Přejít na obsah


Fotka

Jakou si mám vybrat GPS

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
732 odpovědí na toto téma

#441 jenik100

jenik100

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2014 - 20:37

To néé jenom se to snažím nějak vyřešit :D


  • 0

Lidi , je to jen hra .. :)

 

Sony xperia SOLA  ( officiální aplikace )  ---->  Právě hledám ..


#442 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2014 - 20:52

To néé jenom se to snažím nějak vyřešit :D

právě že moc ne. Tak znovu:

1) máš rozbitou GPS v mobilu -> jdi ho reklamovat tam, kde jsi ho koupil

2) nemáš rozbitou GPS v mobilu, ale nemá čas načíst almanach -> nevypínej GPS, přečti si znovu, jak GPS funguje (viz http://www.geocachin...obilní-telefon/ )

3) najdi v blízkém okolí někoho, kdo používá stejnou aplikaci, ať ti to ukáže, jak se s tím zachází


  • 0

#443 jenik100

jenik100

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2014 - 21:00

Nejspíše to je asi 1. protože když jsem to zkoušel na jiném mobilu všechno šlo , boužel už asi nemám reklamaci tak to budu muset dát do opravi každopádně děkuji za rady ..


  • 0

Lidi , je to jen hra .. :)

 

Sony xperia SOLA  ( officiální aplikace )  ---->  Právě hledám ..


#444 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2014 - 21:00

Zkus třeba nějakou místní komunitu kačerů v Tvém bydlišti. Nebo nějaký ten event. A jestli navigaci, tak mapová se Ti snad "neztratí". Sorry za hodně mých příspěvků.
  • 0

#445 JiaHe

JiaHe

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2014 - 21:45

Ahoj, 

potřeboval bych poradit s výběrem GPSky, C:geo v mobilu mě nechce poslouchat. Pročetl jsem tady několik diskuzí a na netu recenzí, docela mě zaujal Garmin eTrex 30. Co na něj říkáte a jaké jsou popřípadě přístroje, které by jste doporučili. Potřebuji to na běžné lovení keší, uvítal bych co nejpřesnější přístroj pokud možno do 7 tisíc. Předem děkuji za jakékoliv příspěvky :)


  • 0

#446 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 08 únor 2014 - 20:47

Pokračoval bych ještě v diskuzi s pár dotazy ohledně  problémů eTrex30, které jsou tu tak porůznu diskutovány:

 

- nutná kalibrace kompasu po každém zapnutí (popř. opakovaně v průběhu "lovu")

- větší přesnost se zapnutím pouze GPS než GPS + GLONASS

- sticky problém (zatuhnutí pozice a následný skok při malých rychlostech pohybu)

- nepřepočítávání trasy (popř. až za delší dobu) po vybočení z navrhované trasy

- nezobrazování průjezdu křižovatkou  (Vista HCx vždy nazoomovala detail křizovatky)  - zobrazuje detail křižovatky Dakota 20?

- malá rychlost překreslování map  (s novými verzemi to někomu chodilo rychleji, jiným ne)

 

Chci se zeptat, co z tohoto už je vyřešeno novými verzemi FW. Verzí vyšlo jako máku, což svědčí o tom, že stále to není ono. Jestli se nemýlím, tak např. HaLuMa stále používá (nebo hodně dlouho používal) pouze starou verzi 2.80. Proč?

Tuším, že nejnovější verze FW je 3.40. Jak si vede tato verze?


  • 0

#447 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 21:13

verze do 2.80 vcetne, zapominaly kalibraci kompasu. proto je bylo nutne po zapnuti kalibrovat. U novejsich verzi je to uz opravene.

 

Pouzivam tam porad GPS+Glonass, rozhodne je to presnejsi nez VistaHCx jen s GPS. (Ma ji maly MA vedle mne, a tak vidim, kam ho to odezene pri hledani kesi. ;) )

 

Sticky problem byl vyresen tusim od nejake 2.7 a vyse.

 

nerepocitani trasy sjem nezaznamenal, me se to prepocita vzdycky, ale pouzivam to jen na kratsi trasy. je klidne mozne, ze pri trasach pres pul republiky to nema vykon na to, aby to v rozumnem case prepocital.

 

nezobrazovani krizovatkou - asi nema, nebo jsem neprisel na to, kde to zapnout, nepotrebuji to, nepatral jsem po tom.

 

mala rychlost prekreslovani map - To je duvod, proc jsem zustal u 2.80, protoze nasledujici verze jsou u mne vyrazne pomalejsi. nepomohly rychle karty, ani jine finty, co se ruzne popisovaly. Downgrade na 2.80 pomohl vzdy a spolehlive. U vyssich verzi mi to obcas nestacilo prekreslovat ani pri behu, a kdo mne zna, tak vi, ze muj beh je spise rychlejsi chuze! :D tataz mapa a tytez POI na verzi 2.80 zvlada prekreslovat i v Pendolinu. Nicmene uplne posledni verzi jsem nezkousel. Bojim se zklamani a ty downgrade mne uz fakt nebavi.


  • 0

#448 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 08 únor 2014 - 21:32

Díky za info. Takže zůstáváš stále u 2.80. Tam se ale stále vyskytuje ta chyba s kompasem - jak sám potvrzuješ. Nevadí ti to nijak?


  • 0

#449 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 21:46

Ano, zustavam u 2.80. kdyz sjem si chtel na GPS maze zkusit, jak se chova Etrex30 na stanku Garminu, jestli se jim to nebude hejbat alespon stejne rychle jako me, tak jsem zjistil, ze verzi 2.80 tam meli i oni. :(

 

Nicmene absence komasu mne nejak vubec nevadi. Mapu stejne pouzivam v rezimu 'sever nahore', ja sjem zvykly z papirovych map. A sipku kompasu na hledani kesi vubec nepotrebuji, ja se dokazu zorientovat na mape. Mozna proto, ze jsem se naucil hledat se starym legendem bez kompasu. B) Takze kompas ani nekalibruji, nepotrebuji ho. A kdyz ho nahodou treba na nejakou mysterku potrebuji, tak si ho nejdriv behem minutky zkalibruju.


  • 0

#450 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 21:49

A kdyz vidim dotaz ve vlakne o Dakote, tak eTrex30 rozhodne pise, kolikatym vyjezdem (a jak je oznaceny ceduli) mam z kruhaku vyjet.

 

A na mape se ukazuje silnejsi fialova sipka, ktera na mape zvyrazni tu krizovatku v tom tvaru, jak ji mam projet.

 

jestli jsi tema krizovatkama myslel tohle, tak to rozhodne Etrex30 dela!


  • 0

#451 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 08 únor 2014 - 21:55

No, mám na mysli totéž, co je ve Vistě HCx. Tam je při navigaci klasická trasa fialově a když se blížím k nějaké křižovatce/kruháku, tak pípne jako upozornění a zobrazí detail té křižovatky se šipkou, jak odbočit či projet. Po projetí se zase vrátí na mapový podklad.

Nepoužitelné to je ve městě, kde je spousta křižovatek rychle za sebou, tam to nestíhalo překreslovat.

 

Není to nijak důležitá funkce, ale byl jsem na to zvyklej. Bylo fajn, že stačilo jen tak okem mrknout, jak situace vypadá, tím že to byl velký detail křižovatky, tak člověk nemusel dlouho čumět na displej.

Ale jestli to alespoň píše, že na 2. výjezdu odbočit, tak ok.


Tento příspěvek byl upraven od Niraj: 08 únor 2014 - 21:56

  • 0

#452 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 21:59

Tady to tu sipku hodi primo do mapy. A zalezi jak mas tu mapu nastavenou. Bud se ti pri tom prizoomuje, ale to jsem si vypnul, takze mapu mam porad prizoomovanou tak, jak jsem si nastavil. Jen se mi tam dokresli ta sipka.

 

A navic to pred kriziovatkou pipne, napise do navigacniho textu, kam a jak mam odbocit. (I to jde vypnout) Po prujezdu krizovatkou to pipne bud jednim stylem, jako ze jedu dobre, nebo to pipne jinak, ze jedu blbe, a prepocita mi to trasu.


  • 0

#453 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 08 únor 2014 - 22:00

OK, díky. Tak to je v pohode.

Díky moc.


  • 0

#454 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 22:37

Lovím s eTrex30 a spokojenost, zaregistroval jsem ty problémy s firmware, tak jsem zůstal dokonce u 2.70 (jak teď na to koukám), a nemám s tím problém... a kalibroval jsem snad jenom jednou kdysi, už ani nevím proč :-) Podařilo se mi asi o klíče v batohu poškrábat půlku displeje (jemně, ale hustě) ale na čitelnost displeje žádný vliv, ani na kole a za přímého slunce (na slunci samozřejmě neni potřeba podsvícení žádný). Nemám úplný detail map, takže odpadá pomalejší vykreslování. Jediné co mi občas vadí - když dám do kapsy, snadno si namačkám/uložím pár bodů navíc, aniž bych chtěl... :-) a možná pomalejší načítání listingů (když je na kartě uložený větší počet keší?), že moc nežere baterky už se tu zmiňovalo, a ocenil jsem i voděodolnost - na kole v dešti/bahně, nevím jak jsou na tom jiné typy.

 

S jiným typem jsem neměl tu čest se seznámit, takže subjektivní hodnocení :-)


  • 0

#455 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 08 únor 2014 - 23:45

Nějak se mi nedaří nikde najít eTrex 30 verzi PRO. Všude nabízejí jen obyč TOPO, byť třeba Lifetime. Exituje vůbec verze PRO?


  • 0

#456 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 0:17

PRO verze existovala pouze na zacatku. (Mam ji koupenou.) Ale Garmin.cz se pak rozhodl, ze PRO verzi prestane prodavat. Udajne proto, ze je to s PRO mapou moc pomale. (Coz byla jen hloupa vymluva, jak jsme tenkrat dokazal zmerenim vykonu s jinymi tehdy prodavanymi GPSkami s PRO mapou.) Skutecny duvod spise asi marketingovy.

 

Vysledkem je, ze vyjma asi tech prvnich dvou mesicu po uvedeni se PRO verze etrexu30 neprodava.


  • 0

#457 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 09 únor 2014 - 7:54

Hmmm, tak to je podstatnej mínus pro mě. Rád bych PRO mapu pro měl, uvažoval jsem i o lifetime verzi. Když si ale teď koupím jen přístroj s obyč. TOPO lifetime, tak je to doživotní aktualizace jen té obyč. mapy. Takže bych si pak musel dokoupit upgrade na PRO verzi a pak ještě upgrade na lifetime PRO. To už je trošku moc.


Tento příspěvek byl upraven od Niraj: 09 únor 2014 - 7:55

  • 0

#458 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 13 únor 2014 - 12:09

Díky všem za rady, bylo rozhodnuto.

Včera mi dorazil "novej" Oregon 550T - takže úplně jinej typ, než jsem původně zvažoval :)   Už jsem měl před odesláním objednávky na zcela novou Dakotu 20, když jsem se ještě naposledy podíval na inzeráty. A hle, objevil se tam pár chvil předtím tenhle krasavec, skoro nepoužívaný, za solidní cenu s hafem příslušenství. Komunikace s původním majitelem byla velmi sympatická, takže jsme se nakonec dohodli. A druhý den, tedy včera, už byl u mě.

 

První dojem skvělý. Zatím procházím všechna zákoutí a objevuju. Ale myslím, že budu spokojenej. Ještě jsem zvědavej na ten displej za slunečního světla, ale to si ještě asi počkám, než to vyzkouším. Včera jsem taky hned objednal folii na displej (Vikuiti DQC160), aby zůstal dluho fešák jako doposud.

 

A proč jsem se rozhodl nakonec pro dotykáč na úkor tlačítkového eTrexu? Bylo to složité rozhodování, to teda jo. Ale hlavní nevýhodu jsem viděl v:

 

-  malém displeji (měl jsem doposud Vistu, takže stejný rozměr a přál jsem si větší)

-  pomalé odezvě překreslování map (a to bych tam chtěl mít 2013 PRO, která je ještě náročnější = pomalejší;  a navíc eTrex s ní není prodáván = další investice)

- odradily mě i problémy s FW verzemi, nutnost mít starší verzi, aby fungovalo to, a jinou verzi, aby fngovalo ono....


Tento příspěvek byl upraven od Niraj: 13 únor 2014 - 12:12

  • 0

#459 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 13:14

Když se ten O550T natočí do sluníčka pod správným úhlem, je viditelnost skoro lepší než podsvícený displej v noci :-). Ale když s tím o kousek hneš, už toho moc vidět není. Ale kdy nastane situace, že člověk nemůže s navigací trochu pohnout? V hrobě?


  • 0

#460 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 13 únor 2014 - 13:43

 V hrobě?

Ale tam zase nesvítí, takže to je ok :D

Napadá mě, že ještě na kole to může být problém, když je GPSka ve stále stejné poloze, tak může být problém. Ale já žádnej cyklonadšenec nejsem, takže to mě až zase tak netrápí.


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama