Přejít na obsah


Fotka

Jakou si mám vybrat GPS

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
732 odpovědí na toto téma

#281 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2013 - 14:14

HaLuMa napsal/a:
Ktere? Ja vim o jednom, a to je stary neudrzovany soft, ktery ma na novejsich Androidech uz problemy.

Menion sice naznacoval, ze by mohl udelat wherigo jako plugin do Locuse, ale doposud na to ani nesahl.


Máš pravdu, je jen WhereYouGo... nevím proč jsem si myslel, že jich je víc... což je ovšem smutné pro celé WIG - pokud by to nebyla mrtvá a nerozvíjená větev, SW by se asi objevilo víc...

No každopádně já do Monterry vkládám velké naděje, ale nerad bych se zklamal :-(
uvidíme na podzim.
  • 0

#282 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2013 - 15:18

zvedavkanocni napsala:
...
Uvidíme, jak dlouho mi vydrží současná navigace - tak trochu doufám, že mi ji časem sebere juniorka a já budu mít důvod si pořídit jinou.
...

A já po rodičích podědil akorát vlka, co chytá padající vejce... Škoda, že už jsem svéprávný, nechal bych se adoptovat.
Ну, погоди!
  • 0

#283 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2013 - 17:09

OT: Jenže ono v podstatě Wherigo je mrtvým projektem. Samotný GS ho dále nevyvíjí již několik let a problém s kompatibilitou je tristní. Je to jen o něco málo mrtvější projekt než-li Waymarking a časem dopadne jako Virtual cache. Možná Wherigo máte rádi, ale řídit se podle něj výběrem GPS? To pro mne přijde jako hloupé. V nejhorším odlovíte s androidím mobilem :-)
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#284 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2013 - 19:11

Padly různé názory, přihodím i ten svůj: Jsem spokojen s Oregonem 550. Výborná podpora geocachingu, naprosto mi vyhovuje pro pěší i cyklovýlety. Relativně veliký displej a přitom pořád kompaktní, odolný přístroj. Vestavěný foťák je velmi šikovný fotozápisník (indicie, skrýše, zaparkované auto na kraji lesa atd.). Začínám uvažovat o upgrade na Oregon 650, a to hlavně díky lepšímu displeji (zrak slábne) a neomezeném počtu keší (časté cestování). Absence Wheriga mi nevadí, tato odnož geocachingu mi k srdci moc nepřirostla a i dnes Wheriga hraji raději na telefonu (iPhone) a Oregon používám k jeho primárnímu účelu, tedy k navigaci v krajině. Montana / Monterra jsou na můj vkus příliš veliké a těžké, Dakoty zase moc malé. Nedotykové GPSky mi nevyhovují svým ovládáním a malým displejem.
  • 0

#285 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2013 - 22:45

Tak jsme dnes zasli do Garminu, kdyz jsme videli Montanu a vslatne tak i potazmo jak bude vypadat Monttera, bylo jasno. Poridili jsme Oregon 600, jelikoz fotak v 650 nam je k nicemu. Jinak by to mel byt naprosto stejny prstoj vyjma vlozene baterie u 650. Navic pry staci pod klasicke baterie (nabijeci) vlozit papir aby se zamack cudlik co se zamackne s "originalnima" tuzkovkama. Tak snad bude slouzit. Zatim jsme ve fazi skoumani. :)
  • 0

#286 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1260 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2013 - 23:21

Luckyn napsal/a:
Navic pry staci pod klasicke baterie (nabijeci) vlozit papir aby se zamack cudlik co se zamackne s "originalnima" tuzkovkama. Tak snad bude slouzit. Zatim jsme ve fazi skoumani. :)

Prosím Tě , můžeš to trochu rozvést? Co to je zase za výmysl Garminu, zamačkávací cudlík a originální tužkovky? To tam jako normální dobíjecí tužkovky bez nějakého udělátka nejdou? Díky
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#287 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 09 July 2013 - 8:00

plavcik napsal/a:

Luckyn napsal/a:
Navic pry staci pod klasicke baterie (nabijeci) vlozit papir aby se zamack cudlik co se zamackne s "originalnima" tuzkovkama. Tak snad bude slouzit. Zatim jsme ve fazi skoumani. :)

Prosím Tě , můžeš to trochu rozvést? Co to je zase za výmysl Garminu, zamačkávací cudlík a originální tužkovky? To tam jako normální dobíjecí tužkovky bez nějakého udělátka nejdou? Díky


Systémový akumulátor se v držáku dobíjí, tužkovky, logicky, nikoliv.

Jen mi není jasné, co vlastně řeší, když Bobrovi Montana vydrží celý den a vrací se domů s baterií na 50% ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#288 koko0925

koko0925

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 09 July 2013 - 8:55

Tak určitě je příjemnější připojit O600 k PC, stáhnout trasu, body, kešky atd. a mezitím dobíjet. Než vyndavat bateky a cpát je do nabíječky. Taky na cestách ti stačí menší zařízení k dobíjení, jen ta krabička s USB do zdi.
  • 0

postupně: Garmin 12, Etrex C, Vista HCx, Dakota 20, Oregony 300, 450, 600, Edge 705, 810, 1000 a nyní 1030.


#289 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 09 July 2013 - 9:03

plavcik napsal/a:

Luckyn napsal/a:
Navic pry staci pod klasicke baterie (nabijeci) vlozit papir aby se zamack cudlik co se zamackne s "originalnima" tuzkovkama. Tak snad bude slouzit. Zatim jsme ve fazi skoumani. :)

Prosím Tě , můžeš to trochu rozvést? Co to je zase za výmysl Garminu, zamačkávací cudlík a originální tužkovky? To tam jako normální dobíjecí tužkovky bez nějakého udělátka nejdou? Díky


Věc se má takto. "Originální" akumulátor spočívá ve dvou dobíjecích tužkovkách, které pohromadě drží jakýsi rámeček. Pokud je zacvakneš do prostoru baterie tak se zamáčkne tlačítko, které je na dně štěrbiny a GPS pozná, že jsou uvnitř na 100% dobíjecí baterie a oregon nabíjí. Pokud tam dáš dobíjecí tužkovky jakékoliv jiné, a chceš je dobíjet uvnitř oregona musí se pod ně dát např. papír, aby se tlačítko také zmáčklo. Hlavně je nutné pamatovat, že pokud se vymění baterie za nenabíjecí je nutné papír vyjmout, jinak předpokládám že by mohli baterie explodovat? Nevím, každopádně by hrozilo poškození přístroje.
  • 0

#290 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 09 July 2013 - 9:20

koko0925 napsal/a:
Tak určitě je příjemnější připojit O600 k PC, stáhnout trasu, body, kešky atd. a mezitím dobíjet. Než vyndavat bateky a cpát je do nabíječky. Taky na cestách ti stačí menší zařízení k dobíjení, jen ta krabička s USB do zdi.


Na jednu stranu se tu řeší nejlepší nabíječka, nejlepší baterie a nejlepší režimy nabíjení a teď se tu, pro změnu, navrhuje nabíjet baterie jakkoliv a v jakémkoliv stavu a bez ohledu na to, jestli je nabiješ úplně a nebo jen o pár procent.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#291 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 09 July 2013 - 10:19

Luckyn napsal/a:
Věc se má takto. "Originální" akumulátor spočívá ve dvou dobíjecích tužkovkách, které pohromadě drží jakýsi rámeček. Pokud je zacvakneš do prostoru baterie tak se zamáčkne tlačítko, které je na dně štěrbiny a GPS pozná, že jsou uvnitř na 100% dobíjecí baterie a oregon nabíjí. Pokud tam dáš dobíjecí tužkovky jakékoliv jiné, a chceš je dobíjet uvnitř oregona musí se pod ně dát např. papír, aby se tlačítko také zmáčklo. Hlavně je nutné pamatovat, že pokud se vymění baterie za nenabíjecí je nutné papír vyjmout, jinak předpokládám že by mohli baterie explodovat? Nevím, každopádně by hrozilo poškození přístroje.


:o

To není vyřešeno jako v Montaně? 2 zcela nezávislé zdroje elektřiny? akumulátor klasického placatého tvaru jako v telefonech a po vyjmutí místo na baterky napříč, takže rozhodně nezaměním akumulátor a AA baterii.
Doufám, že Monterra je i v tomto stejná jako Montana.
  • 0

#292 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 09 July 2013 - 10:44

Bobr_ napsal/a:

Luckyn napsal/a:
Věc se má takto. "Originální" akumulátor spočívá ve dvou dobíjecích tužkovkách, které pohromadě drží jakýsi rámeček. Pokud je zacvakneš do prostoru baterie tak se zamáčkne tlačítko, které je na dně štěrbiny a GPS pozná, že jsou uvnitř na 100% dobíjecí baterie a oregon nabíjí. Pokud tam dáš dobíjecí tužkovky jakékoliv jiné, a chceš je dobíjet uvnitř oregona musí se pod ně dát např. papír, aby se tlačítko také zmáčklo. Hlavně je nutné pamatovat, že pokud se vymění baterie za nenabíjecí je nutné papír vyjmout, jinak předpokládám že by mohli baterie explodovat? Nevím, každopádně by hrozilo poškození přístroje.


:o

To není vyřešeno jako v Montaně? 2 zcela nezávislé zdroje elektřiny? akumulátor klasického placatého tvaru jako v telefonech a po vyjmutí místo na baterky napříč, takže rozhodně nezaměním akumulátor a AA baterii.
Doufám, že Monterra je i v tomto stejná jako Montana.


Přesně tak je to jak píšeš proto tam je ta pojista. Pokud si koupíš ofiko baterku, která se zkládá ze dvou tuškovek + rámeček (je to na pevno), jsi OK. Pokud se ti nechce kupovat drahé tužkovky v Garminu říkali cca 300kč za obě, tak tam dáš jiné nabíjecí a aby se Ti nabíjeli v Oregonu musíš podložit papírkem aby se zmáčkla ona pojistka. Nevidím v tom nic špatného. Pokud někdo nemění baterie jak na běžícím páse a přitom by kombinoval klasicke s nabijecima.
  • 0

#293 koko0925

koko0925

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 09 July 2013 - 16:37

kolombo napsal/a:

koko0925 napsal/a:
Tak určitě je příjemnější připojit O600 k PC, stáhnout trasu, body, kešky atd. a mezitím dobíjet. Než vyndavat bateky a cpát je do nabíječky. Taky na cestách ti stačí menší zařízení k dobíjení, jen ta krabička s USB do zdi.


Na jednu stranu se tu řeší nejlepší nabíječka, nejlepší baterie a nejlepší režimy nabíjení a teď se tu, pro změnu, navrhuje nabíjet baterie jakkoliv a v jakémkoliv stavu a bez ohledu na to, jestli je nabiješ úplně a nebo jen o pár procent.


Předpokládám že to bude nabíjet proudem tak max. 100mA. Ten tužkám Nimh nijak neublíží, navadí u něj "přebíjení" a takový proud je k Nimh šetrnější než většina nabíječek na trhu. Vůbec nebude vadit ani neúplné dobití.
  • 0

postupně: Garmin 12, Etrex C, Vista HCx, Dakota 20, Oregony 300, 450, 600, Edge 705, 810, 1000 a nyní 1030.


#294 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1260 příspěvků(y)

Publikováno 09 July 2013 - 17:08

Luckyn: dík za vysvětlení, já to zprvu pochopil tak, že když tam chci místo akumulátoru vrazit nabité nabíjecí baterky (aniž bych chtěl, aby se dobíjely), že si musím vypomáhat papírkem a Garmin má nějaké speciální "vlastní" dobíjecí baterky. Děsivá představa :o:o
kolombo: pořádně čti, než odpovíš. Řešim výdrž oregonu. Bobrovi baterky v Montaně vydrží nejspíš proto dýl, že tam má tři ;);)
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#295 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 10 July 2013 - 9:46

Jen pro upřesnění vypadá to takto... :) https://buy.garmin.c...prod116480.html
  • 0

#296 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 10 July 2013 - 11:01

Druhý den testuji Garmin Oregon 650 a zatím plná spokojenost. Jediná kaňka: Absence Wheriga.
  • 0

#297 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 11 July 2013 - 12:26

Alke04 napsal/a:
Druhý den testuji Garmin Oregon 650 a zatím plná spokojenost. Jediná kaňka: Absence Wheriga.


Ahoj když testuješ zeptám se na dvě věci (mám 600).
1) Funguje Ti filtr keší? Já filtr nastavím, kliknu zpět a opět je jenanastavený - co dělám blbě
2) lze zapsat nález keše v modu pro auto? Zkoušel jsem jen krátce ale v jiném modu než pro geocaching se mi nezobrazi moznost zapsat nalez, pripadne napovedu apod. Zkratka se mi neprenese kes do zalozky "hrajici".
Díky
  • 0

#298 kellys

kellys

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2013 - 7:05

HLJNL
  • 0

#299 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5271 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2013 - 9:44

kulhal napsal/a:
... a i dnes Wheriga hraji raději na telefonu (iPhone) a Oregon používám k jeho primárnímu účelu, tedy k navigaci v krajině.


Já to mám tak, že se mi nechce investovat do drahého telefonu. Proto preferuju navigaci s wherigem. Přijde mi to škoda peněz, abych měl drahý telefon, na kterém budu akorát telefonovat a hrát wheriga :-)
  • 0

#300 siiv

siiv

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2013 - 11:25

dan-sam napsal/a:
Vloni na Mega Moravii jsem koupil O450 v Garmin stanu doslova za hubičku - pokud to není urgentní, zkus počkat do MGCF, který bude začátkem září v Praze a zajdi k jejich stanu. Určitě se ti to vyplatí (vloni O450 za 5000 Kč).


Muzu poprosit, co je to MGCF? Kde ziskam info o teto akci, kde a kdy se kona? dekuji
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama