Přejít na obsah


Fotka

Jakou si mám vybrat GPS

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
732 odpovědí na toto téma

#121 GK_2010

GK_2010

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 19:54

WHERIGO? To je co? :) Vubec se v navigacich nevyznam a ty vase zkratky a dost ruznych nazvu zde na foru je pro me spanelska vesnice :) Takze pri cene 5.000,- za bazar uz je to slusna GPS? Nebo lepsi neco priplatit? Byla by bomba, kdyby slo vse stahnout do navigace a pak si to tam jen prohlizet. Tim padem bychom sebou treba na dovolenou nemuseli tahat PC ale jen si vse predem stahnout do Navigace a neresit, ze?
  • 0

#122 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 20:04

GK_2010: WIGo je hra, kterou na navigaci hraješ tím, že se pohybuješ v reálném světě (http://wiki.geocachi...z/wiki/Whereigo). Zajímavý a zábavný projekt, který ale nevydělával, co vydělávat měl, tak ho stopli. Nicméně takové keše vznikají a baví mě. Garminí software je ale na tohle hodně špatný. Jinak stáhnout kešky přes USB a dál nic neřešit Oregon umožňuje, vejde se jich do něj tuším 4000. Samozřejmě s tím, že jsi pak po dobu dovolené offline, a tudíž pokud mezitím někdo keš zničí, zneaktivní nebo zaarchivuje, tak Ti to navigace neukáže. Já to dělám tak, že pokud někam jedu, stáhnu si keše ze širšího okolí. Pravidelná loviště pak obnovuju zhruba jednou za týden. Popis kešek i všechno ostatní si pak jen prohlížíš v navigaci. Velmi pohodlné :-)
  • 0

#123 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 20:14

Pokud trváš na outdoorové"jednoúčelové" navigaci, tak s těmi parametry, které jsi zadal, mi vychází bazarový Garmin Oregon 450. Největší displej ze zmiňovaných, slušně použitelné i do auta. Na kešování "chytřejší" než zmiňovaná Dakota 10. Navigování v autě a prohlížení mapy si na pididispleji těch eTrexů moc neužiješ.
  • 0

#124 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 20:17

No podle mě je hlavně zbytečné kupovat samostatnou navigaci, GPS čip má už dnes každý pořádný mobil, stačí koupit nějaký mobil s velkým displejem a GPS čipem, s operačním systémem Android a můžeš si stáhnout mapy i keše do mobilu a mít vše offline u sebe třeba v aplikaci Locus.

Třeba bazarový HTC EVO 3D za 5000 Kč. Nebo nový HTC ONE V za 5600 Kč.
  • 0

#125 GK_2010

GK_2010

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 20:26

Díky za rady! Ten mobil jsem zvažoval ale jsem spíše pro GPS. Mobil obecně potřebuju jen na psaní sms a volání. Ostatní aplikace jsou mi celkem k ničemu... Navíc v GPS jen vyměním baterky a jedu dál, to s mobilem neudělám, nemluvě o té mechanické odolnosti a možnosti využití GPS i do auta... Teď jsme našel Garmin Oregon 450 na bazáči za 3.000,- + možná sleva. Parádní cena... Podle popisu se mi hodně líbí...
  • 0

#126 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 20:29

Tak mobil můžeš také využít v autě při navigování. Když si koupíš náhradní baterii, tak ji také můžeš vyměnit, např. u toho EVO 3D stojí náhradní batere pár korun. Já osobně lovím jenom s mobilem a na jízdním kole, takže ten už dost vydržel a je stále jako nový.
  • 0

#127 elmarees

elmarees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 20:35

GK_2010: O450 za 3 litry je hodne dobrá cena :)...neváhej
  • 0

MTB + Oregon 450 + Nokia N8 s HandyGC


#128 GK_2010

GK_2010

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 20:36

Jasně, to máš určitě pravdu... Ale proč ještě zbytečně platit za internet do mobilu? Jasně, nějaká ta stovka měsíčně není moc ale jsem student a každá koruna dobrá ;-) Zatím jsem nenašel skutečně pádný důvod, který by mě přesvědčil pro mobil na místo GPS... Ale díky za názor;)
  • 0

#129 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 20:38

Já také neplatím za internet do mobilu, GPS signál přijímá mobil úplně stejně zdarma jako navigace. :D
  • 0

#130 elmarees

elmarees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 20:39

pajakuma napsal/a:
Pod pojmem začátečník si nepředstavuji kombajnéra s 50 úlovky na výjezd ale spíš během výletu si najít 2-3 krabičky pro radost. Na to opravdu bohatě stačí krátká domácí příprava a i bezmapová navigace dobře poslouží.
Pokud někdo jakémukoliv koníčku propadne - už se těžko bude označovat jako začátečník a pak většinou také velice ochotně upustí pár korun a také už trošku tuší, co by vlastně potřeboval.


Tak já Oregon 450 využívám na geocaching cca na 5%...jinak ho vozím pořád na kole a trasy si ukládám na http://connect.garmin.com/

Chtěl jsem tím říct, že navigace lze využít dobře i na jíné věci/záliby. Třeba otec koupil Dakotu 10, kvůli chození do lesa - lov hub ;) a přes zimu na běžky.
  • 0

MTB + Oregon 450 + Nokia N8 s HandyGC


#131 Zlabovski

Zlabovski

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 20:43

Mám Samsung WAVE s OS BADA, používám ho pro běžnou navigaci (Route66) nebo pro jiné sportovně trekové aplikace a nemám žádný problém. Displej výtečný, vyhledání satelitů v normě a když klekne bat., tak pro ten případ mám z eBaye za pár korun náhradní vč.externí nab. Mám ale jiný problém, sice jakou aplikaci použít pro stažení map s keškama do mobilu, aby je šlo vyhledávat i v offline režimu. Ještě dodám, že s GC začínám, nemám žádnou zkušenost.. :)
  • 0

#132 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 20:44

Každá liška chválí svůj ocas :-) Mobil je universálnější a kámošovi s HTCčkem závidím při hraní WIG kromě stability i to, že může během hry přepínat do mapy. To já na Oregonu nemůžu. Na druhou stranu, pár tužkovek po kapsách má člověk vždycky (náhradní baterku do mobilu málokdy), a když jsme teď lovili kešky na lodi, tak si mobil srabácky nevzal – naproti tomu já Oregon namočit můžu. Všechno má svoje.
  • 0

#133 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 20:45

Zlabovski napsal/a:
Mám Samsung WAVE s OS BADA, používám ho pro běžnou navigaci (Route66) nebo pro jiné sportovně trekové aplikace a nemám žádný problém. Displej výtečný, vyhledání satelitů v normě a když klekne bat., tak pro ten případ mám z eBaye za pár korun náhradní vč.externí nab. Mám ale jiný problém, sice jakou aplikaci použít pro stažení map s keškama do mobilu, aby je šlo vyhledávat i v offline režimu. Ještě dodám, že s GC začínám, nemám žádnou zkušenost.. :)

Prodat a koupit něco co má Android. Ostatní operační systémy jsou víceméně mrtvý.
  • 0

#134 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 20:47

GK_2010 napsal/a:
Teď jsme našel Garmin Oregon 450 na bazáči za 3.000,- + možná sleva. Parádní cena... Podle popisu se mi hodně líbí...

To ber! Jinak když jsem dneska viděl v Alze etrex30 a vedle Dakotu 10 za poměrně směšnou cenu, moc se mi líbily obě. Taky tam měli silniční Nüvi 30 s mapami ČR a jejich doživotní aktualizací asi za 1500, kdy v ceně je ještě nějaké bezplatné TOPO CZECH. (Konec reklamní vsuvky, ale nejsem zelený ufon.)
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#135 Zlabovski

Zlabovski

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 20:49

shaman3 napsal/a:

Zlabovski napsal/a:
Mám Samsung WAVE s OS BADA, používám ho pro běžnou navigaci (Route66) nebo pro jiné sportovně trekové aplikace a nemám žádný problém. Displej výtečný, vyhledání satelitů v normě a když klekne bat., tak pro ten případ mám z eBaye za pár korun náhradní vč.externí nab. Mám ale jiný problém, sice jakou aplikaci použít pro stažení map s keškama do mobilu, aby je šlo vyhledávat i v offline režimu. Ještě dodám, že s GC začínám, nemám žádnou zkušenost.. :)

Prodat a koupit něco co má Android.


...To bolí...:)) Ano i toto je cesta, ale pochopitelně na začátku zkouším jít cestou co nejnižší investice.
  • 0

#136 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 20:54

No právě, nevím nevím, jestli pro OS BADA vůbec existuje nějaká offline turistická navigace. Je to mrtvý systém. Možná ten Smartmaps? Ale ten nebude mít offline mapy asi zrovna zdarma.
http://www.smartmaps...maps-navigator/
Prostě tě vyjde levněji se toho zbavit a koupit něco s Androidem.
  • 0

#137 Zlabovski

Zlabovski

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 21:07

Ano, možná že to tak nakonec dopadne, ale ještě zkusím jestli funguje Smartmaps. Díky za radu i pomoc. :)
  • 0

#138 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 21:17

Na tom Samsungu Wave by mal fungovať TrekBuddy (Java). Je zadarmo. Aj mapy sa dajú vyrobiť zadarmo v MOBACu.
  • 0
Samsung Galaxy S II + Locus Pro + iGO
Garmin Oregon 450 (Patched)
Magellan Mobile Mapper 6 + OziExplorerCE 2 + iGO
QSTARZ BT-Q1000Platinum (Datalogger)

#139 GK_2010

GK_2010

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 21:18

Takže nemusím mít aktivovaný internet v mobilu, abych mohl používat GPS? Já právě myslel, že ano...
  • 0

#140 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2012 - 21:25

Ne GPS signál je zdarma, já také nemám žádné mobilní připojení k internetu, jedu offline.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama