Přejít na obsah


Fotka

Jakou si mám vybrat GPS

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
732 odpovědí na toto téma

#301 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 11:50

siiv napsal/a:
Muzu poprosit, co je to MGCF? Kde ziskam info o teto akci, kde a kdy se kona? dekuji

GC3JJJJ
MegaEvent ohledně geocoinů a dalších hromada věcí.
V Praze na Výstavišti 6. - 8. září 2013.
http://www.geocoinfest.cz/
  • 0

#302 Stumby

Stumby

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 21:03

Ahoj vsem, potreboval bych poradit navigaci. Uz jsem neco procetl, ale stale ne a ne se rozhodnout. Financni limit cca 7000,- Oregon, Dakota, etrex, ci neco jineho??? Dekuji za rady a postrehy a omlouvam se, ze toto tema se tady porad opakuje ;-) Stumby
  • 0

#303 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 21:27

Ahoj.
GPSMap62 z vedlejšího vlákna ve FRCu :D
Na tuhle otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží, co všechno od navigace očekáváš a co ti vyhovuje :) Doporučuji si různé typy gpsek před koupí někde vyzkoušet.
  • 0

#304 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 22:05

Jaké máš priority? Jak ji chceš využívat? Dotykový displej? Jaké chceš mapy? Budeš ji používat i jako navigaci do auta (příležitostně)? Hraješ Urwigo? GPSMap62 je dobrá (mám ještě starší 60-tku). Ale nevím jak pracuje s listingem a navíc už si nedokážu představit v terénu (byť jen zřídka) tlačit do GPS souřadnice přes tlačítka. To vše je potřeba zvážit.
  • 0

#305 Stumby

Stumby

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 22:32

Reknu to asi takto: Do ted pouzivam aplikaci v telefonu nebo v ipadu. Geocaching jsme zacli nedavno jako vyborny doplnek jak zabavit deti :-) Kdyz nekam jedeme na lov, mame vse predem prozkoumane a pro jistotu nahrane pro offline pouziti. Dotykovy displej mi nevadi. Prevazne jezdime cechy, ale kdyz uz jsme nekde v zahranici, tak si taky nejakou tu kesku radi ulovime. Jako navigaci do auta ji nechci. Urwigo - tak tam jsme jeste nedosli, ale nikdy nerikej nikdy :-) To osahani, moc neklapne. Tuto navigaci shanim jako darek, pro svagra... Radi bychom neco jednoducheho (chceme aby to byli schopni pri trose snahy ovladat i deti 9 let a vice), co bude bezproblemu komunikovat s PC, dostatecnou kapacitu pro ulozene kese apod. Diky za trpelivost a za kazde poznatky!!! Stumby
  • 0

#306 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 23:05

Co se týče kapacity na keše, celá republika se nikam nevejde. Vejde, ale jako POI, body zájmu. Někdo to tak dělá, ale je to tam nutno dostat přes externí program POIloader (u Garminu zdarma ke stažení) a nejlépe přes externí aplikaci typu Geoget. A trošku hůř se s tím pracuje, ale jde to. Dala by se doporučit Dakota, 10 nebo 20 (liší se kompasem a podporou paměťové karty), do 7000 se mě vešel i Oregon450, teď bude o něco levnější. Tam je limit 5000 keší, 2000 waypointů (to je mnohem horší, keš má i 5 waypointů, dá se to obejít). Oba jsou to dotykáče. Oregon 550 s foťákem, ale ten už je dražší. Teď je nová řada 600/650, ty neznám. Nebo nové eTrexy 20, 30, ty se ovládají čudlíkem, jsou čitelnější, ale menší displej.
  • 0

#307 malinka.petr

malinka.petr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 5:39

doporučuju garmin etrex legend levný a skvělý přístroj :P
  • 0

#308 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 6:16

V téhle cenové kategorii bych asi doporučil Oregon 550 z druhé ruky (poslední dobou se tu objevilo pár nabídek kolem 5000). Dotykáč je pro děti snažší na pochopení ovládání než tlačítka, whereigo umí a co se počtu keší týče umí asi nejvíc co v téhle cenové hladině seženeš. I když jako dárek asi bazarový kousek moc vhodný není :)
  • 0

#309 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 7:29

Ahoj, jak už bylo psáno výše, do 6tis doporučuji Oregon 450 (limit 5000keší, dotykoý displej, umí whereigo) případně Oregon 550 (jako 450 ale má na víc foťák). Z nedotykových pak Oregon GPSMAP60 nebo 62 z druhé ruky - nový tak levně neseženeš (vyznačuje se snad nejlepším příjmem GPS signálu a má asi nejlepší čitelnost displeje i na přímém slunci). Z jednodušších pak nějakou Dakotu (dotyková, zmenšený oregon, podle mě pro dospělého dost malý displej, pokud máš velké pracky) nebo pak Extrex 20,30 (nedotykový, mají navíc kromě GPS i GLONASS, což by mělo zvýšit stabilitu příjmu signálu ve zhoršených podmínkách - hustý les, rokle,...). Pokud bys neměl ten cenový limit, doporučil bych asi Oregon 600 (bez foťáku) nebo 650 (s foťákem), protože je to novinka, která kombinuje všechno z předchozích strojků (dotykový displej, výborná čitelnost displeje, GPS+GLONASS, neomezený počet keší!, pozor, nemá Whereigo - a žádný nový garmin už to mít nebude). Pozor ale u téhle novinky na software - možná ještě pár měsíců potrvá, než ho Garmin vyladí jako úplně bezchybný. Ale O600/650 už je jiná cenová třída a nevím jestli jako do první GPSky hned investovat do takové mašiny. Abys pak nezjistitl, že Ti třeba GPS nevyhovuje a nemusel se jí zbavovat. Ona totiž GPS má proti mobilu i nevýhody: není online, takže keše do ní musíš nahrávat dopředu (zrovna včera se mi při odlovu stalo, že jsem měl týden starý listing keší a mezitím se u tří změnilo umístění a musel jsem to hledat online mobilem). Na druhou stranu zjistítš, že GPSka má funkce, které mobil nikdy mít nebude - odolnost (IPx7, proti pádu,...), výbornou čitelnost displeje na slunci i bez podsvícení, napájení tužkovýma baterkama, které koupíš kdekoliv, výdrž na baterie, kterou mobil nikdy nedosáhne, a hlavně řádově vyšší přesnost zaměření než mobil. Ale to už jsem hodně utekl od původního tématu. Tak dobrý výběr!
  • 0

#310 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 8:08

malinka.petr napsal/a:
doporučuju garmin etrex legend
levný a skvělý přístroj :P


Pokud myslíš Trávníčka, tak leda by jim ho někdo dal zadarmo :-)

Asi je dobré stavit se na nějakém eventu a okouknout si pár GPS naživo.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#311 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 8:26

V první řadě bych uvážil, jestli je navigace vůbec potřebná. Navigace někdy možná dovede rychleji a přesněji k cíli, ale zase má velmi složitou práci s daty. Musíš do tho cpát GPX, kapacita je většinou velmi omezená, na větší výlety je to složitá práce na několik hodin. K tomu problémy s waypointy a finálními souřadnicemi. Oproti tomu PDA nebo podobné zařízení ve kterém je PocketDrake / aDrake / Locus je pohodlíčko. Prostě tam nahraju geogetí databázi, to je řádově desítky sekund, a mám tam vše.
  • 0

#312 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 9:06

Arne1 napsal/a:
V první řadě bych uvážil, jestli je navigace vůbec potřebná. Navigace někdy možná dovede rychleji a přesněji k cíli, ale zase má velmi složitou práci s daty. Musíš do tho cpát GPX, kapacita je většinou velmi omezená, na větší výlety je to složitá práce na několik hodin. K tomu problémy s waypointy a finálními souřadnicemi. Oproti tomu PDA nebo podobné zařízení ve kterém je PocketDrake / aDrake / Locus je pohodlíčko. Prostě tam nahraju geogetí databázi, to je řádově desítky sekund, a mám tam vše.


1. Chtějí to dát jako dárek.
2. A ta geogetí databáze Ti vzniká na disku sama ?

Pokud se spokojí s prostým nahráním několika keší, a to exportem přímo z webu, tak to mají hned.

A navíc, GPSka má spoustu dalších funkcí, než jen navigaci k prázdné krabičce do mikrovlnky s kusem papíru :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#313 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 9:11

GPX nebo geogetí databáze... na počet kliknutí možná stejně. Pokud máš v geogetu dávku Combine, která ti to vygeneruje a pošle rovnou do navigace. Ale nesrovnávám, chytrý telefon nemám. A v hustém lese a v horách jsi často bez signálu (zkušenosti s T-mobilem), takže online dohledávání taky nemusí fungovat. Ptali se na navigaci. Jinak bych jim doporučil hledat prvních pár desítek až stovek bez ní. Jde to překvapivě dobře. Ale nedá se to darovat jako dárek.
  • 0

#314 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 9:38

mpik napsal/a:
GPX nebo geogetí databáze... na počet kliknutí možná stejně. Pokud máš v geogetu dávku Combine, která ti to vygeneruje a pošle rovnou do navigace. Ale nesrovnávám, chytrý telefon nemám. A v hustém lese a v horách jsi často bez signálu (zkušenosti s T-mobilem), takže online dohledávání taky nemusí fungovat.


Počkej (a nechci tu dělat flame), já to psal jinak. GPX je nesmírně složité pro náročnější výlety. Když jsme před týdnem jeli přes Maďarsko, tak si dotyčný musel generovat spoustu GPX, pak ještě řešit problém s kešemi kolem silnice které se mu do GPX nevešly, k tomu přihrát finálky. Nebavím se o jednoduchém úkolu "jsem ve vesnici Dolní Lhota a budu lovit 20 km kolem ní".
A online dohledání - to jako když si potřebuju stáhnout google satelitní mapu okolí - no tak to stejně v lese nemá smysl, to je zapotřebí v uličkách měst kde je GPS signál znehodnocený odrazy.
  • 0

#315 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 9:41

kolombo napsal/a:
1. Chtějí to dát jako dárek.
2. A ta geogetí databáze Ti vzniká na disku sama ?

Nevznikne, ale není nutno řešit jak pokrýt oblast kroužky kolem míst. Navíc se dá použít GClive a to je pak úplně jiné kafe - třebas naklikat polygon co mne zajímá...
  • 0

#316 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 9:51

Arne1 napsal/a:

kolombo napsal/a:
1. Chtějí to dát jako dárek.
2. A ta geogetí databáze Ti vzniká na disku sama ?

Nevznikne, ale není nutno řešit jak pokrýt oblast kroužky kolem míst. Navíc se dá použít GClive a to je pak úplně jiné kafe - třebas naklikat polygon co mne zajímá...


Má to jeden drobný problém:
Spousta lidí si s GG nerozumí a data si v něm připravit neumí :-(
A to nemluvím o získávání dat, pokud nejsi PM.

Začátečník prostě nebude začínat tak, že vezme GPS, připojí ji k PC a začne se učit obsluhovat GG.

Já začínal se skryšotlačem. A řekl bych, že pár podobných nástrojů je i dnes.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#317 Stumby

Stumby

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 10:53

Vsem moc dekuji za reakce. Co se tyka zrucnosti budouciho majitele na ovladani a pripadne vkladani bodu zajmu a podobne, tak tam strach nemam. Je to clovek, ktery si rad vyhraje s technikou a jeho vlastnost neuveritelne pameti, uz me nejedenkrat prkvapila :-) Kdyz jsem zkousel na strankach garminu dat do srovnavace navigace typu: Dakota, etrex, Oregon, GPSMAP62 a podobne, abych porovnal jednotlive hodnoty, tak se mi to pak nikde nepodarilo spustit. Nevite proc? Mozna bych mohl nekdy zapnout PC, protoze na ipadu nekdy nektere veci se hure zobrazuji :-) Kazdopadne diky za rady!!! Tohle forum, me prekvapuje jeho rychlosti a zajmem! ;-)
  • 0

#318 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 11:06

To, co jsi popsal, problémy s kešemi po cestě, je dáno omezenou kapacitou navigace, ne geogetí databází. Do té je musíš dostat taky a je to stejné, jen její kapacita je neomezená, protože jsi na PC. Problém geogetí databáze je, že je offline. Když neaktualizuješ, hledáš přemístěnou jinde, nebo hledáš nápis na kapličce, kterou mezitím opravili. A aktualizovat pravidelně obrovskou databázi je taky obtížné. Přijdeš na to, že neodlovené keše z dovolené je lepší smazat a příště si je postahovat znovu. Případně si je už předem stahovat do oddělené databáze a do hlavní pak postahovat jen nalezené. Ale to už jsme jinde, než u výběru navigace. Nebo kup Monteru, ta pojede na Androidu a zkombinuješ obojí. Jen má dvě chyby - bude drahá a ještě se neprodává.
  • 0

#319 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 12:39

ty stránky garminu - srovnání produktů - musíš pustit přes PC, jinak skripty na porovnání produktů nefungují (ipad, android,...)
  • 0

#320 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 19:50

rumcajs_tr napsal/a:
Ahoj,
jak už bylo psáno výše, do 6tis doporučuji Oregon 450 (limit 5000keší, dotykoý displej, umí whereigo) případně Oregon 550 (jako 450 ale má na víc foťák). ...

Tento názor bych podpořil. Já bych ale oželel fotoaparát a chtěl bych podrobné mapy => Oregon 450 PRO. Někdy při dohledávání to není špatné.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama