Přejít na obsah


Fotka

Locus Map - doplněk GeoGet4Locus

android geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
593 odpovědí na toto téma

#321 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2021 - 11:33

Když už budu přemýšlět "nahlas", tak ideální by byla synchronizace složky, aby se vzal i soubor *.imc s obrázky.

Takže můj (navrhovaný) scénář: vytvořím na cloudu složku, do ní nechám nahrávat databázi(e) a soubory imc, GG4L přes tlačítko Stáhnout z cloudu stáhne vše ze složky a uloži do interní složky appky. Cestu ke složce na cloudu by bylo možné pochopitelně v doplňku nastavit.
Když bude zájem, mohl bych to časem zkusit udělat.

 

Tak db3 si zalohuju na Google Drive. Pokud by doplnek stahnul do telefonu db3 a ja nic nemusel resit, tak to by se mi moc libilo.....


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#322 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2021 - 14:35

Tak jsem vyzkoušel x-plore  začíná se mi líbit. Pokud půjde pomocí něho tahat mezi PC a telefonem v rámci sítě, bude to to, co chci.

A k tomu MTP - je mi jasné, že to není názvem souboru, ale tím, že jsem si ho něčím bloknul. A to něco byla dávka Combine, kde alespoň mě příkazy pro MTP nefungovaly jak měly. Kopírování přes Správce souborů ve Windows fungovalo, přes Free (Total,Norton) commander ne, protože MTP nemá písmeno jednotky a i ten plugin do TC mi nešel. Takže když to šlo přes Správce (mladí ani nic jiného nepoužívají, commander je zvyk z MSdosu), dál jsem to neřešil. Podotýkám, že minulý telefon Archos byl hodně zvláštní a nedivím se tomu, že na něm dost nefungovalo. S nynějším Redmi8 jsem zatím neměl důvod dávku zkoušet, když funguje ten oficiální plugin.


  • 0

#323 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2021 - 14:38

Tak jsem vyzkoušel x-plore  začíná se mi líbit. Pokud půjde pomocí něho tahat mezi PC a telefonem v rámci sítě, bude to to, co chci.

Trochu me zlobilo prihlaseni do meho ntbku pres volbu LAN, ale nakonec si appka dala rict.

Kazdopadne, co jsem si x-plorer osahal, tak velka spokojenost!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#324 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2021 - 14:48

TotalCommander na MTP hodně dlouho žádný plugin nepotřebuje. Jednak podporuje kopírování "pomocí exploreru", druhak MTP podporuje interně. Takže si dokonce můžeš vybrat...


  • 0

#325 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2021 - 14:57

Já mám zdrojovou složku Geogetu celou na Google Drive, takže možnost doplňku sáhnout si ji odtud by bylo fajn. Ještě nemám A11, ale pokud by tato funkce nebyla v appce, tak předpokládám, že si v X-plore nakopíruji geoget.db3 z Google Drive do složky, stejně jako to dělám teď.


  • 1

#326 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2021 - 17:26

Tak jsem vyzkoušel x-plore  začíná se mi líbit. Pokud půjde pomocí něho tahat mezi PC a telefonem v rámci sítě, bude to to, co chci.

A k tomu MTP - je mi jasné, že to není názvem souboru, ale tím, že jsem si ho něčím bloknul. A to něco byla dávka Combine, kde alespoň mě příkazy pro MTP nefungovaly jak měly. Kopírování přes Správce souborů ve Windows fungovalo, přes Free (Total,Norton) commander ne, protože MTP nemá písmeno jednotky a i ten plugin do TC mi nešel. Takže když to šlo přes Správce (mladí ani nic jiného nepoužívají, commander je zvyk z MSdosu), dál jsem to neřešil. Podotýkám, že minulý telefon Archos byl hodně zvláštní a nedivím se tomu, že na něm dost nefungovalo. S nynějším Redmi8 jsem zatím neměl důvod dávku zkoušet, když funguje ten oficiální plugin.

 

Davka pro Combine vyuziva pro MTP prenosy uplne stejnou knihovnu a funkce jako plugin GgDrake. Takze problem bude spis opravdu v tom telefonu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#327 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2021 - 8:11

TotalCommander na MTP hodně dlouho žádný plugin nepotřebuje. Jednak podporuje kopírování "pomocí exploreru", druhak MTP podporuje interně. Takže si dokonce můžeš vybrat...

Píšu, že to byl dost atypický telefon a navíc ještě WinXP, tam mi to nefungovalo. Teď nemám důvod to zkoušet, navíc nepoužívám Total commander, ale zvykl jsem si na alternativu Free commander.


  • 0

#328 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2021 - 1:27

Když už budu přemýšlět "nahlas", tak ideální by byla synchronizace složky, aby se vzal i soubor *.imc s obrázky.
Takže můj (navrhovaný) scénář: vytvořím na cloudu složku, do ní nechám nahrávat databázi(e) a soubory imc, GG4L přes tlačítko Stáhnout z cloudu stáhne vše ze složky a uloži do interní složky appky. Cestu ke složce na cloudu by bylo možné pochopitelně v doplňku nastavit.
Když bude zájem, mohl bych to časem zkusit udělat.

Databázi GG provozuji už léta v Dropboxu a do telefonu kopíruji přes Wi-Fi pomocí X-plore. Takže kdyby si uměl GG4L sám tlačítkem stáhnout databázi, bylo by to fajn.
  • 3

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#329 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2021 - 9:46

Včera jsem nahrál do Play do beta kanálu verzi 1.09. Experimentoval jsem s tou složkou do které se mají správně zapisovat data. V Nastavení je nová volba Použít vlastní složku s databází. Když zvolíte Ano, tak máte možnost vybrat složku jako nyní, když Ne, tak se nastaví ta výchozí složka /Android/data atd. Zároveň se vytvoří podsložka /db a zkušebně i soubor test.txt. Vtip je v tom, že appka složku i soubor vidí, ale třeba X-Plorer, Total Commander je nevidí. Zatím tohle chování nedokážu vysvětlit. Pokud by někdo byl ochoten to vyzkoušet na fyzickém přístroji s Android 11 a následnou kontrolou přes MTP, byl bych moc rád. Zajímavé je, že ty složky tedy nevidím ani na Android 8.


  • 0

#330 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2021 - 10:31

Tak jsem vcera vecer nainstaloval 1.09 a nastavil si cestu do adresare s db3, ktery mam v rootu interni pameti telefonu. Takze stav, ktery jsem mel do teto chvile. A takto to funguje.

Pozdeji dnes vyzkousim dat db3 do adresare appky a dale jak se chova X-Plore! Dam vedet....


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#331 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2021 - 10:39

Zkontroluj to prosím i přes to MTP, protože mě to přijde, jako kdyby ty appky (X-Plore apod.) sice do složky viděli, ale nevidí obsah, co tam appka vytvořila. Děkuju


  • 0

#332 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2021 - 11:57

Tak jsem provedl nejake testy a vec se ma u me  ha A11 takto:

 

Vytvorenou slozku db nevidim ani v X-plore file manageru, ale ani kdyz se pripojim pres kabel pomoci MTP!

Dokonce jsem v X-plore zkusil udelat db rucne. To se povedlo, ale i tak db3 soubor v teto slozce doplnek nevidel a hlasil, ze nebyla nalezena db.


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#333 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2021 - 12:02

problem je v tom, ze ten MT service neustale nemonitoruje cely filesystem, jestli se nekde neco nezmenilo. Dokud ho k tomu neco nedonuti, tak ti klidne ukazuje predchozi verzi slozky. K obnoveni zcela jiste dojde po restartu trelefonu. Zkus jej zrestartovat a pak se podivat pres MTP, a uvidis.

kdysi dokonce na GooglePlay existovaly aplikace, ktere umely vynutit to obnoveni. A pak byla nejaka fuinta, ale pamatuju si to mlhave, nebot pro Android neprogramuju, ze se nejak presvedcil system, ze v te slozce jsou "media", a ono je to pak zacalo monitorovat na zmeny a hned je ukazovat. Ale to so pogoogli uz sam... netusim, kolik z toho plati pro soucasne verze Androidu.


  • 0

#334 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2021 - 12:06

Tak ani po restartu telefonu slozku nevidim!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#335 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2021 - 12:28

tak ony do toho dneska jeste vic kecaji i opravneni, coz bude asi kamen urazu. Kdyz vytvoris soubor jednim programem, tak ma opravneni vazana na apliakaci, ktera jej vytvorila. To je pro data ponekud na pytel...


  • 0

#336 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2021 - 12:34

Dobře, díky moc za testování. Zkusím se s tím nějak poprat.


  • 1

#337 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2021 - 23:06

Tak jo, v beta kanálu je 1.10. Strašně rád bych řekl, že tomu rozumim, ale asi spokojím s tím, že to funguje. Pokud jste někdo zkoušel 1.09 a nastavil si v nastavení tu výchozí složku, tak prosím dvakrát změňte volbu "Použít vlastní služku s databází", aby se složka přenastavila na "/storage/emulated/0/Android..../.

 

V TC i X-Ploreru pak uvidíte v int. složce aplikace složku Databases a do té můžete nahrát svoji db.

 

Přidal jsem tam na vyzkoušení možnost importu db přímo do té interní složky přes tlačítko "Nahrát db do int.složky". Funguje mi to i z Google Drive, OneDrive atd. Pokud se to osvědčí, udělám dialog o průběhu stahování apod. Stejně tak případně kompletní synchro složek.


  • 1

#338 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2021 - 9:07

Nahraní db do interní složky proběhlo v pořádku jak z cloudu tak i nakopírováním, ale v doplňku při výběru cesty k db ten ji nevidí a tak je v něm původní cesta k db. Teď nevím, kterou doplněk používá db, jestli tu mou původní a nebo to co je nahraná do interní složky. Používám S 10+, android 11.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#339 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2021 - 9:20

Zapni a vypni prosím tu volbu "Použít vlastní složku s databází" (aby pak zůstala vypnutá), tím se nastaví složka správně na tu interní složku.


  • 0

#340 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2021 - 12:39

Tak jsem to udělal podle tvé rady (vlastní složka zůstala vypnutá) a Locus tahá kešky z nově umístěné db. Vypadá to že všechno funguje.


  • 1
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android, geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama