Přejít na obsah


Fotka

Locus Map - doplněk GeoGet4Locus

android geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
593 odpovědí na toto téma

#301 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 11:02

Skvělé, díky za pomoc. Takže to uděláme asi touto cestou. Prostě se db budou ukládat do složky appky přes komp. Pokud někdo bude s nimi chtít manipulovat v rámci telefonu, nechť si nainstaluje manager, který to umí.

Vím, že někdo má jednu složku s db a tu používá pro doplněk i pro adrake, ale to holt už nepůjde.

 

Připravím nějaké upozornění v doplňku, aby dejme tomu do 1. 4. si všichni db přesunuli, pak to dám natvrdo na API 30.

 

To jejich opatření je zvláštní. Zabrání appkám, aby nemohli číst ty soubory, ale přes komp tam pustí každého. Čekal bych to stejné jako u Applu, že do těch složek nepustí nikoho.

 

Díky všem za pomoc.


  • 1

#302 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 11:13

Jinak se mi ten X-plorer docela libi. Takze si ho necham namisto TC.

TC neznám. Používám klasický modrý FAR (tj. FAR On Droid). Mám zatím jen A 10 a tam se dostanu všude.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#303 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 11:21

Zvláštní, že TC pro Android od verze 3.10 (aktuální je 3.20) píše:

 

Total Commander 3.10 final (October 15, 2020):

  • Android 11 support

  • 0

#304 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 13:20

Který je ten x-plorel, který to má umět? Já na play jich vidím několik. A nevyzkouším, to, mám Android 10 a tam i TC jde. Jen se mi už aktualizoval z devítky, nedavno se aktualizovalo už podruhé MIUI, kdyby se mi najednou aktualizoval A na 11, abych věděl po čem sáhnout. I když - je to pak stejně pokus - omyl, přestane toho fungovat spousta a musí se to zase nastavovat, teď jen změna MIUI mi vymazala všechny nastavené zkratky na ploše, apod.

A na MTP bych moc nespoléhal, to často alespoň mě neumí ani to, co by mělo, třeba zapsat soubor pod jménem, které tam bylo už před měsícem a je dávno smazané.


  • 0

#305 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 13:30

Který je ten x-plorel, který to má umět? 

 X-plore File manager 

 

Jinak v A10 se TC bez problemu dostal do podslozek adresare Android! Zmena prisla s A11, kde je to najednou jinak. Jinak ja mam cisty Android, bez nejake nadstavby. Docela to muze byt zajimavy, az na A11 prejdou Xiaomi nebo Samsung!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#306 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2021 - 18:46

A na MTP bych moc nespoléhal, to často alespoň mě neumí ani to, co by mělo, třeba zapsat soubor pod jménem, které tam bylo už před měsícem a je dávno smazané.

 

To je vetsinou problem aplikace, ktera soubor smazala, ze to nedala vedet tomu MTP (proc si to MTP neaktualizuje pri prikazu pro smazani souboru, to take nevim). Vetsinou to vyresi restart telefonu - ten prinuti MTP server nacist vsechno znovu a tak uz tam ten soubor mit nebude.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#307 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2021 - 22:16

Na Play v beta kanálu je dostupná verze 1.08. Dělal jsem úpravy v načítání detailů keše v režimech Živá mapa, Zobrazit keše a Import s volbou částečných dat. Budu rád, když by si někdo našel chvilku a otestoval, zda to funguje tak jako dřív, tzn. atributy, logy, atd. Byl to pozůstatek od předchozího autora a chtěl jsem to mít plně ve své režii, tak jsem to konečně předělal.

 

Při té příležitosti jsem doplnil další části pro GSAKáře, teď už to správně zobrazuje typ keše atd. Prozatím to neumí z GSAKu logy, atributy, offline obrázky a filtr. Poladím v další verzi.


  • 0

#308 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2021 - 8:47

To je vetsinou problem aplikace, ktera soubor smazala, ze to nedala vedet tomu MTP (proc si to MTP neaktualizuje pri prikazu pro smazani souboru, to take nevim). Vetsinou to vyresi restart telefonu - ten prinuti MTP server nacist vsechno znovu a tak uz tam ten soubor mit nebude.

Byl to problém databáze geoget.db3, musel jsem ji přejmenovat na cachedb.db3 a mám to tak v Adrake dosud. Od té doby co mám nový telefon, používám přenos přes plugin a tam problém není. Dokonce to tahám většinou přes wifi, protože se mi nechce hledat kabel a menší rychlost mi nevadí.


  • 0

#309 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2021 - 8:56

Tak jmenem souboru to tedy urcite neni. To je nesmysl. Ja mam v telefonu odjakziva geoget.db3 a problem s tim nemam (kdyz pouzivam spravny postup, fakt zalezi na tom, jak a cim ten soubor smazes).

 

Plugin, v pripade, ze to nejde pres WiFi, pouziva MTP a to funguje. Jen nekdy trochu dele (klidne i minutu) trva smazani souboru. To netusim proc, ale choval se tak i TC nez zacal pouzivat tu windowsi sluzbu.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 04 únor 2021 - 8:57

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#310 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2021 - 8:56

Dokonce to tahám většinou přes wifi, protože se mi nechce hledat kabel a menší rychlost mi nevadí.

 

Ja to taham podobne. Na ntbku mam nainstalovany FileZilla server a na mobilu x-plore file manager. A rychlost prenosu je jen lehce za rychlosti pres kabel.....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#311 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2021 - 9:04

Pokud by byl zájem, myslím, že bych uměl udělat synchronizaci z Google Drive apod. Já třeba osobně používám OneDrive a některé soubory mám nastavené na synch. z PC, některé opačně. Doplněk by mohl mít tlačítko Synchronizovat a vždy by sáhl pro soubor na G.Drive.


  • 0

#312 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2021 - 9:05

Ja to taham podobne. Na ntbku mam nainstalovany FileZilla server a na mobilu x-plore file manager. A rychlost prenosu je jen lehce za rychlosti pres kabel.....

 

Pomoci x-plore to jde tahat rovnou, nepotrebujes FileZila server.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#313 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2021 - 9:21

Pomoci x-plore to jde tahat rovnou, nepotrebujes FileZila server.

 

Aha! Tak diky za info, odpoledne vyzkousim...Bylo by to lepsi.....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#314 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2021 - 9:25

Pokud by byl zájem, myslím, že bych uměl udělat synchronizaci z Google Drive apod. Já třeba osobně používám OneDrive a některé soubory mám nastavené na synch. z PC, některé opačně. Doplněk by mohl mít tlačítko Synchronizovat a vždy by sáhl pro soubor na G.Drive.

 

Myslis mobilni aplikaci, ktera stahne data z Google Drive, One Drive, Dropboxu, ...? To by mozna bylo uzitecne. (Pak by to naopak chtelo plugin, ktery ty data da na GD, OD, DB, ... Ne vzdycky je ta automaticka synchronizace rozumny postup a rucni kopirovani souboru do cloudu dela nekterym lidem neskonale potize - mam ve svem okoli 2 takove, kteri na to maji "kucharku", kdy co zmacknout, co kam mysi presunout. V okamziku, kdy jeden krok selze, jsou bezradni.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#315 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2021 - 9:29

Aha! Tak diky za info, odpoledne vyzkousim...Bylo by to lepsi.....

 

Jen si tedka uvedomuju, ze jsem na jeden problem s kopirovanim databaze narazil, ale ted nevim, jestli s x-plore nebo necim jinym. Nesmi bezet geoget. Pokud bezi, tak to neslo (a nikde to nic nehlasilo).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#316 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2021 - 9:35

Myslis mobilni aplikaci, ktera stahne data z Google Drive, One Drive, Dropboxu, ...? To by mozna bylo uzitecne. (Pak by to naopak chtelo plugin, ktery ty data da na GD, OD, DB, ... Ne vzdycky je ta automaticka synchronizace rozumny postup a rucni kopirovani souboru do cloudu dela nekterym lidem neskonale potize - mam ve svem okoli 2 takove, kteri na to maji "kucharku", kdy co zmacknout, co kam mysi presunout. V okamziku, kdy jeden krok selze, jsou bezradni.)

Myslel jsem to jako funkci do GG4L, prostě jen tlačítko stáhnout z cloudu. Jak už to na ten cloud kdo dostane, to už je jeho boj. Většina těch aplikací pro PC má nějaké zálohování a synchronizaci v sobě.

 

Já třeba v telefonu mám koupený OneSync, mám nastavenou složku foťáku, takže když venku fotím a příjdu domů na wifi, tak se soubory rovnou přehrají na OneDrive.


  • 0

#317 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2021 - 10:36

Pochopil jsem, ze jako funkci do GG4L. Rovnez jsem nemyslel, ze bys psal aplikaci pro PC, ktera by soubor na server posilala. O pluginu jsem psal ve smyslu "bylo by pak vhodne vytvorit plugin pro GeoGet, ktery by ...) Ale i tak musis vedet odkud a jaky soubor, pripadne jak se ma v telefonu jmenovat, kam jej ulozit.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#318 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2021 - 10:43

Když už budu přemýšlět "nahlas", tak ideální by byla synchronizace složky, aby se vzal i soubor *.imc s obrázky.

Takže můj (navrhovaný) scénář: vytvořím na cloudu složku, do ní nechám nahrávat databázi(e) a soubory imc, GG4L přes tlačítko Stáhnout z cloudu stáhne vše ze složky a uloži do interní složky appky. Cestu ke složce na cloudu by bylo možné pochopitelně v doplňku nastavit.
Když bude zájem, mohl bych to časem zkusit udělat.


  • 2

#319 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2021 - 11:12

Zatim se nikdo z uzivatelu nevyjadril, jen my dva programatori, pritom jak ani Locus nepouzivam, GeoGet ano.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#320 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2021 - 11:22

Já pro změnu nepoužívám GeoGet, Locus ano :-D

 

Necháme tomu čas, teď mám v doplňku jiný plán (Android 11 a GSAK).


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android, geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama