat MTP, kterym se do spravneho adresare dostanu?

 

Pres kabel se dostanu v telefonu (A11) i do vsech slozek v adresari Android. Kdyz ale pustim Total commander v telefonu, tak je adresar Android "prazdny"!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#293 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 9:46

Aha! Pozor, to jsem netušil. Takže se dostaneš do složky doplňku? /Android/data/cz.geoget.locusaddon ?


  • 0

#294 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 10:02

Ja to pochopil tak, ze z bezpecnostnich duvodu jsou omezeny aplikace v telefonu. MTP je ale protokol bezici v systemu a ten by omezen byt nemel. Takze kabelem z PC bych se tam dostat mel. A hlavsic me domnenky potvrzuje.


Pres kabel se dostanu v telefonu (A11) i do vsech slozek v adresari Android. Kdyz ale pustim Total commander v telefonu, tak je adresar Android "prazdny"!

 

A kdyz mit  TC zkusi ten x-plorer, ktery hlasi, ze by to mel umet, tak tim se tam dostanes?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#295 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 10:11

A kdyz mit  TC zkusi ten x-plorer, ktery hlasi, ze by to mel umet, tak tim se tam dostanes?

 

Tak jsem v rychlosti zkusil ten x-plorer. Ano, dostanu se do vsech slozek a podslozek v adresari Andorid. x-plorer se me pri prvnim otevreni dane slozky zeptal, zda chci povolit pristu do slozky, a bylo to! 


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#296 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 10:18

Jinak se mi ten X-plorer docela libi. Takze si ho necham namisto TC.


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#297 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 10:33

A dostaneš se přes komp do složky doplňku? /Android/data/cz.geoget.locusaddon/files/db

Mohl by si zkusit tam nahrát db?

Díky


  • 0

#298 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 10:50

A dostaneš se přes komp do složky doplňku? /Android/data/cz.geoget.locusaddon/files/db

 

Tak jsem udelal nasledujici:

 

- pres kabel jsem do /Android/data/cz.geoget.locusaddon/files/ nakopiroval aktualni db3 soubor z GeoGetu

- pomoci x-plorer app jsem presunul db3 soubor do adresare, ktery pouzivam v doplnku jako zdroj (je v rootu interniho uloziste jako adresar Locus)

 

Takze to funguje!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#299 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 10:52

Jinak se mi ten X-plorer docela libi. Takze si ho necham namisto TC.

 

Jo, na mobilu jsem TC zahodil uz davno a pouzivam x-plore

 

Tak jsem udelal nasledujici:

 

- pres kabel jsem do /Android/data/cz.geoget.locusaddon/files/ nakopiroval aktualni db3 soubor z GeoGetu

- pomoci x-plorer app jsem presunul db3 soubor do adresare, ktery pouzivam v doplnku jako zdroj (je v rootu interniho uloziste jako adresar Locus)

 

Takze to funguje!

 

Podle me by ses mel kabelem dostat i do toho rootu a bylo by to rovnou.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 02 únor 2021 - 10:52

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#300 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 10:58

Podle me by ses mel kabelem dostat i do toho rootu a bylo by to rovnou.

 

To se samozrejme dostanu! Jen sem chtel demonstrovat, ze se kabelem dostanu z pc do daneho adresare doplnku a fakt, ze x-plorer umi presunout dany soubor (nejen, ze ho vidi)

Ted pouzivam appku AndFTP, kterou pres FTP vzdy zkopiruji db3 z PC do daneho adresare!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android, geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama