Přejít na obsah


Fotka

Jakou si mám vybrat GPS

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
732 odpovědí na toto téma

#261 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2013 - 19:45

Wherigo neumí Montana stejně tak nový Oregon 650 (pokud se nemýlím). Takže poslední zařízení spolupracující s Wherigo je starý Oregon 550.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#262 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2013 - 19:45

Montana je opravdu dost velká, především do ruky - porovnávali jsme navigace na jednom z eventů, není nad osobní zkušenost. Mám necelý rok O450 a jsem poměrně spokojená jak v terému tak v autě. Je pravda, že nemít ho, tak bych asi počkala na Monterru, ta by se mi líbila.
  • 0

#263 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2013 - 19:50

Smrk napsal/a:
Pro mě je podstatné, která navigace umí hrát wherigo. Takže z toho důvodu bych Montanu já osobně nekupoval.


Nejsem si jist, jestli to ještě nějaký Garmin někdy bude umět.

Ale ta nová Montana s Androidem, ta by mohla umět spouštět i programy, co si tam přidáš sám.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#264 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2013 - 20:39

Nová je snad Monterra, ne Montana?:o Montana je minimálně z loňska, Monterra má být v prodeji od 3.Q, pokud jsem dobře četla? Nebo v tom mám chaos?;) Montana, kterou jsem měla v ruce, byla asi 2x tak velká jako O450 s obdobným designem, Monterra je poměrně malá, jen o fous větší než O450, ale už je vidět, že je novější, design podle mě šmrncovní.
  • 0

#265 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2013 - 20:44

kolombo napsal/a:

Smrk napsal/a:
Pro mě je podstatné, která navigace umí hrát wherigo. Takže z toho důvodu bych Montanu já osobně nekupoval.


Nejsem si jist, jestli to ještě nějaký Garmin někdy bude umět.

Ale ta nová Montana s Androidem, ta by mohla umět spouštět i programy, co si tam přidáš sám.


To by bylo dobré řešení. Ale na tu Montanu abych si vzal ještě podvozek. Za chvíli sebou budeme tahat televizi. :-)
  • 0

#266 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2013 - 21:46

zvedavkanocni napsal/a:
Montana, kterou jsem měla v ruce, byla asi 2x tak velká jako O450 s obdobným designem, Monterra je poměrně malá, jen o fous větší než O450, ale už je vidět, že je novější, design podle mě šmrncovní.

Monterra a Montana jsou stejne velike, dokonce prislusenstvi z Montany (drzaky, apod) bude pasovat i na Monterru. Monterra je proste Montana s Androidem (samozrejme s inovovanym designem zapadajicim do rady O600/650).
Smrncovni design a velikostne porovnatelny s Oregonem 450 - tak to mohl byt jedine novy Oregon 600/650. Podle me v soucasnosti nejlepsi Garmin navigace (ale neumi WIG).
  • 0

#267 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2013 - 21:53

Máš pravdu, zůstaly mi v hlavě rozměry O650. Chybějící wigo by mi asi vadilo, první mě namlsalo, takže bych občas ráda nějaké zkusila. Na 450 šlo bez problémů, sám owner tehdy dopředu upozorňoval, že padá spíš na mobilech. A když se jde delší dobu, určitě je výhoda jen přehodit tužkovky....proto dávám O přednost před mobilem.
  • 0

#268 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 7:17

No to snad ne, proc proboha u Oregona 650 uz neni WiGo? To si delaj srandu ne? :( Montana i Monttera asi padá, protože takové monstrum se mi tahat nechce... :( Chápu že by Monttera měla mnoho výhod, ale nosit cihlu je šílené... :(
  • 0

#269 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 7:41

Vloni na Mega Moravii jsem koupil O450 v Garmin stanu doslova za hubičku - pokud to není urgentní, zkus počkat do MGCF, který bude začátkem září v Praze a zajdi k jejich stanu. Určitě se ti to vyplatí (vloni O450 za 5000 Kč).
  • 0

#270 Veruli147

Veruli147

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 7:51

Já jsem teda max spokojená s Dakotou. Sice neumí wherigo, ale jinak vše úplně super. Podívej se i na recenze na Heurece.
  • 0
Nová keška? Na co čekám?!

#271 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 8:03

Luckyn napsal/a:
No to snad ne, proc proboha u Oregona 650 uz neni WiGo? To si delaj srandu ne? :(
...


Už se to tady někdy řešilo. Prostě neshody mezi firmami, které skončily tak, že jedna neumožní používat produkty jiné.
  • 0

#272 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 8:11

V tomto pripade jde o neco trochu jineho - Wherigo bylo hozeno pres palubu samotnym Groundspeakem! Jejich ochota wherigo jakkoliv rozvijet je nulova. Prehravace i buildery skoncily v nedodelanych alfa-betaverzich. A tak Garmin, nez aby mel ve firmware neustale nedodelany a padajici kus softwaru pro neco, co ani sam tvurce nijak nerozviji, tak to zcela logicky vyhodil pryc.
  • 0

#273 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 8:17

Luckyn napsal/a:
Montana i Monttera asi padá, protože takové monstrum se mi tahat nechce... :( Chápu že by Monttera měla mnoho výhod, ale nosit cihlu je šílené... :(


Asi ještě dobře vidíš, co ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#274 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 8:29

Jediný Garmin po O450, kde by mohlo frčet WIG je právě Monterra, protože na ní měží android, takže si není problém za marketu nainstalovat WIG player pro android. A těch pár je.
  • 0

#275 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 8:36

Monterra mne velice navnadila, tedy alespoň co se papírových funkcí týče. Přeci jenom "normální" operační systém a z toho plynoucí výhody by mohly být její velkou silnou stránkou. Na druhou stranu se mi moc nelíbí její plánovaná cena, trochu i její velikost. Nejvíce se ale celkem děsím její hmotnosti (skoro 400g !) a co tohle monstrum bude vyvádět na řídítkách mého kola, se kterým jezdím pokud možno všude jinde než po kvalitních cestách... Mno, ono je vůbec otázkou jestli takovouhle drahou věc dávat na řidítka kola, kde může kdykoli přijít k úrazu... B)
  • 0

#276 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 8:51

rumcajs_tr napsal/a:
takže si není problém za marketu nainstalovat WIG player pro android. A těch pár je.


Ktere? Ja vim o jednom, a to je stary neudrzovany soft, ktery ma na novejsich Androidech uz problemy.

Menion sice naznacoval, ze by mohl udelat wherigo jako plugin do Locuse, ale doposud na to ani nesahl.
  • 0

#277 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 9:10

Jarous1 napsal/a:
Monterra mne velice navnadila, tedy alespoň co se papírových funkcí týče. Přeci jenom "normální" operační systém a z toho plynoucí výhody by mohly být její velkou silnou stránkou.

Na druhou stranu se mi moc nelíbí její plánovaná cena, trochu i její velikost. Nejvíce se ale celkem děsím její hmotnosti (skoro 400g !) a co tohle monstrum bude vyvádět na řídítkách mého kola, se kterým jezdím pokud možno všude jinde než po kvalitních cestách... Mno, ono je vůbec otázkou jestli takovouhle drahou věc dávat na řidítka kola, kde může kdykoli přijít k úrazu... B)


Myslím, že ten systémový držák je daleko bytelnější, než naprostá většina ostatních držáků na GPSky. A díky tvaru je asi docela dobře krytá ostatními věcmi, co jsou na řidítkách.

Až Bobr dodělá pergolu, tak se určitě zapojí do debaty a dodá podrobnosti, ale v pátek hlásil, že na podzim prodá Montanu a koupí si Monterru ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#278 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 12:05

dan-sam napsal/a:
Vloni na Mega Moravii jsem koupil O450 v Garmin stanu doslova za hubičku - pokud to není urgentní, zkus počkat do MGCF, který bude začátkem září v Praze a zajdi k jejich stanu. Určitě se ti to vyplatí (vloni O450 za 5000 Kč).


To byla cena i s mapami? To by se potom opravdu vyplatilo počkat - já kupovala O450 loni v létě za 7 tisíc. A to jsem si vybírala, kde ho koupím.....
  • 0

#279 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 12:23

zvedavkanocni napsala:

dan-sam napsal:
Vloni na Mega Moravii jsem koupil O450 v Garmin stanu doslova za hubičku - pokud to není urgentní, zkus počkat do MGCF, který bude začátkem září v Praze a zajdi k jejich stanu. Určitě se ti to vyplatí (vloni O450 za 5000 Kč).


To byla cena i s mapami? To by se potom opravdu vyplatilo počkat - já kupovala O450 loni v létě za 7 tisíc. A to jsem si vybírala, kde ho koupím.....

Ano, byla s mapami ČR. Ale ne PRO, lifetime nebo s TOPO Europe. Prostě O450 se základními (ale aktuálními) českými mapami. Původně jsem si novou GPS ještě kupovat nechtěl, ale téhle nabídce jsem neodolal O:-)
  • 0

#280 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2013 - 12:52

Dobré poučení do budoucnosti, počkat si na podobnou akci.;) Stejně asi časem neodolám něčemu jako je O650 nebo Monterra ( tam mi vadí jen velikost -O450 je na mojí ruku akorát, ale třeba bych si časem zvykla ). Uvidíme, jak dlouho mi vydrží současná navigace - tak trochu doufám, že mi ji časem sebere juniorka a já budu mít důvod si pořídit jinou. Nebo by to mohl být dárek ke kulatinám.:D
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama