Přejít na obsah


Fotka

Jakou si mám vybrat GPS

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
732 odpovědí na toto téma

#461 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 13:47

Jo, na kole to stve celkem dost. Ale staci si pomoct rukou a uz je videt lip.


  • 0

#462 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 13 únor 2014 - 13:56

To právě Vista byla na tohle zlatá, ta byla vidět dobře i na sluníčku. Parkrát jsem ji na kole zkoušel a nebyl problém. V autě, při různých úhlech, světla taky ne, kdyžtak se maličko víc přisvítilo. Je to holt daň za dotykáč.

 

Ale dobře se s tím dotykáčem pracuje, to zase jo. A ten krásně velkej displej, to je parádička.


Tento příspěvek byl upraven od Niraj: 13 únor 2014 - 13:57

  • 0

#463 Rentier1967

Rentier1967

    Rentier1967

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2014 - 20:55

Ahoj, mám asi rok Dakotu 20, kterou používám jak na pěší tak i na cyklo výlety. Pokud se jedná o kolo, tak si nastavím sklonem Dakotu směrem dolu (při slunci) a nahoru (při jízdě v lese) a není problém s čitelností. Výhoda je i v tom, že se vypne a zapne s pípnutím v případě, že se bude měnit směr, nebo je keška méně než 100 metrů. Záleží na nastavení. Baterie mám vždy záložní a zatím jsem vždy vyšel bez problémů.

Na závěr je pravdou, že jsem spokojen s Dakotou, ale poslední dobou používám při náhodných výletech mobil s app c:geo.


  • 1
Výskyt - nový - západní Čechy GPS: Dakota 20, Samsung Y, iPhone

#464 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 9:21

Ale kdy nastane situace, že člověk nemůže s navigací trochu pohnout? V hrobě?

Na kole :)  Hrob může pak být, když se marně kouká do navigace a přehlédne křižovatku a z ní jedoucí auto  ;)


  • 1
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#465 Uziv88

Uziv88

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2014 - 19:59

Ahoj, může mi prosím někdo poradit s výběrem GPS? 

Rozhoduji se mezi Canmore GP-102+ a Holux GPSport 245

 
Díky za radu :)
 
 
//tomy.22: sloučeno s již k tomuto účelu založeným threadem

  • 0

#466 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2014 - 20:43

Nevim jak ten Canmore, ale s Holuxem si moc nezakesujes. Nouzove to sice jde, ale jit s tim treba nejaky delsi PT, tak ti hrabne. Uz jen kvuli zadavani souradnic pouze sipkama a pouze v jedinem formatu se setinami vterin. Bez mapy a se sipkou,ktera se otaci po 45st to taky neni ono. Sam ho mam, ale pouzivam ho jen jako datalogger (baterka vydrzi skoro cely den pri spustenem logovani). Ale ten Canmore vypada ze budemit stejne funkce. Spis bych ti doporucil koupit nejaky levnejsi telefon s Androidem, ale jen v pripade, ze ti nebude vadit slabsi baterka nez je u tehlech dvou krabicek. 


  • 0

#467 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2014 - 20:57

Holuxe mám, používám ho na kole, nebo jako dataloger. Kdysi jsem s ním hledal svou druhou a třetí kešku. Samozřejmě nenašel, protože formát souřadnic je s vteřinama a to není na první pohled v gc.com vidět. Kup si telefon.


  • 0

#468 hojajo

hojajo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 20:22

Dobrý den rozhoduji si pořídit buď Garmin eTrex 20 Lifetime nebo Garmin Dakota 20 ale potřeboval bych názor někoho kdo má s těmito gps zkušenosti díky.

 

//tomy.22: sloučeno s již k tomuto účelu založeným threadem


  • 0

#469 Verushenda a Popey

Verushenda a Popey

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 7:15

Zdravim vsechny chtel jsem poprosit o radu pri vyberu gps. Mam oregon 550 a chci neco novejsiho. Chtel bych vedet zda mam jit do Oregon 650 Pro lifetime nebo do nejake verze garmin montana. S montanou nemam zkusenosti tak budu velice rad za rady. Diky

 

//tomy.22: sloučeno s již k tomuto účelu založeným threadem


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 01 červen 2014 - 13:36

  • 0

#470 JPlisek

JPlisek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 8:47

žačínam kešovat a proto hledám GPS kdo mě prosím poradí s výběrem?

 

 

//tomy.22: sloučeno s threadem již k tomuto účelu založeným


  • 0

#471 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 8:54

Nemáš telefon s GPS? Jinak záleží, jak hodně se tomu chceš věnovat a kolik jsi ochoten za navigaci dát. Určitě jsou stránky, kde zadáš požadovanou cenu a můžeš porovnávát nabídky.
  • 0

#472 JPlisek

JPlisek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 9:09

Nemáš telefon s GPS? Jinak záleží, jak hodně se tomu chceš věnovat a kolik jsi ochoten za navigaci dát. Určitě jsou stránky, kde zadáš požadovanou cenu a můžeš porovnávát nabídky.

no mám tablet ale tam mě jde jenom kompas. to je v některých případach málo. Teprve začínám tak já nevím sem ochoten dát do toho do těch 3000 víc asi ne. a prosím tě jaký jsou ty stránky? A ty máš jakou GPS. Jinak děkuji za odpověd Jarda


  • 0

#473 JPlisek

JPlisek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 9:15

no mám tablet ale tam mě jde jenom kompas. to je v některých případach málo. Teprve začínám tak já nevím sem ochoten dát do toho do těch 3000 víc asi ne. a prosím tě jaký jsou ty stránky? A ty máš jakou GPS. Jinak děkuji za odpověd Jarda


  • 0

#474 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 9:20

Já lovím bez GPS. Jinak třeba Garmin Dakota 10, nebo něco takovýho. Nebo eTrex 10.
  • 0

#475 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 9:20

Co myslíš tím "má to jen kompas" ? Napiš raději typ, třeba to někdo zná a ví co to umí. Ten teblet má telefonní připojení k Internetu?

Jinak je to je taky o programech. Osobně to sice nepoužívám, ale začátečníci hodně používají c:Geo.

 

 

Je spousta kačerů, kteří loví s mobily a jim podobnými zařízeními, v mnoha případech to má dokonce vyšší uživatelský komfort. Samozřejmě i nevýhody.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 05 červen 2014 - 9:22

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#476 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 9:27

S novou outdoorovou navigací do 3000 bude asi problém. Vejde se do toho asi jen eTrex 10, ale pozor ten je nemapový, což podle mě není to pravé. Dakotu 10 seženeš tak kolem 3500, ale má mapy. Jinak spousta kačerů loví s mobilem, ten má nevýhodu menší mechanickou odolnost a menší výdrž baterky.


  • 2
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#477 Pif73

Pif73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 9:42

Ahoj,

já  se svým půl rokem moc zkušeností taky ještě nemám, ale z pohledu "takyzačátčníka":

Jako GPS mám jenom turistickou Garmin eTrex 30. Ten je ale dražší než ty 3tis. Ale právě jsem viděl v sekci Inzeráty nabídku staršího eTrex 20 za 2700.

Jiné technické možnosti, co jsem zatím pochopil -

- možná v tom tvém tabletu je GPS a nevíš o tom - jaký máš přesně tablet?

- existují samostatné GPS moduly co by s tomu tabletu nahradily vestavěnouz GPSku. Mohlo by to být i lepší vzhledem ke spotřebě baterie. V jiném vlákně o mobilních přístojích si to někdo chválil. Připojuje se to tuším přes Bluetooth

 

Jinak sám momentálně začínám hledat vhodný mobil s GPS (jednak protože mi konečně dosloužil "blbý" mobil, a jednak protože jsem zvědav na WhereIGo, což s eTrexem nejde)

 

Ohledně kvality přístroje, nějak bych to zatím nepřeháněl, dokud přesně nevím jaké vychytávky nebo slabiny mě nejvíc trápí.

 

Ve většině případů jsem zatím neměl zásadní problém s (ne)přesností GPS signálu, protože ze vzdálenosti posledních X metrů bývá na místě objekt a geodálnice velice zřetelná. V městěch mi pak jako nejvýhodnější příjde podívat se od počítače pořádně na ortofotomapy, takže pak se dá až k místu úkrytu dojít bez navigace. A na místě stejně je potřeba koukat kolem sebe než na displej.

 

Víc zatím nevím, taky tady hltám zkušenosti jiných ...


Tento příspěvek byl upraven od Pif73: 05 červen 2014 - 13:46

  • 1

#478 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 10:56

Jeste se zkusmo zeptam - a co mas za telefon? K otmu taky staci v drtivy vetsine pripadu dokoupit modul za par stovek (pokud GPS nema), nainstalovat aplikaci a muzes vesele kesovat.


  • 0

#479 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 11:25

Připíchnul jsem tenhle thread ať je na očích. Snad tím předejdem zakládání a následnému slučování x nových threadů o jednom a tom samém.


  • 1

#480 Pif73

Pif73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 11:39

Jeste se zkusmo zeptam - a co mas za telefon? K otmu taky staci v drtivy vetsine pripadu dokoupit modul za par stovek (pokud GPS nema), nainstalovat aplikaci a muzes vesele kesovat.

Dík za optání, jestli to bylo na mě - Nokia N70...nevím, teď už by to asi bylo oživování zchromlého koně, jestli to na tom vůbec kdy mohlo chodit...


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama