Přejít na obsah


Fotka

Locus Map - doplněk GeoGet4Locus

android geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
593 odpovědí na toto téma

#341 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2021 - 13:10

Tak jsem o pauze otestil verzi 1.10. 

 

Db mam na Google Drive a jeji nakopirovani do adresare doplnku probehlo bez problemu - vcetne predchoziho prepnuti adresare z vlastniho na doplnku.

 

V Locusu si to v pohode nacte pozadovane body z db.

 

Tudiz u me na A11 vse funguje korektne!

 

Takze jen dve veci, ktere je potreba vyladit, aby to bylo uplne super:

Pri kopirovani db3 z Google Drive pridat info a stav o kopirovani - autor psal, ze s tim pocita

Pokud pujde spustit kopirovani rovnou z Locusu.

 

 

Ale jak pisu, maximalni spokojenost. Velke diky!


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#342 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2021 - 14:01

Skvělé, oběma díky za otestování. V tuhle chvíli doplněk běží ještě v režimu pro Android 10 (API 29), ale později to přepnu na tu požadovanou API 30, počítám k 1. 4. Přidám tam upozornění, aby s tím všichni počítali a zařídili se podle toho.

 

Aktuální TODO list:

- plná podpora GSAKu [chybí už jen Filtr a offline obrázky (teda jestli je GSAK vůbec umí)];
- zobrazení stavu importu db do int.složky;

- jednoduchý manager int.složky (výpis souborů a možnost smazání);

- synchronizace složky s cloudem (nevím jestli to půjde);

- podpora jiných jazyků.


  • 2

#343 Pátrač

Pátrač

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)
  • LocationKing field

Publikováno 11 únor 2021 - 9:01

Ahoj, Netuším co dělám blbě. Už jsem vyzkoušel zapnout vypnout filtry pořepínat vše co by s tím mohlo být spojené vrátit zakladní nastavení. Databázi Geogetu jsem měl v interní paměti hned ve složce Geoget společně s dalšími GPX soubory. Zkusil jsem to stejné vytvořit i na SD card. tzn SDcard/Geoget a v této uloženou Geoget.db3 ale ať dělám co dělám Nic mi to nenačítá. Locus vyhlásí že:  databázi se nepodařilo otevřít... Toto stejné to hlásí i v Live mapě a pod.Předchozí "kuřecí" addon který jsem pomáhal "zinscenovat" s Menionem mi jede naprosto v pořádku.Zkusil jsem ho i odinstalovat jeslti se nekouše ale nic. Díky za nějakou radu. Pátrač


Tento příspěvek byl upraven od Pátrač: 11 únor 2021 - 9:23

  • 0

#344 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2021 - 12:19

Ahoj,
zajímavé. Vypadá to, že doplněk db našel, jinak by hlásil "Soubor databáze nebyl nalezen". Pokud to hlásí "Databázi se nepodařilo otevřít", tak to vypadá, že se nedaří db otevřít pro čtení. Teoreticky by nemělo vadit, pokud by s ní pracovala i jiná appka. V tuhle chvíli mě napadá jen dotaz jakou máš verzi Androidu? A jakou máš verzi GG4L?
Předpokládám, že máš v počítači aktuální GeoGet a ten s tou db pracuje bez problémů.


  • 0

#345 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2021 - 16:22

nebo tam má práva jen na čtení, ale už ne pro zápis.


  • 0

#346 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2021 - 16:31

To by nemělo hrát roli, otevírám db: SQLiteDatabase.openDatabase(filePathDB, null, SQLiteDatabase.OPEN_READONLY);


  • 0

#347 Pátrač

Pátrač

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)
  • LocationKing field

Publikováno 11 únor 2021 - 19:32

Ahoj,
zajímavé. Vypadá to, že doplněk db našel, jinak by hlásil "Soubor databáze nebyl nalezen". Pokud to hlásí "Databázi se nepodařilo otevřít", tak to vypadá, že se nedaří db otevřít pro čtení. Teoreticky by nemělo vadit, pokud by s ní pracovala i jiná appka. V tuhle chvíli mě napadá jen dotaz jakou máš verzi Androidu? A jakou máš verzi GG4L?
Předpokládám, že máš v počítači aktuální GeoGet a ten s tou db pracuje bez problémů.

Jo když jsem zkusmo nastavil cestu k jinému adresáři, hlásil že DB nelze najít. Android ver 9. GG poslední verze 2.11.5.817 verze GGL4L 1.11.  stažena dnes ráno z marketu. telefon Asus. jo a DB je stažená dnes z GG do telefonu :)


Tento příspěvek byl upraven od Pátrač: 11 únor 2021 - 19:34

  • 0

#348 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2021 - 20:22

A nebyl v době kopírování té databáze spustěný Geoget?


  • 0

#349 Pátrač

Pátrač

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)
  • LocationKing field

Publikováno 11 únor 2021 - 20:34

A nebyl v době kopírování té databáze spustěný Geoget?

Ne nebyl. Ono totiž od nějaké doby nejde zkopírovat DB do telefonu, když jede Geoget.(Alespoň u mne a syna) Navíc ted jsem zkusil zpět nainstalovat původní addon od Kuřete a tu stejnou DB mi to načte ze stejného umístění okamžitě.. :/ tak jako fakticky netuším, kde je problém...


Tento příspěvek byl upraven od Pátrač: 11 únor 2021 - 20:35

  • 0

#350 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2021 - 20:44

Dělám teď další úpravy, tak přidám výpis konkrétní chyby do další verze, ať jsme chytřejší.


  • 0

#351 Pátrač

Pátrač

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)
  • LocationKing field

Publikováno 11 únor 2021 - 20:51

Díky. Uvidíme co a jak. Zkusil jsem resetovat do základního nastavení a nechat tak a stejný problém..
  • 0

#352 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2021 - 21:04

Obecná otázka do širokého pléna ke GeoGetu: rozlišuje se u keše zda má originální nebo upravené souřadnice? Nebo je to čistě jen na principu waypointu?

Vrtám se teď v podpoře pro GSAK a koukám, že ten má parametr v db IsCorrected a původní souřadnice. Stejně to pak umí přijmout i Locus, takže keš už v sobě má označení, že má upravené souřadnice. Tak jen jestli GG má něco podobného?


  • 0

#353 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2021 - 23:45

Geoget jede ciste na principu finalniho waypointu. Uz jen jeho pritomost je dostatecnym signalem, ze je keska vylustena. Od ceho by tam ty finalni waypointy jinak byly?

A co se tyka kresleni ikonky - je ciste na exportnich skriptech ci dalsich programech, jestli si sahnou po originalnich souradnicich, nebo jestli sahnou po souradnicich z finalniho waypointu. Oboje je mozne, dle gusta.


  • 2

#354 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2021 - 1:16

Dobře, díky za ujasnění. Zítra k tomu ještě něco napíšu, teď už mi to moc nemyslí.

 

Hodil jsem teď do beta kanálu verzi 1.12. Je tam upravené načítání keší z db. Také je tam přidána funkce pro výpis poslední chyby do souboru v int.složce appky v /Errors/lastError.txt, poprosím tedy Pátrače, aby si verzi nainstaloval a případně mi pak poslal ten texťák. Nebo se do něj podívej a možná přímo uvidíš tu chybu.


  • 0

#355 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2021 - 8:26

A nehlásí to, "databázi se nepodařilo načíst"? Pak stačí kliknout v Locusu na ikonu doplňku a vypnout a zapnout živou mapu, aby nápis svítil zeleně a pak to keše zobrazuje.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#356 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2021 - 9:12

Samá voda, tahle chyba se zobrazí když to obecně neumí otevřít db, na to by Živá mapa neměla být vůbec vliv. Ale vyzkoušet se to může :-)


  • 0

#357 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2021 - 9:37

Mě to dělá po aktualizaci doplňku a když pustím Locus a nevidím na mapě keše, tak kliknu na ikonu doplňku, vypnu a zapnu a už to jede, takže to moc neřeším.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#358 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2021 - 10:05

To je dost podivné. Tak jestli tě můžu poprosit, tak pokud budeš mít tu aktuální verzi 1.12 (nebo vyšší nějakou nebetaverzi), tak se pak po té chybě podívej do té složky Errors a zajímá mě ta chyba.


  • 0

#359 Pátrač

Pátrač

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)
  • LocationKing field

Publikováno 13 únor 2021 - 11:24

Netuším kde si betaverzi stáhnout. Pokud jsem zkusil zapnout živou mapu tak to tu hlášku vypisuje při každém posunu mapy. Takže opravdu z nějakého důvodu mi to nechce DB načítat.. už jsem zkusil i natáhnout znova DB a nic..rád bych přešel z původního addonu už kvůli zobrazování LAB keší a dalších věcí..
  • 0

#360 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2021 - 11:29

V mobilu v Play najdi ten doplněk a dole v textu bude tlačítko Připojit se k betatestovaní (nebo tak nějak). Když na to klikneš, tak se z tebe (pravděpodobně po chvíli) betatester a mělo by ti to nabídnout aktualizaci na verzi 1.12.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android, geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama